X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr USG genetyczne
Odpowiedz

USG genetyczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Tynia Koleżanka
    Postów: 105 18

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wszystkie z was mialy robione to usg? Ja musialam wyprosic u mojego ginekologa, straszne problemy robil. A to wazne badanie. Sama juz nie wiem czy mozna sb je ot tak odpuscic.
    Jade na nie dzisiaj ale zastanawiam sie nad zmiana lekarza.

    w5wqroeq2pmwko7d.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usg przezierności oraz połówkowe to dwa najważniejsze badania robione w ciąży. Nie rozumiem Twojego lekarza. Jak można nie chcieć dać skierowania na tak ważne badanie? Uważam, że absolutnie tych dwóch badań nie można sobie odpuścić. Ja nawet nie musiałam o tym wspominać swojemu lekarzowi i na jedno i na drugie dostałam bez problemu.

    Życzę samych dobrych wiadomości na badaniu!

    foxylady, aneczka1983 lubią tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze lekarz nie ma odpowiednich umiejetnosci do tego badania i dlatego nie chcial robic? Powinien robic i namawiac nawet na to, to raptem ocena kilku wartosci i nie zajmuje ona ani duzo czasu ani pracy wiec nie wiem czemu musial byc namawiany - chyba tez zmienilabym lekarza.

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • Tynia Koleżanka
    Postów: 105 18

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za rady. A powiedzcie mi jeszcze czy to normalne ze nie dostaje zdjec usg, lekarz powiedzial ze na nfz nie daje bo mu potrzeba do czegos. Nie wiem czy to prawda czy poprostu chce zebym mu zaplacila za to zdjecie...

    w5wqroeq2pmwko7d.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tynia ja na każdej wizycie mam usg robione, takie aby sprawdzić czy serduszko bije. Teraz to czuje ruchy więc nie mam z tym problemu i nie denerwuje się. Ale usg w 12 tygodniu, czy tym po 20 tygodniu to dostaje zdjęcia. Na tych szybkich, comiesięcznych mi ich nie daje. Chodzę prywatnie, usg genetyczne robi mi ten sam lekarz, ale jak chodziłam państwowo z pierwszym dzieckiem, to lekarz odsyłał mnie do innego lekarza na usg, ale to wtedy była kwestia słabego sprzętu a nie braku chęci. Ja bym zmieniła lekarza. Zresztą w pierwszej ciąży chodziłam do 20 tygodnia państwowo, ale lekarz mnie nastraszył, że nie widzi jednej nóżki (co ja wtedy przeżyłam). Jak jego diagnoza nie potwierdziła się, od razu zmieniłam lekarza i zaczęłam chodzić prywatnie. Nawet miałam takie szczęście, że przy porodzie był mój lekarz prowadzący.

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie dostaję zdjęć z wizyt, chociaż pomimo tego, że chodzę na nfz to mam usg na każdej wizycie. Dostałam tylko dwa zdjęcia w 16 tc, gdy było bardzo dobrze widać siusiaka. ;) I z usg prenatalnych mam zdjęcia, ale wtedy mój lekarz dał mi skierowanie do specjalisty od usg genetycznego. Sam nie chciał tych badań robić. I z echa serca mam nagraną płytkę.

    Ale ja nie proszę o zdjęcia na wizycie, ponieważ zdaję sobie sprawę, że według nfz kobiecie w ciąży przysługują tylko trzy usg, a ja już dawno przekroczyłam tę liczbę. Jestem wdzięczna lekarzowi za to, że je tyle razy wykonuje i nie chcę wprowadzać już dodatkowego zamieszania.

    Tynia zobaczysz jak dzisiaj będzie wyglądało Wasze usg przezierności. Lekarz powinien przemierzyć i zbadać dzidzię od stóp do głowy. Trwa ono dużo dłużej niż zwykłe usg. I wtedy zdecydujesz czy u niego zostać. Najważniejsze to mieć do lekarza zaufanie.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Tynia Koleżanka
    Postów: 105 18

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie wrocilam, zaplacilam mu 150zl i wkoncu sie dowiedzialam wszystkiego. Dzidziuch zdrowy tydzien starszy wg usg czyli 14 tydzien i 5 dzien. Dostalam swoje zdj usg i nawet 3d mi zrobil. Slyszalam bicie serca. Wytlumaczyl wszystko itp. Strasznie sie uspokoilam. Szkoda tylko ze lekarz zupelnie inaczej traktuje pacjentki prywatnie. U mnie prawdopodobnie chlopczyk bedzie. Lekarza zmieniam, tez mi robil usg co wizyte ale zupelnie nic nie tlumaczyl itp dopiero teraz na dobra sprawe wiem co i jak z moim dzieckiem.

    Mysia 15, aneczka1983 lubią tę wiadomość

    w5wqroeq2pmwko7d.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tynia gratuluję wizyty i bardzo się cieszę, że Dzidziuś zdrowy- to najważniejsze!

    Ale to przykre, że lekarz inaczej traktuje Cię gdy płacisz, a inaczej gdy idziesz na nfz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2016, 18:27

    Tynia, aneczka1983 lubią tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas czeka jutro usg genetyczne... Nie mogę się doczekać, chciałabym usłyszeć że wszystko dobrze i zobaczyć jeszcze raz moje szczęście bo bardzo tęsknię za jego widokiem... Tak mi się dłuży czas, od ostatniego usg minęły trzy tygodnie a dla mnie to trwa jak wieczność i każdego dnia zastanawiam się czy wszystko w porządku... Zwłaszcza, że od ponad tygodnia choruję, katar, gardło, zatoki i kaszel i mam nadzieję, że fasolka tego nie odczuwa i że wszystko tam w brzuszku jest dobrze...

    NatiB lubi tę wiadomość

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xMadzik wrote:
    Nas czeka jutro usg genetyczne... Nie mogę się doczekać, chciałabym usłyszeć że wszystko dobrze i zobaczyć jeszcze raz moje szczęście bo bardzo tęsknię za jego widokiem... Tak mi się dłuży czas, od ostatniego usg minęły trzy tygodnie a dla mnie to trwa jak wieczność i każdego dnia zastanawiam się czy wszystko w porządku... Zwłaszcza, że od ponad tygodnia choruję, katar, gardło, zatoki i kaszel i mam nadzieję, że fasolka tego nie odczuwa i że wszystko tam w brzuszku jest dobrze...


    Za chwile poczujesz ruchy to nie będziesz wyczekiwać usg tak jak teraz ;p

    xMadzik lubi tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati, taką mam właśnie nadzieję:) Jak zacznę czuć jak się rusza to będę dużo spokojniejsza

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • ata89 Autorytet
    Postów: 539 786

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomocy!
    Jestem w 10 tyg. Kilka dni temu byłam u lekarza, zrobione USG, wszystko w porządku. Data kolejnego badania USG pod koniec września, czyli to będzie już 16 tydz.
    I niby wszystko ok, ale koleżanka zapytała mnie wczoraj do kogo idę na badania genetyczne i czy już się umówiłam? A ja zrobiłam wielkie oczy....
    Byłam u trzech lekarzy (i prywatnie i na NFZ), nikt mi nie powiedział o takich badaniach.
    Zaczęłam szukać, czytać... Takie badanie powinno być wykonane (i jest obowiązkowe?) od 11 to 14 tyg. Czyli u mnie już niedługo.
    Czy to możliwe, żeby lekarz ominął taką ważną informację?
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

    l22nhdgeiwrcdvnd.png
    dqprhdgecuqtbcml.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ata89 wrote:
    Dziewczyny, pomocy!
    Jestem w 10 tyg. Kilka dni temu byłam u lekarza, zrobione USG, wszystko w porządku. Data kolejnego badania USG pod koniec września, czyli to będzie już 16 tydz.
    I niby wszystko ok, ale koleżanka zapytała mnie wczoraj do kogo idę na badania genetyczne i czy już się umówiłam? A ja zrobiłam wielkie oczy....
    Byłam u trzech lekarzy (i prywatnie i na NFZ), nikt mi nie powiedział o takich badaniach.
    Zaczęłam szukać, czytać... Takie badanie powinno być wykonane (i jest obowiązkowe?) od 11 to 14 tyg. Czyli u mnie już niedługo.
    Czy to możliwe, żeby lekarz ominął taką ważną informację?
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.



    Powinno być wykonane, to jedno z najważniejszych badań prenatalnych, po 14 tyg już te głowne markery wad genetycznych są nie do sprawdzenia


    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • ata89 Autorytet
    Postów: 539 786

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Czyli powinnam wrócić do lekarza i sama poprosić o skierowanie...
    Takie badanie wykonuje lekarz, który robi USG, czy to powinien być genetyk?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 11:15

    l22nhdgeiwrcdvnd.png
    dqprhdgecuqtbcml.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokladnie niestety nie powiem, czy to jest na skierowanie czy nie. Wiem, że powinien być lekarz z certyfikatem do wykonywania takich badań ale mi robiła normalnie, moja prowadząca ginekolog.

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • ata89 Autorytet
    Postów: 539 786

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Nie wiem czy dostaniesz skierowania, bo 89 to Twój rok urodzenia? Skierowanie należy się po 35rż lub jeśli w rodzinie były wady genetyczne. Jak już pewnie wiesz na nfz przysługuje 3 lub 4 badania usg. To pierwsze usg było na nfz? Bo jeśli tak to szanse są małe, zależy od dobrej woli lekarza i od tego jaki ma dostęp do usg. Usg genetyczne najlepiej robić u certyfikowanego lekarza. Prywatnie zrobisz bez problemu bez skierowania.
    Hmm, może dlatego nie zostałam poinformowana, ze względu na swój wiek?
    USG miałam robione 3 razy, 2 razy prywatnie i ten ostatni na NFZ.
    Nie wiem czy tracić czas i czekać na wizytę na NFZ, żeby dopytać i może uda się coś załatwić, czy od razu iść prywatnie, gdzie jak mówicie, szanse są o wiele większe...

    l22nhdgeiwrcdvnd.png
    dqprhdgecuqtbcml.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 21 września 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ata89 wrote:
    Hmm, może dlatego nie zostałam poinformowana, ze względu na swój wiek?
    USG miałam robione 3 razy, 2 razy prywatnie i ten ostatni na NFZ.
    Nie wiem czy tracić czas i czekać na wizytę na NFZ, żeby dopytać i może uda się coś załatwić, czy od razu iść prywatnie, gdzie jak mówicie, szanse są o wiele większe...
    Cześć Ata. Jestem teraz w tej samej sytuacji, w której Ty byłaś jakiś czas temu z tym, że ja byłam święcie przekonana, że na badania prenatalne dostaje się skierowanie. Myliłam się. Powiedz mi jak się w końcu u Ciebie skończyło, byłaś prywatnie? Mam nadzieję, że wszystko ok :):):)
    Pozdrawiam.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • ata89 Autorytet
    Postów: 539 786

    Wysłany: 22 września 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Cześć Ata. Jestem teraz w tej samej sytuacji, w której Ty byłaś jakiś czas temu z tym, że ja byłam święcie przekonana, że na badania prenatalne dostaje się skierowanie. Myliłam się. Powiedz mi jak się w końcu u Ciebie skończyło, byłaś prywatnie? Mam nadzieję, że wszystko ok :):):)
    Pozdrawiam.

    Okazało się, że lekarz się pomylił i wyznaczył mi złą datę badania.
    Poszłam więc wcześniej na to usg jednak i tak okazało się, że mój Bąbelek jest już za duży, żeby zrobić mu to badanie genetyczne. Lekarz oczywiście zbadał, powiedział, że wszystko jest w porządku ale nie może wykonać takich pomiarów jak zazwyczaj, ponieważ nie ma z czym tego porównać, ponieważ Dzidzia jest za duża.
    Dlatego teraz , na usg połówkowe zapisałam się już prywatnie, do innego specjalisty, żeby nic nie ominąć i mieć zrobione wszystko jak należy.
    Skonsultuj się więc, jak najszybciej, żeby nie ominąć tego momentu, tak jak ja, bo nie ukrywam, że mimo, że lekarz zapewniał mnie, że wszystko jest w porządku i nie ma powodu do obaw, to ja jestem na siebie wściekła, że tego nie dopilnowałam.
    Dlatego dopytaj, skonsultuj się i umów, jak tylko będziesz mieć możliwość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2016, 10:34

    l22nhdgeiwrcdvnd.png
    dqprhdgecuqtbcml.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 22 września 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ata89 wrote:
    Okazało się, że lekarz się pomylił i wyznaczył mi złą datę badania.
    Poszłam więc wcześniej na to usg jednak i tak okazało się, że mój Bąbelek jest już za duży, żeby zrobić mu to badanie genetyczne. Lekarz oczywiście zbadał, powiedział, że wszystko jest w porządku ale nie może wykonać takich pomiarów jak zazwyczaj, ponieważ nie ma z czym tego porównać, ponieważ Dzidzia jest za duża.
    Jak Dzidzia mogła być za duża skoro poszłaś na badanie wcześniej? Przecież czas N jego wykonanie to 11-14tc.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • ata89 Autorytet
    Postów: 539 786

    Wysłany: 22 września 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Jak Dzidzia mogła być za duża skoro poszłaś na badanie wcześniej? Przecież czas N jego wykonanie to 11-14tc.
    Owszem, poszłam wcześniej niż lekarz mnie zapisał.
    Ale to i tak było za późno na te badania, bo był to już skończony 14 tydz.
    Sama nie wiem, jak to się stało, że nie dopilnowałam tego, jak należy.
    Zła jestem na siebie, ale czasu już nie cofnę.
    Teraz czekam na połówkowe i myślę pozytywnie, bo wiem, że Bąbelek nie może się stresować przez mamę.
    :)

    l22nhdgeiwrcdvnd.png
    dqprhdgecuqtbcml.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ