X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Informacja o ciąży w pracy
Odpowiedz

Informacja o ciąży w pracy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Nina777 Przyjaciółka
    Postów: 69 93

    Wysłany: 4 stycznia, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Kiedy informowałyście swojego pracodawcę o ciąży? Mam taką pracę, że wiele projektów, spotkań muszę planować z wyprzedzeniem i zaczęłam się zastawiać kiedy będzie właściwy moment, żeby pogadać z szefem o ciąży. Myślę, że najbardziej chciałabym to zrobić, gdy już będę 100% pewna, że wszystko z ciążą jest ok, bo po ostatnim poronieniu nie do końca czuję się pewnie. Z drugiej strony w razie komplikacji nie wyobrażam sobie odejścia z dnia na dzień z pracy, bo wiem, że szefowi może być trudno znaleźć kogoś w zastępstwo. A z trzeciej strony mam kierownika plotkarza, który po usłyszeniu newsa pewnie rozgadałby połowie firmy ;) Ehh jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?

    Starania od marca 2023r.

    08/23 poronienie zatrzymane 9 tc
    ponowne starania od listopada zakończone II w grudniu <3
    30.12 beta 136,8
    02.01 beta 534,9
    16.01 pierwsza wizyta CRL 5,6mm i FHR + <3
    13.02 wizyta

    Dodatkowo: mięśniak podsurowicówkowy, mutacja hetero MTHFR , diagnostyka nadpłytkowości samoistnej
  • NN Autorytet
    Postów: 437 180

    Wysłany: 4 stycznia, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale on takich informacji nie ma prawa rozpowiadać, po to jest właśnie rodo. Ja pomimo różnych przejść powiedziałam potnym jak usłyszałam serduszko ale tylko bezpośredniemu przełożonemu i wyjaśniłam, że mam trudną historię i może być tak, że w każdej chwili mnie nie będzie. Na szczęście mam super przełożonego pogratulował i powiedział, że trzyma kciuki by wszystko było ok

    Szałwia7, kleopatr4, Pannaczarna lubią tę wiadomość

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka

    preg.png
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 4 stycznia, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie tak się właśnie zdarzyło, że nie chciałam mówić dopóki nie będzie taki pewniejszy etap, a potem nagle trafiłam do szpitala i juz do pracy nie wróciłam.
    Dlatego uważam, że jeśli masz pracę, w której wiesz, że Twoja nieobecność przysporzy problem (oczywiście to kwestia tylko Twoja, bo z prawnego punktu widzenia nie musisz informować pracodawcy nic wcześniej) to po prostu powiedz jak sytuacja wygląda i że po prostu nie chcesz, żeby w razie wu zostali potem na lodzie.
    Myślę, że jeśli Ci zależy na tej pracy, to choć wcale tego nie musisz robić, to jednak dobrze to będzie wyglądało w oczach szefostwa :) Nie jesteś w stanie przewidzieć co się wydarzy, a ja się czułam tak super, że myślałam, że będę chodzić do samego końca, a potem z dnia na dzień szpital i tyle mnie widzieli💁‍♀️

  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 4 stycznia, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, jak to wyglada w prywatnych firmach, bo pracuję w szkole, to trochę inaczej, ale ja powiedziałam wice dyrektorce , jka tylko coś zaskoczyło, że różnie może być, ale jak tylko beta będzie przyrastać i ciąża potwierdzona, to idę na zwolnienie (tym bardziej, że poprzednią ciążę straciłam i nie wiem, czy nie przez cytomegalię, której się nabawiłam od dzieci), podpytałam, co im tam pouzupełniać i porobić, by potem nie było problemu, podomykałam sprawy z ocenami z dziećmi, które coś tam chciały popoprawiać i jak się okazało, ze ciąża, to nie miałam skrupółów. Mi dyrekcja sama powiedziała, ze jak coś nie wyjdzie, to po prostu wrócę, a ciąża teraz najważniejsza, a oni byli szczęśliwi, bo wiedzieli, jak rozplanować pracę w razie co.

    KarolinaJ0702 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 4 stycznia, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chciałam poczekać do końca 3 miesiąca, po czym wylądowałam w szpitalu ze zwolnieniem z kodem B i musiałam szybko uprzedzić szefa telefonicznie o sytuacji i o tym że będzie zwolnienie na 100% 😆

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Patisonek Koleżanka
    Postów: 47 14

    Wysłany: 7 stycznia, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od razu powiedziałam pracodawcy, że jestem w zagrożonej ciąży. Byłam na zdalnej, potem musiałam iść na l4. Byłoby nie w porządku, gdyby dowiedział się nagle i nie miał możliwości przygotować się na nieobecność pracownika. Sytuacja była jasna od początku, więc jak szłam na l4, to zdałam swoje zadania innemu pracownikowi i wszystko przebiegło gładko. Powiedziałam chyba w 7-8 tygodniu. I tak, plotka rozeszła się dosyć szybko, ale mi to nie przeszkadzało, dostałam tylko więcej gratulacji i słów wsparcia. ;)

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    Starania od kwietnia 2023 r.

    26.05.2023 r. 💔 6 tydz.

    07.07.2024 r. czekamy na Gniewka 😍
  • magda_o Ekspertka
    Postów: 140 62

    Wysłany: 7 stycznia, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mojej strony wszystko zależy od kilku kwestii - przede wszystkim charakter pracy (praca fizyczna jest zwiększonym ryzykiem do szybszego zniknięcia), czy zakres obowiązków i też to, czy jest się samodzielnym specjalista, czy to praca w zespole (większą zastępowalności w razie 'wu'), a także relacje z przełożonym.

    Na moim przykładzie - ja mam super relacje z przełożona, której ufam i też zależy mi na tym, żeby nie narobić bałaganu w pracy. Co za tym idzie chce mieć wpływ na to, komu zostaną przekazane moje obowiązki a dla szefowej chce komfortu w postaci czasu, kiedy będzie mogła zaplanować moja nieobecność. Powiedziałam od razu po pierwszej wizycie, gdzie miałam potwierdzony zarodek i akcję serca (to był jakiś 6t). Uzgodniłyśmy, że kiedy już będę gotowa to dam jej znać, a ona wtedy rozpocznie poszukiwania kogoś na zastępstwo i poinformuje zarząd. Dzięki temu ona ma możliwość planowania już co będzie się działo w kolejnych miesiącach, a ja spokój że wszystko to wszystko będzie zaopiekowanie.

    marti, kleopatr4 lubią tę wiadomość

  • Kokrocz Znajoma
    Postów: 29 20

    Wysłany: 14 stycznia, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem dziewczyny w kropce. Mam dobrą szefową, ale 27 lutego kończy mi się umowa o pracę. Jestem teraz w 6t0d, w czwartek mam wizytę u ginekologa, i nie wiem co robić. Wiem, że jeśli powiem teraz, to zapewne nie przedłuży mi umowy, a teraz miałam dostać już na czas nieokreślony. Pracuję 1,5 roku w tym miejscu. Ale z drugiej strony nie chce jej oszukiwać…
    Martwię się też tym, że moje obowiązki spadną na dziewczyny z mojego zespołu, a jesteśmy tak przeładowane pracą, że nie wiem jak one sobie poradzą.
    Cieszę się dzieciątkiem, ale praca nie daje mi spokoju.
    Dodam jeszcze że dojeżdżam do pracy sama codziennie 40 km w jedną stronę, i raczej długo tak nie pociągnę, ostatnio zatrzymywałam się na poboczu bo miałam takie mdłości 🤢
    Wiem, że jeśli zdecydowałabym się nie mówić o ciąży, to musiałabym odejść tuż po przedłużeniu umowy, a to byłby z mojej strony nie fair…

  • Kathleen Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 14 stycznia, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokrocz wrote:
    Wiem, że jeśli zdecydowałabym się nie mówić o ciąży, to musiałabym odejść tuż po przedłużeniu umowy, a to byłby z mojej strony nie fair…

    Nie fair, naprawdę? Myśl o sobie. Masz prawo nie mówić. Masz prawo nie móc przewidzieć na dzień dzisiejszy że pewnego dnia pójdziesz na L4 do końca ciąży. Tak naprawdę w ciąży wszystko jest nieprzewidywalne, niektórzy pracują do końca, inni od początku idą na L4. Nie przedłużając Ci umowy, co byłoby w sumie uzasadnione, pracodawca nie będzie się zastanawiał czy to jest fair, jak sobie poradzisz itp.
    Mam podobną sytuację, z tym że umowa mi się kończy w połowie lutego. Mam zamiar milczeć jak grób, a potem będę pracowała dopóki dam radę.
    Jak teraz się przyznasz i zostaniesz na koniec lutego bez pracy, to przy założeniu że będziesz się czuła tak jak teraz albo gorzej, szukanie nowej pracy tym bardziej nie wchodzi w grę, zresztą znowu będziesz musiała być "nie fair", bo po upływie 3 miesięcy okresu próbnego z automatu nie będą mogli nie przedłużyć Ci umowy, więc wyjdzie na to, że z góry ich oszukałaś. Więc chcąc być w porządku dla wszystkich wokół najlepiej byłoby od razu zwolnić się i zostać bezrobotną, bez prawa do L4 i macierzyńskiego przez kolejne 1.5 czy 2 lata. Uwierz mi, pracodawca pomyśli wyłącznie o sobie, więc myśl o sobie i dziecku. Nic tu nie jest nie fair.

    Pannaczarna, Marta.R., Madzia35, KarolinaJ0702 lubią tę wiadomość

    12.2022 [*] cb
    02.2023 [*] 👼💔 8/10 tc
    02.2024 [*] 👼💔 7/10 tc
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 287 263

    Wysłany: 14 stycznia, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokrocz wrote:
    Ja jestem dziewczyny w kropce. Mam dobrą szefową, ale 27 lutego kończy mi się umowa o pracę. Jestem teraz w 6t0d, w czwartek mam wizytę u ginekologa, i nie wiem co robić.
    Pracowadawca ma obowiązek przedłużenia umowy jesli jej koniec przypada po skończonym 12t. Czy to nie będzie czasem Twój przypadek?

    👦🏻2021

    preg.png
  • Kathleen Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 14 stycznia, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    Pracowadawca ma obowiązek przedłużenia umowy jesli jej koniec przypada po skończonym 12t. Czy to nie będzie czasem Twój przypadek?

    Będąc tak na styk można się łatwo na tym przejechać, mówię z własnego doświadczenia, mam z pracodawcą sprawę w sądzie w toku.
    Pracodawca może zakwestionować zaświadczenie od lekarza, jeśli jest wystawione na wczesnym etapie ciąży i opiera się wyłącznie na podanym przez pacjentkę terminie @, czego sprawdzić się nie da. Na późniejszym etapie ciąży na podstawie wartości CRL można ustalić bardziej precyzyjnie wiek ciąży i może się okazać, że w dniu zakończenia umowy braknie te dwa dni żeby były pełne 12 tygodni i dupa.

    12.2022 [*] cb
    02.2023 [*] 👼💔 8/10 tc
    02.2024 [*] 👼💔 7/10 tc
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 287 263

    Wysłany: 14 stycznia, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kathleen wrote:
    Będąc tak na styk można się łatwo na tym przejechać, mówię z własnego doświadczenia, mam z pracodawcą sprawę w sądzie w toku.
    Pracodawca może zakwestionować zaświadczenie od lekarza, jeśli jest wystawione na wczesnym etapie ciąży i opiera się wyłącznie na podanym przez pacjentkę terminie @, czego sprawdzić się nie da. Na późniejszym etapie ciąży na podstawie wartości CRL można ustalić bardziej precyzyjnie wiek ciąży i może się okazać, że w dniu zakończenia umowy braknie te dwa dni żeby były pełne 12 tygodni i dupa.
    Kurcze to może warto poczekać z 2-3 tygodnie, żeby mieć jakąś podkładkę na podstawie USG...

    👦🏻2021

    preg.png
  • NN Autorytet
    Postów: 437 180

    Wysłany: 14 stycznia, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokrocz wrote:
    Ja jestem dziewczyny w kropce. Mam dobrą szefową, ale 27 lutego kończy mi się umowa o pracę. Jestem teraz w 6t0d, w czwartek mam wizytę u ginekologa, i nie wiem co robić. Wiem, że jeśli powiem teraz, to zapewne nie przedłuży mi umowy, a teraz miałam dostać już na czas nieokreślony. Pracuję 1,5 roku w tym miejscu. Ale z drugiej strony nie chce jej oszukiwać…
    Martwię się też tym, że moje obowiązki spadną na dziewczyny z mojego zespołu, a jesteśmy tak przeładowane pracą, że nie wiem jak one sobie poradzą.
    Cieszę się dzieciątkiem, ale praca nie daje mi spokoju.
    Dodam jeszcze że dojeżdżam do pracy sama codziennie 40 km w jedną stronę, i raczej długo tak nie pociągnę, ostatnio zatrzymywałam się na poboczu bo miałam takie mdłości 🤢
    Wiem, że jeśli zdecydowałabym się nie mówić o ciąży, to musiałabym odejść tuż po przedłużeniu umowy, a to byłby z mojej strony nie fair…

    Przejmujesz się pracodawcą, że będzie nie fair wobec niego i jednocześnie mówisz, że na pewno nie przedłuży ci umowy i zastanów się czy to jest w porządku wobec ciebie. Pracujesz tam sumiennie 1,5 roku i wiesz, że jak powiesz o ciąży to ci umowy nie przedłużą- to jest nie w porządku, myśl o sobie, co zrobisz bez pieniędzy, a pracuj tak długo jak ci zdrowie pozwoli, dziewczynami z pokoju też się nie przejmuj, to nie Twoje zmartwienie, pracodawca może zatrudnić kogoś na zastępstwo. U mnie w pracy tym co ja robię nikt inny się nie zajmuje i mam to w poważaniu, to ich zmartwienie, że będą musili się ogarnąć. Co prawda ciągle pracuję bo mi zdrowie ma to pozwala ale jakby lekarz mi powiedział że od jutro mam leżeć u nawet w stronę nie patrzeć to tak robię. Teraz to ja i moje dziecko jesteśmy na pierwszym miejscu. Uwierz pracodawca nie będzie za tobą płakał i jakbyś odeszła do za moment sobie by kogoś na twoje miejsce znalazł i o tobie zapomniał, a ty się nim przejmujesz.

    Kathleen, Sajgonka, marti lubią tę wiadomość

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka

    preg.png
  • Kokrocz Znajoma
    Postów: 29 20

    Wysłany: 14 stycznia, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby to zależało od mojej bezpośredniej przełożonej to może i by mi tą umowę przedłużyła, ale niestety tak nie jest. Ale macie rację dziewczyny, trzeba dbać o siebie i tyle.

    Pannaczarna lubi tę wiadomość

  • Nowanna Autorytet
    Postów: 562 624

    Wysłany: 18 stycznia, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokocz ja bym poczekała w Twojej sytuacji. Podpytywałabym już o umowę, wypytała kiedy możesz liczyć na przedłużenie obecnej.

    Sama mam zagwozdkę co robić, ponieważ czuję że coś mnie bierze, ale tydzień temu byłam na L4 z powodu zapalenia zatok. Ten tydzień jako tako, ale dalej kicham, smarkam. Do tego bierze mnie zmęczenie.
    Planowałam dogadać się na 2-3dni w tygodniu pracy zdalnej, natomiast nie wiem jak to argumentować. Stąd od razu mam myśli czy nie powiedzieć już o ciąży... Jestem w 5t5d.

    09.01.2024 ⏸️ 🥹
    14.01.2024 beta HCG 3066 IU/l
    26.01.2024 0,5 cm 👶🏻 + ❤️
    20.02.2024 3,28cm 👶🏻
    05.03.2024 chłopiec 🩵 🥹
    12.03.2024 7cm chłopczyka 🥹


    preg.png
  • Nina777 Przyjaciółka
    Postów: 69 93

    Wysłany: 18 stycznia, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dzięki za podpowiedzi :)

    Nowanna będąc na tym l4 wiedzialaś już o ciąży? Jeżeli tak, to lekarz wystawił Ci zwolnienie zwykłe czy ciążowe?
    Zastanawiam się, bo wczoraj usłyszałam coś takiego, że jeżeli już jestem w ciąży, to internista czy szpital, jeżeli wystawia czasowe zwolnienie to od razu z kodem B ciążowym - nawet jeżeli np jestem w szpitalu z innego powodu niż ciąża. Wiecie coś na ten temat?

    Starania od marca 2023r.

    08/23 poronienie zatrzymane 9 tc
    ponowne starania od listopada zakończone II w grudniu <3
    30.12 beta 136,8
    02.01 beta 534,9
    16.01 pierwsza wizyta CRL 5,6mm i FHR + <3
    13.02 wizyta

    Dodatkowo: mięśniak podsurowicówkowy, mutacja hetero MTHFR , diagnostyka nadpłytkowości samoistnej
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 562 624

    Wysłany: 18 stycznia, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina777 wtedy jeszcze nie wiedziałam, dowiedziałam sie 2 dni po powrocie do pracy.

    To bardzo prawdopodobne co mówisz, przypuszczam, że już każde zwolnienie będzie 100% płatne.
    Skorzystam z okazji i podpytam w którym tygodniu ciąży było widać serduszko u Ciebie? Zastanawiam się czy 6t0d już powinno być widać, czy zaczekać do wizyty 7td0?

    Nina777 lubi tę wiadomość

    09.01.2024 ⏸️ 🥹
    14.01.2024 beta HCG 3066 IU/l
    26.01.2024 0,5 cm 👶🏻 + ❤️
    20.02.2024 3,28cm 👶🏻
    05.03.2024 chłopiec 🩵 🥹
    12.03.2024 7cm chłopczyka 🥹


    preg.png
  • Nina777 Przyjaciółka
    Postów: 69 93

    Wysłany: 18 stycznia, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co według okresu serduszko było na wizycie 7+3, ale miałam w tym cyklu bardzo późno owulacje, bo w 24 dc. Na usg z długości crl wyszedł tydzień 6+2 (i wydaje mi się, że to jest realny tydzień ciąży patrząc ns to kiedy miałam owulację 😉 ). Podobno w okolicy 6 tygodnia już można zobaczyć serduszko 😊

    Starania od marca 2023r.

    08/23 poronienie zatrzymane 9 tc
    ponowne starania od listopada zakończone II w grudniu <3
    30.12 beta 136,8
    02.01 beta 534,9
    16.01 pierwsza wizyta CRL 5,6mm i FHR + <3
    13.02 wizyta

    Dodatkowo: mięśniak podsurowicówkowy, mutacja hetero MTHFR , diagnostyka nadpłytkowości samoistnej
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 562 624

    Wysłany: 18 stycznia, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Nina777 ☺️.
    Poszłabym już teraz na wizytę, ale nie chce żeby lekarz mnie potraktował jak wariatke 🙈.

    Miesiączkę miałam 09.12.23, ale owulację nie wiem 🤷🏼‍♀️, odpuściliśmy w tamtym miesiącu starania, więc nie robiłam testów owulacyjnych.

    09.01.2024 ⏸️ 🥹
    14.01.2024 beta HCG 3066 IU/l
    26.01.2024 0,5 cm 👶🏻 + ❤️
    20.02.2024 3,28cm 👶🏻
    05.03.2024 chłopiec 🩵 🥹
    12.03.2024 7cm chłopczyka 🥹


    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 509 579

    Wysłany: 25 stycznia, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Witajcie.
    U mnie taka sytuacja.
    Tydzień temu przedłużono mi umowę po czasie próbnym na rok. O ciąży wiem od 2 tygodni.
    Teraz w poniedziałek spanikowalam ze coś może być nie tak i byłam bardzo zdenerwowana w pracy, wybuchałam płaczem przy przełożonej… masakra totalna… no i się wygadałam. Powiedziałam że boję się że stracę ciążę i potrzebuje wziąć zwolnienie na tydzień żeby zrobić badania i się uspokoić.
    No i teraz żałuję że jej powiedziałam, mimo że pogratulowała itd.
    Wiadomo że nie chce być nie fair a pracy, a tym bardziej że dopiero co podpisałam nową umowę.

    No i mam kilka zagwozdek:
    1. Czy jak jestem przed 12 tyg ale umowa jest na rok to mogą mnie zwolnić w razie jakby przełożona się wygadała? Czy pracownicy w ciąży nie można zwolnić za to że jest w ciąży?
    2. Przed podpisywaniem jakoś miesiąc wcześniej dostałam informację że jeśli będę w ciągu tego roku planować jakieś osobiste inwestycje np kredyt to mam się odezwać i bez problemu przedłuża umowę na czas nieokreślony. Firma ogólnie spoko, ale najbardziej mi głupio z powodu tej przełożonej bo ona jest mega spoko a boję się że będzie mnie miała za cwaniarę… a mieszkamy też blisko siebie.
    3. Jak nie przedłuża mi na czas nieokreślony i będzie ta umowa na rok… to wtedy podczas macierzyńskiego ta umowa mi trwa czy kończy się zwyczajnie? Czy jest przedłużana?

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ