X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr usg genetyczne z testem PAPPA
Odpowiedz

usg genetyczne z testem PAPPA

Oceń ten wątek:
  • Morgiana Autorytet
    Postów: 476 339

    Wysłany: 22 września 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebag wrote:
    Na usg I trymestru robiony jest pomiar przezierności karkowej, sprawdzana kość nosowa - może je zrobić lekarz zwykły jeśli potrafi te rzeczy sprawdzić/ma certyfikat. No i to usg wykonywane jest na koniec 1 Trymestru (nie pamiętam dokładnie między którymi tygodniami) :)

    Od 11w0d do 13w6d.
    Najlepiej robic ok 12w, bo dzidziys musi miec juz ok. 5cm CRL :)

    relgh3713qsr9sah.png

    Kostek ur 18.01.2017, 2550g, 52cm
    Fasolka [*] 23.12.2015, 8tc
  • Kamiliia24 Autorytet
    Postów: 297 228

    Wysłany: 14 października 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , byłam na usg w 11tc4dniu. Chodzę do dwoch lekarzy, jeden mnie olał trochę (chodziłam do niego w poprzedniej ciazy która sie nie rozwijała). Ten co byłam teraz zapytał czy miałam polecane badania prenatalne/genetyczne. Ja sie zaczęłam zastanawiać bo oczywiście poprzedni lekarz nic nie wspomniał w 9 tygodniu. No wiec na usg akurat małe ułożyło sie profilem. Było akurat śliczne widać nóżki i raczki. Zmierzyl NT 1,2 wiec sie uspokoiłam. Nie wspominał jednak nic o kości nosowej czy jest widoczna. Ja oczywiście juz sie naczytałam o braku kości przy prawidłowym NT. :/ któraś z was miała podobnie ze nic lekarz nie wspominał ?

    f2wl3e5ey0rxbebl.png

    f2w3yx8d54ohfowx.png


  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 17 października 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiliia24 wrote:
    Witam , byłam na usg w 11tc4dniu. Chodzę do dwoch lekarzy, jeden mnie olał trochę (chodziłam do niego w poprzedniej ciazy która sie nie rozwijała). Ten co byłam teraz zapytał czy miałam polecane badania prenatalne/genetyczne. Ja sie zaczęłam zastanawiać bo oczywiście poprzedni lekarz nic nie wspomniał w 9 tygodniu. No wiec na usg akurat małe ułożyło sie profilem. Było akurat śliczne widać nóżki i raczki. Zmierzyl NT 1,2 wiec sie uspokoiłam. Nie wspominał jednak nic o kości nosowej czy jest widoczna. Ja oczywiście juz sie naczytałam o braku kości przy prawidłowym NT. :/ któraś z was miała podobnie ze nic lekarz nie wspominał ?
    A nie widziałaś dzidziusia z profilu? U mnie powiedział, że nosek jest i ja sama również doskonale go widziałam. Jakby coś było nie tak to na pewno lekarz by Cię poinformował.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 17 października 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobacz w wydruku z badań. U mnie pisze jak byk: Kość nosowa widoczna.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ