X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr II Trymestr
Odpowiedz

II Trymestr

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2013, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To życzę smacznego w takim razie ;) Ja zawsze jadłam taką sałatkę na szybko jajko, avocado, pomidor, ale mam ochotę ją urozmaicić i przyszło mi do głowy pokombinować ze składnikami jakich się dodaje do guacamole z avocado (właśnie te pestki, czosnek, kapka cytryny). Swoją drogą polecam samo guacamole na kanapeczki o poranku :)


    Wersji jest sporo, ja robię tak:

    * 2-3 avocado (na 2 dorosłych) wydrążyć łyżką ze skórki i rozgnieść w misce widelcem
    * cytryna do smaku
    * 2 ząbki czosnku (my bardzo lubimy czosnek, ale jak ktoś nie lubi, to może zgnieść jeden i dodawać ta papkę do smaku sobie)
    * sól, pieprz
    * oliwa z oliwek i / lub olej lniany
    * podprażone wcześniej, łuskane pestki dyni i słonecznika (można dowolnie, albo wrzucić do całości i wymieszać, albo sobie osobno posypywać)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2013, 15:15

    michaela, Lalita2710, Kropka lubią tę wiadomość

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 5 lipca 2013, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postanowiłam się pokazać:-) na brzuszek tez przyjdzie pora:-)

    Suzy Lee, Lalita2710, Ana27, Kropka, polska_dziewczyna, pasia27 lubią tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • justa24 Autorytet
    Postów: 4388 3748

    Wysłany: 5 lipca 2013, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wow dziewczyny nie było mnie 2 dni a ile tu nowinek do poczytania no i nie sadziłam ze taki kulinarny wątek powstanie:) aż nabrałam smaka na to wszystko:) puki co muszę sie zadowolic knedlami z truskawkami(robilam z mama wyszły cudowne.. ja to i przed ciąża bardzo lubiłam kluchy a teraz jem jem i nie moge sie nimi wprost najeść:)generalnie tez mam tak jak wy bez przerwy apetyt wzmożony.. nawet jem po 2 kolacje bo mój maż wraca późno w z pracy i gdy on je kolacje to ja jem drugą z nim:P chciałabym przytyc troche wieęcej bo przed ciaża zreszta cale życie miałam niedowage teraz tez można tak powiedzieć,nie mniej jednak wyniki badań zawsze mialam dobre,mam taka przemiane materi i co zrobic, narazie udało mi sie przytyć 4.600 do 23 tygodnia.Chyba ze teraz włansie w 6 miesiącu coś sie ruszy.

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    bhyw2n0a5n2aiq1p.png

  • Asiulka83 Autorytet
    Postów: 1461 1593

    Wysłany: 5 lipca 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z was moze chorowała na zapalenie oskrzeli w ciazy ? porazka.....mam tak straszny kaszel bylam dzis u lekarza i przepisla mi leki homeopatyczne i syrop drosetux...mam nadzieje ze nie zaszkodzą dzidzi ani one ani kaszel....a dopiero we wtorek ide do mojej ginekolog.....

    w4sqe6hh0hef2wx2.png

    ukdy3e5e07dpccv2.png
    19.12. jest <3 , 09.01 3.84 cm <3 , 21.01 5,65 cm <3, 6.02 8,06 cm Boy <3 2.03 238g <3 15,05 1500 g <3 27.07 3540 <3
    ukdyj44j0v7sy1vp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2013, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie miałam zapalenia oskrzeli, ale już tydzień leczę się z infekcji i też kaszlę i nadal mam katar, ale juz uczucie ucisku z płuc zniknęło. Brałam sinupret, rutinoscorbin, syrop sosnowy, prenalen ale nie pomógł w niczym, woda morska do nosa, inny internista polecił mucofluid, ale dałam synkowi do walizki. Do tego domowe sposoby, czosnki, cytryny, leżenie...

  • justa24 Autorytet
    Postów: 4388 3748

    Wysłany: 6 lipca 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leki homeopatyczne sa na tyle bezpieczne,że można je brać.. wiadomo najlepiej jest nic nie brać :P no ale czasem trzeba, wtedy wybieramy mniejsze zło.Ja na poczatku ciazy bylam przeziębiona ale duzo to leczyłam sie domowymi metodami.

    Asiulka83 lubi tę wiadomość

    bhyw2n0a5n2aiq1p.png

  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 6 lipca 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powolutku małymi kroczkami postanowiłam zacząć zastanawiać się nad porodem - fakt to jeszcze odległa perspektywa ale wole miec czas niz zostawiac to na koniec - w takich przypadkach czesto trace glowe. No i załozyłam osobny watek gdzie rodzić w krakowe:) Krakowianki pomozecie troche w zebraniu informacji z pierwszej ręki?

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 6 lipca 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa jaki ladny brzusio ;-)
    Dziewczyny a co z Nienormalna i Vivien.zaginely w akcji oobietki ;-) ?

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • justa24 Autorytet
    Postów: 4388 3748

    Wysłany: 6 lipca 2013, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    Justa jaki ladny brzusio ;-)
    Dziewczyny a co z Nienormalna i Vivien.zaginely w akcji oobietki ;-) ?
    Dzieki pasia:) teraz tak patrze i widzę że został Ci miesiąć do porodu:) boisz sie troszke?? bo ja przyznam że tak choć mi został jeszcze cały 3 trymestr.

    bhyw2n0a5n2aiq1p.png

  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 6 lipca 2013, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny słowniczek znalazłam, większość rzeczy już znałam, ale kilka rzeczy też się rozjaśniło, wklejam może komuś się przyda


    Drabinka do porodu - wygląda jak zwykła drewniana drabinka znana z sal gimnastycznych, służy do porodu w pozycji siedzącej lub stojącej. Pomaga odciążyć kręgosłup i nogi. Podczas skurczu kobieta powinna mocno chwycić się drabinki lub opierać się o nią. Ćwiczenia przy użyciu drabinek polegają na zawieszeniu się na nich na rękach i przyjmowaniu pozycji głębokiego przysiadu albo wykonywaniu krążenia bioder z równoczesnym przytrzymywaniem się drabinki.

    Immersja wodna - zanurzenie w wodzie podczas porodu. Ciepło wody zmniejsza wydzielanie adrenaliny, rozluźnia mięśnie, zmniejsza napięcie nerwowo-mięśniowe, odpręża, łagodzi ból. Temperatura wody powinna wynosić 36-37 stopni C. W pierwszej fazie porodu czas przebywania w wodzie nie powinien przekraczać 30 minut. Po 30-minutowej przerwie można wrócić do wody.

    Kontakt skóra do skóry - położenie nagiego dziecka na nagiej skórze matki bezpośrednio po porodzie, jeszcze przed przecięciem pępowiny. Według nowych standardów porodu fizjologicznego, które weszły w życie 7 kwietnia 2011 r. jako rozporządzenie ministra zdrowia, pierwszy kontakt powinien trwać nieprzerwanie dwie godziny. W tym czasie powinno nastąpić pierwsze karmienie piersią. Ocena w skali Apgar, wstępne badanie i odpępnienie odbywać się powinno bez zabierania noworodka z brzucha (piersi) mamy. Kontakt skóra do skóry ułatwia dziecku adaptację do warunków życia poza brzuchem, uspokaja dziecko, sprzyja nawiązywaniu bliskości między matką a dzieckiem, umożliwia też dziecku kolonizację z bakteriami matki, co chroni je przed bakteriami szpitalnymi.

    Krzesło do porodu - niskie, ma solidne oparcie i wycięcie w okrągłym siedzisku. Na krzesełku kanał rodny kobiety skierowany jest pionowo w dół, więc główka dziecka obniża się szybciej, jest też większa możliwość odginania się kości ogonowej, co powoduje, że dziecko łatwiej wychodzi z kanału rodnego. W tej pozycji łatwiej też kobiecie oddychać i skupić się na parciu.

    Lina - służy do porodu w pozycji stojącej. Korzysta się z niej jak z drabinek - zawieszając się na niej i przytrzymując podczas skurczu.

    Piłka do porodu (położnicza) - duża gumowa piłka wypełniona powietrzem. W pierwszej fazie porodu kobieta powinna usiąść na piłce okrakiem, chwycić się uszu piłki lub drabinki i lekko podskakiwać na piłce w czasie skurczy. Gdy skurcze ustają, kobieta powinna lekko bujać się na piłce i kręcić biodrami. Ćwiczenia na piłce łagodzą ból, ułatwiają dziecku prawidłowe ustawienie się w kanale rodnym.

    Pozycja wertykalna podczas porodu - powoduje szybsze rozwieranie szyjki macicy, bo główka dziecka mocniej na nią naciska. Skraca czas porodu nawet o 35 proc., ponieważ skurcze macicy są bardziej regularne, silniejsze i częstsze, ułatwia też oddychanie, zmniejsza napięcie i lęk, ułatwia parcie, bo gdy kobieta stoi, kuca lub siedzi, kanał rodny skierowany jest do dołu. Pozycja wertykalna zmniejsza ryzyko pęknięć krocza, bo w trakcie parcia tkanki wokół krocza równomiernie się naciągają. Ma też pozytywny wpływ na dziecko, które rodzi się bardziej dotlenione dzięki lepszemu ukrwieniu łożyska.

    Stopień referencyjności szpitala - oznacza stopień wyspecjalizowania placówki. Od 2004 r. w Polsce istnieje podział na trzy stopnie referencyjności szpitali w zakresie opieki nad kobietą ciężarną i noworodkiem. Pierwszym stopieniem oznaczone są szpitale, w których rodzą kobiety w ciąży prawidłowo przebiegającej, niepowikłanej, w terminie porodu. Oddziały posiadające drugi stopień powinny być odpowiednio przygotowane i zabezpieczone na przyjęcie kobiety w ciąży zagrożonej, przygotowane na intensywną opiekę nad wcześniakami i noworodkami. Trzeci stopień oznacza placówki kliniczne, najwyżej wyspecjalizowane, które mogą przyjąć kobiety z wysokim zagrożeniem ciąży oraz są przygotowane na opiekę nad maluchami z wadą rozwojową, urodzonymi przed 31. tygodniem ciąży. Stopień referencyjności określony jest warunkami i jakością świadczonych usług, na które składają się określone kwalifikacje personelu, doświadczenie kliniczne, możliwości leczenia pacjentek i noworodków przyporządkowanych do określonego stopnia referencyjności, możliwości wykonania badań diagnostycznych, wyposażenie i dostęp do specjalistycznej aparatury medycznej, a także warunki lokalowe.

    System rooming-in - system "matka-dziecko", czyli wspólny pobyt matki i noworodka w szpitalu od chwili narodzin aż do wypisu. System ten powstał z połączenia dwóch oddziałów: położniczego i noworodkowego. W Polsce upowszechnił się w ciągu kilkunastu ostatnich lat za sprawą akcji "Rodzić po ludzku". Pobyt matki z dzieckiem od momentu narodzin sprzyja karmieniu piersią, nawiązywaniu kontaktu i bliskości między matką a dzieckiem, umożliwia matce aktywny udział we wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych, które odbywają się przy dziecku (kąpanie, ubieranie, przewijanie itp.).

    Worek sako - ceratowy duży worek wypełniony maleńkimi kuleczkami styropianu, który idealnie dostosowuje się do kształtu ciała. Przyspiesza rozwieranie szyjki macicy i ułatwia kobiecie relaks, odciąża kręgosłup, usuwa zmęczenie. Można na nim usiąść jak w wygodnym fotelu lub uklęknąć na ziemi, opierając przednią część tułowia na worku. Plecy są wówczas lekko pochylone, co zmniejsza bóle w krzyżu.

    Znieczulenie podpajęczynówkowe - najbardziej skuteczny i najbezpieczniejszy sposób znieczulenia w czasie planowego lub nagłego cięcia cesarskiego. Powoduje utratę czucia i możliwości poruszania nogami przez kilka godzin. Kobieta pozostaje po podaniu znieczulenia podpajęczynówkowego w pełni świadoma. Polega na wstrzyknięciu środka znieczulającego za pomocą bardzo cienkiej igły.

    Znieczulenie zewnątrzoponowe (zzo) - najskuteczniejsza i najpopularniejsza metoda uśmierzania bólu porodowego. Po jego podaniu kobieta znieczulona jest od pasa w dół, ale może swobodnie się poruszać. Zabieg polega na umieszczeniu za pomocą igły cewnika w przestrzeni zewnątrzoponowej kręgosłupa (koniec cewnika pozostaje na zewnątrz, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia rdzenia jest prawie zerowe). Przez cewnik podaje się odpowiednią dawkę leków znieczulających. Leki zaczynają działać po ok. 15 minutach. Dawka wystarcza na ok. 2 godz. Znieczulenie zewnątrzoponowe podaje się, gdy rozwarcie szyjki macicy osiągnie ok. 4 cm. Podane zbyt wcześnie - może wstrzymać akcję porodową. Podane, gdy rozwarcie szyjki macicy sięgnie 7-8 cm, może zacząć działać już po urodzeniu dziecka lub jego najsilniejsze działanie może przypaść na czas parcie, co niekorzystnie wpływa na przebieg porodu. W zzo można wykonać w razie konieczności cesarskie cięcie. Leki wykorzystane przy zzo nie przedostają się przez łożysko, nie wpływają niekorzystnie na dziecko, po podaniu zzo można od razu po porodzie karmić piersią. Należy pamiętać, że znieczulenie zewnątrzoponowe to ingerencja medyczna w poród, która często wymusza kolejne interwencje: podanie oksytocyny, częste monitorowanie tętna płodu (co uniemożliwia poruszanie się podczas pierwszej fazy porodu). Po porodzie z zzo kobiety mogą odczuwać bóle głowy i krzyża.

    Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,39245,9775035,Przed_porodem__Slowniczek_pojec_szpitalnych.html#ixzz2YGET1cxN

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 6 lipca 2013, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michela:)
    Polecam filmiki : I faza porodu: http://www.mamazone.pl/tv/film,24093,6-pozycji-na-pierwsza-faze-porodu.aspx
    Faza parcia: http://www.mamazone.pl/tv/film,24287,3-pozycje-na-faze-parcia.aspx
    Jak nacinają kroczę jeśli muszą jeśli się chcę: http://www.mamazone.pl/tv/film,23715,jak-nacina-sie-krocze.aspx
    I inne dotyczące porodu itd: http://www.mamazone.pl/tv/szkola-rodzenia.aspx

    Wysłałam ci tak żebyś szukać nie musiała:))

    michaela lubi tę wiadomość

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 6 lipca 2013, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki lalita:* na razie zachowuje linki i odkładam na chwilke pózniej zeby nie za duzo na raz :)

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 6 lipca 2013, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filmiki są 2-3 minutowe. To taki obrazkowy opis porodu:)) Więc możesz do nich wracać jeszcze z milion razy;)

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 6 lipca 2013, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa24 wrote:
    Dzieki pasia:) teraz tak patrze i widzę że został Ci miesiąć do porodu:) boisz sie troszke?? bo ja przyznam że tak choć mi został jeszcze cały 3 trymestr.
    justa tak dokladnie miesiac ale to nigdy nie wiadomo kiedy maly zrobi wyskok.hehe nie boje sie nie ma czego i podchodze do tego ze pojde i urodze synka i w konku go zobacze i przytule a tyle lat na niego dzekalam ;-)hihi juz nie moge sie doczekac.a bol..owszym musi byc bo jak innaczej ale nie wiem czego sie spodziewac wiec nie mysle o tym..

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 6 lipca 2013, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nina milo Cie poznac i Suzy rowniez ;-) kobietki sie ujawniaja :-)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 6 lipca 2013, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie gotuję Bób :)) pierwszy w tym sezonie;))
    http://www.tesco.pl/kulinarni-lowcy-smakow/t/bob-wartosci-odzywcze

    Już pachnie w całym mieszkaniu;))

    Miłego sobotniego wieczorka dziewczyny;)

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • Asiulka83 Autorytet
    Postów: 1461 1593

    Wysłany: 6 lipca 2013, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pychotka :) ja tez uwielbiam bób :) ugotowalam sobie dwa dni.....chyba musze powtórzyć ta przyjemnosc a jak na razie zadawalam sie ogorkami malosolnymi

    w4sqe6hh0hef2wx2.png

    ukdy3e5e07dpccv2.png
    19.12. jest <3 , 09.01 3.84 cm <3 , 21.01 5,65 cm <3, 6.02 8,06 cm Boy <3 2.03 238g <3 15,05 1500 g <3 27.07 3540 <3
    ukdyj44j0v7sy1vp.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 6 lipca 2013, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalita znowu robisz smaka ;-) ja jeszcze bobu nie jedlam w tym sezonie..
    Ale ogorki malosolne juz sie przejadly hehe

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 6 lipca 2013, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też się przejadły bo kilka razy robiliśmy z mężem sami:) Od kąd się pojawiły:P

    Bób w sumie drogi jeszcze za 0,5kg 8zł kiedyś tyle za 1kg było. Ale 0,5kg a i tak czuje się obżarta... Więc mam dość bobu na jakiś czas;P Oczywiście 0,5 kg z mężem zjadłam nie sama:P

    Pasia czy to prawda że ost 1,5 m-ce ciąży się dłuży... tak wszyscy mi mówią że tak szybko mi zleci ,ale ost 1,5 miesiąca będzie mi się dłużyć

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 6 lipca 2013, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to prawda..tyle ze jak wszystko zostawisz na ostatni dzwonek czyli zakupy dla malca,wyprawka czy jakies remonty to chyba tak sie nie dluzy ale jak juz wczesniej sukcesywnie sie przygotuje i kupi wszystko to sie dluzy i odlicz dnia..ale wiadomo ze nie zna sie dnia ani godziny kiedy nastapi ten moment..no a przede wszystkim samopoczucie jest rozne,fizyczne i psycjiczne..no i rozne sytuacje bo skurcze wczesniejsze i lezenia albo cus..wiec nie ma co na koniec zostawiac wszystkiego.ja juz spakowana i dzisiaj ciuszki do szpitala naszykowalam..42dni to jest nie zle.hehe

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ