Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jak sie czujecie w 5-6 tygodniu ciąży?:)
Odpowiedz

Jak sie czujecie w 5-6 tygodniu ciąży?:)

Oceń ten wątek:
  • AgnOss Koleżanka
    Postów: 108 16

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werix wrote:
    Jutro zaczynam 7 tc. Od początku 6 zaczęło mnie ostro mdlić. Najgorzej, gdy zjem za dużo, a przymuszam się do jedzenia. Ratują mnie wafle ryżowe i migdały. Jestem mega głodna, a jednocześnie nie chce mi się jeść! Szybko się męczę: serce mi wali po kilku schodkach (a zaznaczam, że nie miałam dotąd problemów z kondycją). Piersi trochę bolą i bolało mnie podbrzusze jak na okres.


    mam dokladnie to samo z meczeniem sie ... a przed ciaza cwiczylam codziennie plus bieganie a teraz ...:(

    0d1yvfxmg7bmr39q.png

    f2w3vfxmr90vn12h.png

    Kiedy decydujesz się na dziecko,
    zgadzasz się, że od tej chwili
    twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem...


  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Obecnie zaczęłam 5 tydzień ciąży i martwi mnie brak typowych objawów , jestem tylko bardziej zmęczona, nic mi się nie chce, i z rana jak mam zjeść śniadanie to tak jakbym nie miała smaka, no i mam ból chyba w kościach czasem mnie ramiona bolą, czy przed ramiona, no i ból jajników dotychczas mialam ból piersi ale teraz przeszedł,
    Czy powinnam się martwić pierwsza ciąża była obumarła w 13 tyg i tez podczas tej ciąży nie mialam dużo objawów przy pierszej to było ból krzyża , jak na miesiączkę, nie smakowało mi kawa, byłam bardziej zmeczona po pracy a nocy nie mogłam spać sporadyczny ból piersi ... zero mdłości ;( a słyszałam że powinny być ,

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 26

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka, spokoojnie!:) z tego co czytam i z rozmow z dziewczynami wnioskuje, ze glownym objawem na tak wczesnym etapie jest zmeczenie. Kobiety, ktore nie wyczekuja na dziecko i ktore pomyla plamienie implantacyjne z miesiaczka czasami orientuja sie w 7-8 tygodniu bo jak noe wsłuchują się tak w swoje ciało tylko zajmują się normalnie codziennością to nie mają żadnych objawów. Myślę, że na tym forum w większości gromadzą się dziewczyny, które bardzo chcą dzidziusia i bardzo się cieszą jak się uda i dlatego jesteśmy takie wyczulone na każdy objaw lub ich brak:) Moja mama we wszystkich trzech ciążach nie miała żadnych mdłości i jedyne objawy, które były inne niż przed ciążą to pełniejsze piersi i ogromny smak na jabłka:)) dawaj znać jak się czujesz i spokojnie poczekaj do 6-7 tygodnia bo ja nie miałam mdłości na początku a teraz rano i wieczorem aż mam dreszcze i mi słabo od tego mdlenia i mam na coś ochote ale nie wiem na co i nawet jak wymysle i sobie zrobie to potem nie moge tego zjesc..;)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżyna&Malina wrote:
    Czarnulka, spokoojnie!:) z tego co czytam i z rozmow z dziewczynami wnioskuje, ze glownym objawem na tak wczesnym etapie jest zmeczenie. Kobiety, ktore nie wyczekuja na dziecko i ktore pomyla plamienie implantacyjne z miesiaczka czasami orientuja sie w 7-8 tygodniu bo jak noe wsłuchują się tak w swoje ciało tylko zajmują się normalnie codziennością to nie mają żadnych objawów. Myślę, że na tym forum w większości gromadzą się dziewczyny, które bardzo chcą dzidziusia i bardzo się cieszą jak się uda i dlatego jesteśmy takie wyczulone na każdy objaw lub ich brak:) Moja mama we wszystkich trzech ciążach nie miała żadnych mdłości i jedyne objawy, które były inne niż przed ciążą to pełniejsze piersi i ogromny smak na jabłka:)) dawaj znać jak się czujesz i spokojnie poczekaj do 6-7 tygodnia bo ja nie miałam mdłości na początku a teraz rano i wieczorem aż mam dreszcze i mi słabo od tego mdlenia i mam na coś ochote ale nie wiem na co i nawet jak wymysle i sobie zrobie to potem nie moge tego zjesc..;)

    Dziękuję za pocieszenie Jeżyna& Malina.
    Może to troche głupie i śmieszne ale ja bym chciała mieć choć trochę mdłości ,,lekarz powiedział mi ostatnim razem że w ciąży powinny być mdłości bo jak nie to źle ;( ale cóż będę cierpliwie wyczekiwała za około 2 tyg będę miała usg to może po nim będę spokojniejsza,,

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • paolcia88 Ekspertka
    Postów: 257 53

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 5/6 tygodniu. Zmęczona, senna. Z OGROMNYMI wzdęciami (brzuch jak balonik! :( ). Bóle w podbrzuszu "jak na okres" powoli ustają. Piersi ogromne. Mdli, ale na szczęście nie wymiotuję...
    Za 2 tyg. wizyta u gina! :)
    Dziś idę znów mierzyć betę i świruję że nie urosła... :(

    hchy3e3ky0mvg7aj.png
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 26

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz przestalam mierzyc bete. Mdlosci sa ponoc w duzej mierze spowodowane wzrostem hcg wiec im bardziej mnie mdli tym bardziej sobie mysle, ze zdrowo rosnie:) a poza tym powyzej 10000 beta zaczyna zwalniac z przyrostami ale nikt nie wie jak bardzo moze zwolnic zeby jeszcze byla norma i mi przy 13000 zaczelo zwalniac wiec wiecej nie robie bo potem sie bede schizowac i sie zastanawiac czemu przyrost jest np 90% a wczesniej byl 200% a przeciez i tak nie mam juz teraz na to wplywu i jak ma byc dobrze to bedzie:)) tak sobie mowie:)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • paolcia88 Ekspertka
    Postów: 257 53

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betka urosła. Od piątku z 92,09 na 970,90 :-D

    Asikkk lubi tę wiadomość

    hchy3e3ky0mvg7aj.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane , ja jestem teraz w 5 tygodniu i tak od 4 dni zaczęły się bóle w podbrzuszu jak na okres i bardzo się martwię przy 1 ciąży też mnie bolał i była obumarła w 13 tygodniu,
    Czy któraś wie czy te bóle są normalne? i do którego tygodnia mogą występować??
    mi się zdarza ze np boli cały dzień ale z przerwami tzw rano pozniej popoludniu i zazwyczaj wieczorem w łóżku ,ale są dni że jest ok, a któraś wie ile można tabletek nospy w ciągu dnia brać i co ile godzin.. ?
    a jakie macie te bóle lekkie czy takie że musicie brać nospę..

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • paolcia88 Ekspertka
    Postów: 257 53

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz mówił że te bóle są powszechne bo to rozciąganie się więzadeł macicy. Mnie praktycznie już ustąpiło - zaboli raz czy dwa nieznacznie w ciągu dnia.
    Nie stresuj się!

    hchy3e3ky0mvg7aj.png
  • grubasek Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paolcia88 wrote:
    Mnie lekarz mówił że te bóle są powszechne bo to rozciąganie się więzadeł macicy. Mnie praktycznie już ustąpiło - zaboli raz czy dwa nieznacznie w ciągu dnia.
    Nie stresuj się!

    Ja na bóle brzucha dostałam duphaston, pomaga juz nie boli ginekolog nic nie mówił o no spie, mówił żebym dużo leżała w pierwszych tygodniach jak boli. Dzisiaj odebrałam wynik z Bety u mnie ma ona 117245,60. . Wzrosła 10 krotnie wiec trochę się uspokoiła, choć ciągle jak brzuch zaboli to się stresuje ..

  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 26

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy macie takie jedno miejsce, które boli częściej niż inne? Bo mnie na początku ciąży bolało na maksa w rzucie jajnika i aż mi drętwiało udo od tego bólu i dostałam luteinę i po dwóch dniach ból ustąpił i miałam normalne takie delikatne pobolewania podbrzusza raz na jakiś czas, a teraz jak jestem w 8 tyg (7+3dni) to powrócił ten sam ból z jajnika co na początku i nie wiem czemu ale jakoś mnie on niepokoi... Czy któraś z Was tak miała?

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • grubasek Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie przeważnie boli wieczorem ale opisała bym ten ból jako taki skurczowy bardziej ..

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ