X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kiedy serduszko pomocy
Odpowiedz

kiedy serduszko pomocy

Oceń ten wątek:
  • kiara12006 Koleżanka
    Postów: 155 16

    Wysłany: 19 maja 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam bylam dziś u lekarza wg miesiączki powinien być 6+7 lekarz na usg stwierdza ze ciąża młodsza niby 5+3 pecherzyk gs 9.89 mm lecz serduszka narazie nie widać usg zwykłe nie dopochwowe. Czy któraś tak może miała. Może isc jeszcze do innego lekarza by zrobił usg dopochwowe może zobaczy coś więcej. Bardzo się martwię pomóżcie

    cocosowa lubi tę wiadomość

    Kiara12006
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 19 maja 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wydaje mi się, że na tym etapie robi się tylko dopochwowe...
    jeżeli ciąża jest wczesna to może nie być jeszcze widać serduszka. Poszłabym do innego lekarza

    muminka83 lubi tę wiadomość

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziwne, że lekarz na tym etapie ciąży robi USG przez powłoki brzuszne. Ja bym od niego uciekała w te pędy!

    Aga23, muminka83 lubią tę wiadomość

  • kiara12006 Koleżanka
    Postów: 155 16

    Wysłany: 19 maja 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie w drugiej ciąży zrobiła mi dopochwowe a teraz zwykłe

    Kiara12006
  • Bruna Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny!
    W czwartym cyklu staran, wreszcie udalo sie i zobaczylismy 2 kreski:)))
    Test zrobilam w niedziele 21.06.15, w poniedzialek dostalam jeszcze potwierdzenie w postaci BHCG 3382.0.
    Troche balam sie, ze to ciaza pozamaciczna (bezpodstawnie;)), ale wczorajsza wizyta u ginekologa ja wykluczyla. Pani doktor, zrobila mi usg t-v i najpierw powiedziala, ze jest pecherzyk, a pozniej, ze nawet widzi zarodek. Niestety bicia serduszka nie udalo sie zobaczyc. Troche sie stresuje, poniewaz nie wiem tak naprawde, ktory to tydzien ciazy.
    Ost.okres mialam 22 maja (normalne krwawienie), od 2.06 plodny sluz. W tym okresie bylo przytulanko, wiec prawdopodobnie wtedy to sie stalo:)
    Wedlug mnie, wczoraj, konczylam tydzien, w ktorym mial sie pojawic okres - czyli piaty? (cykle mialam ok.28 dniowe). Jesli moje obliczenia sa dobre, wczoraj zaczynalam szosty tydzien.
    Jednak p.dr. podala mi 3 rozne dane dot.mojej ciazy :
    -Pecherzyk ciazowy o wymiarach GSD : 5,6 tyg jesli dobrze pamietam mial ok. 12 mm ale nie jestem tego pewna (czyli chyba tak, jak ja sobie mniej wiecej wyliczylam)
    -Dl.zarodka CRL 7,5 mm = 6,4 tyg!!!!!
    -i dodatkowa informacja : "badanie wykonano w 4,6 tyg ciazy wg.OGM"

    Dzis poszlam jeszcze raz na bete, zeby miec pewnosc czy wszytsko w miare ok (czekam na wynik).
    Najbardziej "martwi" mnie wielkosc zarodka- czynnosc serca powinna uwidocznic sie podobno od 5mm w gore.

    Za tydz mam jeszcze jedno USG u innego lekarza. Nie ukrywam, ze sie boje:/
    Czy ktoras z Was tez tak miala? Ze zarodek na usg wygladal na starszego (przez co ciaza byla oceniona jako starsza) a w rzeczywistosci okazalo sie inaczej i na bicie serca bylo jeszcze za wczesnie ?

    Dziekuje Wam z gory za podzielenie sie ze mna doswiadczeniem:)

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z reguły zarodek jest ciut młodszy niż wynika z terminu ostatniej miesiączki (trzeba doliczyć okres zagnieżdżania). Jeśli chodzi o serduszko, to radzę poczekać, bo może być tak, że po prostu tego jeszcze nie widać- czasami to kwestia kilku dni lub dokładności sprzętu. Wiem, że to duży stres, ale ogarnij się, bo pewnych spraw się nie przyspieszy ;) Coś o tym wiem, a dodatkowo Ci powiem, że przed każdą wizytą mam taki stres, że mało nie mdleję ;)

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Bruna Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za wiadomosc i wsparcie!:)))

  • Bruna Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie dostalam wynik Beta hcg - 18493,0 mlU/ml
    w poniedzialek bylo 3382...
    Co o tym myslicie ?

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bruna myślę, że jest ok i po prostu się ciesz swoim stanem :)

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Klaudia23 Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny pisze bo troszkę się martwię byłam dziś u ginekologa po badaniu doktorka powiedziała że wszystko w normie czyli wielkość fasolki ale nie było widać serduszka w jedej chwili mowiła ze może coś tam widzi ale nie jest pewna wyszło że to 9tydzień fasolka ma 22.9mm niby wszystko w norme ale co z tym serduszkiem ? mam przyjść za 2 tygodnie ale do tego czasu chyba umrę...

    Klaudusia
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W większości na początku ciąża według usg jest młodsza :) Moja w 9/10 tc wyglądała na 8/9 a o ile pamiętam w 5/6 był sam mały pęcherzyk.Obecnie termin porodu z om i usg zgadza się idealnie.Sporo jest tych tematów- wystarczy poszukać nawet na tym forum.
    A usg przez brzuch w tak wczesnej ciąży....brak słów.

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    usg powinno być Dopplerem, bo zwykłe jest niedokładne.
    Po drugie po co tak szybko chodzicie do gina, ja poszłam 2 tyg po terminie i bez stresu zobaczyłam serduszko. ciąża była o tydzień młodsza - wtedy. Teraz jest różnica 2 dni, więc można powiedzieć że pokrywa się.
    Spokojnie poczekajcie.

  • Bruna Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 3 lipca 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj zobaczylam i uslyszalam serduszko. Wg lekarza jestem w 6tyg6dni:)

  • Warkocz Bereniki Koleżanka
    Postów: 52 10

    Wysłany: 7 lipca 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dzisiaj i niestety nic nie udało się zobaczyć - wg moich wyliczeń to już 7 tydzień a wg ginekologa 6-ty. Mam się zgłosić na kolejną wizytę za 2 tygodnie ale ciężko mi będzie aż tyle czekać ;) Ginekolog powiedział że mam się nie martwi ale ja jakoś ubzdurałam sobie że dzisiaj już usłyszę serduszko i strasznie mnie ten pęcherzyk zdołował :(

    a74d089cfe.png
  • Agss99 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 7 lipca 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak byłam na pierwszej wizycie to też był 6 tydzień i też był tylko pęcherzyk... po dwóch tygodniach oczekiwań usłyszałam piękne bicie serduszka :) warto poczekać, ale wiem, że te dwa tygodnie to straszny stres, bo też bardzo mocno to przeżywałam. Teraz kolejną wizytę mam dopiero 7 sierpnia i nie wiem jak do tego czasu wytrzymam... ;)
    Warkocz Bereniki nic się nie przejmuj wszystko będzie ok:)

  • Emcia1987 Koleżanka
    Postów: 91 8

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja byłam w 4 tygodniu 6 dniu i nawet pecherzyka nie bylo widac czy to jest normalne?

  • Warkocz Bereniki Koleżanka
    Postów: 52 10

    Wysłany: 10 lipca 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agss99 dzięki, mam nadzieję że masz rację ;)

    Emcia1987, ten 4t6d wynika z Twoich wyliczeń? Bo ja byłam przekonana że jestem w 7 tygodniu a to był jednak 6 - trochę mi się owulacja przesunęła. Może za było za wcześnie żeby cokolwiek zobaczyć?

    a74d089cfe.png
  • natalia2015 Koleżanka
    Postów: 40 21

    Wysłany: 10 lipca 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj zobaczyłam serduszko 6t 2d ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie widoczny tylko pecherzyk 5 mm a tydzien temu byl 3,3 mm

    boję..

  • Emcia1987 Koleżanka
    Postów: 91 8

    Wysłany: 13 lipca 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co Ci lekarz powiedział?

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ