X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Imiona dla dzieci
Odpowiedz

Imiona dla dzieci

Oceń ten wątek:
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha, u nas też będzie Olek :) To jedynie imię dla chłopca, które i mnie i mojemu mężowi się spodobało. Tak jak piszesz- to imię można odmieniać na różne sposoby w zależności od wieku dziecka i sytuacji :)

    kamyczek86, adrenalina lubią tę wiadomość

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny w piatek dowiedzialam ze bedzie chlopak coz za radocha caly weekend dumalismy naimieniem bo miala byc Antonina, i tak wahamy sie pomiedzy Antosiem a Frankiem chociaz Antoni to jakos bezpluciowo mi brzmi :-) wygrywa Franus na razie :-)

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • ewuszka Przyjaciółka
    Postów: 82 171

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas jak będzie dziewczynka to Ola lub Natalia, a chłopiec to Michaś :)
    Zaden Franek czy Olek bo jako nauczyciel w szkole podst widzę i uczę samych Olków i Franków :)

    unbeldi lubi tę wiadomość

    thgf9n7308r1f84t.png
  • gora Koleżanka
    Postów: 41 24

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cały czas myślę o naszej Toni... Tak wiele dziewczynek nosi teraz to imię. Chodzi nam po głowie jeszcze imię Anatolia i Jaśmina. Co myślicie ?

    relgjw4zajr5qyeh.png
  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gora, i jedno i drugie piękne. A Tonia będzię jedyna i wyjątkowa bo Wasza :)

    gora lubi tę wiadomość

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My spodziewamy się córci - Alicji :)

  • pani_mamusia Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie dziewczynka - Pola :) Mnie jeszcze podobały się imiona Lidia lub Lila, ale mężowi niestety nie. Podoba mi się również Julka, czy Hania ale teraz są mega popularne.

    Co do chłopca to mieliśmy dylemat, mnie się podoba Antoś, Adaś, Oluś :)

    5djy9n73yf5lrnu4.png
  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie będzie dziewuszka - Łucja . Takie coraz popularniejsze imie w ostatnich latach ale na pewno nie tak jak Hanka, Julia, Ola, Zuzia .
    Tutaj mozna zobaczyc i oszacowac ile mniej wiecej dzieci o tym samym imieniu spotka sie na placu zabaw, w żłobie czy przedszkolu :)
    https://mswia.gov.pl/pl/sprawy-obywatelskie/statystyki-imion-i-nazw

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wstępnie jeśli będzie dziewczynka to Róża albo Karolina.. a jeśli synek to Piotr lub Igor... Chociaż z ukochanym weźmiemy się bardziej za myślenie o imionach jak się dowiemy płci, wtedy może nam coś nowego do głowy przyjdzie :)

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • marta258 Autorytet
    Postów: 2292 1669

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie syn Antoś :) Gdyby była dziewczynka to Alicja lub Natalia.

    f2wl3e5eeh69r9ad.png
    l22ncwa1wnquuzg4.png
  • cindi88 Przyjaciółka
    Postów: 80 165

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla córeczki mamy już wybrane - Liliana- tak jak moja najukochansza na świecie Babcia :) a dla synka jeszcze się wahamy bo mężowi bardzo podoba się Ksawery a mnie trochę mniej i wciąż prowadzimy zaciekle negocjacje ;)

    klz9tv7392oz6dq0.png

    8599csqvw133gcva.png
  • Ruzia Ekspertka
    Postów: 155 103

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie Olek :-) w moim środowisku to imię nie jest aż tak bardzo popularne, bo nie znam osobiście żadnego :-) zresztą nawet jakby było, to wolę dać dziecku imię popularne i takie które mi i mężowi się podoba, niż silic się na oryginalność i szukać imienia, które jest niespotykane. Moja znajoma nazwała syna imieniem Jurand i...po 2 miesiącach zmieniła na Michał. Nie wiem czy ludzie jej coś niemiłe mówili o tym imieniu czy sama przejrzala na oczy :-)

    Ruzia

    mhsv2n0adhbxs4dq.png
  • Aanka29 Przyjaciółka
    Postów: 93 25

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od dawna choruję na imię Mikołaj :-) a więc oczywiste że tak będzie miał na imię mój synek. Córeczkę już mamy - Andżelikę. Podoba mi się też Alan ale mężowi nie więc będzie Mikuś :-) Tym bardziej że imieniny będą obchodzić wspólnie 6 grudnia...tak więc dwie pieczenie na jednym ogniu.

    hchys65g1ies69s4.png[/url]
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aanka29 wrote:
    Ja od dawna choruję na imię Mikołaj :-) a więc oczywiste że tak będzie miał na imię mój synek. Córeczkę już mamy - Andżelikę. Podoba mi się też Alan ale mężowi nie więc będzie Mikuś :-) Tym bardziej że imieniny będą obchodzić wspólnie 6 grudnia...tak więc dwie pieczenie na jednym ogniu.

    Ja mam Mikołaja 3 letniego :) Chciałam najpierw Alana ale teraz cieszę sie że zmieniłam zdanie.

    Teraz jeszcze zanim zaszłam w ciążę spodobało mi sie imię Ignacy. Mężowi tez odpowiada więc będzie Ignaś :)

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • gora Koleżanka
    Postów: 41 24

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    unbeldi wrote:
    Gora, i jedno i drugie piękne. A Tonia będzię jedyna i wyjątkowa bo Wasza :)
    Masz rację!
    Chyba nie warto się przejmować popularnoscia imienia ale jego dopasowaniem do dziecka, nazwiska itp.
    Dziękuję :)

    relgjw4zajr5qyeh.png
  • Posti77 Autorytet
    Postów: 490 204

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto ściągnąć sobie listę najczęściej nadawanych imion w 2015r. i unikać pierwszych 10 pozycji żeby dziecko nie było na przykład jednym z 5 w klasie ;)

    w 2015 najczęściej nadawane dla dziewczynek - zaczynając od najbardziej popularnych :
    1. Zuzanna 2. Lena 3. Julia 4. Maja 5. Zofia 6. Hanna 7. Amelia 8. Aleksandra 9. Alicja 10. Natalia 11. Wiktoria 12. Oliwia 13. Maria 14. Emilia 15. Nikola
    (Antonina 18 miejsce)

    chłopcy:
    1. Jakub 2. Antoni 3. Szymon 4. Jan 5. Filip 6. Kacper 7. Aleksander 8. Franciszek 9. Mikołaj 10. Wojciech 11. Adam 12. Michał 13. Marcel 14. Wiktor 15. Piotr

    W poszczególnych regionach kraju kolejność jest inna ale zbliżona do w/w.

    27 lat W-wa
    3i49upjya7y4fzkb.png
    20150620040113.png
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie trudno z wyborem imienia... Z dziewczynką może jakoś pójdzie, chociaż nasze typy ostatnio zaskakująco zyskały na popularności, ale z chłopca to nic nie będzie :P. Ja mam parę propozycji, ale małż kręci na wszystko nosem, a sam nic nie chce wymyślić - no gorzej niż z babą xP.
    Martwi mnie ta popularność Majek i Julek, więc pewnie będzie Kaja, Olga albo Sylwia (przynajmniej chwilowo, w końcu męża wybór trochę przerasta, więc niczego nie mogę być pewna jeszcze). To ostatnie ma szansę przetrwać, bo małż to maniak motoryzacji i mu się z modelem Nissana kojarzy dobrze - i jak się z tym chłopem dogadać? :D Mnie się jeszcze od zawsze podobała Ida, ale to teraz różne dziwne skojarzenia rodzi, a nie chcę, żeby dziecko miało nieprzyjemności, bo ktoś w swoim ograniczeniu będzie jej imię z filmem (nie najgorszym zresztą ;P) zestawiał i jakieś głupie docinki robił... I jest jeszcze Anita, ale mąż udaje głuchego, kiedy mu to imię podrzucam, więc raczej spisane na straty.

    Sama mam bardzo popularne w moim pokoleniu imię i raczej wielkiej radości mi to nie sprawiło - szczególnie, że mój ojczulek wymyślił, że dla odmiany zamiast Magdaleny będę Magda i tak oto przez całe życie muszę się ze wszystkimi wykłócać, bo wszyscy wiedzą lepiej, jak mam na imię xD. Zawsze miałam pokreślone/przepisywane świadectwa, dyplomy, dokumenty, bo nikt nie rozumiał, że jak mówię, że mam na imię Magda, to znaczy Magda a nie Magdalena... Dlatego nie polecam mało popularnych wersji dobrze znanych imion ;).
    A w szkole to nawet miałam rówieśniczkę, która, gdyby nie to, że była Magdalena, nazywałaby się identycznie jak ja, bo oczywiście do mega popularnego imienia miałam też w zestawie najpopularniejsze nazwisko w Polsce xD. Dobrze, że mnie mąż własnym poratował to chociaż adres poczty do oficjalnej korespondencji mogę znaleźć bez miliarda dodatkowych cyferek czy literek :P.

    AKUxp2.png
  • Sylwia33 Koleżanka
    Postów: 37 17

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    imiona moich dzieci to Kacper Jan i Kaja Aniela . Nie mieszkamy w Polsce i tutaj imie syna jest rzadko spotykane ( jest jeden na cala szkole). Dla corki jak wybieralismy teraz imie ( ma prawie 3 miesiace) to juz nie chcialam imienia bardzo popularnego.Czesto jak jestem w Polsce to na kazdym kroku slysze - Kacper ;) No i tak po prawdzie to imie dla corki wybral syn :))))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2016, 18:00

    17u9h371a0pgn9oc.png
    km5scwa124lzgy51.png
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie patrzę zupełnie na popularność danego imienia. Wybraliśmy z mężem takie, jakie nam się podoba i jak już wcześniej pisałam- jest uniwersalne. Ja u siebie w klasie miałam 4 Karoliny i jakoś nie ubolewała żadna z nas nad tym. Wolę popularne ale normalne imię niż silenie się na oryginalność, z czego potem wychodzą Myszony, Żyrafy i inne dziwne twory imienne.

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz,między Żyrafem, a dziesiatym w klasie Kubusiem, jest jeszcze trochę fajnych, a nieoklepanych imion.

    polkosia, mi_lena, Snow White lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aywig57pz.png
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ