X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 20 października 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki za Gabi, reszcie udanych imprez,
    lecimy do Turcji ;)

    ibishka, aga_90, Tusianka, Sylwiaa95, Etoilka, BP 02 lubią tę wiadomość

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 20 października 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia super ;)

    My nie mamy za bardzo sprecyzowane kierunku, ale na pewno zagranicę :) jeszcze myślimy czy samolot czy na własną rękę samochodem :)

    Marta ja też nie zapinam tych szelek. Wydają mi się niepotrzebne póki pozycja nie jest typowo siedząca. Tylko dodatkowy element do czyszczenia potem :d

    Tusianka, Etoilka lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 20 października 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy pół roku!! <3 Kiedy to tak szybko zleciało ;(
    My myslimy o "wakacjach"w Hiszpanii w przyszłym roku. Męża brat z żoną i synkiem mieszkają już ponad 3 lata. Zapraszaja i zapraszaja wiec trzeba uzbierac fundusze i sie wybrać..

    Tusianka, aga_90, Etoilka, BP 02, APrzybylska lubią tę wiadomość

    xk81pfk.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 20 października 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, wszystkiego dobrego dla Stasia!

    Dziewczyny, bawcie się dobrze na weselichach! My właśnie w drodze na urodziny do mojego chrzestnego.

    Klaudia, super!
    My w przyszłym roku gdzieś na południe Europy. Jeśli wszystkie finanse nie pójdą w mieszkanie - a to jednak całkiem prawdopodobne.

    Wojtek przesypia ostatnio 12 godzin bez żadnej pobudki, od 19-20 do 7-8. I je wszystko, co mu podam. Nie wiem, czym sobie zasłużyłam na takie szczęście :)

    Tusianka, aga_90, Sylwiaa95, Tęskniąca, Ilona92, BP 02, ibishka lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 20 października 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, Budapest jest super, przyjezdzajcie! Jak cos podpowiedziec, to dajcie znac!
    Aga, to moze jednak nie lek separacyjny, strzelam w ciemno, to moze jednak zeby?
    U nas dziesiejsze loty na szczescie dobrze :) pierwszy super, drugi troszke bylo mruczenia, bo nie mogl zasnac
    Moje obserwacje/rady:
    Karmin podczas startu
    Miec cos do ciumkania: smoczka/ butelke- cokolwiek
    Miec zabawki najlepiej jakies ktorych dzieckonie kojarzy albo uwielbia
    Spakowac sie super lekko

    W ogole w poerwszym locie pozwolili nam wziac wozek na poklad jako bagaz ppdreczny :)
    Jak macie jakies pytania to piszcie :)

    aga_90, Tusianka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    dxomclb10296nsxe.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 20 października 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę mieć 100% pewności jak w końcu wyjdą te zęby :d

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 21 października 2018, 05:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie jakąś radę jak wydłużyć dziecku sen?
    Grzesiek mnie dobije niedługo. Albo ma pobudki co godzinę, albo wstaje po 4.. Dzisiaj jadł tylko raz w nocy, ale za to obudził się 4:40 i koniec spania.. W dzień też nie odsypia, pierwsza drzemka jest o 7-8 i trwa pół godziny, druga koło 12 i też pół godziny, ale ostatnio udaje mi się go jeszcze uśpić i nawet śpi 2-3h tylko że się w tym czasie kilka razy budzi z płaczem i przeważnie po pierwszej pobudce już musi spać na mnie bo się nie pozwala odłożyć. Jak pośpi dłużej w południe to trzeciej drzemki potrafi już nie mieć, za to się robi marudny. Jego rekord to 6h aktywności non stop. Najgorsze że jak uśnie 19:30 to śpi do powiedzmy 5 i jak o 21 to też do 5.. A tylko wieczorem my mamy mniej czasu dla siebie.

    Wszystkiego najlepszego dla Stasia!

    Marysiu, masz szczęście, zazdroszczę.

    My w lutym/marcu planujemy jechać do Austrii na narty, a później w czerwcu bym chciała na jakieś wakacje zanim zacznę pracę.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 21 października 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meldujemy się po weselu . Było super mimo że byłam przerażona bo przed weselem mało Gabi spala no i ma co chwilę stany podgorączkowe przez przebijające się górne jedynki ..ale .. było super . Mała była zainteresowana wszystkim .nie balq się iść na ręce do wujków i cioć nowopoznanych, śmiała się do wszystkich zaczepiała . W ogóle nie marudziła i dość krótko trwało usypianie na miejscu w wózku -sluchawki wie sprawiły :)wieczorem odwieźliśmy ja do domu i moja mama z nią została . Też nie było problemów .a do południa ucieka sobie dwie drzemki żeby dać nam odespać :) zbieramy się na poprawiny .a tak wyglądałysny wczoraj :)

    P.s dziś mamy 11rocznice związku z emkiem;)!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2018, 18:15

    Tusianka, aga_90, Sylwiaa95, Etoilka, Tęskniąca, BP 02 lubią tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 21 października 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pieknie wyglądałyscie!!! Ciesze sie, ze wesele sie udalo :) my od srody mielismy gosci - przyjaciolka z corka- praktycznie rowiesniczka Pawelka (3 tyg starsza bo sie pospieszyla na swiat :) ). To jest niesamowite jak takie dzieci na siebie wpływają i ucza sie od siebie :)

    Dzis mielismy tylko 2 pobudki na jedzenie :o

    I idzie nam piaty zab :)

    ibishka, Tusianka, Etoilka, BP 02 lubią tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 22 października 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszosci dla Waszych dzieci :)
    Organizmu dojrzewają i każde zachowanie bedzie inne, kazdy reaguje inaczej.
    Myszka eeentyalnie sprobuj sie zmienic rytm dnia, przesuń wszystko o godzine do przodu?
    Super, ze wesele sie udało.
    My w niedziele mamy chrzest, e koncu.
    Of tygodnia Wige męczyło zaparcie, masakra... miała problem, zeby „ta dorosła” kupę wypchnąć i pomogłam jej dwa razy. Dzis mam nadzieje, ze sie biedna odblokowała do końca o wszystko inne pojdzie gładko. Serce i żołądek miałam w gardle. Mnie wczoraj Dominik delikatnie uderzył niechcący w pier i rozwijało mi sie zapalenie. Bol, gorączka ,czerwona pier. Dzis juz przechodzi. Mała pięknie ściągnęła ten zastój.
    Sandra super, ze Maxiu tak dobrze znosi lity.
    Iza ślicznie wygladslyscie. Wy przy kominku macie granit? Bo chyba mamy podobna podloge :P

    BP 02 lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 22 października 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Ilona parapet granitowy i płytki z włoskiego granitu :) jakos bałam się bezpośrednio obok kominka dać panele bambusowe;)jednak przy dokładaniu łatwo o chwilę nieuwagi żeby odrobina żaru wyskoczyła;)

    Dzięki dziewczyny ja odespalam poszłam wczoraj spać. Gabi o 19.50 i z drobnymi przebudzeniami na podanie cumla spaliśmy prawie do 3 a później po odciągnięciu do prawie 6 wtedy trochę placzu ale tatuś wziął na ręce i ululal a ja dospalam do 7.30!
    Gabi cały czas stanu podgorączkowe między 37.5 a 38 ..ciekawe kiedy się kreski pojawia .. ostatnio trwało to prawie tydzień a ponoć górne są gorsze

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 22 października 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IZA - super wyglądacie !!!

    Ja się muszę pochwalić, że Pacia od wczoraj umie robić "papa" tak jeszcze nieporadnie, ale juz wie o co chodzi i szpanuje teraz za każdym razem ;)

    ibishka, Tusianka, APrzybylska, Etoilka, Ilona92, BP 02 lubią tę wiadomość

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 23 października 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Buziaki dla Wojtusia z okazji 7mcy! i dla wszystkich maluchów.

    W podróż ruszyliśmy w środę o 2.00, wróciliśmy wczoraj o 1. Okolice piękne, czyste i bardzo zadbane. Ogólnie bogaty rejon. Ale cicho wszędzie i głucho wszędzie - generalny brak zasięgu, telefon czy internet nie istnieją. Gdzieniegdzie przy akrobacjach można było złapać pół kreski. Ja nie wiem jak oni żyją ;)

    Wesele dobrze, jedzenie smaczne, Zuzia bawiła się fajnie, moi kochani rodzice trochę przy niej posiedzieli tak, że z mężem mogliśmy odpocząć. Na nocleg pojechaliśmy chwilę przed północą. Poprawiny w sumie tylko obiad i w drogę. Bym zapomniała - nie mamy ani jednego zdjęcia :(

    Zuzia napatrzyła się na chodzące dzieci i chyba kupie jej kask, bo to co wyczynia, to ciężko opisać. Chodzenie przy meblach jest dla bobasów. No tylko ciało jej nie chce słuchać, ale pewnie w końcu pójdzie i będę miała jeszcze bardziej przekichane. Swojego kuzyna, starszego o 9mcy ustawiała po kątach, zabierała jedzenie, picie, zabawki, wchodziła mu na plecy, a Radzio cierpliwie to znosił.

    Poza tym woła "ma, ma" i "ba, ba" - super słodkie to!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2018, 11:14

    aga_90, ibishka, Tusianka, Etoilka, Ilona92, BP 02, Tęskniąca lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 23 października 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciesze sie ze imprezy udane :) Iza- super wygladalyscie :)
    U nas znowu gorsze nocki (tak, przez kilka dni bylo nieco lepiej), a dzis to nawet dzien taki marudny ze ja nie moge
    Teraz sie kreci pp lozeczku i probujemy usnac, troche pozno bo probuje go nieco przestawic skoro czas zmieniamy w niedziele na zimowy... dzis caly dzien leje nawet nosa z domu nie wysciubilam

    dxomclb10296nsxe.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 24 października 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia chora :( gile do kolan, w ciągu dnia krzyki i płacze, nocka na cycu. Bałam się tego, nie umiem jej pomóc :(

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 24 października 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Wpadłam się pochwalić że moje dziecię kończy dziś pół roku i rzutem na taśmę podwoiła dziś wagę urodzeniową zgodnie z 'wytycznymi' hehe

    U nas nocki też średnie .a w dodatku dziś spadł śnieg ..super..wrr mnie rozbiera chorobsko . Ide dziś do lekarza mam nadzieję że obejdzie się bez antybiotyku

    Sylwiaa95, Tusianka, APrzybylska, BP 02, Etoilka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 24 października 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Gabrysi :)

    ibishka lubi tę wiadomość

    xk81pfk.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 24 października 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszego dla Gabi!

    U nas w nocy tylko padało i wiało, ale dosyć mocno. My już na szczęście zdrowe, ale i tak nie wychodzimy przez tą pogodę na razie. Jutro ma być niby coś lepiej, zobaczymy.

    Gabrysia dalej nie chce ruszyć z raczkowaniem, za to staje na kolanach, trzymając się czegoś. I dalej męczą ją te zęby. Ślina leci ciurkiem, pcha wszystko do buzi, płacze. Jak posmaruje maścią to jest chwila spokoju, ale nie widzę nic po dziąsłach.

    Aniu, u nas na katar w nocy sprawdziły się te plastetki Aromactiv. Małej się lepiej oddychało i się aż tak często nie wybudzała.

    ibishka lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 24 października 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nasza aura za oknem i jest coraz gorzej z kazda minutą ..
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5263e94a3b3c.jpg

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 24 października 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka dla Gabi!

    U nas też okropna podoba, wczoraj nie wyściubiliśmy nosa, dziś też nie planuję.

    Podłamałam się, bo Grzesiek przestał otwierać buzię :/ był już moment że ładnie jadł dwa posiłki, zjadał ile nałożyłam, a czasem nawet dokładałam bo był dalej chętny, a od 3 dni bunt. Udało mu się wcisnąć trochę kaszki, albo trochę obiadku, a dziś to nawet do kaszki buzi nie otworzył.. Nie wiem co mam robić :/ Ostatnio dałam ziemniaki ode mnie z talerza, to się w nich grzebał i coś tam do buzi wsadził, ale było obrzydzenie. Dlaczego u nas zawsze musi być pod górkę?!

    f2wli09k0vt5rkls.png
‹‹ 721 722 723 724 725 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ