X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Aldenka Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignite nie potrafie badac , ciezko mi okreslic jej wysokosc.. :/ Wczesniej na luzie podchodzilam do tego i nie robilam testow nie mierzylam temp.. Zaczelam robić je w tym cyklu.. Nie zawsze, zaznaczalam serduszka w tym cyklu :)

    Aldelka
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aldelka, a może badaj twardość i otwartość? Nie trzeba wszystkich trzech cech zaznaczać ;)

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby ovu zaznaczyl ze dzis jest 4 dzien po owulacji.. Ale we wtorek bylam u gina i potwierdzil ze do owulacji zaszlo, na usg pojawilo sie ciałko żółte.. Progesteron mialam 21 dwa dni temu. Tempka wysoka.. Moge miec nadzieje na fasolke? Modle sie do Boga o ten cykl...

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciałko żółte powstaje podczas owulacji. Jeśli komórka jajowa zostanie w tym czasie zapłodniona, ciałko żółte przekształci się w ciałko żółte ciążowe. Jego podstawową funkcją będzie wówczas przygotowanie łożyska na przyjęcie zarodka oraz utrzymanie ciąży przez pierwszych kilka tygodni.

    W procesie luteinizacji, do którego dochodzi mniej więcej w połowie cyklu, podczas owulacji, pęcherzyk pęka i przekształca się w ciałko żółte. Jeśli dojdzie wtedy do zapłodnienia, ciałko żółte przekształci się w ciałko żółte ciążowe. Jeśli do niego nie dojdzie, ciałko żółte zacznie zanikać, przekształcając się w ciałko żółte miesiączkowe. -Takie coś znalazłam w necie.Trzymam kciuki oby Ci się udało.

    ignite
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aldenka wrote:
    Ignite nie potrafie badac , ciezko mi okreslic jej wysokosc.. :/ Wczesniej na luzie podchodzilam do tego i nie robilam testow nie mierzylam temp.. Zaczelam robić je w tym cyklu.. Nie zawsze, zaznaczalam serduszka w tym cyklu :)
    Wierz mi ja dopiero w połowie poprzedniego cyklu nauczyłam się badać szyjkę,trochę poczytałam na forach jak ona może wyglądać,po której stronie może być(u mnie jest z lewej strony),czy jest miękka czy twarda.P.s ja też wcześniej podchodziłam na luzie tak jak ty.I nic z tego nie było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 10:01

    ignite
  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ignite wrote:
    Ciałko żółte powstaje podczas owulacji. Jeśli komórka jajowa zostanie w tym czasie zapłodniona, ciałko żółte przekształci się w ciałko żółte ciążowe. Jego podstawową funkcją będzie wówczas przygotowanie łożyska na przyjęcie zarodka oraz utrzymanie ciąży przez pierwszych kilka tygodni.

    W procesie luteinizacji, do którego dochodzi mniej więcej w połowie cyklu, podczas owulacji, pęcherzyk pęka i przekształca się w ciałko żółte. Jeśli dojdzie wtedy do zapłodnienia, ciałko żółte przekształci się w ciałko żółte ciążowe. Jeśli do niego nie dojdzie, ciałko żółte zacznie zanikać, przekształcając się w ciałko żółte miesiączkowe. -Takie coś znalazłam w necie.Trzymam kciuki oby Ci się udało.

    Ale jak juz mialam sluz poowulacyjny i bylo widac na usg cialko zolte tp znaczy ze juz po calym etapie tak? Czyli jak od wtorku sie nie serduszkujemy (po wizycie u lekarza) to i tak jest duza szansa?

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli dojdzie do poczęcia dziecka ciałko żółte przekształci się w ciałko żółte ciążowe.Po owulacji pozostaje pęknięty pęcherzyk Graafa, który przekształca się w ciałko żółte.Owulacja już się zakończyła więc nie ma potrzeby serduszkować,teraz musisz czekać aż ciałko się przekształci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 10:28

    Chichibi lubi tę wiadomość

    ignite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    40ab171d8f2bb9292e4929e7ebad1b6d.png


    co myślicie o moim wykresie?

  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duży spadek masz dzisiaj,jak długie masz cykle?kiedy powinnaś mieć @?Bo masz taki spadek jak na @, może bierzesz jakieś leki skoro takie spadki masz?

    ignite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leków nie biore a cykle 29-30 dniowe

  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w takim razie nie wiem.Może wypowie się kto,ś kto się bardziej zna.

    ignite
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki pomóżcie dalej:)
    Zrobiłam zastrzyk ovutrelle w sobotę, cały czas biorę duphaston 2 tab dziennie. Wiem,że to za wcześniej,ale wczoraj zrobiłam sobie badania.Podaje wyniki z wczorajszych badań:
    tsh 1,3827 uu/ml 0,3500-4,9400
    prolaktyna 6,6 ng/ml 5,18-26,53
    bhcg 20,57 mlu/ml

    jeszcze chyba działa zastrzyk a może cud????Przepraszam,że taka "poparzona"jestem troszeczkę ale tak długo się staramy,ta ciąża pozamaciczna,wszystko mnie tak dobiło,że modlę się o cud!

    zem3anlis7huurhv.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zrobiłam test owulacyjny i druga kreska wyszła ale blada

    zem3anlis7huurhv.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/4fafed1fa67268d96c03adf4557d8201

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 12:25

    zem3anlis7huurhv.png
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta pokazuje na ciążę. Czytałam gdzieś w necie że beta z krwi pokazuję ciążę po 6-8 dniach od zagnieżdzenia.U ciebie chyba jest za wcześnie. A może to przez leki masz zaburzony wynik.Może ktoś jeszcze się wypowie.

    ignite
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem..musze czekac-ale takie to trudne cholerka!:)

    zem3anlis7huurhv.png
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniąc marzenia o interpretacje twoich wyników możesz spytać na innym temacie.Dziewczyny z Styczniowego testowania może Ci coś więcej powiedzą,nie zaszkodzi spytać

    ignite
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki zapytam!:)

    zem3anlis7huurhv.png
  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zerknijcie proszę na mój wykres. Czy owulacja już nastąpiła czy dopiero nastąpi? wczoraj spadek temperatury, dziś znowu do góry. testy owulacyjne od 3 dni bardzo blade.

  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ovufriend.pl

‹‹ 812 813 814 815 816 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ