X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

TERMOMETRY

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 28 listopada 2013, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziewczyny mam pytanie na temat stosowania termometrów elektronicznych. Używam owulacyjnego (Geratherm basal digital) i gdzieś obiła mi się o uszy info, że termometrem elektronicznym nie należy mierzyć raz za razem, tzn: pomiędzy jednym a drugim pomiarem należy odczekać kilka minut. Zauważyłam też, że kiedy powtarzam pomiar, temp. jest zupełnie inna. Czy to wada termometru czy norma ? Czy coś Wam wiadomo na ten temat ? Podzielcie się wiedzą i uwagami na ten temat :)

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 28 listopada 2013, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi83: z tego co ja wiem, trzeba odczekać. Tak na chłopski rozum zakładam, że trzeba czekać, żeby termometr się nieco wychłodził i dał realny pomiar, ale to tylko moje przemyślanka :P

    48f411ed51.png
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 29 listopada 2013, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gdyby tak to traktować, to trzeba by zawsze przechowywać termometr w stałej temperaturze. A co jeśli zmieni się temp w pomieszczeniu? Wtedy też pomiar jest niewiarygodny?

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • Katarzynka1 Przyjaciółka
    Postów: 106 21

    Wysłany: 30 listopada 2013, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam ten termometr. Nie dość, że pokazuje różną temp (bez dłuższego odczekania) to jeszcze jest różny czas mierzenia temperatury. Czasami pika od razu a czasami muszę długo czekać na pomiar. Czasami wątpię w wiarygodność tych pomiarów :(

  • rastafanka Autorytet
    Postów: 304 445

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ten termometr od kilku dni i strasznie mnie denerwuje... Mierze po kilka razy i żaden wynik się nie powtarza... Masakra jakaś... Dlatego w tym cyklu mierzę temperaturę przez około 1 minutę (bo przynajmniej wtedy pomiary są bardziej podobne do siebie niż zaraz po pikaniu), a potem kupuję termometr szklany.

    l22ndf9hcnybk1rg.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2016, 12:19

  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie z innej beczki. Ile powinna wytrzymać bateria? Co ile wymieniacie termometr?

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam termometr elektroniczny w Rossmanie i nie wiem czy działa poprawnie. Wczoraj wieczorem mój mąż mierzył temperaturę i pokazało 36,4 a zwykłym rtęciowym 36,9

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ash, taki z jednym miejscem po przecinku nie wykrywa małych roznic. Kup sobie na allegro owulacyjny np microlife.

    ash lubi tę wiadomość

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • rastafanka Autorytet
    Postów: 304 445

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zbikowa wrote:
    Dziewczyny nie wzięłyscie pod uwage jednnej zmiennej, tj waszego ciała. temperatura ciała po przebudzeniu sie po prostu sie zmienia, dlatego najbardziej trafny jest pierwszy pomiar najlepiej zaraz po przebudzeniu a jeszvcze bardziej najlepiej o stałej porze.
    Tylko, że drugi termometr jaki mam (zwykły, nie owulacyjny) mierzy temperaturę dłużej i wyniki się powtarzają, a w tym owulacyjnym jest każdy wynik inny i do tego różny czas pomiarów (7- 25 sekund do sygnału dźwiękowego)

    l22ndf9hcnybk1rg.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa niestety podejrzewam, że nie o zmiany temperatury ciała tutaj chodzi.
    Pozwolę sobie przytoczyć co na temat termometrów można przeczytać zgłębiając metodę Rötzera

    "Temperaturę mierzymy termometrem szklanym z cieczą metaliczną działającym na zasadzie rozszerzalności termicznej: lekarskim lub owulacyjnym (obecnie dostępne są szklane termometry zawierające galinstan czyli mieszaninę galu, indu i cyny - można je kupić przez stronę www.iner.pl ). Konkretny egzemplarz termometru działającego na zasadzie rozszerzalności termicznej zawsze tak samo pokaże daną temperaturę rzeczywistą, bo współczynnik rozszerzalności termicznej jest stałą fizyczną. Przy powtarzalności wyników może jednak, ze względu na minimalne przesuniecie skali w trakcie jej przyklejania do kapilary, np. zawsze wskazywać 1 kreskę więcej. Taki termometr ma stałe odchylenie wskazań w stosunku do temperatury rzeczywistej. Nie przeszkadza to w rzetelnym rozpoznaniu skoku temperatury w cyklu, w którym pomiar podstawowej temperatury ciała prowadzony jest tym samym termometrem szklanym.

    Termometry elektroniczne natomiast ze względu na swój sposób działania nie są wystarczająco precyzyjne, czyli mają zbyt małą powtarzalność wyników. Konkretny termometr elektroniczny może raz zawyżyć a raz zaniżyć wynik pomiaru tej samej temperatury rzeczywistej. W okresie trwania gwarancji wahania wskazań występują w granicach deklarowanej przez producenta dokładności (najczęściej +/-0,2 lub +/-0,1°C, zależnie od typu termometru). Mimo, że termometry elektroniczne pokazują 2 miejsca po przecinku, nie są przez to bardziej dokładne niż deklaruje producent. Dodatkowo po upływie terminu gwarancji termometry elektroniczne często się rozkalibrowują i ich wahania wskazań są coraz większe, co odzwierciedla zębaty wykres temperatury.
    Uwaga: Sygnał końca pomiaru w tego typu termometrach rozlega się, gdy temperatura nie jest jeszcze do końca zmierzona. Można to sprawdzić mierząc temperaturę przed lustrem w ustach. Zrobić odczyt po sygnale bez przerywania pomiaru i zobaczyć o ile i po jakim czasie odczyt wzrośnie. Warto ten eksperyment powtórzyć kilka razy, aby przekonać się, że wzrost temperatury po sygnale wcale nie jest stały."

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    termotry też zalezy jaka firma wypuściła.. jedni robią aby było a inni dają takie które naprawdę są super tylko najczęściej te super są cholera drogie ;)

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie Microlife jest ok? Polecacie?
    Ja mam i powiem szczerze, że nie wiem co o nim myśleć. Czasami mam wrażenie, że nie skończył jeszcze mierzyć, a już pika.

  • Gunia Autorytet
    Postów: 670 2201

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam Microlife. Dla mnie porażka. Po pikaniu wyjmuję i wykresy mam okropne. Przeczytałam jakiś czas temu, że termometr po pikaniu dalej mierzy temp. Sprawdziłam. Po pikaniu jest np. 36,66, trzymałam nadal w miejscu pomiaru, odczekałam aż się wyłączy (5 min.), a później sprawdziłam w pamięci (ostatni pomiar). Temp. od razu po pikaniu i po czasie czuwania termometru różniła się o 0,9! To naprawdę ogromna różnica. A co by wskazał termometr będący w czuwaniu 10 minut?! Nie wierzę elektronicznym. Wrócę do tych tradycyjnych, ale z powiększoną podziałką. Co 10 min. w jednym miejscu to nie 1 min, jak w elektronicznych...

    Pozdrawiam :)

    Ida lubi tę wiadomość

    ... 21 cykl na Ovu. A w dupę z tym...
  • marsylianka Przyjaciółka
    Postów: 79 38

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy można znaleźć takie owulacyjne rtęciowe (tzn. zamiennik rtęci) ze skalą pokazującą w częściach setnych? Tzn. 00,01 ?

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gunia wrote:
    Mam Microlife. Dla mnie porażka. Po pikaniu wyjmuję i wykresy mam okropne. Przeczytałam jakiś czas temu, że termometr po pikaniu dalej mierzy temp. Sprawdziłam. Po pikaniu jest np. 36,66, trzymałam nadal w miejscu pomiaru, odczekałam aż się wyłączy (5 min.), a później sprawdziłam w pamięci (ostatni pomiar). Temp. od razu po pikaniu i po czasie czuwania termometru różniła się o 0,9! To naprawdę ogromna różnica. A co by wskazał termometr będący w czuwaniu 10 minut?! Nie wierzę elektronicznym. Wrócę do tych tradycyjnych, ale z powiększoną podziałką. Co 10 min. w jednym miejscu to nie 1 min, jak w elektronicznych...

    Pozdrawiam :)

    Dzięki za info. Ja drugi miesiąc mierzę z Microlife i od początku wydał mi się podejrzany. Myślę, że nie mierzy do końca tak naprawdę. Hm, muszę rozglądnąć się za innym, najlepiej za tradycyjnym z szerszą podziałką. Ale jak widziałam u góry - ceny czasem powalają...

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj kupiłam w aptece elektroniczny termometr owulacyjny za całe 12 zł. :)

    Ag..., Strażaczka90 lubią tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam Microlife :) I przetestowałam go i pokazuje mi zawsze tą sama temperaturę. Tzn. jak zmierzę temp. rano i po upływie ok. minuty znowu zmierzę to pokazuje mi to samo. Także eksperyment z lustrem wskazał że po pikaniu temperatura już nie rośnie. Może to zależy od modelu albo faktycznie z czasem się rozkalibrowują ? W każdym razie mój MIcrolife działa bez zarzutu puki co :)

    ash lubi tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylianka nie. Szklane termometry owulacyjne pokazują do 0,05st.

    Ida ja używam zwykłego szklanego termometru (koszt mniej niż 10 zł), a wynik odczytuję przez lupę. Trochę zabawy z tym jest, ale pomiar jak dla mnie pewny.

    marsylianka lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was:* moze tutaj uzyskam odpowiedź ktora szukam od kilku dni. Uzywacie termometrow owulacyjnych zakupionych na allegro? Tych microfile? Jak tak to jaki model i co i nim sadzicie? Bardzo prosze o odpowiedź

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ