X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Cwiczenia w ciąży
Odpowiedz

Cwiczenia w ciąży

Oceń ten wątek:
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 27 lutego 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ściągnełam z chomikuj

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 5 marca 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też poproszę! :)

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 8 marca 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałabym ćwiczyc,bo trenowałam intensywnie od wielu miesięcy,i teraz mi po prostu tego brakuje,
    Choć chwilowo mam przerwę(od tygodnia, bo sie po prostu boje na razie) na 1 usg chce się skonsultować z lekarką i mam nadzieję że nie zobaczy przeciwskazań.

    Natalina lubi tę wiadomość

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 8 marca 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuniak...lepiej faktycznie poczekaj do pierwszego USG. Różnie to bywa w pierwszym trymestrze, także lepiej nie ryzykować. A gdy lekarz stwierdzi, że wszystko w porządku, będziesz spokojniejsza :)Ja w tej chwili truchtam sobie delikatnie od czasu do czasu i tyle jak na obecny stan mi wystarcza :)Pozdrawiam!

    Natalina lubi tę wiadomość

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 10 marca 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja moglam cwiczyc dopiero od II trymestru :)

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 10 marca 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dziewczyny bardzo dziekuję za radę!!
    Bedą musiały mi na razie wystarczyc regularne spacery,dobrze że pogoda sprzyja:)

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 10 marca 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gina powiedziała, że delikatne ćwiczenia są wskazane, ale żadnych wykonywania gwałtownych ruchów, podskoków itp. najlepszy byłby basen, ale odradza, ze względu na infekcje.

  • Natalina Koleżanka
    Postów: 31 134

    Wysłany: 12 marca 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również czekam z utęsknieniem na "zielone światło" :),zaczęłam właśnie 12ty tydz,mam torbiel na jajniku dlatego ginka odradziła puki co wysiłek fizyczny.Wcześniej ćwiczyłam na siłowni,biegałam ok 5 razy w tyg,dlatego bardzo mi brakuje sportu,paradoksalnie jestem bardziej zmęczona bez ćwiczeń :/Torbiel na szczęście powoli zanika,i tylko czekam na znak :D.

    Natalia
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 12 marca 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojj znam to uczucie zmęczenia bezruchem, także życzę dużo cierpliwości i jak najszybszego powrotu do ćwiczeń i dobrego samopoczucia! :) Aczkolwiek muszę przyznać, że mnie bieganie idzie jakoś coraz gorzej i chyba częściowo przestawię się na rower. Czytałam nawet ostatnio fajny wywiad z babkami, które przejeździły ciążę na dwóch kołach -> http://ibikekrakow.com/2012/01/22/ciaza-na-rowerze/
    Sama zrobiłam sobie ostatnio przejażdżkę i było bardzo miło :)
    Natalina wrote:
    Ja również czekam z utęsknieniem na "zielone światło" :),zaczęłam właśnie 12ty tydz,mam torbiel na jajniku dlatego ginka odradziła puki co wysiłek fizyczny.Wcześniej ćwiczyłam na siłowni,biegałam ok 5 razy w tyg,dlatego bardzo mi brakuje sportu,paradoksalnie jestem bardziej zmęczona bez ćwiczeń :/Torbiel na szczęście powoli zanika,i tylko czekam na znak :D.

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • 19ilonka87 Ekspertka
    Postów: 158 195

    Wysłany: 14 marca 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, orientujecie się jak to jest z rowerem? Czytałam że można, ale lekarz odradził ze względu na wstrząsy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2014, 17:54

    III 2014 - 8tc; XII 2014 - ciąża biochemiczna; X 2015 IVF; XII 2015 transfer; I 2016 IVF transfer 2 zarodków c. biochemiczna; V 2016 IVF
    ckaivfxmnzhi9kva.png
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 14 marca 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja czytałam że nie można...bo oprócz tych wstrząsów to jeszcze można się łatwo z niego przewrócić, dlatego jest odradzany

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 14 marca 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zalezy jak kto wczesniej uprawial sport, jaki wielki ma juz brzuszek, czy ogarnia swoja rownowage i srodek ciezkosci oraz czy sa sciezki rowne, bz wybojow do jazdy rekreacyjnej :) wybor zalezy od Ciebie i czy masz zgode lekarza. Ja takową dostałam (bardziej niz basen, gdzie lapaly mnie wczesniej infekcje), ale bylam bardzo aktywna fizycznie przed ciaza (studia AWF, nauczyciel WF) :)

    Bergo lubi tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • justwol Ekspertka
    Postów: 181 138

    Wysłany: 22 lipca 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę na siłownię od kilku lat i pamiętam jak oglądałam kobiety w zaawansowanych ciążach, które np. ćwiczyły zumbę.
    Myślę, że dobrze jest zachować ostrożność, ale też nie przesadzać na zasadzie przywiązania do kanapy i pilota.
    U mnie to dopiero 6tc i póki co rezygnuję z takich ciężkich ćwiczeń z obciążeniem i podskokami. Zostają delikatniejsze jak pilates czy indoor walking (grupowe na orbitku, z regulowanym obciążeniem).
    Wydaje mi się, że jeśli lekarz nie wyraża sprzeciwu i czujemy się dobrze to czemu zupełnie rezygnować z aktywności fizycznej.

    ckaiyx8dwetxnt0a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo proszę o pomoc.
    Zwracam się do Pań, które urodziły dziecko co najmniej 6 tygodni temu i nie więcej niż 5 lat temu, z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w uzyskaniu niezbędnych danych do napisania pracy magisterskiej. Dziękuję serdecznie za pomoc i proszę przekażcie dalej swoim znajomym.

    http://www.ankietka.pl/ankieta/168863/wplyw-aktywnosci-fizycznej-na-organizm-kobiety-w-czasieciazy-porodu-i-pologu.html

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A orbitrek?

  • kejtibb Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 16 marca 2015, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zabronil jednego : swirowac i nadmiernie oszczedzac sie! jestem w 8 tygoniu. Powiedzial, ze tak wczesnej ciazy nie zaszkodzi jogging, orbitrek czy jakiekolwiek cwiczenia silowe. Nie zeby sie zacharowywac, ale tez nie przylgnac do kanapy i tv!

  • magg Koleżanka
    Postów: 39 16

    Wysłany: 21 marca 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też uważam, że jak tylko nie ma przeciwskazań to musimy się ruszać:) ja wybrałam aquaaerobic. W pierwszej ciąży też chodziłam na basen. Zero infekcji ( może dzięki poradze gin abym zawsze na basenie była w tamponie - ponoć blokuje zarazki ). Polecam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2015, 10:48

    hchyugpj7aywhof8.png
  • Krasna Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już jestem w czwartym miesiącu i jeszcze na luzie ćwiczę. Basen raz w tygodni i codziennie joga dla mam- ćwiczenia rozciągające wzmacniające mięśnie- przy ćwiczeniach nie w wodzi dobrze zadbać o odpowiedni ubiór, przez co rozumiem taki stanik, który odciąża kręgosłup, sama mam YajLee i polecam, bo sprawdził mi się jeszcze przed ciążą. Ćwiczenia podczas ciąży są super, tylko trzeba pamiętać, żeby nie przesadzić, a wszystko będzie ok ;)

  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed rozpoczęciem ćwiczeń w ciąży trzeba przede wszystkim zapytać swojego lekarza prowadzącego ciążę, czy nie widzi przeciwwskazań i jakie aktywności ruchowe poleca.
    W porządnych fitness klubach poproszą Was o zaświadczenie od lekarza, że możecie uczestniczyć w zajęciach. Instruktor powinien mieć ukończony specjalny kurs aby prowadzić zajęcia dla kobiet w ciąży. Warto też zrobić rozeznanie jaki to kurs, bo podobno też jedne są lepsze a drugie mniej.
    Mi lekarz nie bronił jazdy na rowerze, ale nie wiem, czy ona nie przyczyniła się do moich plamień w pierwszym trymestrze i konieczności leżenia przez parę miesięcy.
    Teraz, kiedy już ustały i czuję się dobrze, chodzę na basen, dużo spaceruję/ chodzę (ok. 5-10 km dziennie) i ćwiczę raz w tygodniu po okiem doświadczonego fizjoterapeuty.
    Co do tamponów w ciąży to czytałam, że niespecjalnie są wskazane w ciąży, bo mogą podrażnić śluzówkę i doprowadzić do infekcji. Ja na basen nie używam i nic się nie dzieje.
    Z jogą też trzeba wiedzieć jakie ćwiczenia można wykonywać. Moja koleżanka chodziła na jogę w ciąży i przez to wylądowała w szpitalu.
    Z ćwiczeń na pewno dobrze jest wzmacniać mięśnie dna miednicy. Wzmacniać i równocześnie nauczyć się je rolużniać, to wtedy poród powinien szybciej pójść ;-) Pilates z dobrym instruktorem też powinien byś super.

  • Arowana14 Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko jest dla ludzi, ćwiczenia też są dla kobiet w ciązy, ale trzeba wszystko robić z głową i kierować się rozsądkiem ;) Tutaj https://www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie_w_ciazy/cwiczenia_dla_kobiet_w_ciazy.html możecie poczytać sobie na temat takich cwiczeń, zawsze warto tez podpytać ginekologa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 22:21

    Aga
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ