X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • Jula😍🥰 Autorytet
    Postów: 496 126

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Czasem tak, czasem nie. Zależy od osoby, chorób. Dlatego warto mierzyć temperaturę i sprawdzać śluz, wtedy wiadomo, który dzień był bardziej realny. Choć przyjmuje się, że ważny jest pierwszy test pozytywny.
    Tego sluzu musze sie nauczyc wlasnie . Ale mam sporo czasu wiec na spokojnie . Chociaz czytalam ze sa kobiety ktore maja male ilosci sluzu .. i wtedy trudno im stwierdzic . Zobaczymy. Mam zamiar isc na progresteron za tydzien i zobacze czy moje bole byly owu i mysle tak robic 3 cykle pod rzad a potem jakos co 3 cykl

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jula😍🥰 wrote:
    Tego sluzu musze sie nauczyc wlasnie . Ale mam sporo czasu wiec na spokojnie . Chociaz czytalam ze sa kobiety ktore maja male ilosci sluzu .. i wtedy trudno im stwierdzic . Zobaczymy. Mam zamiar isc na progresteron za tydzien i zobacze czy moje bole byly owu i mysle tak robic 3 cykle pod rzad a potem jakos co 3 cykl

    Z tymi bólami to na dwa razy. Raz są, raz nie.
    Moim zdaniem najlepsza temperatura i testy. Reszta to wypadkowe, które zależą od wielu rzeczy. Przynajmniej w moim przypadku się to sprawdza.

    Badanie progesteronu 3 cykle pod rząd mogą nic nie wnieść, bo owulacja może być roznie, w zależności od wieeeeeelu czynników. Ja mialam najwcześniej w 10dc, a najpóźniej w 16dc - spora różnica. Zresztą.. Badanie progesteronu nie powie Ci, kiedy mialas owulacje, tylko czy ja mialas i czy nie masz ewentualnie niedomogi lutealnej (przy czym i tak weryfikowalabym to WYŁĄCZNIE na równi z monitoringiem, bo inaczej to jest tylko gdybanie).

    Temperatura! 😊

    PS. Dziewczyny się o Ciebie martwią na wątku, który założyłas, odezwij się 😊

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Jula😍🥰 Autorytet
    Postów: 496 126

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziala ni app dobrze i niemoge wejsc w kazdy watek . Kilkanascie razy probiealam napisac o testach na tamtym watku i niewidac mojego wpusu. Chyba musze na nowo instaliwac lub zaaktualizowac . Nawt moje kolo w tym mies wyswietla sie jeszcce z zeszlego miesiaca 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️. U mnie w porzadku jesli mozna to tak nazwac . Dochodze do siebie... dalamsobie czas na odpoczynek . Leze calymi dniami i czytam lub ogladammcos. Jakos sily niemam zeby wstac z lozka ... choc czasem jakiegos powera dostane i robie nawet ciasto. Prosze pozdrw dziewczyny ode mnie . I jutro wezme sie za ta tel i go zaaktaluzuje .. teraz za zynam na spokojnue swoimmzycie.m zyc . I chce nauczyć sie i wsluchac w swoj organizm . Mam ba to czas teraz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jula, jeżeli tak jak piszesz - chcesz się nauczyć swojego cyklu to testy owulacyjne słabo Ci w tym pomogą.
    Same testy nigdy nie potwierdzają owulacji. Jedynie mówią o tym, że ciało się przygotowuje ale czy owulacja wystąpiła, tego nie wiesz.
    Dlatego zawsze warto dołączyć jak najwięcej metod - mierzenie temperatury!, sprawdzanie śluzu, szyjki.
    Ból jajnika nie jest żadnym wyznacznikiem.
    Mnie ostatnio jajnik bolał dzień przed owulacja a owulacja potwierdzona na USG w momencie pękania więc wiem, że ból nie był spowodowany owulacja.
    W ten sposób uczysz się tylko wykonywania testów owulacyjnych, bo od pozytywnego testu możesz mieć owu zaraz, na drugi dzień lub za 2 dni a może jej wcale nie być. Zależy jaki i kiedy wyłapiesz pik.

    Księgowa lubi tę wiadomość

  • Jula😍🥰 Autorytet
    Postów: 496 126

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slońce wrote:
    Jula, jeżeli tak jak piszesz - chcesz się nauczyć swojego cyklu to testy owulacyjne słabo Ci w tym pomogą.
    Same testy nigdy nie potwierdzają owulacji. Jedynie mówią o tym, że ciało się przygotowuje ale czy owulacja wystąpiła, tego nie wiesz.
    Dlatego zawsze warto dołączyć jak najwięcej metod - mierzenie temperatury!, sprawdzanie śluzu, szyjki.
    Ból jajnika nie jest żadnym wyznacznikiem.
    Mnie ostatnio jajnik bolał dzień przed owulacja a owulacja potwierdzona na USG w momencie pękania więc wiem, że ból nie był spowodowany owulacja.
    W ten sposób uczysz się tylko wykonywania testów owulacyjnych, bo od pozytywnego testu możesz mieć owu zaraz, na drugi dzień lub za 2 dni a może jej wcale nie być. Zależy jaki i kiedy wyłapiesz pik.
    No kurcze w sumie racja . Ale sprawdze chociaz czy sa dobre testy . Mam zamiar spardzac progesteron. Tez . Czym sie zajac musze .

  • Zosia1111 Autorytet
    Postów: 390 130

    Wysłany: 5 maja 2021, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, co sądzicie o moim owulaku z 15dc? Czy to już pozytyw? Czy jeszcze ta kreska po lewo jest za jasna? :)

    https://zapodaj.net/6d01fbdd76d34.jpg.html
    https://zapodaj.net/ed82fb38acd0a.jpg.html

    28.08 ⏸️ 10dpo
    30.08 Bhcg 37.87 mIU/ml 12dpo
    1.09 Bhcg 92.98 mIU/ml, prog. 22.04 ng/ml 14dpo
    3.09 Bhcg 228.24 mIU/ml 16dpo
    21.09 człowieczek 0.89 cm z ❤️
    8p3os65gh6w3ylkv.png
  • Ewa_8989 Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje porady. 🤔
    Zastanawiam się kiedy zrobić badanie progesteronu. Niby wiem że 7 dni po owulacji, ale mam problem z wyznaczeniem dnia owulacji. Od zeszłej środy robiłam testy owulacyjne. W sobotę koło poludnia dwa testy różnego typu pozytywne,a dopiero wczoraj bolał mnie jajniki jak zwykle na owulację. Jak uważacie ? Zrobić badanie w poniedziałek czy poczekać do środy?

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 6 maja 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierzysz temperaturę? Jajniki to nie jest najlepszy wyznacznik owulacji.

    Jeśli w sobotę mialas pozytywny test to owulacja była w niedziele najprawdopodobniej. Zatem w poniedziałek mogłabyś zrobić badanie progesteronu.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Edith 19 Autorytet
    Postów: 429 195

    Wysłany: 7 maja 2021, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ☺ mam pytanie odnośnie testów owulacyjnych. Od niedawna zaczelam stosowac i nie ogarniam 😉 Dziś robiłam ok 11 i był pozytywny a o 17 już całkiem negatywny . To oznacza że powinnam ❤❤ zaraz o 11 jak zobaczyłam pozytywny test ? Czy wieczorem już za późno? Jak myślicie?

    JA 34 ON 35

    Starania od 1/2020
    0 ciąż

    Ja
    PCOS, Hashimoto
    badania hormonalne ok
    jajowody drożne
    I IUI 3/2023 - nieudana
    4/2023 - pierwszy raz stymulacja lamettą - cykl bezowulacyjny
    mam nadzieję ze 9/2023 podejdziemy do drugiej IUI

    ON
    badania hormonalne ok
    morfologia 0% poprawiona suple -> 4%

    Czekamy na NASZ CUD

    "Wszystko wali się
    a ja nie mogę biec
    może ten deszcz udaje łzę
    minie ten sen i będzie ok..."
  • Ewa_8989 Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 7 maja 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Mierzysz temperaturę? Jajniki to nie jest najlepszy wyznacznik owulacji.

    Jeśli w sobotę mialas pozytywny test to owulacja była w niedziele najprawdopodobniej. Zatem w poniedziałek mogłabyś zrobić badanie progesteronu.


    Tak , mierzę

    Skok temperatury miałam w sobotę, spadek w niedzielę a w od poniedziałku już powyżej 37.
    Udostępniłam wykres temperatury w ustawieniach.

    Zrobię w takim razie w poniedziałek badania. Myślisz że betę też mam oznaczyć ? Czy za wcześnie?

  • Ewa_8989 Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 7 maja 2021, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith 19 wrote:
    Hej ☺ mam pytanie odnośnie testów owulacyjnych. Od niedawna zaczelam stosowac i nie ogarniam 😉 Dziś robiłam ok 11 i był pozytywny a o 17 już całkiem negatywny . To oznacza że powinnam ❤❤ zaraz o 11 jak zobaczyłam pozytywny test ? Czy wieczorem już za późno? Jak myślicie?

    Hej. Owulacja od pozytywnego testu powinna być w ciągu 24-36 godzin. Test owulacyjny przepowiada owulację. najlepiej robić testy dwa trzy dni przed spodziewaną owulacją żeby wyłapać skok hormonu LH. Spokojnie możesz ❤️ dziś wieczorem i najlepiej jutro też 😉

    Edith 19 lubi tę wiadomość

  • Edith 19 Autorytet
    Postów: 429 195

    Wysłany: 7 maja 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa_8989 wrote:
    Hej. Owulacja od pozytywnego testu powinna być w ciągu 24-36 godzin. Test owulacyjny przepowiada owulację. najlepiej robić testy dwa trzy dni przed spodziewaną owulacją żeby wyłapać skok hormonu LH. Spokojnie możesz ❤️ dziś wieczorem i najlepiej jutro też 😉
    Dziękuję za odpowiedź 😚😚

    JA 34 ON 35

    Starania od 1/2020
    0 ciąż

    Ja
    PCOS, Hashimoto
    badania hormonalne ok
    jajowody drożne
    I IUI 3/2023 - nieudana
    4/2023 - pierwszy raz stymulacja lamettą - cykl bezowulacyjny
    mam nadzieję ze 9/2023 podejdziemy do drugiej IUI

    ON
    badania hormonalne ok
    morfologia 0% poprawiona suple -> 4%

    Czekamy na NASZ CUD

    "Wszystko wali się
    a ja nie mogę biec
    może ten deszcz udaje łzę
    minie ten sen i będzie ok..."
  • Malina25 Przyjaciółka
    Postów: 149 27

    Wysłany: 11 maja 2021, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jaka czułość testu owu jest najlepsza? Polecacie lepiej strumieniowe czy paskowe testy?

  • Filipka1 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 14 maja 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Mam pytanie, może któraś z Was ma doświadczenie w tej kwestii, ile dni po skoku lh jest szansa na zapłodnienie? Zazwyczaj źródła podają 24-36h, ale jest to wartość usredniona. Nurtuje mnie ta kwestia, gdyż to jest mój 4 dzień od pozytywnego testu, a zauważyłam niewielką ilość śluzu przypominającego płodny, pomimo skoku temperatury.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2021, 13:09

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 17 maja 2021, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa_8989 wrote:
    Tak , mierzę

    Skok temperatury miałam w sobotę, spadek w niedzielę a w od poniedziałku już powyżej 37.
    Udostępniłam wykres temperatury w ustawieniach.

    Zrobię w takim razie w poniedziałek badania. Myślisz że betę też mam oznaczyć ? Czy za wcześnie?

    Zdecydowanie za wcześnie. 😊 Niestety, nie mogę zobaczyć Twojego wykresu.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Może jeszcze ktoś tu zagląda i zerknie na moje testy

    preg.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/c311db9b3cc7b.jpg.html

    preg.png
  • MałaMi* Autorytet
    Postów: 407 312

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1688 wrote:
    Hej. Może jeszcze ktoś tu zagląda i zerknie na moje testy
    13 piekny pik 🙂

    2021 -Starania o pierwsze 👶🏻🥰
    19.02.2022- ⏸🥺🤰🏻
    22.02.2022- beta 3752,6💞🥺🥺
    24.02.2022- beta 7111,7 💞🥺😍
    28.02.2022- dzidzia 4,5mm, mamy ❤
    14.03.2022- dzidzia 17,1mm ❤
    13.04.2022- I prenatalne, dzidzia 6.67cm 🎀🤰🏻💞
    09.05.2022- babyBOY! 160g szczęścia💙
    01.06.2022- badania połówkowe 350g szczęścia 💙
    16.10.2022 - Ignacy 🥰♥️
    Cudzie trwaj! 🥰😊
    👰-24 PCOS? IO
    Fertistim, PregnaStart, Euthyrox 37.5, Glucophage,Wit.D, Wit.B12
    🤵-26 Fertistim, Wit.D, MACA, NAC, Q10, Wit.B12, Wit.C, Cynk, Selen
    4lata po 👰🤵
    👫+🐕
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedz. Mam nadzieję że coś z tego będzie 😁

    preg.png
  • Paprotka Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 1 września 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1688 wrote:
    https://zapodaj.net/c311db9b3cc7b.jpg.html

    A mi sie wydaje ze owulacji nie było 😬
    Na testach pisze i z doświadczenia rocznego na sobie, ze pierwsza kreska musi byc tak samo ciemna lub ciemniejsza. Ja nie mam tutaj testow ale moge ci podeslac zdjecia moich na whatsuppie albo msn.
    Tez wiadomo kreski na świeżo sa zupełnie inne.
    A czy miałaś lub czy masz ogólnie ból/krwawienie owulacyjne?

    Starania 4lata😔
    👱‍♀️31 👱‍♂️33lata
    👱‍♂️Nasienie super ✅
    👱‍♀️HSG oba jajowody drożne ✅
    👱‍♀️Krew ✅
    Mięśniak na zewnętrznej ścianie 😬 (bedzie problem przy IVF)
    🤷‍♀️ Nieznany Powód bezpłodności
    1th IVI z MOH (gonalF) start 26.08
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ