X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

termometry ;)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • wizażystka24 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 25 października 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie dzisiaj pytanie ;) Otóż jaka powinna być minimalna różnica temperatur w pomiarze termometrem rtęciowym a elektronicznym. Dodam, że pomiar miał miejsce w tym samym miejscu czyli w ustach, pod językiem, na srodku. Ja dziś rano pierwszy pomiar dokonałam rtęciowym (gdyż myślałam, że w elektronicznym wyczerpała się bateria) i wyniósł 36,90 jak się jednak okazało bateria cudownie się przez noc naładowała (:P) i zaraz potem zmierzyłam elektronicznym i wyniosła 36,60. Nie wstawałam z łóżka ani nic, drugi pomiar był dosłownie może minutę później. Czy ma może któraś jakieś informacje w tej sprawie? :) dziękuję za odpowiedzi <3

    wizażystka24
    uiklbadvw6l77cx3.png

    uiklbadvlo6h3tx7.png

    [link=https://www.suwaczki.com/]j4x9d
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rteciowy bardziej sie nagrzewa, dlatego taka roznica. Nie ma regulki jaka roznica, zalecany jest elektroniczny bo sa dokladniejsze.

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 25 października 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą dokładnością różnie bywa. Miałam ze dwa termometry elektroniczne z apteki, które przy wykonywaniu pomiarów dawały głupoty - w odstępie 5 minut pokazywały różnicę pomiaru o ponad 0,5 stopnia w górę lub w dół ;) Za każdym razem inny wynik - i co wtedy, mierzyć trzy razy i średnią wyciągać? :D
    Ważny jest parametr błędu pomiarowego w specyfikacji termometru. Teraz mam akurat Microlife i jest ok. :)

    A w ogóle to najlepiej mieć jeden termometr i mierzyć nim cały cykl, bo różne termometry mogą różne wartości pokazywać i się zrobi bigos na wykresie ;)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • wizażystka24 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 25 października 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko że mój elektroniczny w takim razie w ogóle nie jest dokładny skoro w odstępie minuty/dwóch pokazuje dwa skrajne wyniki: najpierw 36,88 a potem 36,38 nie sądzicie że to spora różnica? ;) słyszałam, że Microlife jest dobry a ja mam taki za 10 zł z Rossmana :P i mam go od jakiś 5 miesięcy może mniej i już coś szwankuje. No i z tą dokładnością elektronicznych to właśnie różnie bywa. Pewnie te droższe są dokładne (chociaż też spotkałam się z opiniami, że niekoniecznie), ale gdzie bym nie czytała opinii to mimo wszystko rtęciowe są najbardziej wiarygodne i nie ma bata żeby się pomyliły, chociaż oczywiście są niebezpieczne w razie rozbicia.
    Tak wiem, że trzeba mierzyć jednym ale musiałąm dzisiaj rano rtęciowym bo tamten wieczorem padł, ale rano cudownie ożył :P Na razie będę mierzyć tym i tym i będzie to mój mały eksperyment :D a od następnego cyklu będę się opierać głównie na rtęciowym. Przynajmniej jak będę wiedziała, że nic innego nie mogło zakłócić tempki, to pomiar będzie wiarygodny bo nie będzie uzależniony od bubla elektronicznego ;)
    No chyba, że następny cykl będzie za 9 miesięcy :D

    wizażystka24
    uiklbadvw6l77cx3.png

    uiklbadvlo6h3tx7.png

    [link=https://www.suwaczki.com/]j4x9d
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 25 października 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz taki stary rtęciowy? Bo teraz się już nie da ich kupić w aptece i to jest smutne trochę...


    No właśnie bez sensu, jak mierzysz i jest pół stopnia raz w tą, raz w tą. To nie mają sensu takie obserwacje :P
    A Microlife drogi nie jest. Ja dorwałam na allegro za jakieś 20 zł z przesylką. A te poprzednie elektroniczne z apteki, które dawały wyniki takie, jak ten Twój, kosztowały co najmniej kilkanaście złotych, więc różnica w cenie niewielka, a w jakości znaczna ;)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • wizażystka24 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 25 października 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak mam taki stary rtęciowy, kupiony kilka lat temu ;) więc jak widać jak ktoś uważa to się nie stłucze i zagrożenie nie ma :D
    na innym forum znalazłam taką wypowiedź (w sumie jedną z wielu przemawiającą za rtęciowymi) :
    "..jak macie zamir uzywac termometru elektronicznego to TYLKO takiego dedykowanego do NPR
    zwykłe sa bardzo niedokładne, nawet jezeli pokazuja dwa miejsca po przecinku, a to dlatego ze bardzo latwo ulegaja dekalibracji
    a juz za nic nie wierzcie termometrom bezdotykowym"

    Dokładnie zuzzi, bo mimo że rtęciowe nie pokzuja do 2 miejsc po przecinku to przynajmniej są wiarygodne i wiesz że nie pomylił się o 0,5 stopnia lub więcej ;)

    wizażystka24
    uiklbadvw6l77cx3.png

    uiklbadvlo6h3tx7.png

    [link=https://www.suwaczki.com/]j4x9d
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 25 października 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wizażystka24 wrote:

    Dokładnie zuzzi, bo mimo że rtęciowe nie pokzuja do 2 miejsc po przecinku to przynajmniej są wiarygodne i wiesz że nie pomylił się o 0,5 stopnia lub więcej ;)

    Właśnie ;) Szkoda, że nie dotyczy to tych szklanych z alkoholem, czy tam czymś innym, które niby mają zastępować rtęciowe. One są jednorazowe :P Raz mierzysz, a potem już się nie da strzepnąć. Dwa czy trzy razy próbowałam i wszystkie mają to samo.

    Ja rtęciowego nie mam, u rodziców przetrwał, ale nie mieszkam już z nimi, no to im nie zabierałam ich termometru :P Microlife na szczęście mi się sprawdza jak na razie :)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • wizażystka24 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 25 października 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też tak słyszałam o tych z alkoholem, masakra jakaś :D

    A jak długo używasz Microlife? :)

    Jeśli się sprawdza to jest ok, wiadomo, że nie wszystkie elektroniczne muszą być bublami ;) jest masa dziewczyn, któe używają elektronicznych i je sobie chwalą. Ja do wczoraj też sobie chwaliłam (chociaż już cos mi nie pasowało w pomiarach od kilku dni) i po dzisiejszym poranku postanowiłam trochę pogłębić swą wiedzę z zakresu termometrów haha i takim sposobem dokopałam się do różnych ciekawych informacji :) do tej pory uważałam, że rtęciowe są złe bo są niedokładne i "okłamują" a okazało się po prostu, że zostały okrzyknięte niebezpiecznymi i czasochłonnymi, chociaż moim zdaniem różnica w czasie mierzenia jest niewielka bo tylko 3 minuty, więc myślę, że nikogo to nie zbawi jak wstanie 3 minuty wcześniej :D

    Ale jak to bywa nowinki techniczne wpychają "starocie" w kąt, a czasami zupełnie niepotrzebnie :)

    wizażystka24
    uiklbadvw6l77cx3.png

    uiklbadvlo6h3tx7.png

    [link=https://www.suwaczki.com/]j4x9d
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 25 października 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile używam... hmm... ok. 4 miesięcy, tak mi się wydaje.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • wizażystka24 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 25 października 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak mozesz to dawaj znać jak się sprawuje :)

    wizażystka24
    uiklbadvw6l77cx3.png

    uiklbadvlo6h3tx7.png

    [link=https://www.suwaczki.com/]j4x9d
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 25 października 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie jest dobrze :) Zobaczę, jak się będzie sprawował dalej ;)
    Tyle że mam niziutką temperaturę (zobacz mój wykres...), ale to w każdy cyklu mi się tak robi. "Skok temperatury" to u mnie jakieś 36,2-36,4, przez większość cyklu się trzyma poniżej albo na granicy 35,0 :P
    Aczkolwiek to chyba moja właściwość, a nie wina termometru, bo ileśtam miesięcy wcześniej mierzyłam innym przez jakiś czas i było podobnie. Jak kiedyś leżałam w szpitalu na badaniach i budzili rano na mierzenie temperatury, to też to tak wyglądało - raz nawet zaliczyłam 34,9 :D

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • wizażystka24 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 25 października 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też myślę, że to nie jest przez termometr :) to tylko umownie jest że normalna tempka to 36,6 i chyba nawet dotyczy temperatury pod pachą :) mi tak mniej więcej wychodzi w granicach 36,5 ale w sumie to różnie :) Ty widocznie jesteś "zimnokrwista" :D
    Chyba nawet w każdym cyklu może wychodzić inaczej, ale to zrozumiałe bo temperatura jest zależna od wielu czynników :)

    wizażystka24
    uiklbadvw6l77cx3.png

    uiklbadvlo6h3tx7.png

    [link=https://www.suwaczki.com/]j4x9d
  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 26 października 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez uzywam microlife juz ponad rok. Mierze raz. Wydaje mi sie ze jesli bedziemy mierzyc kilka razy to po prostu mechanizm wariuje. Moja siostra microlife uzywala 10 lat. Prowadza poradnie i sa glownymi nauczycielami npr w diecezji. Zamowienia na microlife maja co kilka tygodni. To chyba swiadczy o jego niezawodnosci :) mierzymy raz o stalej porze i im ufamy.

  • Zaczarowana917 Znajoma
    Postów: 30 2

    Wysłany: 26 października 2014, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja posiadam zwykły termometr rtęciowy. Gdyż moim zdaniem i zdaniem mojego ginekologa jest najdokładniejszy. Z elektronicznymi powiedział mi to różnie bywa. Jestem tego samego zdania, raz tak z nudów zmierzyłam sobie temperaturę pod pachą właśnie termometrem elektronicznym i miałam 38,5 co mnie zdziwiło bo czułam się rewelacyjnie, dlatego zmierzyłam jeszcze raz rtęciowym i miałam temp. normalną czyli 36,4. Także jestem mało przekonana do elektroniki tego typu. Zresztą na wynik temperatury mają również wpływ słabe baterie, a w rtęciowym mamy problem z głowy;)

    „Cudownie byłoby czasem móc zamienić myśli w rzeczywistość ''


    ...... Wierzę, że kiedyś się uda......
  • wizażystka24 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 27 października 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli jakbym miała wrócić do elektronicznych to chyba bym wybrała ten Microlife :) ale jak na razie uzywam rtęciowego :) sprawdza sie super i dokładnie jak napisała zaczarowana917 problem baterii mam z głowy :)

    wizażystka24
    uiklbadvw6l77cx3.png

    uiklbadvlo6h3tx7.png

    [link=https://www.suwaczki.com/]j4x9d
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą, a próbowałyście z tymi alkoholowymi zamiast strzepnąć, włożyć w coś zimnego? :-)
    Ja się chyba przerzucę wobec tego na rtęciowe, bo mam w domu 3 różne stare i jeden elektroniczny, któremu w sumie nie ufam :-D

  • truskavvkowa Przyjaciółka
    Postów: 121 47

    Wysłany: 27 października 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie przyszedł dziś paczuszką ten Microlife, wszystko fajnie opisane jest na ulotce i wydaje się być konkretny :) Od jutra zaczynam więc zobaczymy jak się spisze :) A zapłaciłam 19,95 bodajże. A w aptece zwykły elektroniczny i to jeszcze tylko z jednym miejscem po przecinku kosztował coś koło 16 zł, więc nie opłaca się. A tutaj o, w piątek zamówiłam i dziś jest :)

  • D. Autorytet
    Postów: 596 233

    Wysłany: 27 października 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja również przymierzam się do zakupu Microlife, ale zacznę mierzyć temp nowym termometrem dopiero od nowego cyklu (chociaż skrycie liczę na to, że nie będzie już takiej potrzeby :) )


    [*] 14.09.2014 r.
    [*] 08.01.2015 r.
    [*] 11.10.2015 r.
    [*] 22.12.2015 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam termometr elektroniczny microlife i mierzę nim chyba 3 miesiąc i jestem z niego zadowolona. Kupiłam w aptece za 15 zł.

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 27 października 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja używam termometr owulacyjny Basal taki szklany ;) odradzano mi elektroniczne

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ