X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Polimorfizm MTHFR C677T
Odpowiedz

Polimorfizm MTHFR C677T

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie; ja mam nadmiar kwasu foliowego, choć brałam go 200 mcg (w Mama DHA) + 400 mcg co drugi dzień.
    czy to oznaczam że mam tę mutację? warto to zbadać? czy mogę uznać, że tak i po prostu brać metafolinę?

    to by wyjaśniało dlaczego uwielbiam szpinak i mogę go jeść na tony. teraz przystopowałam.

    biorę metafolinę 400 mcg + Mama DHA premium + (200 mcg metafoliny i 200 mcg kwasu foliowego) - myślicie, że na początku ciąży to wystarczy?
    podjadałam sobie też wit B (b1, b2, b3, b5, b6) - nie chciałam przesadzić i brałam 1 tabl tygodniowo, ale jak zobaczyłam 2 kreski, to przestałam, bo się bałam, że przesadzę.

    Lekarze są straszni. Nie mam zaufania do żadnego. Diagnozę stawiają z powietrza zamiast zrobić badania... Ostatnio się strasznie wściekam na LuxMed, jest co raz gorzej; człowiek płaci abonament i musi żebrać o skierowanie albo i tak płacić i robić badania na własną rękę.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kitty_22 wrote:
    Przy zaburzeniach metylacji bierzemy tylko zmetylowaną postać kwasu foliowego, gdyż ta zwykła nie przyswaja się - może zrobić więcej szkody niż pożytku

    Moja lekarka powiedziała, że toksyczna dawka kwasu to 5kg na dobę, więc raczej krzywdy sobie nie zrobię :D Tylko że po prostu nie ma sensu branie zwykłego ;]

    U mnie tylko mutacja hetero 1298, więc nie przyswajam jedynie częściowo.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ