X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr usg genetyczne z testem PAPPA
Odpowiedz

usg genetyczne z testem PAPPA

Oceń ten wątek:
  • Asik87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 26 lutego 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    lekarz polecił mi zrobienie usg genetycznego razem z testem PAPPA.
    Czy możecie podpowiedzieć mi gdzie można takie badanie zrobić w Warszawie. Zależało mi aby wykonać takie badanie w luxmedzie tam mam wykupiony przez firmę pakiet. Jednak po dodzwonieniu się nikt nie wiedział o co mi chodzi... skończyło się na tym, że nie robią takich badań.
    Proszę o wskazanie gdzie robiłyście takie badania, bardzo mi to pomoże :)

  • Tellina Znajoma
    Postów: 28 20

    Wysłany: 26 lutego 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    dzisiaj robiłam te badania :) w Invicta. Koszt w 3mieście to 156 zł (PAPPA + Wolna podjednostka beta-HCG + pobranie). Wiem, że Invicta jest również w Wawie :)
    Można tam również zrobić USG genetyczne cena chyba około 300 zł. Na USG trzeba się umówić, test masz w ciągu jednego dnia.
    Sprawdziłam na stronie Luxmed i tam test Pappa jest :)) możesz go wykonać (cena 81 zł + Wolna podjednostka beta-HCG + pobranie). Pozdrawiam

    ce59ue6.png
  • Asik87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 26 lutego 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedz :) też widziałam w luxmedzie test pappa ale nie wiedziałam czy mogę tylko to tam zrobić, a usg gdzie indziej. Myślałam, że to musi być w tym samym miejscu i zrobione razem. Swoją drogą zastanawia mnie to dlaczego te testy mają taką rozpiętość cenową luxmed - 81 zł, u Ciebie 156, a jeszcze na innych stronach to patrzyłam że nawet 400 zł...
    A jak mój gin dał mi skierowanie na takie usg z testem pappa to mogę zrobić to w różnych miejscach? W sumie nie wiem po co mi skierowanie bo i tak to będzie robione prywatnie.

  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 26 lutego 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majac skierowanie od lekarza, ktory ma umowe z NFZ - badanie bedzie bezplatne.

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Asik87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 27 lutego 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie ma umowy z NFZ. Przyjmuje tylko w prywatnych przychodniach.

  • Tellina Znajoma
    Postów: 28 20

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik podałam cenę za komplet badań. Sam test Pappa u mnie kosztuje 75 zł ale trzeba wykonać badanie Wolnej podjednostki beta-HCG, która kosztuje 75 zł -> to nie jest ta sama beta HCG, która potwierdza ciążę.
    Cena 400 zł to pewnie razem z USG - nie każdy lekarz wykonuje takie badanie. Trzeba mieć specjalny certyfikat, do sprawdzenia tu: https://courses.fetalmedicine.com/lists/web
    i wyniki są analizowane przez specjalny program.

    K_A_M_A lubi tę wiadomość

    ce59ue6.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bedziemy robic test podwojny i USG genetyczne. 3 marca mamy termin. Bo wtedy bedzie 12tc+0d. Tylko, ze my mamy za darmo.

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Asik87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 27 lutego 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toa no to fajnie, że tak się udało :) nie jest to tanie usg niestety :(
    Tellina dzięki za wyjaśnienie o co chodzi z tym testem :) Chyba zadzwonię i umówię się do Invicta. Jeszcze mam trochę czasu bo dopiero pod koniec marca/ na początku kwietnia muszę to zrobić.
    Dziewczyny, a wy robiłyście to badanie dla świętego spokoju aby mieć pewność że wszystko jest ok? Czy musiałyście zrobić bo coś wskazywało, że jest niepokojąco?

    Toa lubi tę wiadomość

  • Tellina Znajoma
    Postów: 28 20

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W niektórych krajach to badanie jest obowiązkowe :) mój lekarz wysłał mnie na badanie. Lepiej wiedzieć wcześniej ponieważ można się przygotować.

    ce59ue6.png
  • Asik87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 28 lutego 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślę, lepiej być spokojnym. W poniedziałek idę do swojego gin to jeszcze się wypytam co i jak.

  • spinnka Koleżanka
    Postów: 59 43

    Wysłany: 1 marca 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 35 roku życia badanie to jest obowiązkowe i bezpłatne, ja mam 33 lata i jestem po dwóch poronieniach i też dostałam skierowanie od mojej lekarki na to badanie na NFZ ze względu na zwiększone ryzyko chorób genetycznych po poronieniach. Wyniki wyszły bardzo ładne. USG i badanie z krwi Pappa oraz wolnej HCG trzeba zrobić tego samego dnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2015, 14:24

    PCOS, starania od 06.2012
    11.02.2013 - aniołek (7 tydzień)
    01.07.2014 - aniołek (8 tydzień)
    hchy3e3kx72ungcg.png[/url
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 2 marca 2015, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik87 wrote:
    Toa no to fajnie, że tak się udało :) nie jest to tanie usg niestety :(
    Dziewczyny, a wy robiłyście to badanie dla świętego spokoju aby mieć pewność że wszystko jest ok? Czy musiałyście zrobić bo coś wskazywało, że jest niepokojąco?
    U mnie badanie bedzie ze wzgledu na fakt, ze sama jestem niepelnosprawna. Chcemy miec pewnosc, ze Maluszek nic nie odziedziczyl.

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Zelma Znajoma
    Postów: 22 21

    Wysłany: 7 marca 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się właśnie mocno nad tym badaniem (Pappa) zastanawiam... i sama nie wiem czy robić czy nie. Generalnie przemawiają do mnie wszystkie badania, które pozwalają mi w razie czego podjąć jakąś akcje/leczenie/zrobić coś. A co można zrobić jeśli test Pappa wyjdzie źle?

  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 7 marca 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zelma wrote:
    A ja się właśnie mocno nad tym badaniem (Pappa) zastanawiam... i sama nie wiem czy robić czy nie. Generalnie przemawiają do mnie wszystkie badania, które pozwalają mi w razie czego podjąć jakąś akcje/leczenie/zrobić coś. A co można zrobić jeśli test Pappa wyjdzie źle?
    Przede wszystkim mozesz zrobic wtedy amniopunkcje i inne badania inwazyjne, krore dadza Ci 100% pewnosci czy jest zdrowe.

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Zelma Znajoma
    Postów: 22 21

    Wysłany: 8 marca 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toa, tak - wiem, że mogę zrobić amniopunkcję, ale także ona daje mi tylko(?) informację. Jeśli amniopunkcja wskaże jakiś problem - to nadal mam bardzo ograniczoną możliwość działania? (aborcji nie biorę pod uwagę). Dlatego się zastanawiam - czy pappa + amnipunkcja mogą mi dać coś oprócz pewności, że dziecko jest zdrowe?

  • Zelma Znajoma
    Postów: 22 21

    Wysłany: 8 marca 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze bym chciała doprecyzować - nie jestem absolutnie jakąś przeciwniczką tych testów. Próbuję sobie wyrobić własne zdanie - jakie mają zalety, jakie wady - i na tej podstawie zdecydować czy chcę je robić.

  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 9 marca 2015, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zelma wrote:
    Toa, tak - wiem, że mogę zrobić amniopunkcję, ale także ona daje mi tylko(?) informację. Jeśli amniopunkcja wskaże jakiś problem - to nadal mam bardzo ograniczoną możliwość działania? (aborcji nie biorę pod uwagę). Dlatego się zastanawiam - czy pappa + amnipunkcja mogą mi dać coś oprócz pewności, że dziecko jest zdrowe?
    Pamietaj, ze sa choroby, ktore mozna leczyc jeszcze w brzuchu mamy. Poza tym wiedzac juz, ze Maluszek bedzie chory masz lepsza mozliwosc przygotowania sie do porodu. Bedziesz mogla wybrac szpital z wyzszym stopniem referencyjnosci, sam szpital tez bedzie lepiej przygotowany do przyjecia na swiat chorego Dziecka.

    golonat lubi tę wiadomość

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 9 marca 2015, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas aborcja tez nie wchodzi w gre. Mimo ze ryzyko odziedziczenia mojej choroby jest 50/50. Niestety duze.

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Asik87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 9 marca 2015, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno tutaj nie zaglądałam. Zapisałam się na usg i test paapa na 1.04. Mam nadzieje, że będzie wszystko dobrze. Też się zastanawiałam czy zapisać się na ten test, ale w sumie każda informacja jest przydatna. W tym przypadku są to niezbędne informacje.

  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 9 marca 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My i tak dostalismy skierowanie od naszego ginekologa bo nam sie nalezy ze wzgledu na moja chorobe. Ale gdyby nie to to i tak bysmy je zrobili. Mielismy USG genetyczne i test podwojny (poziom białka PAPP-A i wolnej podjednostki βHCG). Lepiej wiedziec niz potem plakac, ze sie nic nie zrobilo.

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ