X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • amethyst Autorytet
    Postów: 350 261

    Wysłany: 6 września 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, słuchajcie, ja z nietypowym problemem. Miałam monitorowany cykl, pomiary wg usg są zgodne z miesiączka, maluch rośnie dobrze, ale zmartwila mnie BARDZO jedna rzecz. W 6+0 dni moja beta wynosiła 36400, dwa dni później na usg było widać 6 mm kropka z serduchem. Czy to nie jest za duża beta? Czytałam, że przy bardzo wysokich betach jest większe ryzyko wad genetycznych. :(

    db91f7f0a3.png
  • imarevolution Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 6 września 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amethyst wrote:
    Dziewczyny, słuchajcie, ja z nietypowym problemem. Miałam monitorowany cykl, pomiary wg usg są zgodne z miesiączka, maluch rośnie dobrze, ale zmartwila mnie BARDZO jedna rzecz. W 6+0 dni moja beta wynosiła 36400, dwa dni później na usg było widać 6 mm kropka z serduchem. Czy to nie jest za duża beta? Czytałam, że przy bardzo wysokich betach jest większe ryzyko wad genetycznych. :(


    Mi się wydaje, że to nie jest wyznacznik wad genetycznych. :) Możesz być spokojna myślę.
    Poza tym normy dla 7 tyg to:

    7. - 8. tydzień 7, 650 - 229,000 mIU/ml

    Więc bez stresu. Szkoda maluszka. ;)

    Poza tym mi się wydaje, że tu się bada tą wolną podjednostkę bhcg. Jak jest wysoka to może ale NIE MUSI oznaczać nic złego. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2019, 11:30

    amethyst lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama ślicznej dziewczynki.
    —————————————
    14.07 - II / 2cs ❤️
    #babyboy
    xf1pfcq.png
  • amethyst Autorytet
    Postów: 350 261

    Wysłany: 6 września 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź, tylko właśnie tak się waham, czy te normy są dla skończonych tygodni, czy nie? Bo jeśli dla skończonych, to byłby to dopiero 6 tydzień.

    db91f7f0a3.png
  • imarevolution Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 6 września 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet jak skończony to masz: 6. tydzień - 1,080 - 56,500 mIU/ml.
    Mieścisz się w normie.

    Głowa do góry! ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2019, 11:53

    amethyst lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama ślicznej dziewczynki.
    —————————————
    14.07 - II / 2cs ❤️
    #babyboy
    xf1pfcq.png
  • Anais Ekspertka
    Postów: 224 248

    Wysłany: 13 września 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amethyst wrote:
    Dziewczyny, słuchajcie, ja z nietypowym problemem. Miałam monitorowany cykl, pomiary wg usg są zgodne z miesiączka, maluch rośnie dobrze, ale zmartwila mnie BARDZO jedna rzecz. W 6+0 dni moja beta wynosiła 36400, dwa dni później na usg było widać 6 mm kropka z serduchem. Czy to nie jest za duża beta? Czytałam, że przy bardzo wysokich betach jest większe ryzyko wad genetycznych. :(
    U mnie w 5w 4d beta hcg 22310 i kropek prawie 5mm z bijącym serduchem- ale usg jeszcze nie mogło wychwycić głosu bicia. Więc nie wiem, czy u ciebie to aż tak dużo... raczej to norma- A jak sama widzisz, normy są duże.poza tym weź pod uwagę, że na tym etapie beta już się nie podwaja co 48h A co 96h.

    amethyst lubi tę wiadomość

  • Anais Ekspertka
    Postów: 224 248

    Wysłany: 13 września 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amethyst wrote:
    Dziewczyny, słuchajcie, ja z nietypowym problemem. Miałam monitorowany cykl, pomiary wg usg są zgodne z miesiączka, maluch rośnie dobrze, ale zmartwila mnie BARDZO jedna rzecz. W 6+0 dni moja beta wynosiła 36400, dwa dni później na usg było widać 6 mm kropka z serduchem. Czy to nie jest za duża beta? Czytałam, że przy bardzo wysokich betach jest większe ryzyko wad genetycznych. :(
    U mnie w 5w 4d beta hcg 22310 i kropek prawie 5mm z bijącym serduchem- ale usg jeszcze nie mogło wychwycić głosu bicia. Więc nie wiem, czy u ciebie to aż tak dużo... raczej to norma- A jak sama widzisz, normy są duże.poza tym weź pod uwagę, że na tym etapie beta już się nie podwaja co 48h A co 96h.

  • Takmala Autorytet
    Postów: 872 471

    Wysłany: 16 września 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    A u mnie dzisiaj beta-HCG 137 mlU/ml jestem w 27 dc jakieś 12 dni po owu czyli dzisiaj jest 3tc +5d
    Na własna rękę zbadałam tez progesteron wynik : 90,330nmol/l czyli w innej normie 28,40 ng/mL
    Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć czy to wyniki w normie wizytę dopiero mam za 2 tyg

    x9Igp1.png

    Lat 30
    Hashimoto
    26.07.2019 łyżeczkowanie 9tc - trisomia chromosomu 16
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️

    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C oraz PAI-1 4G w układach heterozygotycznych.
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 16 września 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takmala wrote:
    Hej
    A u mnie dzisiaj beta-HCG 137 mlU/ml jestem w 27 dc jakieś 12 dni po owu czyli dzisiaj jest 3tc +5d
    Na własna rękę zbadałam tez progesteron wynik : 90,330nmol/l czyli w innej normie 28,40 ng/mL
    Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć czy to wyniki w normie wizytę dopiero mam za 2 tyg


    Wszystko ok :)

    Takmala lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Takmala Autorytet
    Postów: 872 471

    Wysłany: 16 września 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedz :)

    x9Igp1.png

    Lat 30
    Hashimoto
    26.07.2019 łyżeczkowanie 9tc - trisomia chromosomu 16
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️

    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C oraz PAI-1 4G w układach heterozygotycznych.
  • amelka_27 Znajoma
    Postów: 22 33

    Wysłany: 20 września 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    chciałabym poznać wasze zdanie.
    Jestem w 36dc. Owulacja w 17dc, czyli jestem 19 dpo.
    Wczoraj byłam na becie. Wynik to 87.9.
    Według dni jestem w 5tc.

    Normy laboratoryjne:
    Tydzień ciąży:

    3 tc - 5,8 - 71,2
    4 tc - 9,5 - 750
    5 tc - 217,0 - 7138
    6 tc - 158,0 - 31795
    ....

    Martwię się że jest niska jak na ten etap... Nie mam żadnych objawów, nie plamię. Wcześniej miałam ciążę biochemiczną, ale od dnia miesiączki plamiłam przez prawie 2 tygodnie.

    oar8rjjgljk52u9a.png
  • Anais Ekspertka
    Postów: 224 248

    Wysłany: 21 września 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amelka_27 wrote:
    Hej dziewczyny,

    chciałabym poznać wasze zdanie.
    Jestem w 36dc. Owulacja w 17dc, czyli jestem 19 dpo.
    Wczoraj byłam na becie. Wynik to 87.9.
    Według dni jestem w 5tc.

    Normy laboratoryjne:
    Tydzień ciąży:

    3 tc - 5,8 - 71,2
    4 tc - 9,5 - 750
    5 tc - 217,0 - 7138
    6 tc - 158,0 - 31795
    ....

    Martwię się że jest niska jak na ten etap... Nie mam żadnych objawów, nie plamię. Wcześniej miałam ciążę biochemiczną, ale od dnia miesiączki plamiłam przez prawie 2 tygodnie.
    No cóż.. powtórz jeszcze raz badanie po 48h i sprawdź przyrost. Jak będzie ok- poczekaj do wartości drogowej 1000 jednostek i zrób usg- powinno być widać pęcherzyk. Możliwe, że owu się przesunęła A ciąża jest młodsza niż myślisz. Niektóre kobiety mają plamienia w dniu kiedy miałaby być @- ja nie miałam w prawidłowej ciąży. W pozamacicznej miałam niską betę jak na dpo i krwawienie, okazało się być to ciąża pozamaciczną- choć mimo słabego wyniku na początku beta przyrastała prawidłowo. Nie musi tak być u ciebie- kontroluj i spokojnie poczekaj.trzymam kciuki za twoją ciążę :) będzie dobrze.

  • Anais Ekspertka
    Postów: 224 248

    Wysłany: 21 września 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelka, czytam jeszcze raz i chyba źle zrozumiałam :) nie plamisz teraz... absolutnie przepraszam, że tak Cię nastraszyłam! Nie ma plamień, a jak beta będzie rosła to jest ok! Myślałam, że plamiłaś w dniu kiedy miałaś mieć @. A wyników nie porównuj z innymi- każda ma różne- najważniejsze aby przyrastała prawidłowo.

  • Amelia27 Koleżanka
    Postów: 33 28

    Wysłany: 23 września 2019, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź!
    Byłam na drugim badaniu, niestety nie ma szału z przyrostem bo było 129.5 :( czyli 48%.
    Dzisiaj idę trzeci raz. Z objawów nic... tylko większe piersi i sutki lekko bolące. Żadnych bóli.

    28 lat
    Starania o pierwsze dziecko.
    3 cs - ciąża biochemiczna
    4 cs
    Cykle 26-28.
    @ 15.05
    Trzymajcie kciuki!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tu z troszkę innym pytaniem...
    Wyczytałam że są dwa rodzaje bety, beta hcg i wolna beta. Czym się one róznią? Z tego co udało mi się wywnioskować, ta druga może wskazać na wady maluszka, kiedy takie badanie można wykonać? No i gdzie? (salve niekoniecznie bo tam tylko zwykła becia :/)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2019, 09:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    ostatnia miesiączka 2 września, wczoraj robiłam test wyszedł pozytywny. Chcę zrobić betę i zastanawiam się czy robić jutro i powtórzyć w sobotę ( po 48h ) czy poczekać jeszcze i zrobić w poniedziałek i powtórzyć w środę ( po 48 h ) ?

    Dodatkowo mimo że to nie ten temat na forum to może ktoś mi doradzi kiedy wizyta u lekarza ? Nie chcę iść za wcześnie, zastanawiam się czy może 28 październik ? Czy może warto jakoś wcześniej ?
    Nie chcę iść zbyt wcześnie, bo ostatnio poszłam w 5 tygodniu i potem chodziłam co tydzień i tylko się denerwowałam i stresowała a na końcu okazało się, że było puste jajo.

  • Mancia Ekspertka
    Postów: 143 168

    Wysłany: 3 października 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alina wrote:
    Dodatkowo mimo że to nie ten temat na forum to może ktoś mi doradzi kiedy wizyta u lekarza ? Nie chcę iść za wcześnie, zastanawiam się czy może 28 październik ? Czy może warto jakoś wcześniej ?
    Nie chcę iść zbyt wcześnie, bo ostatnio poszłam w 5 tygodniu i potem chodziłam co tydzień i tylko się denerwowałam i stresowała a na końcu okazało się, że było puste jajo.
    Hej,
    ja poszłam właśnie w 6 tyg i nie było widać jeszcze zarodka i właśnie sraczkuje do następnej wizyty, która jest we wtorek, więc już będę wiedziała na przyszłość, że wcześniej niż w 8 tyg lepiej nie iść...

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dziś betę według wyliczeń tutaj kalendarzyk obliczył mi że dziś jest 4 tydz 3 dzień, wynik bety 541 mIU/ml. Niestety w normach laboratorium jest podany zakres 1-10 tydz ciąży, więc zastanawiam się czy na 4 tydz 3 dzień jest okej ? Oczywiście zamierzam powtórzyć badanie za 48h.
    Ale chciałam się dowiedzieć czy jak na ten moment beta jest w porządku :)

  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 6 października 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelia27 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź!
    Byłam na drugim badaniu, niestety nie ma szału z przyrostem bo było 129.5 :( czyli 48%.
    Dzisiaj idę trzeci raz. Z objawów nic... tylko większe piersi i sutki lekko bolące. Żadnych bóli.

    Jak kolejne wyniki ? Byłaś u lekarza ?

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • Aniulek.Ka Przyjaciółka
    Postów: 99 160

    Wysłany: 9 października 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Beta w 33dniu cyklu wyszła mi 155.5 mU/ml zastanawiam się czy powtarzać badanie po 48 h? Wizyte u lekarza mam dopiero w poniedziałek i pewnie dostanę od niego skierowanie na cały pakiet badań.

    uhugism.png
    3f4o4mn.png
    Pozytywny test 8.10.2019
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 10 października 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy. Ja bym powtórzyła, choć mnie to za bardzo stresowało.

    3jgxsek2mhrtcu08.png
‹‹ 300 301 302 303 304 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ