X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ćwiczenia w ciąży
Odpowiedz

Ćwiczenia w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Hellena Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jak jest u Was z aktywnością ruchową? Chodźcie na jakieś zajęcia, siłownię? Jeżeli tak, to jak czujecie się po takich ćwiczeniach? Jestem teraz w 18 tygodniu i dzisiaj zaczęłam chodzić na zajęcia ruchowe- zdrowy kręgosłup. Planuję też chodzić na siłownię (rowerek,bieżnia, ćwiczenia otwierające klatkę piersiową) i pilates. Dzisiaj było naprawdę ok, ćwiczenia z piłkami, wzmacniające kręgosłup i mięśnie miednicy, dlatego myślę,że z 3 razy w tygodniu można by było chodzić na takie zajęcia.

  • guska91 Nowa
    Postów: 2 7

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlugo sie zabieralam za cwiczenia, ale wczoraj wreszcie zaczelam. Nic mocno obciazajacego, na yt jest mnostwo filmikow z cwiczeniami, wiec bede z nich korzystac przynajmniej 4-5x w tygodniu, a najchetniej codziennie. Do tego codziennie mam prawie 6km spacer do pracy i z pracy, wiec poki co udaje mi sie jako tako utrzymac forme :) U mnie 22tc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2017, 13:28

  • Wiol Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie uskuteczniam Aqua aerobik a w domu z yt ćwiczenia na piłce.
    Do tego oczywiście spacery. 25 tc

  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cwicze od poczatku ale w domu z yt...z tym ze w pierwszym trym. Malo bo zle sie czulam a teraz tak ze 4 razy w tyg. Sobie cwicze

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cwicze z plytami Chodakowskiej (dla kobiet w ciazy) i Lewandowskiej (tez dla kobiet w ciazy). Polecam zwlaszcza Lewandowska, na jej plycie znajduje sie az 6 treningow! Cwicze okolo 4 razy w tyg.

    Invictia lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 2 maja 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży ćwiczyłam normalnie na siłowni, tylko nieco lżej. Niestety poroniłam.
    Teraz z powodu plamień o nieznanym pochodzeniu musiałam się oszczędzać w I trymestrze. W II mam zgodę na rower, bieżnię, marsze, spacery, basen, jogę itp. Ogólnie wszystkie niesiłowe sporty.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 4 maja 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin pozwoliła jedynie spacerować. Na moje zapytanie, czy mogę jakąś jogę, zdrowy kręgosłup, rzekła - pani mi ciążę zagrozoną (jestem po poronieniu zatrzymanym) i żadne zumbry srumby i skakania nie są dobre na ciążę :) (ogólnie lekarz ok, żeby nie było :) ) także pozostają mi spacerki :) a przed ciążą duuuuużo ćwiczyłam - z racji niedoczynności tarczycy kilka razy w tygodniu siłownia/fitnessy i zumby ;)

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 4 maja 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też ćwiczę regularnie, głównie treningi z Chodakowska, raczej te spokojne, które zbytnio nie podnoszą tętna. Jestem w 12 tc i czuję się świetnie! Mam zamiar ćwiczyć tak długo, na ile będę miała siłę i brzuch nie będzie przeszkadzał.

    dev319pr___.png
  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ćwicze z Lewandowską, bardzo przypadły mi jej treningi, no i przez to,ze sama w ciazy byla mam pewnosc,ze cwiczenia sa bezpieczne :) Treningi dla kobiet w ciazy Chodakowskiej jakos mnie nie przkonuja,bo widzialam podskoki itp a wg mnie nie sa to wskazane cwiczenia....

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 5 maja 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    labamba wrote:
    Ja ćwicze z Lewandowską, bardzo przypadły mi jej treningi, no i przez to,ze sama w ciazy byla mam pewnosc,ze cwiczenia sa bezpieczne :) Treningi dla kobiet w ciazy Chodakowskiej jakos mnie nie przkonuja,bo widzialam podskoki itp a wg mnie nie sa to wskazane cwiczenia....

    Nie wiem, gdzie widzialas podskoki w treningu dla kobiet w ciazy chodakowskiej? mam ten trening i podskokow w nim nie ma :) Mam tez plyte Lewandowskiej i zgadzam sie, jest rewelacyjna :)

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 5 maja 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można się zmęczyć tymi ćwiczeniami z Lewandowska? Mięśnie dostają popalić?

    dev319pr___.png
  • Wiol Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 7 maja 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam, jak to jest dziewczyny z tymi ćwiczeniami od Lewandowskiej? Męczące?

  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 8 maja 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiufiu wrote:
    Można się zmęczyć tymi ćwiczeniami z Lewandowska? Mięśnie dostają popalić?

    Wg mnie mozna sie zmeczyc :) Najlepsze na tej plycie jest to, ze jest tam, az 6 treingow! Wiec jesli chcecie sie zmeczyc po prostu wlaczacie wszystkie, jeden po drugim i na drugi dzien czlowiek ledwo chodzi :) Uwazam, ze ta plyta jest rewelacyjna, cwicze z nia 4 razy w tygodniu. Treningi sa krotkie, okolo 20 min kazdy, wiec w sam raz dla osob ktore maja malo czasu i dla tych, co chca zaczac na spokojnie. Ja polecam :)

    Wiol lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 8 maja 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super. Muszę w końcu wypróbować.

    dev319pr___.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie te wszystkie ćwiczenia z yt są tak nudne,że wyłączałam po 3 minutach i siadam na kanapie :P

    Kiedyś ćwiczyłam z chodakowską , głównie killer i turbo wyzwanie (oczywiście nie w ciąży ) i czułam że to jest to :)

    Te treningi Ani Lewandowskiej można znaleźć gdzieś na necie ,czy trzeba kupić płytkę? Może bym spróbowała :)

  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 8 maja 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turbo wyzwanie to mój ulubiony program - po porodzie będzie walka!

    dev319pr___.png
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 9 maja 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bridget wrote:
    Dla mnie te wszystkie ćwiczenia z yt są tak nudne,że wyłączałam po 3 minutach i siadam na kanapie :P

    Kiedyś ćwiczyłam z chodakowską , głównie killer i turbo wyzwanie (oczywiście nie w ciąży ) i czułam że to jest to :)

    Te treningi Ani Lewandowskiej można znaleźć gdzieś na necie ,czy trzeba kupić płytkę? Może bym spróbowała :)

    Niestety trzeba kupic plytke. Cena ok 30 zl ale na niej jest az 6 treningow, wiec sie naprawde oplaca :)

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • Lavender Debiutantka
    Postów: 6 11

    Wysłany: 10 maja 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie basen, ćwiczenia z Lewandowską i spacery, dbam o to, żeby nie podnosić za bardzo tętna. Nie myślałam, że tak polubię basen w ciąży- czuję się po nim rewelacyjnie, polecam z całego serca :)

    Lavender
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 12 maja 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zanim zaszłam w ciążę bardzo aktywnie ćwiczyłam na siłowni (wolne ciężary), 3-4 razy w tygodniu. Przez pierwsze 4-mce ciąży umierałam z powodu mdłości, później przez 1,5 miesiąca przeprowadziłam się z mężem do teściów (remont mieszkania) i wtedy grane były tylko spacery.

    Od ok 26tc jestem 2 razy w tygodniu na siłowni, jeżdzę na rowerku bądź chodzę na orbitreku (ok 25min), następnie małe ćwiczenia z hantelkami (do 2kg), wzmacniam górne partie ciała, następnie relaks na wielkiej piłce i rozciąganie na macie - czuje się jak nowonarodzona <3

    Oczywiście jestem pod kontrolą lekarza, który nie widzi żadnych przeciwskazań co do ćwiczeń a że mam kilkuletnie doświadczenie na siłowni i bardzo dobrze znam swoje ciało to wiem na co mogę sobie pozwolić :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 15 maja 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta a dużo przytyłas w ciąży? Zastanawiam się na ile te nasze aktywności mają wpływ na przybieranie wagi, bo u mnie niestety chyba kg przybyło zbyt dużo, pomimo wszelkich starań....

    dev319pr___.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ