X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • jolaczek85 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 15 września 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    staramy się z mężem od paru miesięcy o dziecko. Na razie bezskutecznie:( od jakichś 4 cykli używam testów owulacyjnych. Stąd moje pytanie- w tamtym cyklu miałam przez tydzień drugą kreskę jaśniejszą, w tym cyklu wygląda na to, że bedzie podobnie- już czwarty dzień mam drugą kreskę jaśniejszą. co o tym sądzicie?

  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 15 września 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolaczek85 wrote:
    Cześć dziewczyny
    staramy się z mężem od paru miesięcy o dziecko. Na razie bezskutecznie:( od jakichś 4 cykli używam testów owulacyjnych. Stąd moje pytanie- w tamtym cyklu miałam przez tydzień drugą kreskę jaśniejszą, w tym cyklu wygląda na to, że bedzie podobnie- już czwarty dzień mam drugą kreskę jaśniejszą. co o tym sądzicie?

    Sama jestem ciekawa co jest tego przyczyną ale nie używałam jeszcze testów w tym miesiącu zrobię to po raz pierwszy.
    jolaczek85 powodzenie - przypuszczam że jesteśmy z tego samego rocznika :)

    201602031762.png
    200602041778.png
  • Rozgadana Przyjaciółka
    Postów: 247 43

    Wysłany: 15 września 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podepnę się pod temat, nie używałam testów ale zastanawia mnie jak to wygląda po owu. Bo przed jest jedna jasna druga ciemna kreska, potem dwie ciemne kreski a później? czy znowu jedna jaśnieje czy nagle nie ma jej w ogóle i zostaje tylko jedna kreska?

    679e1df94cc564708ac7076b55943913.png
  • jolaczek85 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 15 września 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie w tym rzecz, że przed owulacją może być jaśniejsza druga kreska, potem owulacja- dwie ciemne, a potem nie powinno być dwóch w ogóle. a u mnie jeszcze nie było owulacji i długo przed wychodzi mi tak..

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 15 września 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy owulacyjne tak naprawdę wykrywają poziom hormonu LH.
    Stężenie tego hormonu w książkowym cyklu wygląda mniej więcej jak na tym wykresie: http://www.clearblue.com/pl/images/preg_anim_2.jpg
    Czyli wtedy kiedy mamy owulację, poziom LH jest najwyższy i test wychodzi pozytywny.
    ALE nasze organizmy nie zawsze działają dokładnie jak w książkach :) Czasem poziom LH może wzrastać łagodniej, czyli kilka dni jest na wysokim poziomie i wtedy kilka dni wychodzą testy pozytywne.
    Może wzrastać falowo, czyli test wyjdzie poztywny, potem negatywny lub wątpliwy, potem znów pozytywny.
    Możemy mieć w cyklu nieudane podejście do owulacji, więc LH rośnie, test wyjdzie pozytywny ale owulacji nie było. Po kilku czy nawet kilkunastu dniach ciszy LH znów rośnie i sytuacja się powtarza.
    Sytuacje są różne, tak jak nasze ciała są różne. Testy owulacyjne mogą nam pomóc, ale nie są wyznacznikiem tego że owulacja była.
    Warto też wiedzieć że obserwacja śluzu i szyjki daje nam podobne info jak testy owulacyjne. Bo estrogeny powodują występowanie śluzu i zmiany szyjki, ale dopiero skok LH sprawia że śluz jest super płodny i szyjka miękka i otwarta.

    No i jeszcze kwestia odczytywania testów - trzeba pamiętać że tu jest inaczej niż z ciążowymi, test owulacyjny jest pozytywny tylko wtedy gdy ta druga kreska (testowa) jest ciemniejsza od kontrolnej. Wszystkie inne wynika są wątpliwe lub negatywne.

    Rozgadana, mallinka, Redhotka, Helen lubią tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Rozgadana Przyjaciółka
    Postów: 247 43

    Wysłany: 15 września 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka dzięki za odpowiedź :)

    679e1df94cc564708ac7076b55943913.png
  • jolaczek85 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 16 września 2014, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ale co w sytuacji, w której jednaj kreska jest jasna przez tydzień?

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 16 września 2014, 01:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak jest jasna to test negatywny i tyle. Test nie wykrywa skoku LH. Może wykrywa jakiś tam jego poziom, a może reguje na coś innego.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) to dopiero mój pierwszy miesiąc starań i od razu postanowiłam zastosować testy (koleżanka dzięki nim zaszła już w pierwszym cyklu) tyle, że w moim przypadku chyba nie działają... Testować zaczęłam 10 dc, tego dnia była tylko jedna kreska testowa, natomiast od 11 dc pojawiała się druga jaśniejsza (testy robiłam ok 17-18.00), 16 dc coś mnie podkusiło aby test zrobić ok. 11.00 rano i wtedy wyszedł pozytywny, tego samego dnia wieczorem już negatywny ale leciutka kreska była, podczas gdy od 17 dc znów tylko kreska testowa. Nie jest to jednak zbieżne z moim śluzem, którego dopiero dziś tj. 18 dc jest więcej... Temperatury niestety nie mierzę ale jajniki pobolewają mnie od 12 dc... mam cykle trwające ok 35 dni więc owulacja powinna wystąpić ok 20-21 dc... i teraz nie wiem czy śluz wskazuje, że owulacja dopiero będzie czy lepiej kierować się testami... ale to wskazywałoby, że owulacja już była, skąd w takim razie śluz? Może jakaś doświadczona koleżanka mi to wyjaśni... bo już sama nie wiem... ;)

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 17 września 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 23:34

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • jolaczek85 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 17 września 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie działają tak, że kilka dni mam drugą kreskę jaśniejszą, ale wczoraj pokazała mi się druga ciemniejsza. dziś miałam usg i okazuje się, że owulację miałam jakoś dziś- czyli tak jak test pokazał.
    estrella- zwracaj uwagę na to, czy zachowujesz odpowiedni "środki"- czyli dwie godziny nie pijesz nic albo mało. najlepszym sposobem jest tak czy siak monitoring- ja sobie wynik testu po prostu potwierdziłam u ginekolog mojej.

    estrella lubi tę wiadomość

  • jolaczek85 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 18 września 2014, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dwie godziny przed robieniem testu w sensie:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolaczek85 wrote:
    u mnie działają tak, że kilka dni mam drugą kreskę jaśniejszą, ale wczoraj pokazała mi się druga ciemniejsza. dziś miałam usg i okazuje się, że owulację miałam jakoś dziś- czyli tak jak test pokazał.
    estrella- zwracaj uwagę na to, czy zachowujesz odpowiedni "środki"- czyli dwie godziny nie pijesz nic albo mało. najlepszym sposobem jest tak czy siak monitoring- ja sobie wynik testu po prostu potwierdziłam u ginekolog mojej.
    starałam się nic nie pić te dwie godziny przed testem i chyba faktycznie test prawidłowo wskazał owulację :) bo nie mam już śluzu tak więc owulacja musiała już być wcześniej niż to wynika z długości moich cykli... zobaczymy jak to będzie w następnym cyklu :) dopiero zaczęłam starania i obserwację mojego ciała więc myślę, że z każdym cyklem łatwiej będzie wyznaczyć owulację i dni płodne :)

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 25 września 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 23:34

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • jolaczek85 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 25 września 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa, rób dalej, bo może masz owulację później. Albo już miałaś.. mnie tak testy wychodzą- jasną kreseczkę miałam nawet wczoraj 8 dni po owulacji. należy taki wynik uznać po prostu za negatywny. i robić dalej regularnie, aż dwie kreseczki będą tak samo ciemne:)

  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 25 września 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:49

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 25 września 2014, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rebe miałaś wzrosty LH, co widać również po śluzie :)

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 26 września 2014, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:49

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to jest nawet napisane na tych testach - że wykrywają LH, a nie samą owulację... Czytałam, że dziewczyny na nieregularne cykle biorą zioło: niepokalanka - może spróbuj, ja już sobie zamówiłam i też zamierzam go dołączyć do innych medykamentów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 11:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli wczoraj druga kreska była prawie tak mocna jak pierwsza a dziś była tylko jedna kreska to wczoraj była owulacja?

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ