X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 20 lutego 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus spróbujcie bardzo delikatnie uwierz mi ze wiele ci nie będzie potrzeba do spełnieni z reszta pewnie obojgu wam. Ja nie zaluje takich lekkich pieszczot choc strach byl ale dzieki temu przestaliśmy sie klocic o byle gowno za przeproszeniem

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 20 lutego 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadę dziewczynki na kawę do mnie do salonu. Juz tak dawno tam nie bylam nikt mnie z brzucholem tam nie widział ale będą emocje szczególnie jak spotkam jakas moja klientkę. Odeszlam z dnia na dzień i dopiero teraz pozwoliłam mówić ze jestem w ciąży.

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 20 lutego 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonilam wlasnie do mojej przychodni ginekologicznej i tak troche tam na kombinowali
    Wizyta kontrolna 10 marca
    USG genetyczne 25 marca
    Pełna diagnostyka genetyczna z krwi pappa i cos tam jeszcze 24 marca

    Powiedzcie mi kochane robicie te wszystkie badania genetyczne ???

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 20 lutego 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia ja zrobiłam usg genetyczne, po jego wyniku lekarz (z certyfikatem) nawet nie kierował mnie na testy z krwi bo stwierdził, że z USG wyszło tak małe prawdopodobieństwo, że testy z krwi tylko by je obniżyły. A mój gin prowadzący stwierdził, że niema sensu ich robić w moim wieku.

    Jak będziesz robiła USG to ważne, żeby robił je ginekolog z certyfikatem możesz sprawdzić czy ma certyfikat tutaj https://courses.fetalmedicine.com/lists/web

    zdążysz zrobić to usg przed 13+6tc? u mnie na usg okazało się, że Mały jest większy i jakbym poszła zgodnie z OM 13+6 to mogłoby się już nie dać wszystkiego ocenić.

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 20 lutego 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus no niby jak dzwonilam to zapisali mnie na usg genetyczne i stwierdzili ze jak chce pappa to mam przyjść dzień wczesniej je zrobić ..., ale chyba juz jednak postanowilam ze odpuszczenie i zrobię usg genetyczne a jak cos będzie nie tak to dopiero pomyśle o dalszej diagnostyce ....

    Usg genetyczne mam na 25 marca według OM będzie wtedy 13+5 TC ale według usg bobus jest młodszy o 5 dni wiec niby ma byc wtedy 13+0 TC tak wyliczala telefonicznie położna chodze prywatnie wiec za wszystko place dodatkowo na 10 marca zapisała mnie na wizyte kontrolna .
    Co do certyfikatu to dziękuje za link właśnie sprawdzilam mój ginekolog Ma <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 13:49

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 20 lutego 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się przed godziną zdenerwowałam ze aż sie popkakalam z tego wszystkiego. Wstyd sie przyznać ale mojej bratowej nie jest to na rękę ze jestem w ciąży bo teraz od teściowe a mojej mamy nie dostanie kasy bo jak sama stwierdzila będzie teraz dawać prezenty wnusiowi a nie jej dzieciom. Wiecie tak bardzo sie zdenerwowalam i teraz boje sie ze się to odbije na moim maluszku. Pierwsze takie nerwy w ciąży. Teraz leze bo boje sie żeby cos zlego sie nie stalo. Jak można byc takim bezdusznym człowiekiem....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia69 wrote:
    Hej. Ja czekałam na swoją pierwszą ciążę 16 lat. Okazało się w 14 tc że dziecko jest chore i nie przeżyje kolejnego tygodnia. Nie mogłam dojść do siebie, szczególnie, że mąż przywoził mi ciągle moją małą pasiernicę. Serce mi pękało. A jeszcze gorzej było jak koleżanka w biurze planowała urodziny synka, albo szła z nim korytarzem. On byłby tylko 4 dni młodszy od mojego dziecka.
    Staraliśmy się ..... ponad 4 lata. Już przestałam brać do głowy, że mogę być w ciąży. Tym bardziej, ze jestem wiekowa. A tu niespodzianka 7 tc. Dopiero po kilku dniach wyszłam z szoku i zdziwienia. Teraz zamartwiam się, ze serduszko przestanie bić :(
    Monia, bardzo współczuję przeżyć. Cudownie słyszeć, że jesteś kolejny raz w ciąży! Gratuluję! Te niespodzianki są najpiękniejsze :-) Nie myśl, że tym razem może pójść coś nie tak. Myśl, że tym razem wszystko będzie dobrze. W myśl zasady tutejszych Dziewczyn, tym razem musi się udać! Życzę spokojnej i książkowo nudnej ciąży! Zdrówka dla Ciebie i Maluszka. Odzywaj się!

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 20 lutego 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie Monia, tym razem musi się udać! :-)
    Oliwcia, ja robiłam usg genetyczne bez Pappa, bo ryzyko było niskie, a moja ginka nie kazała.
    Dziś mój dzidziek chyba kopie po żołądku bo boli od rana :-(

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Jak się przed godziną zdenerwowałam ze aż sie popkakalam z tego wszystkiego. Wstyd sie przyznać ale mojej bratowej nie jest to na rękę ze jestem w ciąży bo teraz od teściowe a mojej mamy nie dostanie kasy bo jak sama stwierdzila będzie teraz dawać prezenty wnusiowi a nie jej dzieciom. Wiecie tak bardzo sie zdenerwowalam i teraz boje sie ze się to odbije na moim maluszku. Pierwsze takie nerwy w ciąży. Teraz leze bo boje sie żeby cos zlego sie nie stalo. Jak można byc takim bezdusznym człowiekiem....
    Ciekawa, współczuję :-( Czasem z rodziną wygląda się najlepiej jedynie na zdjęciu :-( Ja pamiętam bardzo przykrą sytuację z żoną mojego szwagra, potwornie mnie zestresowała, była przykra sytuacja, ja byłam w ciąży z córką, po 2 poronieniach. Ze stresu zaczęłam plamić. Trzeba odcinać się od takich ludzi i sytuacji. Miłości babci do wnucząt nigdy nie braknie, więc starczy dla każdego. Staraj się nie denerwować, może połóż się, staraj się zrelaksować. Może jakaś przyjemna ciepła kąpiel z miłym zapachem? Włącz sobie ulubioną muzykę lub film/serial i staraj się nie myśleć. Ludzie są niestety podli, a większość takich sytuacji wynika z zazdrości i strachu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia, ja też nie miałam testów Pappa, miałam jedynie USG genetyczne. Gdyby coś wyszło źle na USG, to wtedy zdecydowałabym się na testy genetyczne, a tak to uznałam, że one są mi zbędne. Ważne, by zmieścić się w terminie z USG, a testy zawsze chyba można dorobić. Zresztą dla mnie test Pappa wydaje się najmniej wiarygodny i jeśli już, to bym się decydowała na testy typu NIFTY, HARMONY, IONA, choć cena powala :-/

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY wrote:
    Dziś mój dzidziek chyba kopie po żołądku bo boli od rana :-(
    W sumie to dobrze i źle ;-) Będzie coraz aktywniejszy, większy i będzie sięgał dalej. Niedługo skopie Ci wątrobę i nerki ;-) Żołądek to dopiero początek :-D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1kaktus wrote:
    Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki. Bo po pierwszym trymestrze gin dal Nam zielone swiatlo a ja mam tez ochote ale w glowie policjanta ktory mnie blokuje caly czas i niemoge sie przelamac. I niewiem co z tym zrobic. Boje sie ze zrobiny cos Malemu ze skurcze macicy mu zaszkodza i wogole panika mnie jakas w glowie lapie. Brakuje mi tej bliskosci i wogole ale tchorze :-(
    Kaktus, ja w ciąży z córką miałam zakaz przez cały czas i szczerze, jakoś nie rozpaczałam. Byłam tak zestresowana i tak mocno się martwiłam o dziecko, że włączyła mi się totalna blokada. Ta blokada udzieliła mi się i teraz. Przeżyję ja i mój mąż też musi :-) Ale jeśli masz pozwolenie i nie ma przeciwwskazań, to nic się nie stanie. Musisz jedynie się zrelaksować i odrzucić obawy. Większość naszych obaw siedzi w głowie i nic poza tym. To są tylko nasze "pierdolce i kapelusze" ;-)
    Gratuluję wyboru imienia dla Synka! Ja nadal szukam :-) Już mieliśmy się zdecydować na... Mikołaja/Nicholasa i reakcja rodziny mnie powaliła. Wkurzyłam się i zrezygnowaliśmy. Teraz jak już wybierzemy, to rodzina zostanie poinformowana po narodzinach :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłej kawy w salonie Antonówka! I miłego tygodnia Dziewczyny!

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 20 lutego 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    W sumie to dobrze i źle ;-) Będzie coraz aktywniejszy, większy i będzie sięgał dalej. Niedługo skopie Ci wątrobę i nerki ;-) Żołądek to dopiero początek :-D
    Dzięki :-* ;-)

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 20 lutego 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Kaktus no niby jak dzwonilam to zapisali mnie na usg genetyczne i stwierdzili ze jak chce pappa to mam przyjść dzień wczesniej je zrobić ..., ale chyba juz jednak postanowilam ze odpuszczenie i zrobię usg genetyczne a jak cos będzie nie tak to dopiero pomyśle o dalszej diagnostyce ....

    Usg genetyczne mam na 25 marca według OM będzie wtedy 13+5 TC ale według usg bobus jest młodszy o 5 dni wiec niby ma byc wtedy 13+0 TC tak wyliczala telefonicznie położna chodze prywatnie wiec za wszystko place dodatkowo na 10 marca zapisała mnie na wizyte kontrolna .
    Co do certyfikatu to dziękuje za link właśnie sprawdzilam mój ginekolog Ma <3

    A to spokojnie bo Michaś od początku był większy najpierw o 2 dni a na genetycznych o 4 więc jakbym poszła tak jak planowałam to byłby już 15 tydzień.

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 20 lutego 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSy a jak Twoje nerki i układ moczowy?

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 20 lutego 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, że pytasz kaktus :-) odebrałam dziś wyniki z moczu, wyszły jakieś pojedyncze bakterie. Jutro usg, potem umowie się spowrotem do lekarza. Jak wlewam w siebie 2l płynów to jest okej, więc jestem dobrej myśli :-). Tylko nie wiem jak jutro wytrzymam od 9 do 17 bez jedzenia :O. Jakie produkty mogłabym zjeść żeby szybko się strawily i nie było po nich śladu? :-P

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 20 lutego 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Jak się przed godziną zdenerwowałam ze aż sie popkakalam z tego wszystkiego. Wstyd sie przyznać ale mojej bratowej nie jest to na rękę ze jestem w ciąży bo teraz od teściowe a mojej mamy nie dostanie kasy bo jak sama stwierdzila będzie teraz dawać prezenty wnusiowi a nie jej dzieciom. Wiecie tak bardzo sie zdenerwowalam i teraz boje sie ze się to odbije na moim maluszku. Pierwsze takie nerwy w ciąży. Teraz leze bo boje sie żeby cos zlego sie nie stalo. Jak można byc takim bezdusznym człowiekiem....

    Ciekawa niestety ludzie są różni. Postaraj się nie denerwować przez takie gadanie ja to bym jej odpaliła i to pewnie z grubej armaty. Jak następnym razem Ci coś głupiego powie tego typu to odpowiedz jej że pewnie ma racje. Albo jej powiedz, że Ty nie oczekujesz takich "dowodów" miłości jak ona dla swoich Dzieci. Zatkasz jej buzie bo pewnie języka w gębie zapomni. A Tobie dodatkowe nerwy niepotrzebne.

    A pozatym przepraszam, rozumiem że szwagierka to żona Twojego brata skoro Twoja mama jest Babcią jej dzieci to to też są jej wnusie przecież. Różnie to bywa z Babciami ale to zwykle takie "stwory" które kochają wszystkie swoje wnuki. Wiadomo czasem któreś faworyzują ale mi się wydaje, że miłości starcza dla każdego. a jeśli chodzi tylko o kasę to już w ogóle porażka.

    Ja tam "oczekuje" (nie chce żeby to dziwnie zabrzmiało, ale inne słowo mi nie wpada do głowy" od Dziadków, że będą kochać Małego a nie że będą mu prezenty kupować.

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 20 lutego 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY wrote:
    Dzięki, że pytasz kaktus :-) odebrałam dziś wyniki z moczu, wyszły jakieś pojedyncze bakterie. Jutro usg, potem umowie się spowrotem do lekarza. Jak wlewam w siebie 2l płynów to jest okej, więc jestem dobrej myśli :-). Tylko nie wiem jak jutro wytrzymam od 9 do 17 bez jedzenia :O. Jakie produkty mogłabym zjeść żeby szybko się strawily i nie było po nich śladu? :-P

    A czemu musisz tyle godzin być bez jedzenia?

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 20 lutego 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Kaktus, ja w ciąży z córką miałam zakaz przez cały czas i szczerze, jakoś nie rozpaczałam. Byłam tak zestresowana i tak mocno się martwiłam o dziecko, że włączyła mi się totalna blokada. Ta blokada udzieliła mi się i teraz. Przeżyję ja i mój mąż też musi :-) Ale jeśli masz pozwolenie i nie ma przeciwwskazań, to nic się nie stanie. Musisz jedynie się zrelaksować i odrzucić obawy. Większość naszych obaw siedzi w głowie i nic poza tym. To są tylko nasze "pierdolce i kapelusze" ;-)
    Gratuluję wyboru imienia dla Synka! Ja nadal szukam :-) Już mieliśmy się zdecydować na... Mikołaja/Nicholasa i reakcja rodziny mnie powaliła. Wkurzyłam się i zrezygnowaliśmy. Teraz jak już wybierzemy, to rodzina zostanie poinformowana po narodzinach :-)


    No właśnie mi ta blokada siedzi w głowie bo inne części ciała są bardziej chętne :-) mój M też mówi, że przeżyje, zawsze są inne sposoby :-P ale strasznie mi brakuje tej bliskości.

    Nie przejmujcie się innymi jeśli chodzi o wybój imienia dla Małego. U Nas Mikołaj odpadł bo niema ładnego zdrobnienia w języku polskim ale od Nicholasa to już są ładne zdrobnienia. Z tego co pamiętam to szukasz bardziej wschodniego imienia. Może Borys albo Igor?

    Troszkę czasu jeszcze masz w najgorszym razie wybierzesz imię jak zobaczysz Małego :-)

    ayka lubi tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
‹‹ 202 203 204 205 206 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ