X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 5 tydz ciąży brak ciałka żółtego
Odpowiedz

5 tydz ciąży brak ciałka żółtego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kiki29 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 lutego 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Dziewczyny

    sledze to forum od dluzszego czasu. Wiem jak ogromna macie wiedze dlatego prosze pomoc, moze Wy znacieodpowiedzi namohe pytania.

    Aktualnie jestem w 5 tyg ciazy, 34dc. Tydzien temu zglosilam sie do lekarza po tym jak @ sie nie pojawila i wykonalam test ciazowy czego efektem byla blasa druga kreska. Zrobil usg i stwierdzil ze nic nie widzi procz endometrium ktore sie rozwarstwia i wydaje mu sie zezaraz pojawi sie @. Ta sie nie pojawila, wczoraj udalam sie znow do lekarza ten stwierdzil ze jajo plodowe ma dziwny ksztalt, ale moze to nie bycj ajo tylko w tym mcu zebrala sie krew,nie widzi cialka zoltego, endometrium wyglada na ciazowe. Skierowal mnie na bete i stwierdzil zeby sie juz raczej szykowac na lyzeczkowanie. Beta z wczoraj 1250. Jak myslicie jest jeszcze szansa by cialko sie pojawilo? Czy beta ktora mam zamiar zrobic jutro jesli da dobry przyrost sajeszcze jakies szanse ? :(:(:(

  • kiki29 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 lutego 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam ze od pierwszej wizyty biore duphaston

  • ana909 Ekspertka
    Postów: 350 85

    Wysłany: 5 lutego 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak byłam w 4 tyg i 5 dniu ciąży (33dc) to jeszcze nie było widać pęcherzyka ciążowego. Owu miałam 17 dc więc było to 15 dni później. Natomiast w 37dc pęcherzyk już był.

    Kocham Cię córeczko ❤
    Alicja 3820g i 54cm ur. 28.09.2016 r ❤❤❤
  • ewaa89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 5 lutego 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja również jestem w 5 tc. W czwartek byłam u lekarza, ale jeszcze przed samym badaniem powiedziała, że nic nie będzie widać bo jest za wcześnie. I tak było. Kazała mi przyjść za 2 tygodnie i być dobrej myśli. Od czwartku również biorę duphaston, gdyż w listopadzie wyszedł mi pozytywny test z bardzo bladą kreską a po kilku godzinach dostałam krwawienia i moja gin stwierdziła, że lepiej dmuchać na zimne. Teraz 01.02 robiłam betę i wyszła 70 mlu/ml a 03.02. 218 mlu/ml i powiedziała, że jest ładny przyrost. Wizytę mam 19.02. Jestem dobrej myśli i staram się nie stresować!
    Powodzenia!

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 5 lutego 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki - zmień lekarza. No co za imbecyl... Beta bardzo ładna i w 5tc nie ma prawa by© więcej widać niż pęcherzyk ciążowy i to przy książkowym cyklu.

    Umów się do normalnego giną a nie takiego wariata :/ Za 2 tygodnie zobaczysz plamke z migającą kropeczką :)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • kiki29 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 lutego 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Wam za slowa ktore podtrzymaly mnie na duchu. Moze rzeczywiscie byc jeszcze za wczesnie. Przeplakalam juz 3 dni ale widze ze musze siw wziac w garsc i byc dobrej mysli.

  • ana909 Ekspertka
    Postów: 350 85

    Wysłany: 5 lutego 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam za sobą płacz że będzie puste jajo, płacz ze mam infekcje i pewnie poronie, teraz był płacz że mam krwiaki więc też poronie.... Nikt kto w ciąży nie był i się o nią tyle nie staral nie będzie wiedział co to znaczy strach o utratę dziecka...

    wannahaveababy, 83HOPE lubią tę wiadomość

    Kocham Cię córeczko ❤
    Alicja 3820g i 54cm ur. 28.09.2016 r ❤❤❤
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 6 lutego 2016, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiki29 wrote:
    Dzieki Wam za slowa ktore podtrzymaly mnie na duchu. Moze rzeczywiscie byc jeszcze za wczesnie. Przeplakalam juz 3 dni ale widze ze musze siw wziac w garsc i byc dobrej mysli.


    Na pęcherzyk żółtkowy może być za wczesnie. Pecherzyk ten sie pojawia przy pęcherzyku ciążowym = / >8mm, wiec jesli ciązowy ma mniej, to ma jeszcze czas na powiekszenie się i pojawienie się p.żółtkowego.
    Zrób przyrost bety, pozniej wpisz w google "kalkulator HCG", wpisz wyniki, jesli przyrost bedzie w normie to sie uspokoj i czekaj. Za okolo 2 tyg powinien pojawic sie zarodek i bijące serduszko:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2016, 00:20

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 6 lutego 2016, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy becie okolo 1500 dopiero uwidacznia się sam pęcherzyk ciażowy, przy 1250 było pewnie ledwo co widac, a na pewno na ocene ksztaltu tez za wczesnie. "Rozwarstwiajace się endometrium" wygląda bardzo podobnie gdy endometrium zamienia się w doczesną (doczesna to blona suzowa macicy w ciąży, jest zamiast endometrium), wiec wszystko poki co wskazuje po prostu na wczesniejszą ciąże (4 tydzien). Za tydzien będzie pęcherzyk zóltkowy a okolo tydz pozniej zarodek. Będzie dobrze, trzymam kciuki. (Zmien lekarza, jak najszybciej)

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • ana909 Ekspertka
    Postów: 350 85

    Wysłany: 6 lutego 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety beta nie ma nic do pustego jaja, moja koleżanka miała prawidłowy przyrost a okazało się że w jaju nie miała dzidziusia... Także na to nie ma co patrzeć. Trzeba czekać na wizytę, aje też uważam że powinnaś zmienić lekarza

    Kocham Cię córeczko ❤
    Alicja 3820g i 54cm ur. 28.09.2016 r ❤❤❤
  • kiki29 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 lutego 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisalam sie juz do innego lekarza. Wizyta w przyszlym tygodniu.

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 6 lutego 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana909 wrote:
    Niestety beta nie ma nic do pustego jaja, moja koleżanka miała prawidłowy przyrost a okazało się że w jaju nie miała dzidziusia... Także na to nie ma co patrzeć. Trzeba czekać na wizytę, aje też uważam że powinnaś zmienić lekarza

    Puste jajo plodowe nie rosnie tak jak normalny pęcherzyk (rosnie o wiele wolniej) nie wykształca się tam pęcherzyk żółtkowy i organim nie produkuje takiej ilosci HCG jak przy prawdidlowej ciąży, bo nie ma aż takiej potrzeby utrzymania ciąży. Podwaja sie prawidlowo na samym początku a pozniej przyrosty zaczynają się zmniejszac. Beta nie daje jasnego obrazu dlatego najwazniejsze jest usg, ale moze troche obrazowac sytuacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2016, 12:49

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • ana909 Ekspertka
    Postów: 350 85

    Wysłany: 6 lutego 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati wiem ze ona robila 3 razy bete i za kazdym razem miala przyrost prawidlowy, bo w sumie kto robi bete juz 6-7 tyg? Stad pewnie malo informacji... Ale też piszą ze im pozniejsza ciaza to i przyrost mniejszy.

    Kocham Cię córeczko ❤
    Alicja 3820g i 54cm ur. 28.09.2016 r ❤❤❤
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 6 lutego 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, na początku jest najszybszy przyrost, pozniej stopniowo przyrosty są mniejsze a po 8 tyg może lekko opadać. Największy jest na początku ciąży, po samej implantacji bo może przyrastać po 150%. Ogólnie, przyrost HCG moze wstępnie obrazowac, ale raz na jakis czas zdarza się, ze przy prawidlowym przyroscie bety i tak są nieprawidlowosci, takze zawsze do diagnoz bierze się pod uwagę obraz usg. Czasem przy dobrym przyroscie jest cos nie tak a przy slabym przyroscie wszystko rozwija się dobrze... Organizmy roznie reagują

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie jestem w szpitalu, bo przy becie 2500 w sobotę nie było widać pęcherzyka ciążowego, a ja zaczęłam plamić. Dwa dni później bhcg 5137 i w końcu na usg widać jest 6 mm pęcherzyk, ale na razie pusty, bo za mały. Zostałam w szpitalu na obserwację, bo mam też krwiaka. W piątek po 5 dniach od ostatniego usg mają mi zrobić usg. Także czekam.

  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzis moj 5t+1d - 36dc. Bylam u lekarza i zrobil mi usg dopochwowe. Powiedzial, ze mam zgrubienie macicy, ale ze jeszcze pecherzyka brak :( to normalne czy mam sie martwic? Bety nie robilam,nawet powiedzial ze nie muszę robic,skoro 2 testy wyszly pozytywnie. Nie wiem czy ma to znaczenie (kompletnie mi wypadlo to z glowy w trakcie wizyty), ale 2dni wczesniej przed tymi 2 pozytywnymi testami, byl jeszcze jeden - pierwszy, ktory okazal sie negarywny. Do lekarza mam wrocic ze zdjeciem usg za 2tyg. Co myslicie??? Moze to po prostu pozna owulacja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2016, 17:24

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest za wcześnie ;) cierpliwości

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Nati :)

  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 41

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog jak byłam na USG przed owulacją planując ciążę powedzial, że jeśli uda się w tym cyklu zajść to mam do niego przyjść w 7 tygodniu. Z tego prostego powodu że on wcześniej nie za wiele widzi w USG i stąd takie rozterki potem. Przylazłam w 7 tyg, byl zarodek, bilo serduszko i wszystko jasne.

    bluszczynka
  • Gosjja Koleżanka
    Postów: 70 17

    Wysłany: 18 maja 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.

    Ja wg OM jestem w 6 tc (ostatni okres 5kwietnia)W Poniedzialek bylam u lekarza ( umowilam sie wreszcie z PZU z ubezpieczenia za ktore place kupe kasy). Lekarka zrobila USG wyszedl 4tc i 1d. pecherzyk 11,2 mm i pecherzyk zoltkowy bez echa zarodka. Dzis bylam u innego lekarza do ktorego bylam umowiona juz daaaawno wiec doszlam do wniosku- niech i on rzuci na mnie okiem (nic nie mowilam o wizycie w poniedzialek). wg USG uwaga 5tc i 2d pecherzyk ciazowy 16,4 mm i nic poza tym... A gdzie ten pecherzyk żółtkowy,ktory był dwa dni temu? Kontrola za 2 tygodnie.... Bete robilam 7.05 -694, 9.05- 1733, 12.05 5484 ...rozumiecie coś?:(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ