X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów pozytywny test owu + skok tempki...?
Odpowiedz

pozytywny test owu + skok tempki...?

Oceń ten wątek:
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 11 lutego 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, prośba o szybką radę. Może tak być, że tempka mi dziś skoczyłą a zarazem test owu wyszedł po raz pierwszy w tym cyklu dodatni? Wczoraj o 16 jeszcze był negatyw (i to taki zdecydowany, druga krecha niemal niewidoczna). Dziś z rana - ładny skok tempki, więc myślałam że po ptakach. No ale zrobiłam właśnie test i +. Co o tym myśleć? Mam wrażenie, że mój organizm robi sobie ze mnie jaja :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • malu Przyjaciółka
    Postów: 98 21

    Wysłany: 11 lutego 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz opóźnioną owulację. Bierz się za serduszkowanie i powodzenia ;-)

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 11 lutego 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tempka nie zawsze wzrasta po owulacji, czasem wzrasta już na kilka dni przed, bowiem do owulki potrzebny jest minimalny pik progesteronu, który u niektórych kobiet może już sprowokować tempke do rośnięcia.

    48f411ed51.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 11 lutego 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że w NPR nie ma czegoś takiego jak "u mnie zawsze..." - no ale u mnie zawsze był skok 1-2 dni po + na teście :) Dlatego zgłupiałam. Ale drogie panie macie oczywiście rację :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2014, 15:10

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 11 lutego 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie mam taką samą sytuację, wczoraj test jeszcze mega negatywny ledwo widoczny, a dzisiaj ewidentny dodatni.... zobaczę jak jutro to będzie wyglądać, bo mam skok duż tempki też dzisiaj, ale mam mały stan zapalny w organiźmie, więc pewnie to przez to, a może własnie przez owu :) w każdym razie działamy :)

    qbxwkvq.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 lutego 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, jak to jest z tym skokiem? Kiedy zazwyczaj następuje? Przed owu czy po? A może w trakcie?

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 11 lutego 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Właśnie, jak to jest z tym skokiem? Kiedy zazwyczaj następuje? Przed owu czy po? A może w trakcie?

    Może się zmieniać co miesiąc :D Wszystko zależy od tego kiedy i w jakiej dawce organizm zacznie produkować progesteron.

    Ida, vanessa lubią tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 11 lutego 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym jeszcze rozważyła fałszywy negatyw wczoraj, jeśli chodzi o test.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 11 lutego 2014, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Wiem, że w NPR nie ma czegoś takiego jak "u mnie zawsze..." - no ale u mnie zawsze był skok 1-2 dni po + na teście :) Dlatego zgłupiałam. Ale drogie panie macie oczywiście rację :)
    Kochana w NPR są takie przypadki jak Twój :) Warto jest wybrać się na taki kurs :)
    W takim przypadku ważne jest wiedzieć kiedy występuje szczyt objawu śluzu. Niestety w OF nie ma takiej opcji i nieraz widzę jak ten program potrafi namieszać dziewczynom w głowie i nic dziwnego że nie raz się gubią prosząc o interpretację ale jak tu pomóc kiedy nie wiadomo kiedy był szczyt objawu śluzu. A po za tym OF często wyznacza owulację według 3 wyższej temp. ale jeżeli tempka wzrośnie np. już 2 dni przed owulacją? albo dopiero 3 dni po owulacji wtedy OF wyznacza błędnie owulację bo sugeruje się właśnie tą trzecią wyższą temp.
    Wracając do Twojego przypadku to aby wiedzieć kiedy kończą się dni płodne należy brać pod uwagę te wyższe temp. które występują po szczycie obj. śluzu czyli 3 dni jeżeli trzecia jest wyższa o co najmniej 0,2 jeżeli nie jest wyższa o tyle to czwarty dzień wieczorem jest już dniem niepłodnym.
    Mam nadzieję że nie namieszałam i wiesz coś z tych moich wypocin :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 11 lutego 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike wrote:
    Może się zmieniać co miesiąc :D Wszystko zależy od tego kiedy i w jakiej dawce organizm zacznie produkować progesteron.
    O właśnie o to chodzi dodam tylko tyle że też zależy od organizmu na jaki poziom progesteronu zaczyna reagować wzrostem temperatury.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2014, 17:13

    Unlike lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 11 lutego 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha, po 4 godzinach powtórzyłam test i już negatywny. Chyba trafiłam na końcówkę skoku LH. Może jakbym zrobiła test wczoraj wieczorem to byłby już +... Ale nie ma co gdybać, trzeba działać :)
    Vanessa kochana, ja dam Ci za parę dni wykres do zinterpretowania po prostu <3

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 11 lutego 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    516c63dc9e527116942fbcd2241f688a.png

    Mój wykres jest dobrym przykładem tej teorii, u mnie zawsze jest tak, że jest skok (37), pikuje w dół (36,8 ) i odbija ponownie (37). Dopiero drugie odbicie oznacza owulke :) I to jest przykład tego, jak wcześniejszy wyrzut progesteronu, niezbędny do owulki, może wcześniej podnieść tempke.
    Teorię potwierdza też śluz :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2014, 19:20

    48f411ed51.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 11 lutego 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Ha, po 4 godzinach powtórzyłam test i już negatywny. Chyba trafiłam na końcówkę skoku LH. Może jakbym zrobiła test wczoraj wieczorem to byłby już +... Ale nie ma co gdybać, trzeba działać :)
    Vanessa kochana, ja dam Ci za parę dni wykres do zinterpretowania po prostu <3
    W poradzie dnia dzisiaj jest wzmianka że testy owu najlepiej robić około południa.
    Chętnie zerknę na Twój wykres tylko dobrze by było gdybyś udostępniła notatki a w nich zanotowała kiedy był szczyt objawu śluzu bo bez tego trudno coś zinterpretować :) Jeżeli przez kilka dni występuje tak samo dobry to też to zanotuj. Najważniejszy jest wtedy ostatni dzień tego śluzu relatywnie najlepszej jakości.
    Czekam na wykres :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 12 lutego 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam problem z wyznaczeniem dnia szczytu śluzu, nie umiem odróżnić śluzu od pozostałości po serduszkowaniu :) Szczególnie teraz jak stosuję Concive+ Dziś lewy jajnik od kilku godzin konkretnie boli... więc może to jednak dziś?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 12 lutego 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Ja mam problem z wyznaczeniem dnia szczytu śluzu, nie umiem odróżnić śluzu od pozostałości po serduszkowaniu :) Szczególnie teraz jak stosuję Concive+ Dziś lewy jajnik od kilku godzin konkretnie boli... więc może to jednak dziś?
    Jeżeli masz dużo tego śluzu to dobrym testem jest wrzucenie go do kubeczka z wodą jeżeli to śluz szyjkowy to nie rozpuści się tylko będzie pływał w całości w wodzie a każda inna wydzielina pod wpływem wody rozpuści się i nic nie zostanie.
    Nie wiem jak jest z tym żelem czy w ogóle da się wtedy obserwować śluz...
    Na wykresie zaznaczasz śluz więc coś tam obserwujesz...
    Może spróbuj z tą wodą, ale najpierw sprawdź jak żelik zachowuje sie w wodzie jeżeli się rozpuszcza to już będziesz wiedzieć czy wydzielina jest śluzem z szyjki czy czymś innym.
    Dodam że pozostałości po serduszkowaniu szybko wsiąkają w papier toaletowy w przeciwieństwie do śluzu szyjkowego, który trudniej wsiąka i jest szklisty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 17:20

    Kasandra lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 13 lutego 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Jeżeli masz dużo tego śluzu to dobrym testem jest wrzucenie go do kubeczka z wodą jeżeli to śluz szyjkowy to nie rozpuści się tylko będzie pływał w całości w wodzie a każda inna wydzielina pod wpływem wody rozpuści się i nic nie zostanie.
    Nie wiem jak jest z tym żelem czy w ogóle da się wtedy obserwować śluz...
    Na wykresie zaznaczasz śluz więc coś tam obserwujesz...
    Może spróbuj z tą wodą, ale najpierw sprawdź jak żelik zachowuje sie w wodzie jeżeli się rozpuszcza to już będziesz wiedzieć czy wydzielina jest śluzem z szyjki czy czymś innym.
    Dodam że pozostałości po serduszkowaniu szybko wsiąkają w papier toaletowy w przeciwieństwie do śluzu szyjkowego, który trudniej wsiąka i jest szklisty.
    Dobra kochana, będę wdzięczna jeśli dziś zerkniesz na mój wykres. Oczywiście ovufriend nie wykazał się kreatywnością i owulkę zaznaczył na dzien przed skokiem tempki.
    Szczytu sluzu nie jestem pewna, ale w 18DC był śluz bardzo ładny, rozciągliwy. Wczoraj (19DC) to już było takie bardziej poczucie mokrości (dlatego zaznaczyłam wodnisty). Wczoraj mocno dokuczał mi też lewy jajnik. Dziś już suchawo.
    Z wodą nie próbowałam, bo śluzu mam maleńko :( dlatego wspomagam się Concieivem+.
    Zaznaczam też szyjkę, ale tu nie sugeruj się za bardzo bo dopiero się uczę i mam z tym duże trudności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2014, 09:11

    Kasandra lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 13 lutego 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa byłabym wdzięczna również za rzut okiem na mój wykresik :) ja mam podobny problem of wyznaczyć chce owu na dzień przed skokiem.... śluz całkiem ładny szklisty wczoraj.... testy owu negatywne od 2 dni.... szyjka najbardziej owulacyjnie miękka wczoraj, dzisiaj jeszcze nie badałam...

    qbxwkvq.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 13 lutego 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Dobra kochana, będę wdzięczna jeśli dziś zerkniesz na mój wykres.
    Powiem tak. Po pierwsze nigdy nie można stwierdzić kiedy dokładnie występuje owulacja, który to dzień, ale można się domyślać obserwując co miesiąc dokładnie swój organizm. Nie mam dostępu do Twoich wcześniejszych cykli i trudniej coś wywnioskować. W NPR bardziej chodzi o to żeby wiedzieć kiedy są najbardziej płodne dni i kiedy się kończą. OF wg. mnie trochę się pomylił i owulka u Ciebie wystąpiła 18-19 dc i trzy płodne dni po skoku będą w dniach 19,20,21 dc lub 20,21,22 dc.
    Zawsze po szczycie objawu śluzu 3 dni wyższych temp. są dniami płodnymi jeżeli 3 wyższa temp. jest wyższa o co najmniej 0,2 (dwie kreski) jeżeli trzecia nie jest wyższa o 2 kreski to czeka się na czwartą i w tym przypadku 4 dzień wieczorem jest już dniem niepłodnym.
    Zaznaczaj sobie w każdym cyklu szczyt objawu śluzu i ile dni po szczycie śluzu jest do miesiączki.
    Szkoda że nie mam więcej Twoich wykresów z zaznaczonym szczytem śluzu.
    Ja zawsze wiem kiedy dostanę @ ale obliczam sobie to od szczytu śluzu i nigdy się nie pomyliłam czasem nawet wiem czy dostanę w nocy cy w ciągu dnia, ale to jest akurat w moim przypadku i ja najprawdopodobniej owulkę mam w dzień szczytu a tempka idzie mi w górę do 3-4 dni po szczycie ale to nie zmienia mojego terminu @.
    A jakie masz cykle iludniowe i czy regularne?

    lithe123 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasandra wrote:
    vanessa byłabym wdzięczna również za rzut okiem na mój wykresik :) ja mam podobny problem of wyznaczyć chce owu na dzień przed skokiem.... śluz całkiem ładny szklisty wczoraj.... testy owu negatywne od 2 dni.... szyjka najbardziej owulacyjnie miękka wczoraj, dzisiaj jeszcze nie badałam...
    Według mnie u Ciebie jeszcze skoku nie było. Trzeba jeszcze poczekać i obserwować, ale podejrzewam że u Ciebie owulka 17-18 dc ale nie sugeruj sie tym bo trochę za wcześniej żeby coś stwierdzić Poczekamy kilka dni i zobaczymy :) ok?
    Powiedz jeszcze jak długie masz cykle i czy regularne.
    I przypomnij się za kilka dni żeby zerkła jakby zapomniała jeżeli oczywiście chcesz żebym wyraziła swoje skromne zdanie :)

    Kasandra lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno dziewczyny ja też mogę się mylić... bo trudno jest interpretować czyjś wykres zwłaszcza jeżeli nie ma się porównania z wcześniejszymi cyklami.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ