X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura321 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Proszę o poradę, dzisiaj test ciążowy wyszedł pozytywny, poszłam na Betę wynik z rana 374,71
    Ostatnia miesiączka od 29.12, owulacja myślę 10-11.01. Mam PCOS, biorę Duphaston. I jestem pod kontrolą, ale wiem, że za wcześnie też nie ma co iść na usg..
    Czy ten wynik Waszym zdaniem beta jest dobry? To moja pierwsza ciąża
    W poniedziałek pewnie jeszcze raz pójdę sprawdzić przyrost.
    Robiłaś przyrost?
    Też miałam 29.12 pierwszy dzień ostatniej miesiączki i beta w poniedziałek  2839,00 mIU/ml (33 dc, owu też jakoś 11/12 stycznia)
    To moja 7 ciąża a betę robiłam pierwszy raz na zlecenie lekarza bo musi wystawić receptę.
    Wcześniej tylko test tydzień po terminie miesiączki I wizyta z usg ok.7tc).
    3 dzieci w domu i 3 straty (2 w ubiegłym roku maj, wrzesień).

  • Laura321 Koleżanka
    Postów: 50 50

    Wysłany: 1 lutego 2023, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    Robiłaś przyrost?
    Też miałam 29.12 pierwszy dzień ostatniej miesiączki i beta w poniedziałek  2839,00 mIU/ml (33 dc, owu też jakoś 11/12 stycznia)
    To moja 7 ciąża a betę robiłam pierwszy raz na zlecenie lekarza bo musi wystawić receptę.
    Wcześniej tylko test tydzień po terminie miesiączki I wizyta z usg ok.7tc).
    3 dzieci w domu i 3 straty (2 w ubiegłym roku maj, wrzesień).


    Robiłam przyrost w poniedziałek miałam już 1060,13 :)
    Mam też wynik TSH 1,197; progesteron 30,9 i glukoza 73
    Wygląda na to, że wszystko jest ok. Wizyte mam za pare dni, konsultowalam z moim lekarzem i tak kazał przyjsc :)
    Czy polecacie teraz jakies witaminy dodatkowe, zeby brac? Czy czekać lepiej na wizyte?
    Biorę kwasy omega, kwas foliowy i witaminę D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 15:00

    preg.png
    Czekamy na córeczkę💖💖
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 1 lutego 2023, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura321 wrote:
    Robiłam przyrost w poniedziałek miałam już 1060,13 :)
    Mam też wynik TSH 1,197; progesteron 30,9 i glukoza 73
    Wygląda na to, że wszystko jest ok. Wizyte mam za pare dni, konsultowalam z moim lekarzem i tak kazał przyjsc :)
    Czy polecacie teraz jakies witaminy dodatkowe, zeby brac? Czy czekać lepiej na wizyte?
    Biorę kwasy omega, kwas foliowy i witaminę D
    Teoretycznie jak nie masz niedoboru to nie ma potrzeby nic więcej
    Ja zawsze te gotowce brałam.
    Najczęściej prenatal duo bo ciągle karmię piersią.
    Ja dziś nie robiłam przyrostu - nie chcę się denerwować czymś na co nie mam wpływu.
    Gdby nie recepta to bym wcale nie robiła.
    Zresztą powyżej 1000 już tak nie przyrasta więc nie będę się kłuć.
    a

  • dracarys Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 3 lutego 2023, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    32 dc przy cyklach 20-30 dniowych. Ze względu na objawy zrobiłam betę, która wyszła 30,8. Czy to nie za niski wynik?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2023, 12:38

  • AniaMW Znajoma
    Postów: 18 46

    Wysłany: 5 lutego 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Jestem mamą 6 letniej córki. W 2019r. poroniłam po raz pierwszy(zatrzymane), w maju 2022r.poronienie zatrzymane po raz drugi. W obu przypadkach beta zaczęła przyrastać za wolno, poniżej oczekiwanej wartości. Dziś mam 35dc. Beta w 32dc (20dpo) 1052, powtórzona w 34dc (22dpo) 2063. Kalkulator pokazuję przyrost 93%. I o to się martwię. Przy córce na tym etapie wzrosty miałam ok. 130%. A tu ledwie 90.niby norma, ale bardzo się martwię. Poradzicie coś?

    2nn3e6hhno0el098.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 3250 1887

    Wysłany: 6 lutego 2023, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieczywny, czy warto sprawdzać przyrost beta-HCG w (skończonym) 6 tygodniu? Czy przyrost zawsze musi być 100%? Jestem zupełnie zielona, a mój ginekolog nie chce mi zlecić żadnych badań ani niczego wyjaśnić...twierdzi, że jest za wcześnie na jakiekolwiek badania, więc ich nie zleca. Na własną rękę zrobiłam betę i czekam na wyniki. Okropnie się martwię, że przyrost nie będzie właściwy :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2023, 18:25

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄
  • Laura321 Koleżanka
    Postów: 50 50

    Wysłany: 7 lutego 2023, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    Teoretycznie jak nie masz niedoboru to nie ma potrzeby nic więcej
    Ja zawsze te gotowce brałam.
    Najczęściej prenatal duo bo ciągle karmię piersią.
    Ja dziś nie robiłam przyrostu - nie chcę się denerwować czymś na co nie mam wpływu.
    Gdby nie recepta to bym wcale nie robiła.
    Zresztą powyżej 1000 już tak nie przyrasta więc nie będę się kłuć.
    a


    I jak u Ciebie? Byłaś już u lekarza?
    Ja byłam wczoraj, mamy pęcherzyk ciążowy no i mam pokazać się za 2 tygodnie i zobaczyć czy się rozwija.

    preg.png
    Czekamy na córeczkę💖💖
  • Echo Autorytet
    Postów: 3250 1887

    Wysłany: 7 lutego 2023, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę, powiedzcie czy powinnam się martwić :(

    6 tydz. 1dz.

    Beta:
    05.02 - 9903
    07.02 - 11158


    Czy któraś z Was z tak małymi przyrostami utrzymała ciążę i urodziła zdrowe dziecko?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2023, 20:01

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 7 lutego 2023, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura321 wrote:
    I jak u Ciebie? Byłaś już u lekarza?
    Ja byłam wczoraj, mamy pęcherzyk ciążowy no i mam pokazać się za 2 tygodnie i zobaczyć czy się rozwija.
    Za wcześnie na wizytę.
    Zawsze chodzę w 7 tc. Właśnie dlatego że teraz byłby tylko pęcherzyk najprawdopodobniej. W 7 tc jak będzie ok to już zarodek i serce.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 7 lutego 2023, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Proszę, powiedzcie czy powinnam się martwić :(

    6 tydz. 1dz.

    Beta:
    05.02 - 9903
    07.02 - 11158


    Czy któraś z Was z tak małymi przyrostami utrzymała ciążę i urodziła zdrowe dziecko?
    na takim etapie i przy takim poziomie nie bada się bety!
    Tylko usg

  • Echo Autorytet
    Postów: 3250 1887

    Wysłany: 8 lutego 2023, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37, dziękuję za odpowiedź!

    Dlaczego nie bada się bety? Czy jej przyrost w 6 tygodniu jest inny i dlatego trzeba wykonać usg? Niestety nie mogę liczyć na pomoc ze strony lekarza (już szukam innego), dlatego przepraszam jeśli zadaję głupie pytania.

    Póki co w usg jest widoczny tylko pęcherzyk, więc domyślam się, że powinnam poczekać ok tygodnia i powtórzyć bdanie. Mimo wszystko martwię się tym przyrostem, bo jest u mnie niewielki, a wszędzie znajduję imformacje, że to raczej kończy się w jeden sposób :(

    Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale zrobiłam dodatkowo progesteron - 30,80 ng/ml.

    Karolinaklaudia lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄
  • Karolinaklaudia Znajoma
    Postów: 26 23

    Wysłany: 8 lutego 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ☺️ czy jest już może jakiś wątek na październik ?:)

  • Karolinaklaudia Znajoma
    Postów: 26 23

    Wysłany: 8 lutego 2023, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Betti37, dziękuję za odpowiedź!

    Dlaczego nie bada się bety? Czy jej przyrost w 6 tygodniu jest inny i dlatego trzeba wykonać usg? Niestety nie mogę liczyć na pomoc ze strony lekarza (już szukam innego), dlatego przepraszam jeśli zadaję głupie pytania.

    Póki co w usg jest widoczny tylko pęcherzyk, więc domyślam się, że powinnam poczekać ok tygodnia i powtórzyć bdanie. Mimo wszystko martwię się tym przyrostem, bo jest u mnie niewielki, a wszędzie znajduję imformacje, że to raczej kończy się w jeden sposób :(

    Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale zrobiłam dodatkowo progesteron - 30,80 ng/ml.
    Hej ☺️ przy tych wartościach przyrost bety już spowalnia ☺️

  • Echo Autorytet
    Postów: 3250 1887

    Wysłany: 9 lutego 2023, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaklaudia, dziękuję za odpowiedź! A jak to u Ciebie wygląda?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄
  • Karolinaklaudia Znajoma
    Postów: 26 23

    Wysłany: 9 lutego 2023, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Karolinaklaudia, dziękuję za odpowiedź! A jak to u Ciebie wygląda?
    Ja byłam w poniedziałek i był widoczny pęcherzyk ☺️ lekarz stwierdził ze to 4-5 tydzień ☺️ kolejna wizytę mam w czwartek ,już nie mogę się doczekać ☺️ ja jestem obstawiona zastrzykami i lekami ponieważ jestem juz po jednej stracie w 11tc i mam trombofilie ..

  • Echo Autorytet
    Postów: 3250 1887

    Wysłany: 10 lutego 2023, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaklaudia wrote:
    Ja byłam w poniedziałek i był widoczny pęcherzyk ☺️ lekarz stwierdził ze to 4-5 tydzień ☺️ kolejna wizytę mam w czwartek ,już nie mogę się doczekać ☺️ ja jestem obstawiona zastrzykami i lekami ponieważ jestem juz po jednej stracie w 11tc i mam trombofilie ..

    Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty :( Z całego serca życzę powodzenia i trzymam bardzo mocno kciuki za natępną wizytę <3 Koniecznie daj znać czy wszystko w porządku!

    U mnie nie wygląda to dobrze. Dzisiaj byłam na usg w prywatnym gabinecie, tym razem trafiłam na lekarza, który wszystko mi dokładnie wyjaśnił. Nie widać zarodka :( Zalecił powtórzenie beta-hCG i usg w przyszłym tygodniu, ale muszę się przygotować na najgorsze :(

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄
  • AniaMW Znajoma
    Postów: 18 46

    Wysłany: 11 lutego 2023, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie. Moje wyniki pomiaru beta hcg to odpowiednio: 02.02-1023, 04.02-2042, 06.02.-4021 i 9.02 - 8900. Ostatni pomiar mnie zmartwił, gdyż w dwóch poprzednich ciążach takie wyhamowanie przyrostu bety oznaczało zatrzymanie rozwoju ciąży. Czy mogę mieć nadzieję?

    2nn3e6hhno0el098.png
  • Eskalopka Autorytet
    Postów: 574 320

    Wysłany: 14 lutego 2023, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomocy bo już głupieję.
    Mam 4tc 1d. Zrobiłam wczoraj betę i utknęłam na interpretacji wyników. Czy np. 4tc5d to nadal 4 tydzień czy już piąty? Jak są te normy pisane?

    Rozpiska z lab mówi:
    4tc: 9,5 -750
    5tc: 217 - 7138

    Czy powinnam czytać wynik z 4 zakończonego tygodnia czy z 5 rozpoczętego?
    Wyszło mi wczoraj w 15dpo 362 więc raczej ok ale i tak nie mogę rozszyfrować który tydzień w tabeli norm mam odczytywać. Help!



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2023, 15:45

  • RosaW Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 lutego 2023, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich😊
    Chciałam Was prosić o radę... 26 stycznia miałam owulacje, na 5 lutego przypadał mi okres ale się spoźniał, zrobiłam test wyszedł negatywny. Dwa dni później rozbolał mnie brzuch i pojawiło się plamienie które trwało 3 dni. Test ciażowy wyszedł pozytywny 😊bardzo się ucieszyłam ale w tym samym dniu wieczorem zaczęłam krwawić ( kolejne 2 dni), nie było tragedi tylko towarzyszyły mi dość mocne skurcze w dole brzucha i byłam strasznie puchnieta. Testy nadal wychodzą pozytywne ale mam obawy że było to wczesne poronienie. Robiłam betę i jest w ciągu 48h wzrost w normie 11.90 na 27.90 i zankolejne 2 dni beta wyszła 41.00.Tylko najbardziej martwi mnie mój niski progesteron bo wynosił w dniu krwawienia 1.07 a to bardzo mało.... Bardzo proszę o rady czy ktoś z Was miał podobnie

  • Milenkaaaaaaaaaa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 18 lutego 2023, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RosaW wrote:
    Witam wszystkich😊
    Chciałam Was prosić o radę... 26 stycznia miałam owulacje, na 5 lutego przypadał mi okres ale się spoźniał, zrobiłam test wyszedł negatywny. Dwa dni później rozbolał mnie brzuch i pojawiło się plamienie które trwało 3 dni. Test ciażowy wyszedł pozytywny 😊bardzo się ucieszyłam ale w tym samym dniu wieczorem zaczęłam krwawić ( kolejne 2 dni), nie było tragedi tylko towarzyszyły mi dość mocne skurcze w dole brzucha i byłam strasznie puchnieta. Testy nadal wychodzą pozytywne ale mam obawy że było to wczesne poronienie. Robiłam betę i jest w ciągu 48h wzrost w normie 11.90 na 27.90 i zankolejne 2 dni beta wyszła 41.00.Tylko najbardziej martwi mnie mój niski progesteron bo wynosił w dniu krwawienia 1.07 a to bardzo mało.... Bardzo proszę o rady czy ktoś z Was miał podobnie
    To było wczesne poronienie, miałam praktycznie podobnie tylko moj przyrost był 5 Później 10 później 72-202-240-500 i spadek w trakcie kiedy miałam z 10 testów pozytywnych miałam krawienie a w dniu mocnego skurczu spadła mi beta i tak spadła mi z dobre 3 miesiące

‹‹ 331 332 333 334 335 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ