X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Imionka - i jest dylemat...
Odpowiedz

Imionka - i jest dylemat...

Oceń ten wątek:
  • zosia_samosia Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem zafascynowana imieniem Lila dla dziewczynki i Bruno dla chłopca :)
    Za to mój ukochany chcę zrobić amerykę bez dolarów i podobają mu się wszystkie imiona które nie są polskie :P i jak tu pogodzić nasze gusta..

    Z lubi tę wiadomość

  • justi87 Koleżanka
    Postów: 34 31

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam podobaja się dla synka- Adam, Adrian, mi tez podoba się Hubert, tak miał nazywać się mój "brat" gdyby nie urodziła się siostra Kinga :) a dziewczynki to ładne Marysia, Zosia, ale to moja mama :P Emilka mi się podoba a mojemu nie, woli jakąs Lilianę :)

    beti34 lubi tę wiadomość

    f2w33e3kd6yzqt0y.png
  • MartaM Autorytet
    Postów: 506 839

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi najbardziej podobają się Janek (po pradziadku i dziadku) i Zosia (po prababci), chociaż mąż trochę kręci nosem. Alternatywą dla dziewczynki jest Hania, a w przypadku chłopca jeszcze nie doszliśmy do porozumienia :P

    3jgx9jcg871bln7n.png

    l22nhdge2kkv4qrq.png
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o imię dla dziewczynki to z mężem jesteśmy zgodni, że będzie Alicja:) Jeśli chodzi o chłopca to temat ciągle otwarty ale podobają mi się imiona takie jak Piotr, Aleksander, Maksymilian, Krzysztof. Za to mężowi Adrian, Robert, Artur..

    agnieszka1804 lubi tę wiadomość

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze chciałam pierwszą córeczkę ale kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży nigdy nie przeszło mi przez myśl, że to może być dziewczynka :) Czuję po kościach, że będzie chłopczyk :P

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeżeli będzie dziewczynka to Estera lub Amelka, a jak chłopczyk to Oskar:)









    thgfskjop2vb1144.png

  • nojaniewiem Autorytet
    Postów: 842 1228

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi się podoba Zuzanna i Anna . W normalnej formie brzmią tak dostojnie, a zdrobniale tak miło :D . a jak chłopak to nie mam pojęcia, jednego już mam, to też był problem z imieniem, w końcu wyszedł Mikołaj :).
    Wogóle to jakie imię pasuje do Mikołaja ?

    km5skrhmrd9hz2o8.png
    atdcj44jp7zawxrm.png
    31.01.2014 - Aniołek 9tc
  • Niunia86 Autorytet
    Postów: 1092 2019

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak wcześniej pytałam partnera o imiona to nic nie mówił,bo twierdził,że mamy czas... Ja dla dziewczynki chciałam Amelka ale,ze właśnie się urodziła u szwagierki to odpada i zmieniłam na Oliwke :) Dla chłopca nie miała nic. Kompletna dziura w głowie. A tu nagle mój ukochany ni stąd ni zowąd mówi,ze dla chłopca chce Ignaś :) No i na razie jest Oliwka albo Ignaś :)

    iv09cbxm68yuj78z.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi się podoba dla dziewczynki Milenka, Natalia .. chłopiec Samuel .. albo Michał bo mąż się upiera przy Mcihale :)

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 16:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halinka :)

    Magda Lena (dwa imiona)

    Miał być też Seweryn ale kuzyn męża podebrał

  • shaja88 Ekspertka
    Postów: 175 321

    Wysłany: 9 września 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chłopiec- Marcel lub Mieszko
    Dziewczynka- Maja, Hania, Tosia ( Antonina) ;)

    w57vrjjgp900ebr8.png

    Nasz pierwszy cud 1.04.2015 Kornelia :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziewczynka będzie to Martynka a u chłopca były typy Mateusz lub Bartek no ale mąż stwierdził że jednak mu sie nie podobają i narazie dla chłopca nic nie mamy. Czasu mamy jeszcze wiele ale warto o tym pomyśleć :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla dziewczynki: Aniela, Majka, Zuza, Bogusia
    dla chłopca: Antoni, Jan,

    jeszcze nie doszlismy do porozumienia ;]

  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 9 września 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imiona wymyślaliśmy jeszcze zanim zaszłam w ciążę, mamy Karolinę i Marka. Mnie bardzo się podobają jeszcze Małgorzata i Alicja (tak mają moja mama i mama M., więc odpada...) i Kalina (to kategorycznie odrzucił mój M., a dla mnie jest boskie!). Co do Marka - jeszcze się wahamy, najchętniej dałabym Adaś, ale też już w rodzinie zajęte :P Aleksander jest super, można fajnie zdrabniać - Olek, Alek, Olo - ale akurat spotykałam się z jednym takim i mam same złe wspomnienia ;)

    Najlepsze jest to, że gin na pierwszej wizycie w 6t2dc powiedział, że jest zalążek ciąży bliźniaczej! Dwa razy więcej główkowania w temacie imion może nas czekać ;)

    KasiaKwiatek lubi tę wiadomość

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Z Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 18 września 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja coreczka nosi imie Olivia Chloe , teraz jestem w drugiej ciazy (przeszczesliwa ) i tez mam dylemat jakie imie dla drugiego dziecka dla chlopczyka mam imie Thoe Anthony ale dla dziewczynki jest juz dylemat ,moze jakies propozycje ,co ladnie by wspolgralo z imieniem starszej coreczki? Pozdrawiam goraco wszystkie brzuszki ;)

    Kamila
  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 18 września 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my dla chłopca wybierzemy albo Kuba albo Michał , a dla dziewczynki Maja

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam podwójny dylemat :)
    Mam córcię Natalkę, a teraz spodziewam się dwójeczki i muszę wymyślić 3 parki, bo fajnie, żeby razem też dobrze brzmiały :)
    Dla chłopaków: Damian i Fabian, albo Hubert i Norbert
    a dla dziewczynek: Zuzanna i Adrianna
    dla parki: Michał i Michalina, albo Wiktor i Wiktoria...
    Niestety jak to w życiu bywa, mąż ma nieco inne preferencje :)
    Ale czasu jeszcze dość, żeby się dogadać:)
    Pozdrawiam wszystkie mamuśki <3 <3 <3

    Jadhira, Eli lubią tę wiadomość

  • Antuanettee Debiutantka
    Postów: 6 5

    Wysłany: 19 września 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej "mamuśki"...
    U nas jak będzie dziewczynka to już od dawna wiemy,
    że to będzie Tośka :)(Antonina)...
    Ogólnie coraz bardziej podobają mi się stare imiona...
    W rodzinie mieliśmy Pole (Apolonie) Ale to chyba za odważne imię, bo jeszcze nie słyszałam w obecnych czasach.
    Z nowych imion na czasie jest Mia... imię które mnie samą zaskoczyło... :)
    No i jest na "pęczki" Julek, Hanek, Oliwek, Majek... a chłopców Janków
    ostatnio wpadło mi w ucho imię Amanda ;)

    Dla chłopaka nie mam pomysłu... bardziej wiem co mi się nie podoba ;)

  • lunia79 Przyjaciółka
    Postów: 95 71

    Wysłany: 20 września 2014, 02:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka
    U mnie nie ma problemu z wyborem imion. Moja 4 letnia Marysia od dawna męczyła nas, że chce mieć rodzeństwo ;) a pytając ją jakie dała by imię odpowiedziała bez zastanowienia: Zuzia albo Staś :D
    Jak teraz się przytula do brzuszka to mówi: "Zuziu albo Stasiu opowiem wam bajeczkę ...." :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2014, 03:14

    zi133e3kzeucxr7e.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ