X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr TSH w I trzymestrze
Odpowiedz

TSH w I trzymestrze

Oceń ten wątek:
  • Gusia28 Koleżanka
    Postów: 60 91

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w 10 tyg 4 dz- tsh 2,69 (norma w I trym 0,33-4,59) i FT4 13,68 (norma 12,1-19,6)

  • Gusia28 Koleżanka
    Postów: 60 91

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednostka dla tsh mlU/l a dla FT4 pmol/l

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u mnie w 6 tyg. TSH - 1,75, miałam pow. 2, więc niedużo, ale zbijałam, żeby zajść :) pierwszy cykl na podwójnej dawce - Eut. 50 i od razu sukces! jestem na fioletowej stronie.
    za to FT4 - 18 z groszami, czyli blisko górnej normy

    Ewelcia, gosiunia lubią tę wiadomość

  • pompon Autorytet
    Postów: 711 690

    Wysłany: 8 września 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja jestem w 5t4d ciąży. Dwa miesiące temu jedną dzidzię straciłam we wczesnej ciąży. Dzisiaj odebrałam wynik TSH, które badałam puierwszy raz w życiu więc nie mam odniesienia i jest 2,674, więc sporo i już się zaczełam martwić, bo strasznie się boję, że stanie się coś złego tak jak ostatnio. Ft3 i 4 odbiorę jutro. Napisałam maila z wynikami do swojego gina i czekam na odpowiedź. Co sądzicie ?? Trzeba będie zbijać euthyroxem pewnie ??

    dqprpx9ipz8r5pqs.png
  • Agga Autorytet
    Postów: 472 423

    Wysłany: 8 września 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pompon witam po drugiej stronie!;** jezeli chodzi o TSH pamietajcie, ze norma dla kobie w ciazy i dla osob starajacych sie jest do 2,5 a nie do 4,94 czy jak tam inne laboratorium maja normy!!!

    Karola88 lubi tę wiadomość

    3jvzhdge7ui8eco8.pngkm5sp07wzs12381t.png[/url]
    [*] 13.06.2014
    [*] 14.02.2014
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 12 września 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak Agga masz rację, ale TSH nie jest dobrym wyznacznikiem, trzeba robic ft3 i ft4 bo to od nich zależy czy dawka będzie zwiększona :) ja mam TSH 2,240 a ft3 3,06 a ft4 1,40 więc nie zmieniamy dawki :) a biorę euthyrox N50 :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 12 września 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:50

  • polinka Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 14 września 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 0,7 tsh.spadło z 1,6, ktore w mojej ocenie tez było lekko za wysokie,chociaż moje oceny nie są obiektywne....bo martwie sie na zapas.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia wrote:
    A mi zaszalało wszystko :/ TSH spadło z 1,5 z 4tyg ciąży do 0,254 a ft4 wzrosło do 23 ale endo kazał się nie martwić. Zmniejszył mi dawkę... moje wahania spowodowane są dwoma pikającymi serduchami... martwię się bo to raptem 3 tyg a taka różnica :/
    Ewelcia, coraz więcej u nas podobieństw i bliźniaki i jeszcze tarczyca:)
    Polinka - u mnie też mniejsze TSH :)
    Dziewczyny skoro mamy podobne objawy, to chyba są normalne na tym etapie ciąży :)
    U mnie też tSH strasznie spadło po miesiącu - z 1,7 do 0,187. Za to FT sobie rośnie i już pow. 19. Na razie biorę Eut. 50, w poniedziałek idę do endo, zobaczę co powie, bo chyba mi to TSH za bardzo poszalało...
    Buziaki dla tarczycowych mamusiek <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ja dziś własnie odebrałam wyniki i mam tsh 1,071 ft4 1,42 czyli nie tak zle martwi mnie tylko,że wiyzte mam dopiero na 16 pazdziernika i biore całą tabetke euthyrox 25 czy to dobrze ?

  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 16 października 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:35

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 24 października 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinkie wrote:
    dziewczynki i mi zaszalało TSH z 1,611 (08-09-2014) na 0,167 (16-10-2014) :/
    FT4 1,47 ng/dl na 1,54 ng/dl.
    Widzę, że to często się zdarza, że to TSH tak skacze.
    Mam wizytę w poniedziałek, czy do tej pory przez te 3 dni odstawić leki?
    czy brać mniejsze dawki?
    Brałam do tej pory 50 przez wrzesień, a w październiku co drugi dzień 50/75.
    Martwię się trochę :(
    Ale skoro to TSH lubi tak skakać w ciąży, to chyba nie powinnam się przejmować, tym bardziej, że dla kobiet w ciąży normy są od 0,1 (przynajmniej tak w necie znalazłam) :(
    TSH ma prawo skakać, szczególnie w ciąży.

    Mi skoczyło z 2,1 na 3,3 już w pierwszych tygodniach ciąży. Teraz dostałam wyższą dawkę i mam nadzieję, że TSH szybko spadnie.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 24 października 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH w ciąży jest do 2,5 max... ale warto też robić ft3 i ft4 bo samo TSH lubi skakać, a dzięki tym dwóm dodatkowym badaniom lekarz może określić czy warto działać z większą dawką leku :)

    Anna255 lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • amelia04072006 Autorytet
    Postów: 13507 8224

    Wysłany: 26 października 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej i ja sie przylaczam :-) . Mam hashimoto i usunieta prawie cala tarczycy. Moje tsh 1.042 ale moj profesorek endo, kiedy spytalam go jaki powinien byc prawidlowy wynik odpowiedzial ze nie powinien byc wyzszy nic 2. Dopiero w I i II trymestrze moze dobic do 2.5. Poniewaz do niego zwykl troche sie czeka spytalam czy mozna sobie regulowac samemu dawke hormonow i powiedzial ze tak i trzeba zaczac od 0.25. Pisze to moze wam sie to przyda. Ja jestem juz na takim etapie ze sama czuje kiedy tzreba cos robic a zwykle ma to pokrycie z badaniami.
    Ciesze sie ze mi sie udalo i mam nadzieje ze moje hashi nie odwali czegos glupiego . pozdrawiam was serdecznie :-)

    zus1znh.png

    iv09krhm2hgmouw3.png

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jesli niedoczynnosci wyszła w ciąży (wcześniej hormony były ok) to po porodzie odstawia się euthyrox?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 04:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Czy jesli niedoczynnosci wyszła w ciąży (wcześniej hormony były ok) to po porodzie odstawia się euthyrox?
    Tego nikt ci jednoznacznie nie powie. Zalezy od wynikow po ciazy. Czasem niedoczynnosc w ciazy przechodzi w nadczynnosc po porodzie. Innym razem w ciazy dopiero ujawnia sie niedoczynnosc ktora pozniej postepuje a jeszcze innym razem wszystko wraca do normy. Generalnie z tego co mowila mi moja lekarka- to jak to bedzie wygladac u kazdej z nas bedzie mozna okreslic po roku, bo pierwszy rok po porodzie to wariactwo z poziomem hormonow bo organizm probuje odnalezc sie w nowej sytuacji.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaj wrote:
    Tego nikt ci jednoznacznie nie powie. Zalezy od wynikow po ciazy. Czasem niedoczynnosc w ciazy przechodzi w nadczynnosc po porodzie. Innym razem w ciazy dopiero ujawnia sie niedoczynnosc ktora pozniej postepuje a jeszcze innym razem wszystko wraca do normy. Generalnie z tego co mowila mi moja lekarka- to jak to bedzie wygladac u kazdej z nas bedzie mozna okreslic po roku, bo pierwszy rok po porodzie to wariactwo z poziomem hormonow bo organizm probuje odnalezc sie w nowej sytuacji.
    No wlasnie jestem cała nerwowa bo cos mi sie wydaje ze na porodówce wyładuje szybciej niż myślałam i nie zdążę na wizytę do Endo :( :( a nie wiem co robić po porodzie. Euthyrox biorę od połowy ciazy, wczesniej wyniki miałam na granicy normy ale jeszcze ok. Po 20tc ft4 zaczęło spadać, tsh rosnąć i Endo wdrożyła mi najpierw 50 potem 75mcg euthyroxu... Unormowało sie wiec na tej dawce jadę juz kilka m-cy. Wizyta za 10dni ale chyba do tego czasu wyładuje na porodówce. Dodzwonic sie nie mogę :( nie wiem co robić, zmniejszać dawkę, czy całkiem odstawić? Jestem zła i zestresowana, pierwsza córka urodziła sie 2tyg po terminie, myślałam ze mam czas, grrrr

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    No wlasnie jestem cała nerwowa bo cos mi sie wydaje ze na porodówce wyładuje szybciej niż myślałam i nie zdążę na wizytę do Endo :( :( a nie wiem co robić po porodzie. Euthyrox biorę od połowy ciazy, wczesniej wyniki miałam na granicy normy ale jeszcze ok. Po 20tc ft4 zaczęło spadać, tsh rosnąć i Endo wdrożyła mi najpierw 50 potem 75mcg euthyroxu... Unormowało sie wiec na tej dawce jadę juz kilka m-cy. Wizyta za 10dni ale chyba do tego czasu wyładuje na porodówce. Dodzwonic sie nie mogę :( nie wiem co robić, zmniejszać dawkę, czy całkiem odstawić? Jestem zła i zestresowana, pierwsza córka urodziła sie 2tyg po terminie, myślałam ze mam czas, grrrr
    na chwile obecna wieksza dawka hormonow ci nie zaszkodzi- za mala owszem. Skoro przed ciaza nie mialas niedoczynnosci to po porodzie na twoim miejscu przestalabym brac leki. Tak czy siak po 4-6tyg po porodzie musisz skontrolowac hormony i wtedy decydowac.
    Ja przed ciaza bralam dawke 50. Obecnie- 150. Gdy moja endokrynolog pytalam co robic po porodzie to mowila o powrocie do dawki sprzed ciazy i wlasnie kontroli tsh za 6 tyg.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówiłam sie do innego Endo, do którego chodziłam dawniej na środę. Do mojej nadal nie mogę sie dodzwonic :( oby wytrzymać do środy ;)
    Kaj, i co mozna tak z dnia na dzien po porodzie zejść z 75mg do 0? A w Twoim przypadku ze 150 na 50? To nie bedzie szok? Jeszcze przy poporodowym wymeczeniu?

    ilonek lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Umówiłam sie do innego Endo, do którego chodziłam dawniej na środę. Do mojej nadal nie mogę sie dodzwonic :( oby wytrzymać do środy ;)
    Kaj, i co mozna tak z dnia na dzien po porodzie zejść z 75mg do 0? A w Twoim przypadku ze 150 na 50? To nie bedzie szok? Jeszcze przy poporodowym wymeczeniu?
    Zapotrzebowanie hormonu w ciazy nie zalezy od twojego zmęczenia czy tez nie, ale od tego ze twoje hormony pracują na twojego malucha także- stąd także np częste anemie w ciąży. Jeśli po porodzie nie ma malucha, który by jeszcze z ciebie "doił", to zostaje samo zapotrzebowanie twojego organizmu- najprawdopodobniej takie jak przed ciążą, chyba, że choroba dopiero się ujawniła.
    Zresztą z tego samego powodu nagle z dawki 50 skoczyłam na 150- szoku nie było, a wręcz konieczność.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ