X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 20 lutego 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1kaktus wrote:
    A czemu musisz tyle godzin być bez jedzenia?
    USG nerek to usg jamy brzusznej. I żeby było coś widać to cały układ musi być pusty. A w ciąży to już wgl, bo dzidzius duzo zasłania :-P. W mojej przychodni to badanie wykonuje się od 16.30, więc to najwczesniejsza możliwa pora. No to po śniadaniu głodowka :-(

    Edit: zalecenie to 8h bez jedzenia przed badaniem.
    Mikołaj to przecież Mikuś <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 19:12

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1kaktus wrote:
    Nie przejmujcie się innymi jeśli chodzi o wybój imienia dla Małego. U Nas Mikołaj odpadł bo niema ładnego zdrobnienia w języku polskim ale od Nicholasa to już są ładne zdrobnienia. Z tego co pamiętam to szukasz bardziej wschodniego imienia. Może Borys albo Igor?

    Troszkę czasu jeszcze masz w najgorszym razie wybierzesz imię jak zobaczysz Małego :-)
    Mąż nie zgadza się ani na Borysa ani na Igora. Nicholas kojarzył mu się z Nikolą Teslą, więc był chętny. Jak usłyszał, że Nicholas to nasz Mikołaj to odrzucił to imię, bo Mikołaj mu się nie podoba. No i dalej szukamy :-) Spokojnie, coś się znajdzie :-)

  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 20 lutego 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY wrote:
    USG nerek to usg jamy brzusznej. I żeby było coś widać to cały układ musi być pusty. A w ciąży to już wgl, bo dzidzius duzo zasłania :-P. W mojej przychodni to badanie wykonuje się od 16.30, więc to najwczesniejsza możliwa pora. No to po śniadaniu głodowka :-(

    Edit: zalecenie to 8h bez jedzenia przed badaniem.
    Mikołaj to przecież Mikuś <3

    O matko to naprawde tyle bez jedzenia, a moze chociaz jakies smoothie warzywno owocowe byc mogla? Bo jak nie to lepiej niespij w nocy a przespij caly dzien :-P

    No wlasnie Mikus tak mi sie zle kojarzy :-P wiec wolelismy zrezygnowac niz sie sprzeczac :-) i tak zostal Michal :-)

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 20 lutego 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Mąż nie zgadza się ani na Borysa ani na Igora. Nicholas kojarzył mu się z Nikolą Teslą, więc był chętny. Jak usłyszał, że Nicholas to nasz Mikołaj to odrzucił to imię, bo Mikołaj mu się nie podoba. No i dalej szukamy :-) Spokojnie, coś się znajdzie :-)


    Pewnie ze sie znajdzie :-) w pl jakbyscie byli niezdecydowani albo niezglosili sie w wyznaczonym terminie w urzedzie to by Wam sami imie wybrali :-P

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY wrote:
    USG nerek to usg jamy brzusznej. I żeby było coś widać to cały układ musi być pusty. A w ciąży to już wgl, bo dzidzius duzo zasłania :-P. W mojej przychodni to badanie wykonuje się od 16.30, więc to najwczesniejsza możliwa pora. No to po śniadaniu głodowka :-(

    Edit: zalecenie to 8h bez jedzenia przed badaniem.
    Mikołaj to przecież Mikuś <3
    O masz! Współczuję tylu godzin bez jedzenia! A coś pić możesz? Może możesz napić się chociaż soku lub ciepłej wody? Ciepła woda odrobinę gasi głód. Powodzenia jutro!

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 20 lutego 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane od którego tc liczylyscie ruchy dziecka?

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 20 lutego 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pić nawet muszę, bo pęcherz musi być pełny :-P tak planuje posiłkowac się jakimiś owocami i sokami :-). Ciekawa nie wiem co masz na myśli mówiąc "liczylyscie ruchy", ale mój rusza się regularnie od 19+0 :-)

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Kochane od którego tc liczylyscie ruchy dziecka?
    Zaczęłam zliczać ilość i częstotliwość ruchów po 27-tym tygodniu. Wcześniej to raczej obserwowałam rytm dnia, o których godzinach Maluch się budzi, jest aktywny itd. Teraz bardziej pilnuję rytmu dnia niż ilości kopnięć, bo Synek ma mało miejsca i kopniakami już nie można tego nazwać. Raczej się wierci, przeciąga, wije.

  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 21 lutego 2017, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej powiem wam ze mi alam wczoraj koszmarny dzien popoludniu. W pracy na kawie super. Kilka osob klientow mnie widzialo i bardzo gratulowalo ciazy. Nawet nie wiedzialam ze tak sie martwili o mnie. A pozniej wiadomosc od kuzynki ze serduszko jej dzidzi przestalo bic. Koszmar wrocil od nowa. Praktycznie ten sam tydzien co u mnie w maju..... i żak ast czytac co u was albo zajac sie chocby obiadem siedzialam na telefonie z nia. Szkoda ze mieszka za granica.

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 21 lutego 2017, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa z tego co pamietam mi w poprzedniej ciąży polozna kazala liczyc ok 30tygodnia. Przed pytala tylko czy sie rusza i jest dziecio aktywne

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 21 lutego 2017, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga ja bym chyba padla nie jedzac przez tyle godzin a nie wspomne ze glowa to by mi pekla. U nas na szczescie jak ciezarna musi przejsc takie usg dodatkowe z tego co wiem zapisuja rano po nocy. Ty moze lepiej faktycznie spij w dzien. Trzymam kciuki zeby szybko zlecial dzien

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 lutego 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonowka to co stalo sie Twojej kolezance to najgorszy koszmar z moich koszmarow. Dobrze ze bylas dla niej wtedy ze miala z kim porozmawiac na tem temat.

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 lutego 2017, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSy powodzenia dzisiaj i uwazaj na siebie zebys z glodu niezemdlala :-(

    Trzymam kciuki!!!

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 21 lutego 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus cala kase z konta zmarnowalam i pewnie jeszcze niezle zmarnuje ale nie zostawie jej samej. Najgorsze ze zabieg jej umowili dopiero na piatek.... wiem co czuje dokladnie. Najgorsze ze jest tak daleko ponad 1000 km....

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 21 lutego 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A taj juz z innej troche beczki moja lekarka kazala mi do teraz brac jeszcze femibion 1. I musze wybrac juz te drugie witaminy i zastanawiam sie co? Co polecacie?ja waham sie miedzy femobion 2 a prenatal duo....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2017, 09:10

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 lutego 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore omega med optima forte. Ma to co najwazniejsze dla Malego a dodatkowo czyste DHA a nie pochodzenia rybiego.

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 21 lutego 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Feminovit+DHA, który kupuje na Gemini, bo wszystko jest w 1 tabletce, a ja nie lubię przyjmować leków :-).

    Właśnie zjadłam obfite śniadanie i zaczynam się modlić o przeżycie kilku następnych godzin hehe :-P. Myślicie, że to może zaszkodzić Maluszkowi?

    Antonowka przykro mi z powodu kuzynki :-(.

    Powiedzcie mi dlaczego każą liczyć te ruchy? Domyślam się, że żeby zauważyć wyraźny spadek aktywności dziecka? Ale co wtedy? Od razu do szpitala? I to ma być takie prawdziwe liczenie z zapisywaniem o której ile puknięć?

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 lutego 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonówka wrote:
    Kaktus cala kase z konta zmarnowalam i pewnie jeszcze niezle zmarnuje ale nie zostawie jej samej. Najgorsze ze zabieg jej umowili dopiero na piatek.... wiem co czuje dokladnie. Najgorsze ze jest tak daleko ponad 1000 km....

    Jak masz whatsap to mozesz do niej dzwonic za darmo potrzebujesz tylko polaczebia z netem o Ona tez potrzebuje dobrego lacza. A dodatkowo w wiekszosci sieci mozesz wykupic pakiety za granice.

    To dobrze ze Cie ma i moze luczyc na kogos kto wie co czuje to jest najwazniejsze.

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 lutego 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w ramach omega ed optima forte biezesz 3 kapsulki. Porownaj ilosci dha w poszczegolnych lekach poprostu. Bo one sa bardzo wazne dla Dziecia.

    Agasy spokojnie Maluszkowi niesadze zeby to zaszkodzilo ale jak cos to zafunduj mu potem porzadna zachcianke. Ja sobie tylu godzin bez jedzenia niewyobrazam wiec wspieram Cie myslami!!! Wiesz normalnie 8h bez jedzenia to pikus ale teraz moj Maly co jakis czas wola o jablko :-P (lepiej jablko niz czekolade) jablek w ciazy to jem wiecej niz w ciagu calego zycia :-P

    A z tymi ruchami to wlasnie chodzi o wlqpanie zmniejszania sie aktywnosci Dziecka z tego co pamietam to zlicza sie je przez godzine rano i wieczorem. A jak jest ich za malo to jedziesz albo do gina albo na ip.

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 21 lutego 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonówka strasznie mi przykro z powodu kuzynki aż mnie przestraszyłaś ta informacją i się zestresowałam co do mojej fasoleczki :-(
    jeśli chodzi o witaminy to moja genetyk poleca właśnie femibion ja sama biorę 1 a potem pewnie będę przechodziła na 2

    AgaSY trzymaj się dzielnie ja bym nie dała rady tyle czasu bez jedzenia ze względu na moje mdłości padła bym chyba gdzieś w koncie ale trzymam za ciebie kciuki zapychaj się wodą bo innego wyjścia nie masz

    Ciekawa ja będąc w poprzedniej ciąży z córeczką nie liczyłam ruchów ponieważ moja gwiazda była bardzo ruchliwa cały czas nie odczuwałam różnicy jedynie jak leżałam na patologi ciąży to kazali mi liczyć i zawsze miałam najwięcej na sali aż w końcu powiedzieli żebym sobie odpuściła to liczenie <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2017, 10:15

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
‹‹ 203 204 205 206 207 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ