X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Imiona dla dzieci
Odpowiedz

Imiona dla dzieci

Oceń ten wątek:
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zawsze miałam kilka Agnieszek w klasie i chociaż uwielbiam to imię, to czasy szkoły mnie wk... :P Byłam najlepsza ze ścisłych przedmiotów, a zawsze mylona z gorszymi. Nauczycielka potrafiła mnie brać do tablicy i dziwić się, że coś umiem albo czegoś nie umiem, a potem bąkać pod nosem, że to przecież inna Agnieszka to miała zrobić.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, Polkosia, po co generować mnóstwo takich drobnych pomyłek. Poza tym wolałabym, żeby nie zbiegało mi się pół podwórka, kiedy będę dzieci wołać :P. Jasne, że rozumiem rodziców, którzy i tak wybierają te najpopularniejsze imiona - sama jestem trochę rozdarta, bo od dawna nam się podobało imię Maja, ale kiedy widzę statystyki, to nie jestem już tego taka pewna. Dzieci trochę inaczej odbierają to, co wokół nich i czasem może być ciężko wytłumaczyć, że pomimo siedmiu koleżanek w klasie o tym samym imieniu ona i tak jest jedyna. W okolicach mojego rocznika był wielki szał na Michałów - w podstawówce miałam w klasie czterech, a o rok młodsza koleżanka już siedmiu, czyli połowę chłopców - to już nawet ciężko przezwiska wymyślać :D.

    polkosia lubi tę wiadomość

    AKUxp2.png
  • India9 Autorytet
    Postów: 891 726

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy synka Radka (Radosława) i czekamy na córkę Adriannę. Imię dla córki mąż wybierał.

    Liskova lubi tę wiadomość

    ex2b6iyegfxxj3a2.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od wielu lat chciałam dla córki Zosia po prababci, ale teraz to imię jest w czołówce i zrezygnowałam właśnie z tego powodu.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam to samo z Julką podoba mi się moja prababcia takie imię nosila ale weź nazwij dziecko jak pelno Julek w szkołach...tak wiec została Kornelcia <3 tez nie każdemu sie podoba widzę po reakcjach. Często pytają a jak to zdrobnić te imię a dla mnie jest zwykle nie wiem czemu tak sie dziwią jakbyśmy wybrali jakies mega zagraniczne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2016, 10:18

    polkosia, klauuudia lubią tę wiadomość

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest to samo z Klementyną. Teraz ma być Matylda i też się krzywią.

    Liskova, Reggina lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • foxylady Autorytet
    Postów: 483 331

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrianna - piękne imię :)

    Nikoludek <3
    27.12.2016 r., 4180g
  • kicia 123 Autorytet
    Postów: 453 967

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie będzie Zosia mimo, że teraz popularne trudno
    Mam córkę Wiktorię ma 19 lat i synka Jana 15 lat wtedy to nie były popularne imiona a Zosia zawsze mi się podobało

    iv09cwa1rrl9vhg6.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Radek i Adrianna - fajne - nie udziwnione ale tez nie Kubuś i Zosia.

    My chcieliśmy Hanię/Lilkę, ale ze względu na popularność odpadły te imiona.
    Mamy syna, podobał nam się Jakub, ale właśnie popularność. Jest Witold i uwielbiam to imię <3

    Polkosia - Martylda jest cudne!

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia wrote:
    Mialam to samo z Julką podoba mi się moja prababcia takie imię nosila ale weź nazwij dziecko jak pelno Julek w szkołach...tak wiec została Kornelcia <3 tez nie każdemu sie podoba widzę po reakcjach. Często pytają a jak to zdrobnić te imię a dla mnie jest zwykle nie wiem czemu tak sie dziwią jakbyśmy wybrali jakies mega zagraniczne

    Jak zdrobnić KORNELIĘ? Na naszą wołamy KORA,KORNIK albo KORNISZON i niech ktoś powie, że nie jest oryginalnie :)
    Ja chciałam dla córki Gabrysia, ale, że szykuje się drugi chłopczyk to będzie Gabryś. Imię dla pierwszego syna wybierała mąż-Gracjan (mało wydziwnione, a jednak w miarę rzadkie)- więc teraz moja kolej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2016, 13:54

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jestem po badaniu i "chyba dziewczynka" :P. Dziecina nie miała ochoty się pokazać, więc dalej mamy problem, ale jeśli się sprawdzi teoria o dziewczynce, to może się nam małżeństwo nie rozpadnie :D. Dalej mamy dylemat, jakie imię, ale przynajmniej jest jakaś lista do wyboru, bo przy chłopcach mąż nadal niczego nie chce zaakceptować. I tak muszę go przycisnąć - w końcu jeszcze się ta dziewczynka może zmienić w chłopca i dopiero wtedy będzie problem :D. Co prawda ostatnio udało mi się z niego wydusić, że może Tymek, ale już co do pełnego imienia przekonania i zgodności nie ma, bo mąż chce Tymoteusza, a ja mogę dla świętego spokoju zgodzić się na Tymona :). Za to moja mama ma duży problem z tym imieniem i widzę, że strasznie jej nie leży. No cóż, ja też mam innych faworytów, ale z niewiadomych przyczyn mąż wszystko neguje (dzisiaj rano usłyszałam, że Tymek już mu się nie podoba). Coś mi się wydaje, że skończy się tym, że jak tylko będę w stanie, udam się potajemnie do USC i sama coś wpiszę, bo z tą marudą ciężko dojść do porozumienia :).

    Korniszon... Cudowne :D. Nie wiem,co dziecko na to, ale zdrobnienie naprawdę świetne :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2016, 12:17

    AKUxp2.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymek chyba zalicza się do tych najpopularniejszych imion ostatnimi czasy. Koleżanka ma Tymka i jest ich 4 w grupie w przedszkolu ;)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie wiem, ale lepsze to niż Rodzice Nie Mieli Pomysłu albo Tacie Nic Nie Pasowało :P.

    AKUxp2.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam Problem co do imienia , jak mi sie jakies podobalo to mezowi juz nie i tak w kolko , ale jak on sam nie mial zadnego pomyslu. Na poczatku bardzo chcialam Tobiasza :)
    Do dziewczynki bylismy zgodni miala byc Nikola <3
    Okazalo sie ze chlopiec i znowu bledne Kolo hihi, ktoregos dnia maz ogladal Jakis film z Segalem `Niko´ i doszlismy do wniosku ze bedzie NIKOLAS <3
    moj malutki Niki :D

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę, że już się Wam udało dojść do porozumienia, Klaudia. Jeszcze rozumiem, gdybym jakieś dziwne imiona wymyślała, ale Tomasz, Krzysztof, Jerzy czy Wojciech to chyba nie są jakieś przedziwne pomysły... Zresztą mogłabym spróbować zaakceptować jego pomysł - tylko musiałby się jakimś ze mną podzielić. Chyba go jakiejś hipnozie poddam :P.

    AKUxp2.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przejmuj sie identycznie mialam ze swoim , co bym nie wymyslila to bylo zle ale on nie mial zadnego dobrego pomyslu tak sie wsciekalam , bo chcialam juz mowic do brzusia po imieniu hihi :) az w koncu ni stad ni zowad sie udalo :) takze nie przejmuj sie za duzo , moze po prostu potrzebuje troche wiecej czasu do namyslu a najgorsze jest naciskanie

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mam nadzieję, że mu w końcu coś do gustu przypadnie. Już z miesiąc na niego nie naciskam, bo to zawsze w jego przypadku odnosi odwrotny skutek, ale jakoś dzieciaka trzeba zarejestrować, a on może myśleć latami nad czymś takim. Już sobie żartował niedawno, że jeśli nic nie wymyśliMY (przepraszam bardzo, ja mam mnóstwo pomysłów :P), to będzie Zygfryd. Niby nic nie mam do tego imienia, ale jakoś z dzieckiem mi się nie kojarzy - szczególnie z moim :D. Zresztą do tego trzeba naprawdę mocnego nazwiska (najlepiej niemieckiego czy skandynawskiego xP). No nic, może mnie miło zaskoczy niedługo, poczekam jeszcze trochę czasu mamy :).

    AKUxp2.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno, nie no tylko nie Zygfryd :) jakies takie za mocne... tak zdecydowanie :)

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • foxylady Autorytet
    Postów: 483 331

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja do swojego malucha zaczęłam mówić Rysiek i mojego męża od razu zmobilizowało do współpracy w zakresie szukania imienia ;)

    klauuudia, Kagura lubią tę wiadomość

    Nikoludek <3
    27.12.2016 r., 4180g
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehehe a to dobry pomysl hihi :D

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ