X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kalkulator ciąży...
Odpowiedz

Kalkulator ciąży...

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
  1 2
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 października 2017, 18:51

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  .

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 16:58

 • Joaska28 Nowa
  Postów: 3 0

  Wysłany: 23 sierpnia 2021, 13:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Co jeszcze poza kalkulatorem ciąży pomoże określić termin porodu?


  Pierwszy dzień ostatniej miesiączki  Większość ciąż trwa około 40 tygodni (lub 38 tygodni od poczęcia), więc zazwyczaj najlepszym sposobem oszacowania terminu porodu jest policzenie 40 tygodni lub 280 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

  Innym sposobem na to jest odjęcie trzech miesięcy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i dodanie siedmiu dni. Jeśli więc ostatnia miesiączka zaczęła się 11 kwietnia, odliczysz trzy miesiące wstecz do 11 stycznia, a następnie dodasz siedem dni, co oznacza, że ​​termin porodu przypada na 18 stycznia.

  W ten sposób lekarz oszacuje termin porodu – i jest to całkiem solidny kalkulator ciąży. Ale pamiętaj: to normalne, że poród tydzień lub dwa przed lub po.
  Data poczęcia

  Obliczanie terminu porodu na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki sprawdza się dobrze w przypadku kobiet, które mają stosunkowo regularny cykl menstruacyjny. Ale jeśli twój cykl jest nieregularny, metoda ta może nie działać prawidłowo.

  Ponieważ wiarygodna szacowana data porodu jest ważna, Ty i Twój ginekolog możecie zamiast tego użyć daty poczęcia, jeśli ją pamiętacie. Wystarczy dodać 266 dni, aby otrzymać szacowany termin.

  Ponieważ komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia tylko przez 12 do 24 godzin po owulacji, datę owulacji można uznać za datę poczęcia.

  Jednak ultrasonograficzne określenie daty owulacji jest tak samo nieprecyzyjne, jak ultrasonograficzne oszacowanie wieku ciążowego, dlatego też nie można zazwyczaj określić dokładnej daty poczęcia, jak w przypadku zapłodnienia in vitro.

  Ponadto, chociaż kobieta najprawdopodobniej zajdzie w ciążę, jeśli uprawia seks w dniu owulacji, poczęcie może również nastąpić z żywych plemników, które znajdują się nadal drogach rozrodczych w dniu owulacji, nawet jeśli uprawiała seks do pięciu dni przed owulacją.
  Źródło: https://centrum-kore.pl/kalkulator-ciazy/

 • Malina1985 Przyjaciółka
  Postów: 246 40

  Wysłany: 5 września 2021, 21:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny, a jak Wam zazwyczaj lekarze licza tydzien ciazy? No bo jak np ja mialam owulacje 9 dc a ktod 16 dc i minelo nam po 21 dni od owulacji to przeciez z duzym prawdopodobienstwem oba zarodki maja ten sam wiek, ale z racji tego, ze ktos ma dluzszy cykl, to ma pozniejszy tydzien ciazy skoro liczy sie to od 1 dnia cyklu.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2021, 21:02

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ