X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Cwiczenia w ciąży
Odpowiedz

Cwiczenia w ciąży

Oceń ten wątek:
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 12 lutego 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane!
    Powiedzcie mi jak jest z ćwiczeniami w ciąży? Jestem w 1 trymestrze....dopiero 5 tydzień...ale chciałabym być aktywna ruchowo...Na co można sobie pozwolić? Spacery odpadają bo od rana jestem w pracy i wracam do domu na 18.00 to jest już ciemno...Wczoraj pozwoiliłam sobie na pare ćwiczeń z Youtube dla kobiet w ciąży, a Wy co polecacie?

    Kajaoli lubi tę wiadomość

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 12 lutego 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikt nie ćwiczy?? Nikt się nie wypowie?

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 12 lutego 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam joge :) wspaniale odpreza po calym dniu pracy, odciaza plecy, wzmacnia miesnie.. na pewno znajdziesz na youtube cwiczenia dla kobiet w ciazy.
    Jesli chodzi o inny rodzaj cwiczen, o ktorym wspominasz to nie moge sie wypowiedziec bo nie znam. Ale moze podaj jakis link - chetnie zobacze co to jest:)

    moremi lubi tę wiadomość

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 12 lutego 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak bedziesz szukac cwiczen jogi na youtube to uwazaj bo jest pelno bajkopisarzy i mozna sobie zrobic krzywde.
    Na przyklad teraz chcialam znalezc cos ciekawego dla ciebie i wpadlam na to:

    http://www.youtube.com/watch?v=O_lq1ttGxwE


    Ta dziewczyna nie ma pojecia o tym co to jest joga, prowadzi kurs w duzych sportowych butach, podczas gdy joge wykonuje sie boso. Do tego podniesionym glosem wydaje komendy jak przy aerobiku :):)
    Osmialam sie strasznie.
    Ale na serio, jak szukasz cwiczen na internecie, to straraj sie uwazac :)

    mama_z_groszkiem, Bergo lubią tę wiadomość

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 12 lutego 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tej chwili jestem w 9-tym tygodniu ciąży. Wcześniej sporo biegałam i teraz strasznie brakuje mi ruchu...:( Pierwsze USG za kilka dni, także póki co powstrzymuje się od intensywniejszych ćwiczeń i często spaceruje w intensywnym tempie. Poza tym trochę rozciągania i ćwiczeń na wzmocnienie mięśni w domu. Aha...podobno lepiej całkowicie zrezygnować z brzuszków. Generalnie kobietom w ciąży bardzo poleca się basen :)

    Kajaoli, KUNIAK lubią tę wiadomość

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 12 lutego 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli nie ćwiczyłaś wcześniej, to teraz nie zaczynaj. Można zacząć w drugim trymestrze, a kobiety w ciąży bliźniaczej niestety nie mogą ćwiczyć do samego końca. Podobnie jest w ciążach zagrożonych. Najbardziej polecana jest właśnie tak jak piszą dziewczyny - joga i basen.

    Kajaoli lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 13 lutego 2014, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie ćwiczyłam wcześniej i teraz mi jakoś dziwnie...
    Chyba postawię na jogę...

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pewno bede chodzic na joge od drugiego trymestru ( bo wczesniej mnie nie przyjma) ale juz teraz wybralabym sie na basen tylko boje sie infekcji..

    moremi lubi tę wiadomość

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy większy wysiłek fizyczny powinnaś skonsultować z lekarzem który prowadzi Twoja ciąże. Może pozwoli Ci cwiczyc od razu, szczególnie jesli wczesniej ćwiczyłaś. Bez szalenstw ale pewnie coś bedziesz mogła robić. Ja zaczynam dopiero od przyszłego tygodnia jak jutro lekarz pozwoli, dwa razy w tygodniu połaczenie jogi, piltesu i takich innych róznych:)

    Kajaoli lubi tę wiadomość

  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 18 lutego 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co myślicie o zestawach Angeliki dla kobiet w ciąży? Ja dzisiaj wypróbowałam i nie są trudne ani obciążające...
    http://www.youtube.com/user/KobietaAktywnaPL?feature=watch

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2014, 21:38

    Karolina 85 lubi tę wiadomość

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 19 lutego 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ćwiczę niektóre jej zestawy, ale ściągnęlam sobie joge z chomikuj,pl i wymieniam te ćwiczenia co jakiś czas

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to teraz inne pytanie - ile razy cwiczycie ? np 3x tyg, codziennie po kilka minut ?

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 20 lutego 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj pochwaliliśmy się teściowej. Jest lekarzem, więc zapytałam czy mogę ćwiczyć. Powiedziała stanowczo, że oczywiście! Mam się zachowywać i żyć normalnie- jeść zdrowo, ćwiczyć, jak nie jestem głodna to nie jeść, nic na siłę, robić co mi organizm podpowiada. Podkreśliła kila razy, że ciąża to nie choroba tylko stan fizjologiczny, a takie chuchanie i dmuchanie może wpłynąć negatywnie i na dziecko i na mnie. Także ja póki co zamierzam normalnie ćwiczyć. Tym bardziej, że nie mam na myśli treningów typu insanity, crossfit tylko lajtowe aerobiki.

    madiiiii, Kajaoli, mysza1975, Lavendula, Martika87 lubią tę wiadomość

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 20 lutego 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mnie ginekolog po pierwszej wizycie i usg powiedziała, że nawet lekkie bieganie nie powinno zaszkodzić. Oczywiście trzeba się bardziej wsłuchiwać w swój organizm niż zwykle, ale w ciąży, która nie należy do zagrożonych, umiarkowany ruch nie powinien zaszkodzić, a nawet przeciwnie :)

    moremi, Bergo, Kajaoli lubią tę wiadomość

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 21 lutego 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wczoraj zrobiłam sobie lekki, bardzo ostrożny marszobieg. Cudowne uczucie! Wszystkim przyszłym mamom, które chcą się lepiej poczuć i mogą ćwiczyć w ciąży, bardzo polecam ruch na świeżym powietrzu, zwłaszcza że pogoda coraz bardziej sprzyjająca :)

    Bergo, Kajaoli lubią tę wiadomość

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 24 lutego 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi trochę pokrzyżowało plany przeziębienie, ale właśnie mija więc na pewno będą marsze, spacery, rozciąganie. Biegania nie zaryzykuję bo nie byłam wcześniej bardzo aktywna. Basenu też się boję ze względu na infekcje.

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 26 lutego 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba joge zaczne :)) wczesniej tez biegalam i cwiczylam ale teraz jestem tak slaba ze ledwo sie rusze a juz mi sie kreci w glowie :) jutro czeka mnie wyzwanie :) spacer do przyjaciolki :)) 30min w jedna strone :)

    Kajaoli lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 26 lutego 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic wrote:
    Ja chyba joge zaczne :)) wczesniej tez biegalam i cwiczylam ale teraz jestem tak slaba ze ledwo sie rusze a juz mi sie kreci w glowie :) jutro czeka mnie wyzwanie :) spacer do przyjaciolki :)) 30min w jedna strone :)

    Trzymam kciuki za twoją wyprawę. Hehe
    Mnie dziś moja ginekolog trochę wystraszyła mówiąc, że moje spacery mogą być przyczyną bólu podbrzusza. Niby delikatnie naciągane to się wydaje ale chyba na jakiś czas daruję sobie wszelkie ćwiczenia. Wolę dmuchać na zimne, nawet kosztem kondycji.

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 26 lutego 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jak mam ochotę to sobie poćwiczę w domu, ale tak delikanie, jakieś marsze czy wymachy rąk no i Jogę sobie ściągnęłam :)

    Kajaoli lubi tę wiadomość

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 26 lutego 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak macie jakies ciekawe linki do seansow jogi to dajcie znac :) chetnie zerkne sobie :)

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ