X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 27 lipca 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    optymistkaaa wrote:
    Dobry dziewczyny! Ja czekam na weekend - juz nie mogę się doczekać. W pracy nudy... a tu jeszcze prawie połowa dniówki przede mną... ;P

    Kto kocha swoją prace? ;>

    w związku z poprzednią ciążą i krwiakami od połowy kwietnia jestem na zwolnieniu, już zapomniałam jak to jest w pracy. A Ty czym się zajmujesz? Pamiętaj żeby się teraz nie forsować :D

    Agiii37 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 27 lipca 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziewczyny,
    Chciałabym się przywitać i podzielić dobrą nowiną - po ponad 6 latach starań pierwszy raz zobaczyłam upragniona kreseczkę. Zrobiłam pierwsza betę 12 dpo (wynik 90) i dziś, po 48h wynik 159. Chyba w normie... choć jestem czarnowidzem i już najgorsze myśli przychodzą mi do głowy.... że za niska, że miałam wcześniej lekkie plamienie... W każdym razie wg kalkulatora porodu termin wypada na 4.04 :) Doradźcie mi, co teraz. Bo z tego, co czytałam, do lekarza powinnam pójść za jakieś 2 tygodnie dopiero. Czy można wcześniej zrobić jakieś badania krwi, które przepisze np. internista?
    Pozdrawiam Was serdecznie.

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    0d1y90bv78miqftl.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 lipca 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assia wrote:
    Kochane dziewczyny,
    Chciałabym się przywitać i podzielić dobrą nowiną - po ponad 6 latach starań pierwszy raz zobaczyłam upragniona kreseczkę. Zrobiłam pierwsza betę 12 dpo (wynik 90) i dziś, po 48h wynik 159. Chyba w normie... choć jestem czarnowidzem i już najgorsze myśli przychodzą mi do głowy.... że za niska, że miałam wcześniej lekkie plamienie... W każdym razie wg kalkulatora porodu termin wypada na 4.04 :) Doradźcie mi, co teraz. Bo z tego, co czytałam, do lekarza powinnam pójść za jakieś 2 tygodnie dopiero. Czy można wcześniej zrobić jakieś badania krwi, które przepisze np. internista?
    Pozdrawiam Was serdecznie.

    Hej :D bardzo serdecznie Ci gratuluję :D

    Jeżeli jesteś zdrowa i nie zauważyłaś nic niepokojącego wstrzymaj się (tak, doskonale wiem, że jest to trudne) do pierwszej wizyty u gienia. Przez ten czas obserwuj się i jeżeli coś Cię zaniepokoi, a życzę Ci z całego serca aby tak nie było, zadzwoń do lekarza. Dla swojego spokoju co 48h możesz robić betę aby sprawdzać przyrost, ale ja tego nie robię, bo to też potrafi zamieszać: czy przyrost jest prawidłowy itp.

    Najważniejsze: oddychaj :D i spokojnie będziesz mamą :D

    assia lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assia wrote:
    Kochane dziewczyny,
    Chciałabym się przywitać i podzielić dobrą nowiną - po ponad 6 latach starań pierwszy raz zobaczyłam upragniona kreseczkę. Zrobiłam pierwsza betę 12 dpo (wynik 90) i dziś, po 48h wynik 159. Chyba w normie... choć jestem czarnowidzem i już najgorsze myśli przychodzą mi do głowy.... że za niska, że miałam wcześniej lekkie plamienie... W każdym razie wg kalkulatora porodu termin wypada na 4.04 :) Doradźcie mi, co teraz. Bo z tego, co czytałam, do lekarza powinnam pójść za jakieś 2 tygodnie dopiero. Czy można wcześniej zrobić jakieś badania krwi, które przepisze np. internista?
    Pozdrawiam Was serdecznie.


    Gratulacje!!! :)
    Tak jak koleżanka wyżej napisała - ginekolog wszystko Ci zleci w odpowiednim czasie. Teraz póki co, to odżywiaj się zdrowo i wysypiaj - bo to naprawdę wiele :):)

    assia lubi tę wiadomość

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra po 8.00 zaczęła rodzić :D czekamy na małego człowieka :D

    Aliskaa lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 28 lipca 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska wrote:
    Moja siostra po 8.00 zaczęła rodzić :D czekamy na małego człowieka :D

    To serdeczne pozdrowienia dla siostry i malucha, trzymam kciuki!

    Dziękuje Wam za słowa wsparcia, dla świetego spokoju zrobię jutro test na betę i kwas foliowy, a z resztą poczekam do wizyty u gina. W międzyczasie wymyślam, co odpowiadać na pytania, dlaczego nie pije wina :D Wszyscy wiedza, ze lubię... Macie jakiś dobry, sprawdzony tekst? :)

    0d1y90bv78miqftl.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 lipca 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antybiotyk, robienie za kierowcę lub po prostu nie mam ochoty, co zazwyczaj powoduje dziwne spojrzenia ;)

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • monia8729 Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 28 lipca 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od godziny mam bardzo małe plamienia nie widoczne na papierze tylko miałam lekko na bieliźnie jestem w 5tc wzięłam luteine z lutego po poronieniu czy mam się czym martwić

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 lipca 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia8729 wrote:
    Dziewczyny od godziny mam bardzo małe plamienia nie widoczne na papierze tylko miałam lekko na bieliźnie jestem w 5tc wzięłam luteine z lutego po poronieniu czy mam się czym martwić

    Monia ja czytałam, że plamienia w 5 i 6t mogę się pojawiać, ale najlepiej skonsultuj to ze swoim lekarzem.
    Mam nadzieję, że nic złego się nie dzieje i przesyłam pozytywne myśli.

    monia8729 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • andziara80 Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 28 lipca 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! @ spóźnia mi się 2dzien, dziś rano zrobiłam pierwszy test i pokazała się druga kreska, jutro dla pewności zrobię drugi test ☺

    APrzybylska, assia lubią tę wiadomość

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 lipca 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andziara80 wrote:
    Witam! @ spóźnia mi się 2dzien, dziś rano zrobiłam pierwszy test i pokazała się druga kreska, jutro dla pewności zrobię drugi test ☺

    Witaj :D Gratuluję!
    Jutro koniecznie daj znać jaki wynik. A dzisiaj jaka była druga kreska?

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 321

    Wysłany: 28 lipca 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy mogę się dołączyć ;) wczoraj zrobiłam pierwszy test, bez przekonania, po prostu miałam ostatni dzień z Dupkiem i tak dla świętego spokoju zrobiłam teścik i ku mojemu zdziwieniu ( bo 2 dni przed spodziewaną @) pokazała się druga blada kreska :O Pognałam na betę, a dzisiaj odebrałam wynik 41,6. W poniedziałek powtórzę betę :D Kalkulator wyliczył mi termin na 10.04 ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2017, 23:07

    APrzybylska, assia, optymistkaaa lubią tę wiadomość

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 lipca 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście serdecznie witamy wśród kwietniowych mamuś :D
    Długo się staraliście?

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 321

    Wysłany: 28 lipca 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska tak rzetelnie staraliśmy się 6 cykli no przerwami 2 cykle dłużej. Miałam jednego miesiąca zapalenie płuc, a drugiego anginę ( pracuję w przedszkolu, więc o chorobę nietrudno) i w danych miesiącach odpuszczaliśmy sobie :/ teraz w 6 cyklu intensywnych starań się udało :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2017, 22:09

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • Kasia DT Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 29 lipca 2017, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam śliczne :) tez witam niesmialo i dolaczam do grona. Jest to moja pierwsza ciaza wiec Wy ktore tak jak ja pierwszy raz w zyciu zobaczyly te 2 kreski rozumieja, to troche jak wyladowac w Chinach i starac sie dogadac z nimi, wszystko nowe, inne i nie masz pojecia czy to co robisz albo mowisz jest ok :) BBF wyliczylo 1 kwietnia, mam tylko nadzieje ze to nie pryma a prylisowy zart ;)OM mialam 25.06 wiec powinnam byc jakos w 5 tygodniu przy czym mialam dosyc krotkie cykle bo po 23-24 dni. Zaczelo sie klasycznie, bolalo mnie jak na okres i nawet nospe w nocy wzielam i sie zakorkowalam do pracy w dzien zeby mnie krew nie zalala i pomyslalam "no to trzeba sie starac kolejny raz bo nic z tego w tym miesiacu " ale zdziwienie bylo jak wieczorem nic nie bylo nadal :) wtedy tez bylam baardzo senna, rozbita i taka slaba no i te bole "okresowe" ,poczytalam o objawach ciazy i zrobilam test, wyszedl z blada kreska druga ale ewidentnie byla, po 1 dniu kolejny i juz nie szlo zaprzeczyc, w poniedzialek 24.07 zrobilam Beta i wyszlo 1503,00 wiec chyba dobrze i w normie, pod wieczor zlapal mnie taki bol po prawej stronie brzucha ze troche spanikowalam i wzielam wolne z pracy we wtorek i poszlam do lekarza, na USG bylo widac juz babelek (pecherzyk) ale lekarz powiedzial ze na takim etapie na zarodek jest za wczesnie.Wiec kolejna wizyta w sobote za tydzien :)

    Pytanie do tych Pan ktore maja te skurczobole , ja oprocz tego ze jestem senna i apetytu nie mam mam dosyc intensywne bole, lapia mnie pare razy na dobe, dzis w nocy musialam wziac NOSPE bo nie dalam rady a staram sie ja brac tylko w ostatecznosci, jak sobie radzicie z nimi procz tabletek? Ja jak sie poloze i odpoczne to przechodza ale trwaja 10-15 minut i sa dosyc intensywne, mam tylko nadzieje ze to normalne i nie mam czym sie martwic. No i wysypalo mnie na twarzy 2 dni temu tak grubo, myslalam ze kobiety w ciazy maja porcelanowa buzke ale widocznie malo jeszcze wiem o zyciu :)

    I juz ostatnia sprawa- obiecuje :) czy Was tez tak "wywalilo"? ja odkad wiem ze jestem w ciazy mam brzuch jakby byl to conajmniej 3-4 miesiac.Nie wiem czy to gazy, wzdecia, czy mozna cos brac na to co nie zaszkodzi dzidzi ale brzuch jest widoczny smiesznie, nigdy nie bylam przesadnie chuda ale to?? ;)

    Zycze milego dnia wspaniele kobietki :)

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    Kasia DT
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 29 lipca 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia DT wrote:
    Witam śliczne :) tez witam niesmialo i dolaczam do grona. Jest to moja pierwsza ciaza wiec Wy ktore tak jak ja pierwszy raz w zyciu zobaczyly te 2 kreski rozumieja, to troche jak wyladowac w Chinach i starac sie dogadac z nimi, wszystko nowe, inne i nie masz pojecia czy to co robisz albo mowisz jest ok :) BBF wyliczylo 1 kwietnia, mam tylko nadzieje ze to nie pryma a prylisowy zart ;)OM mialam 25.06 wiec powinnam byc jakos w 5 tygodniu przy czym mialam dosyc krotkie cykle bo po 23-24 dni. Zaczelo sie klasycznie, bolalo mnie jak na okres i nawet nospe w nocy wzielam i sie zakorkowalam do pracy w dzien zeby mnie krew nie zalala i pomyslalam "no to trzeba sie starac kolejny raz bo nic z tego w tym miesiacu " ale zdziwienie bylo jak wieczorem nic nie bylo nadal :) wtedy tez bylam baardzo senna, rozbita i taka slaba no i te bole "okresowe" ,poczytalam o objawach ciazy i zrobilam test, wyszedl z blada kreska druga ale ewidentnie byla, po 1 dniu kolejny i juz nie szlo zaprzeczyc, w poniedzialek 24.07 zrobilam Beta i wyszlo 1503,00 wiec chyba dobrze i w normie, pod wieczor zlapal mnie taki bol po prawej stronie brzucha ze troche spanikowalam i wzielam wolne z pracy we wtorek i poszlam do lekarza, na USG bylo widac juz babelek (pecherzyk) ale lekarz powiedzial ze na takim etapie na zarodek jest za wczesnie.Wiec kolejna wizyta w sobote za tydzien :)

    Pytanie do tych Pan ktore maja te skurczobole , ja oprocz tego ze jestem senna i apetytu nie mam mam dosyc intensywne bole, lapia mnie pare razy na dobe, dzis w nocy musialam wziac NOSPE bo nie dalam rady a staram sie ja brac tylko w ostatecznosci, jak sobie radzicie z nimi procz tabletek? Ja jak sie poloze i odpoczne to przechodza ale trwaja 10-15 minut i sa dosyc intensywne, mam tylko nadzieje ze to normalne i nie mam czym sie martwic. No i wysypalo mnie na twarzy 2 dni temu tak grubo, myslalam ze kobiety w ciazy maja porcelanowa buzke ale widocznie malo jeszcze wiem o zyciu :)

    I juz ostatnia sprawa- obiecuje :) czy Was tez tak "wywalilo"? ja odkad wiem ze jestem w ciazy mam brzuch jakby byl to conajmniej 3-4 miesiac.Nie wiem czy to gazy, wzdecia, czy mozna cos brac na to co nie zaszkodzi dzidzi ale brzuch jest widoczny smiesznie, nigdy nie bylam przesadnie chuda ale to?? ;)

    Zycze milego dnia wspaniele kobietki :)

    Zacznę od tego, że od 3.52 29.07.2017 mam cudownego siostrzeńca :D

    Witaj Kasia. Serdecznie gratuluję i cieszę się, że do nas dołączyłaś :)
    1.Pytałam o te bóle mojego gienia i powiedział mi, że to całkiem normalne oraz nieuniknione, ponieważ macica się rozszerza i przygotowuje do swojej roli. Ja miałam zawsze armagedon podczas @, więc cierpliwie je znoszę. Pytałaś lekarza czy Nospa nie zaszkodzi?
    2.Porcelanowa cera owszem, ale trochę później. Teraz hormony Ci buzują, więc nie ma szans. Ja w poprzedniej ciąży, którą poroniłam, wyglądałam jak w "rozkwicie", aż wstyd było się pokazać ;) Teraz na szczęście jest trochę mniej tego.
    3.Z brzuchem mam podobnie i nie wiem jak to wytłumaczyć. Zastanawiałam się czy to czasem nie kwestia psychiki, ale jego w żaden sposób nie da się wciągnąć. Musiałam wyciągnąć z szafy spodnie, które przeze mnie przelatywały.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 29 lipca 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesmialo tez dolaczam..moja pierwsza ciąża, po 4 latach staran, po pierwszej inseminacji. Bylam pewna ze sie nie udało,a w dniu testu robuonego dla sw.spokoju blada 2 kreska, polecialam na bete 177..Biore duphaston,po tyg.powtorka bety-2496 :-) na usg pecherzyk ciazowy 6,7 mm. I mam przyjsc za 2 tyg na usg zeby zobaczyc czy jest zarodek i mu serducho bije. Najdluzsze 2 tyg zycia.. Jak wszystko bedzie ok termin mam na poczatek kwietnia (1-2). Pozdrawiam,szczegolnie te co czuja sie jak w Chinach i te co sa pelne obaw bo sie dluuugo starsly.. ;-)

    APrzybylska, assia lubią tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • dreamnes Ekspertka
    Postów: 159 146

    Wysłany: 29 lipca 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie ;) to moja ciąża po poronieniu w 8tyg. Bardzo się boje i jestem pełna obaw ale chciałam się zapisac termin na 3kwiatnia;) ufam że sie uda

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    34bwrjjgc1z53zcr.png
    3i49t5odk6h77iiq.png
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 29 lipca 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, serdecznie Wam gratuluje i trzymam kciuki. Jupik, my się staraliśmy ponad 6 lat i tez jest to pierwsza moja ciąża. Powiem Wam szczerze, ze jak na złość, to wszystko mi się nie składa ;) W sierpniu obiecałam, ze pojadę z mama na wakacje odchudzające, miałam liczyć kalorie i intensywnie ćwiczyć. We wrześniu za to lecimy na zagraniczna objazdowke. Bilety kupione, wszystko zarezerwowane, ale mam wątpliwości. Podobno nie powinno się latać w pierwszym trymestrze?? A potem jeszcze 8 godzin jazdy autem i pewnie będzie mnie mdlilo. Sama już nie wiem, co z tym zrobić, bo oczywiście dziecko najważniejsze. A mamie chciałabym jeszcze nie mówić....

    0d1y90bv78miqftl.png
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 29 lipca 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze napiszcie proszę, czy podjęłyście już ostateczna decyzje co dowyboru lekarza? Ja się zastanawiam, czy zapisać się do lekarza w publicznym szpitalu, w którym doecelowo mógłby być poród, czy prywatnie, czy wykupić jakiś pakiet ciążowy, np. w Medicover. Co radzicie?

    0d1y90bv78miqftl.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ