X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr USG genetyczne
Odpowiedz

USG genetyczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 22 września 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno wszystko jest w porządku skoro rośnie jak na drożdżach ;) powodzenia i dziękuję za odpowiedź.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • ata89 Autorytet
    Postów: 539 786

    Wysłany: 23 września 2016, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma za co :)
    Daj znać, jak udało się Tobie rozwiązać tą kwestię :)
    Pozdrawiam.

    l22nhdgeiwrcdvnd.png
    dqprhdgecuqtbcml.png
  • Kamiliia24 Autorytet
    Postów: 297 228

    Wysłany: 26 września 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja mam podobny problem. Jestem w 10 tygodniu ciazy. W zeszłym tygodniu byłam na usg i lekarz powiedział ze wszytsko ok. I tak sie zastanawiam bo zapisał mnie za 4 tygodnie i bedzie równo 14 tc 0 dni. I tak sie zastanawiam ze lekarz nic mi nie wspominał o badaniu genetycznym :/ i sama nie wiem co zrobic. Czy to sie powinno szukać gdzies specjalisty od tego bo nie orientuje sie czy moj lekarz wgl wykonuje takie badania.

    f2wl3e5ey0rxbebl.png

    f2w3yx8d54ohfowx.png


  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 26 września 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    14t to już będzie za późno na to badanie. Musisz podzwonić po klinikach i dopytać o lekarza, który wykonuje badania genetyczne. Chyba, że dziewczyny wiedzą jak to znaleźć szybciej na necie.

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 26 września 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie tak dawno na swoim profilu fb Mama Ginekolog pisala o tym i wrzucala link do stronki z certyfikowanymi lekarzami. Mozna przeskrolowac jej fp i poszukac. Ogolnie polecam, bo ciekawie i przystepnie pisze i tlumaczy rozne zagadnienia :)

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 28 września 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, w przyszłym tygodniu czeka mnie badanie USG to będzie 12/13 tydzień. Jakie są normy poszczególnych badań, ile mniej więcej trwa i czy warto by mąż był przy tym, czy lepiej na kolejnym już spokojniejszym badaniu ?

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 29 września 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ata89 wrote:
    Nie ma za co :)
    Daj znać, jak udało się Tobie rozwiązać tą kwestię :)
    Pozdrawiam.
    Pomyślnie ;) dostałam skierowanie od lekarza i jestem już zapisana, to będzie końcówka 11tc.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 29 września 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni1982 wrote:
    Witajcie, w przyszłym tygodniu czeka mnie badanie USG to będzie 12/13 tydzień. Jakie są normy poszczególnych badań, ile mniej więcej trwa i czy warto by mąż był przy tym, czy lepiej na kolejnym już spokojniejszym badaniu ?
    W normach Ci nie pomogę. Męża oczywiście warto zabrać - w końcu zobaczycie dokładnie swojego dzidziusia a czas trwania jest uzależniony od podejścia lekarza i współpracy małego brzdąca, badanie trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

    Reni1982 lubi tę wiadomość

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Kamiliia24 Autorytet
    Postów: 297 228

    Wysłany: 14 października 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na usg w 11+4 i lekarz powiedział mi słowa "na ten czas i wielkośc dziecka, on nie widzi żadnych problemów ani nieprawodłowości" zmierzył NT 1,2. Zastanawiam się i martwię teraz bo nie wspominał nić o kości nosowej ani nic. ;/
    To jest drugi lekarz bo peirwszy mnie troche potraktował z góry po poprzednim poronieniu i nie wspominał nic o prenatalnych badaniach ;/
    I teraz nie wiem sama czy cos wiecej szukac na temat prenatalnych badan czy juz odpuscic temat.

    f2wl3e5ey0rxbebl.png

    f2w3yx8d54ohfowx.png


  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 14 października 2016, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też dziś byłam i też mam 11+4. U mnie powiedział, że z NT i nosem ok ale zalecił jeszcze raz za tydzień - maks dwa - przyjść na badanie i sprawdzić struktury mózgu bo tych jeszcze na tym etapie dobrze nie widać. Ale za tydzień to ja już idę do prywatnego. To jest jedno z ważniejszych badań i nie żal mi tych 150 zł na dokładne badanie. Trwa ono zwykle dwa razy dłużej i jest na lepszym sprzęcie. Jestem przekonana, że lekarz dałby Ci znać że coś jest nie tak. A czy przy NT nie masz NB + wpisanego?

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ