X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwas foliowy i witaminy prenatalne
Odpowiedz

Kwas foliowy i witaminy prenatalne

Oceń ten wątek:
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 722 630

    Wysłany: 4 października 2013, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy łykać to i to czy wystarczą same witaminy?-biore centrum Materna

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Iwonka Przyjaciółka
    Postów: 113 67

    Wysłany: 8 października 2013, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedno i drugie bo pomimo że w witaminach które ja biorę jest już kwas foliowy to lekarz i tak zalecił go brać :)

    Gosiaczek lubi tę wiadomość

  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 722 630

    Wysłany: 8 października 2013, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedź :)

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 8 października 2013, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei biorę Pregna plus,gdzie już jest podwójna dawka kwasu foliowego,a przy tym i inne potrzebne witaminy,w związku z czym lekarz powiedział,żebym odstawiła Folik i brała tylko Pregnę.

    Agusia2312, Krysti lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2013, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja od II trymestru biore Femibion Natal 2

    Dorjana lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2013, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak tylko napomkne co roznych witamin i mineralow branych przez przyszle mamy: Pamietajcie nie lykac jednoczesnie zelaza i magnezu bo sie razem niweluja tudziez blokuja no i zelaza po nabialowym posilku. i tranu jesli ktoras lyka z tabletka dla ciezarnych bo za duzo witaminy a moze miec zle skutki dla dziecka. wtedy lepiej jednego nia tran a drugiego wtaminy

    Kocur, monalisa, Beata.D, michaela, aNiLewe, Magdzia85F lubią tę wiadomość

  • Kocur Autorytet
    Postów: 1498 1568

    Wysłany: 8 października 2013, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mnie teraz zaskoczyłaś Suzy Lee - biorę magnez i żelazo z przykazania lekarza, bo mam spore niedobory, ale nic nie wspominał o tym, że mam brać osobno oO skoro to takie ważne to chyba powinien. Powiem mu coś następnym razem :/
    Kwasu już mi nie kazał brać, bo mówił, że na tym etapie jest zbędny. Biorę tylko Femiferal i Mg Forte

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2013, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic mu nie przygaduj, lekarze chyba nie maja w zzwyczaju takich rzeczy mowic, albo sami nie wiedza, bo nie sa od diety i chemii tylko od vaginy i macicy, ze sie tak wyraze. Ja to sama wyszukałam i staram sie brac na pryklad rano zelazo, pare godzin pozniej magnez a odwrotnie jesli jem twarozek na sniadanie czy cos wlasnie bardzo nabialowego...

  • azi Ekspertka
    Postów: 163 381

    Wysłany: 8 października 2013, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez pół roku brałam folik, a od miesiąca biorę zamiast niego Femibion 1.


    3jgxyx8d08x508h1.png
    l22n6iye5ll34so8.png
    1k3xegz2f74add0s.png
  • Martyna Sz. Koleżanka
    Postów: 45 20

    Wysłany: 13 października 2013, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam brać Doppel herz MAMA, więc odstawiłam sam kwas foliowy, ponieważ w tych tabletkach jest wystarczająca jego ilość. Ponadto są kwasy tłuszczowe DHA, wit. z grupy B, D3, C, E, żelazo, jod, wapń, magnez, cynk, więc myślę, że mają wszystko czego mi i dzidzi trzeba :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2013, 18:13

    f2w3rjjgbh5yex6a.png
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 24 października 2013, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy A jakie to zelazl brac zeby uniknac skutków uocznych w postaci zaparc i zeby dobrze sie przyswajało?

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 24 października 2013, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    michaela wrote:
    Suzy A jakie to zelazl brac zeby uniknac skutków uocznych w postaci zaparc i zeby dobrze sie przyswajało?
    Ja biorę Biofer i nie mam zaparć, a i wyniki idealne:-)

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • beatka81 Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 26 października 2013, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny- ja tylko napomknę - jeśli macie problemy z niską hemoglobiną- warto pić sok ze świeżego buraka. Przetestowałam na sobie :) i wiem ze ma cudowne własciwości. W 20 tyg ciąży hemoglobina drastycznie mi spadła, a tym samym czerwone krwinki, białych duzo za duzo... Przez 3 dni piłam szklanke swiezego soku z buraka z jabłkiem (przecisniete wszystko przez sokowirówke). Po 5 dniach poszłam zrobic ponownie badanie, zeby sprawdzic czy cos zadziałało. Byłam w szoku bo wszyskie badania wróciły do normy :) Teraz kilka razy w tygodniu staram sie pic taką szklanke, niekoniecznie codzien. Polecam

    Makcza lubi tę wiadomość

    3jvzi09koz06900h.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 26 października 2013, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam femibion 1 a od 13tyg femibion 2 dodatkowo żelazo bo mam duży nie dobór :)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 28 października 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi kazano brać folik i witaminę D jak na razie .

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 29 października 2013, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatka81, a może być taki barszczyk z jabłkiem z kartonu? Czy mam sobie sama w sokowirówce taki sok robić? Też mam problem z niedoborem żelaza.

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • beatka81 Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 29 października 2013, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza :sok z sokowirówki na pewno miałby lepsze właściwości niz taki z kartonu, ale jesli nie ma innej mozliwości to taki z kartonu też moze byc. Moja siostra wyleczyła sie z anemii sokiem z buraka z hortexu.Akurat ona nie była w ciąży. Takiego soku z kartonu trzeba wiecej pic niz szklanke - bo wiadomo jest rozcienczony. Siostra piła po 1 litrze dziennie ;) przez tydzien. Mi osobiscie nie smakuje z kartonu. Przyzwyczailam sie do robionego - jesli ciezko jest wypic - mozna troche wiecej jabłka dodac i jest fajny :)Ja sobie podgrzewam i dopiero pije. Trzeba pic małymi łykami zeby nie przeleciał przez żoładek -tylko wchłaniał sie powoli .

    Makcza lubi tę wiadomość

    3jvzi09koz06900h.png
  • cukiereczek Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 1 listopada 2013, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam taki zestaw: kwas foliowy,centrum materna i provag (probiotyk - bo czesto mam infekcje pochwy),a do tego duzo zdrowej zywnosci, warzyw i owocow:)

    osładzać życie:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2013, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukiereczek- a ten provag to probiotyk doustny czy dowcipny? Długo już go stosujesz? Możesz go polecić czy raczej tak średnio skuteczny? Ja niestety też mam problem z nawracającymi infekcjami i szukam dobrego probiotyku bo te co do tej pory stosowałam to g.... pomogły :(

  • lusia22 Autorytet
    Postów: 763 328

    Wysłany: 19 listopada 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę codziennie 1 tabletkę Lacibios Femina jest to doustny probiotyk i jeszcze nie miałam żadnej infekcji- mam stosować do końca ciąży a najlepiej jeszcze po porodzie.

    Boże miej nas w swojej opiece. ,,<3 LENKA <3 - moje malutkie serduszko" <3

    km5stv737gu3576a.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ