X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Zioła przy staraniach
Odpowiedz

Zioła przy staraniach

Oceń ten wątek:
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 12 lipca 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Luksierre Jak masz za 5 dni zabieg, to i tak spisz ten cykl na straty, przy tak dużym obciążeniu organizmu, to musiałby być cud żeby się udało. Lepiej odpuść i się wyluzuj przed zabiegiem😉

    Tak zrobie 👍 nie potrzebnie bralam sie za ten cykl ale nie widzialam kiedy bedzie zabieg.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 12 lipca 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamalaika wrote:
    Generalnie ja zawsze cienką i mniej widoczną kreskę traktowałam jako negatywny test. I taki wynik miałam w różnych fazach cyklu. Teraz po owu nadal kontynuuję robienie testów (moje zrycie na bani), właśnie Facelle, bo domowe laboratorium też mi się skończyło. Ciągle wychodzi mi blada kreska :) Więc nie sugeruje się tym, że jak jest kreska druga to owulacja się zbliża. Hormon LH jest ciągle "dawkowany" do naszego organizmu więc test go wychwytuje. Chodzi o to, że w okresie okoloowulacyjnym jest go zdecydowanie więcej, jest jego gwałtowny wyrzut i wtedy możemy spodziewać się testów pozytywnych, tj.intensywnych kresek.


    Dobrze wiedzieć. Z ciekawosci dzis znow zrobie.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 12 lipca 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Może nic Ci się nie dzieje, tylko lekko się śluzówka podrażniła. Kup sobie normalny elektorniczny z dwoma miejscami po przecinku, jednorazowe gaziki i Octenisept albo coś w tym rodzaju. Ja zawsze rano po pomiarze myłam wodą, a wieczorem najpierw znowu wodą, osuszacz i dezynfekujesz i masz gotowy termometr na rano.

    Dziękuję! Kotek90

    Kotek90 lubi tę wiadomość

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2019, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak u mnie jeszcze nie było owu 😐o ile wg będzie temperatura cały czas w dole. Ziółka chyba mi wydłuża cykl 🤷‍♀️

  • Kamalaika Koleżanka
    Postów: 44 10

    Wysłany: 13 lipca 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Senka23 wrote:
    Jednak u mnie jeszcze nie było owu 😐o ile wg będzie temperatura cały czas w dole. Ziółka chyba mi wydłuża cykl 🤷‍♀️

    Faktycznie wygląda jakby owu nie było. Rób dalej testy i moim zdaniem nie przestawaj pić ziółek. Może trzeba trochę więcej czasu zanim zaczną działać "po naszej myśli" :)

  • OwaOrzeszkowa Autorytet
    Postów: 1848 1232

    Wysłany: 13 lipca 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, coś się dzieje z moimi temperaturami. W maju piłam zioła ojca sroki od okresu do owu. Łyżeczka dziennie. Od tamtej pory moje temp nie przekraczają 36,60. Teraz przy okresie mam temp 35,80/35,90. Wcześniej nie schodziły poniżej 36,10...i to te 36,10 to były pojedyncze przypadki w cyklu...w środę idę do gina, ale zastanawiam się czy te zioła mogły na mnie tak zadziałać? Wiem, że niektóre kobietki mają tak niskie temperatury, ale ja wcześniej tak nie miałam. Zioła piłam tylko w maju, a temp mam niskie nadal...ehhh chciałam dobrze, a może sobie sama na własne życzenie zaszkodIlam...

    25.11.2019 pozytywny test:)
    26.11.2019 - Bhcg 87,88;)
    28.11.2019 - Bhcg 295,92;)
    03.12.2019 - Bhcg 2924,65;D
    12.12.2019 - 💓
    27.01.2020 - USG prenatalne, Orzeszek ma 7cm2mm;)
    26.02.2020 - synek😊 18cm "wzrostu", waga 200g ❤️
    24.04.2020- 34cm i 1kg wagi❤️
    07.08.2020- Synku witamy na świecie! 3850g i 54cm🥰

    24.10.2022 pozytywny test, Bhcg 66,78;)
    28.10.2022 Bhcg 739,46;)
    23.01.2023 17cm i 190g pięknego chłopaczka🥰
    24.02.2022 27cm i 500g 🥰

    preg.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 13 lipca 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OwaOrzeszkowa wrote:
    Dziewczyny, coś się dzieje z moimi temperaturami. W maju piłam zioła ojca sroki od okresu do owu. Łyżeczka dziennie. Od tamtej pory moje temp nie przekraczają 36,60. Teraz przy okresie mam temp 35,80/35,90. Wcześniej nie schodziły poniżej 36,10...i to te 36,10 to były pojedyncze przypadki w cyklu...w środę idę do gina, ale zastanawiam się czy te zioła mogły na mnie tak zadziałać? Wiem, że niektóre kobietki mają tak niskie temperatury, ale ja wcześniej tak nie miałam. Zioła piłam tylko w maju, a temp mam niskie nadal...ehhh chciałam dobrze, a może sobie sama na własne życzenie zaszkodIlam...
    A gdzie mierzysz temperaturę?

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • OwaOrzeszkowa Autorytet
    Postów: 1848 1232

    Wysłany: 13 lipca 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    A gdzie mierzysz temperaturę?
    W ustach - rano o tej samej porze. Zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiegoś najtańszego termometru owulacyjnego żeby porównać temperatury.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 12:18

    25.11.2019 pozytywny test:)
    26.11.2019 - Bhcg 87,88;)
    28.11.2019 - Bhcg 295,92;)
    03.12.2019 - Bhcg 2924,65;D
    12.12.2019 - 💓
    27.01.2020 - USG prenatalne, Orzeszek ma 7cm2mm;)
    26.02.2020 - synek😊 18cm "wzrostu", waga 200g ❤️
    24.04.2020- 34cm i 1kg wagi❤️
    07.08.2020- Synku witamy na świecie! 3850g i 54cm🥰

    24.10.2022 pozytywny test, Bhcg 66,78;)
    28.10.2022 Bhcg 739,46;)
    23.01.2023 17cm i 190g pięknego chłopaczka🥰
    24.02.2022 27cm i 500g 🥰

    preg.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 13 lipca 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OwaOrzeszkowa wrote:
    W ustach - rano o tej samej porze. Zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiegoś najtańszego termometru owulacyjnego żeby porównać temperatury.
    Zacznij mierzyć w pochwie, w ustach temperatura jest mniej stabilna i więcej czynników ma na nią wpływ, będziesz miała niższą nawet jak śpisz z otwartymi ustami czego w nocy nie jesteś w stanie kontrolować. Ja też zawsze mierzyłam w ustach, ale jak zmieniłam miejsce pomiaru zauważyłam, że temperatury są wyższe i bardziej stabilne. Zresztą mierząc w ustach też nie zawsze utrafisz w dobry punkt, im dalej, tym wyższe temperatury.

    Agaalexa90 lubi tę wiadomość

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Kamalaika Koleżanka
    Postów: 44 10

    Wysłany: 14 lipca 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Dobrze wiedzieć. Z ciekawosci dzis znow zrobie.
    Jak tam u Ciebie testowanie?

  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 14 lipca 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamalaika wrote:
    Jak tam u Ciebie testowanie?

    Dalam sobie spokoj i juz nie testowalam. We wtorek i tak mam zabieg. Lecz .. wiesz co ovufriend wyznaczyl mi owulacje na 11.07 przerywana linia,czyli na ten dzien gdzie testowalam wtedy byl rowniez spadek temperatury. A teraz temperatura utrzymuje sie wysoko. Nie wiem co myslec o tym...

    A jak u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2019, 17:06

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Kamalaika Koleżanka
    Postów: 44 10

    Wysłany: 14 lipca 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Dalam sobie spokoj i juz nie testowalam. We wtorek i tak mam zabieg. Lecz .. wiesz co ovufriend wyznaczyl mi owulacje na 11.07 przerywana linia,czyli na ten dzien gdzie testowalam wtedy byl rowniez spadek temperatury. A teraz temperatura utrzymuje sie wysoko. Nie wiem co myslec o tym...

    A jak u Ciebie?

    Ja staram się zająć czymś swoje myśli, bo cierpliwość już na wyczerpaniu. Dzisiaj już miałam test ciążowy w ręce, ale zorientowałam się, że nie chce mi się siku 😂 Dobrze, że go nie zrobiłam, bo to zdecydowanie za wcześnie by było. Myślę, że w środę najszybciej będę testować, chociaż jeśli coś mi się w głowie przestawi i będę miała więcej cierpliwości to poczekam do soboty.

  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 14 lipca 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamalaika wrote:
    Ja staram się zająć czymś swoje myśli, bo cierpliwość już na wyczerpaniu. Dzisiaj już miałam test ciążowy w ręce, ale zorientowałam się, że nie chce mi się siku 😂 Dobrze, że go nie zrobiłam, bo to zdecydowanie za wcześnie by było. Myślę, że w środę najszybciej będę testować, chociaż jeśli coś mi się w głowie przestawi i będę miała więcej cierpliwości to poczekam do soboty.

    Ja też mam mieć @ w sobotę. We wtorek odstawie duphaston i będę czekać. Chyba że nie odstawiać mam dylemat. Bo nie byłam u swojego lekarza , a ten nie sprecyzował.. tyle razy już sie zdenerwowałam, bo test wychodził negatywny albo @ przyszła. Mój mąż już mówi " to się chłopaki nie postarały..."

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 15 lipca 2019, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamalaika wrote:
    Ja staram się zająć czymś swoje myśli, bo cierpliwość już na wyczerpaniu. Dzisiaj już miałam test ciążowy w ręce, ale zorientowałam się, że nie chce mi się siku 😂 Dobrze, że go nie zrobiłam, bo to zdecydowanie za wcześnie by było. Myślę, że w środę najszybciej będę testować, chociaż jeśli coś mi się w głowie przestawi i będę miała więcej cierpliwości to poczekam do soboty.

    Podziwiam za cierpliwość 😊

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2019, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamalaika wrote:
    Faktycznie wygląda jakby owu nie było. Rób dalej testy i moim zdaniem nie przestawaj pić ziółek. Może trzeba trochę więcej czasu zanim zaczną działać "po naszej myśli" :)
    Możliwe też że owu przesunela się o te 8 dni bo pije je od 8 dc albo będzie bezowulacyjny bo jajnik czasem zaboli i kremowa wydzieline mam. Kreska na teście dosyć widoczna ciągle się utrzymuje 🤔

  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 16 lipca 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny! Ja juz po zabiegach u mnie wyszlo wszystko ok wszystko drozne. Dalej nie mamy przyczyny... nawet zadnych torbieli nie widziano. Senka bardzo mozliwe ze to przez to ze pozniej zaczelas pic ja tez zaczelam 2 dni pozniej i gdyby nie moje nieregularne @ tez moglabym powirdziec ze sie spoznila tyle o ile pozniej zaczelam ziola.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 17 lipca 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Czesc dziewczyny! Ja juz po zabiegach u mnie wyszlo wszystko ok wszystko drozne. Dalej nie mamy przyczyny... nawet zadnych torbieli nie widziano. Senka bardzo mozliwe ze to przez to ze pozniej zaczelas pic ja tez zaczelam 2 dni pozniej i gdyby nie moje nieregularne @ tez moglabym powirdziec ze sie spoznila tyle o ile pozniej zaczelam ziola.

    To super że wszystko ok! Jeden temat z głowy.

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 17 lipca 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamalaika wrote:
    Ja staram się zająć czymś swoje myśli, bo cierpliwość już na wyczerpaniu. Dzisiaj już miałam test ciążowy w ręce, ale zorientowałam się, że nie chce mi się siku 😂 Dobrze, że go nie zrobiłam, bo to zdecydowanie za wcześnie by było. Myślę, że w środę najszybciej będę testować, chociaż jeśli coś mi się w głowie przestawi i będę miała więcej cierpliwości to poczekam do soboty.


    Kamalaika i jak tam cierpliwość? Ja się zastanawiam czy jeżeli coś by się działo to powinnam coś czuć? Czuć się inaczej? Podobno objawy są podobne na początku jak przed @ ale czekam twardo do soboty

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 17 lipca 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaalexa90 wrote:
    To super że wszystko ok! Jeden temat z głowy.

    No z jednej strony super. Ale z drugiej to liczylam na to ze tam znajda przyczyne ktorej sie pozbeda 😕 a teraz dalej w kropce jestem i nie wiem juz co robic...

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 17 lipca 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    No z jednej strony super. Ale z drugiej to liczylam na to ze tam znajda przyczyne ktorej sie pozbeda 😕 a teraz dalej w kropce jestem i nie wiem juz co robic...


    Moja teściowa miała też problem z zajściem w ciążę i właśnie okazało się że jajowody były zapachane. Po zabiegu jak ręką odjął i pojawił się mój mąż. I wszyscy mowili zobaczysz będziesz miała zabieg to też Ci pomoże. Miałam Sono Hsg w zeszłym miesiącu i okazało się że wszystko w porządku. Czysto...i zdziwieni... endometrium też mam dobre, mąż się poprawił z wynikami i tez juz nie wiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 22:52

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
‹‹ 9 10 11 12 13
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ