Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Imiona dla dzieci
Odpowiedz

Imiona dla dzieci

Oceń ten wątek:
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 9 lutego 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja byłam przekonana od początku że będzie chłopiec więc byłby Marcel, ale póki co wskazuje na to że będzie dziewczynka więc może Marcelina... jeszcze rozważam Iga, Nikola... a może okaże się że to jednak chłopczyk, wtedy bym nie miła żadnego problemu, na pewno byłby Marcelek:)

  • kama2016 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby u nas był chłopiec też by problemu nie było z wyborem imienia ;) my też myśleliśmy że będzie chłopiec a tu jednak córunia ;) no i imię nadal nie wybrane...

    kama2016
  • Pani-ka Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 23 lutego 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podobno ma być chłopczyk, za 2 tyg na połówkowym się okaże. Dla dziewczynki nie było problemu, obojgu podoba nam się Lilka, gorzej z chłopczykiem. Mąż upierał się żeby było tak jak on ma na imię czyli Michał ale wydaje mi się że bez sensu dwa takie same imiona w jednej rodzinie. Forsuję Tymka ewentualnie Natana ale ciężko jest. Mógłby być też Kubuś ale mężowi kojarzy się z Jakubkiem z Janosika :P
    A w domu mamy Lenkę :)

    1f11cdbe84.png

    relg8rib7k4p51z3.png
  • martynka870 Ekspertka
    Postów: 183 295

    Wysłany: 23 lutego 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie dziewczynka. Chyba Oliwka :)

    e96b0e4df0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy z mężem zwolennikami tradycyjnych imion, na pewno nie takich, które kojarzą się z Zachodem. Powolutku zastanawiamy się nad imionami dla drugiego dziecka. Na razie dla chłopca jest propozycja Tadeusz, ale nie trzymamy się jej kurczowo. Co do dziewczynki, na razie nic nas nie chwyciło za serce. Jedną dziewczynkę już mamy i z drugą jest problem, odnośnie imienia.
    Ja mam takie imię, że ze mną były 4 o tym imieniu w klasie i nie chcę tego dla dziecka. Najchętniej wybrałabym coś, co się zbyt szybko nie powtórzy w szkole. Coś, co łatwo i ładnie się zdrabnia, ale też brzmi dostatecznie poważnie dla osoby dorosłej. No i musi pasować do nazwiska.

    *Słoneczko, unbeldi lubią tę wiadomość

  • asiunia1012 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 23 lutego 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie Natalia ❤️ Chłopiec miał być Mateuszem.

  • gora Koleżanka
    Postów: 41 24

    Wysłany: 24 lutego 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    unbeldi wrote:
    Gora, masz dobry gust :) Tadeusz to moje ulubione męskie imię - pierwszy synek dostał tak na imię. A Łucja to mój aktualny numer jeden dla córci :)


    Dziękuję za miłe słowa :)
    Wiedząc, że czekamy na córeczkę, rozmyślamy nad imieniem...Łucja ustąpiła miejsce Toni, a właściwie Antoninie:)

    Wiem, że to teraz popularne imię, ale nie umiemy myśleć o niej inaczej:)

    unbeldi lubi tę wiadomość

    relgjw4zajr5qyeh.png
  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 24 lutego 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od początku czułam, że będzie dziewczynka i wahaliśmy się między Emmą a Lilly. Ostatecznie stanęło na Lilly :)

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 24 lutego 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gora, ja wczoraj na USG dojrzałam "pękniętego kasztana" i stanęło że będzie Łucja Hanna. Nie zarzekam się jednak bo lubię ostatnio zmieniać zdanie w tej kwestii ;)

    gora, Martynka30 lubią tę wiadomość

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • *Słoneczko Ekspertka
    Postów: 140 555

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria wrote:
    Jesteśmy z mężem zwolennikami tradycyjnych imion, na pewno nie takich, które kojarzą się z Zachodem. Powolutku zastanawiamy się nad imionami dla drugiego dziecka. Na razie dla chłopca jest propozycja Tadeusz, ale nie trzymamy się jej kurczowo. Co do dziewczynki, na razie nic nas nie chwyciło za serce. Jedną dziewczynkę już mamy i z drugą jest problem, odnośnie imienia.
    Ja mam takie imię, że ze mną były 4 o tym imieniu w klasie i nie chcę tego dla dziecka. Najchętniej wybrałabym coś, co się zbyt szybko nie powtórzy w szkole. Coś, co łatwo i ładnie się zdrabnia, ale też brzmi dostatecznie poważnie dla osoby dorosłej. No i musi pasować do nazwiska.
    Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Zarówno w kwesti imion tradycyjnych, jak i wielkiego BUM na imiona, a później 4 takie w klasie. Też się z tym męczyłam.

    U nas dziś okazało się, że będzie chłopiec, to z imieniem dla dziewczynki był u nas problem, więc na pewno będzie Wojciech. :) Dziś tylko uzgodniliśmy, że mały będzie miał też drugie imię - po dziadku, więc będzie Wojciech Mieczysław. :-)

    https://www.maluchy.pl/li-72733.png
    Wojtuś jest z nami od 02.07.2016r. Nasze największe szczęście!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wyszlo ze bedzie chlopiec i myslimy nad Ksawerym a Maurycym, ale to jeszcze do przedyskutowania...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 23:17

  • gora Koleżanka
    Postów: 41 24

    Wysłany: 26 lutego 2016, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    unbeldi wrote:
    Gora, ja wczoraj na USG dojrzałam "pękniętego kasztana" i stanęło że będzie Łucja Hanna. Nie zarzekam się jednak bo lubię ostatnio zmieniać zdanie w tej kwestii ;)

    Łucja<3

    U mnie podobnie / zmiennie:)

    Dziś dzień dylematu...na temat tego, czy nasza Antosia nie jest przypadkiem Anatolią (Tolą)...mała się nie wypowiedziała:)

    Co myślicie na temat tych imion?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2016, 23:46

    unbeldi lubi tę wiadomość

    relgjw4zajr5qyeh.png
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 29 lutego 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płeć już potwierdzona na 100%. Będzie Aleksander :)

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 1 marca 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) , u nas chłopak miał mieć na imię Tobiasz, najprawdopodobniej będzie jednak dziewczynka więc obstawiałam właśnie Liliane, Kingę lub Hanię, ostatnio widzę że dużo pada wyborów na Hanie i Lilianę więc zostaliśmy przy Kindze :) mój T jak rozmawiamy o dzidzi to mówi Kinia ... i tak zostanie :)

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas mala zmiana, bedzie najpewniej Kornel

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 1 marca 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chłopak, będzie Aron, przez jedno "A".

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 6 marca 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Kornelia ❤ dla chłopca bylo mało propozycji. Dla dziewczyno jeszcze wchodziła w grę Blanka, Karolina,Jagoda.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Martynka30 Autorytet
    Postów: 3967 2843

    Wysłany: 9 marca 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jak będzie chłopiec to Tymuś, jak dziewczynka to Amelka :) <3
    22 marca mam wizytę to może poznamy już płeć :)

    Mama 3 Aniołków- 2.06.14 Zuzia 10tc,12.09.14 Dominiś 10tc, 12.05.15 Kropusia
    f2wl3e5eai92376u.png
    Synek 54cm, 2800- urodz 36/37tydz
  • Rudi88 Autorytet
    Postów: 1598 1876

    Wysłany: 9 marca 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na 80% chłopiec, więc będzie Kornel , gdyby zmienił się w dziewczynkę to Liwia :)

    Wyczekiwane, wymodlone, wyśnione maleństwo
    o1483e5ek8fkb5ak.png
    Niepękające pęcherzyki...udany cykl z pregnylem :D
  • mychakruszyna Autorytet
    Postów: 1359 1305

    Wysłany: 9 marca 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeśli będzie chłopak to Maks, a dziewczynka albo Alicja albo Lena...choć podoba mi się Emma ale to bardziej zagraniczne, a mamy polskie nazwisko.

    74di6iyek3xe528u.png

    20140724580117.png
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ