X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Imiona dla dzieci
Odpowiedz

Imiona dla dzieci

Oceń ten wątek:
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 1 lipca 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam siostrzenicę Helenke i jest to najpiękniejsza istotka i bardzo wrażliwa (nie widziałam ładniejszej dziewczynki). Przy okazji jest największym słodziakiem potrafi przybiec do Ciebie i Cię przytulić i powiedzieć ,,ciociu bardzo Cię kocham" albo próbuje sie do Ciebie przypodobać i prawi komplementy. Ma 5 lat dopiero a już wie jak się podlizać ale w taki fajny sposób i nic w zamian za to nie chcieć. Podobno Helenki to takie łagodne i dobre istotki no i imię śliczne :)

    justa1234 lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 4 lipca 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też myślimy już o imionach.
    Narazie w żartach wołamy na podwórku "Bartek", "Paweł" :D Mąż ma gospodarstwo rolne i często głośno się wołamy jak nie wiemy gdzie kto jest ;)
    Gorzej z imieniem dla dziewczynki... Mąż jest uparty na Zuzię. Ledwo zaczęliśmy się spotykać to już słyszałam to imię. A niestety ja pracuję w przedszkolu i to imię kojarzy mi się z dziewczynkami przy kości, które albo są zamulone albo pyskate. eeeh W ogóle praca z dziećmi bardzo nastawia na niektóre imiona. Tymbardziej, że zauważa się pewne cechy powielające się u imienników.
    Ja to znowu lubię twarde imiona. Dorota, Ewa.

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 5 lipca 2015, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze mówiliśmy o Zuzi ale jaką Zuzię poznałam to właśnie grzecznym dzieckiem nie była i tak jak mówisz pyskate. Pewnie to nie reguła ale ja jeśli chodzi o imiona to wierzę że mają znaczenie. Każdy ma swoje przekonania :)

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 5 lipca 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Tobie, Paulin, że czytam znaczenie imion :D
    Moje też w miarę pasuje do cech charakteru, które posiadam :D
    A jak widzę co się dzieje u mnie w pracy i które imiona najczęściej powtarza się z dodatkiem "uważaj", "uspokój się", " bądź ciszej", "zostaw", "stój" to robi się pewna siatka powiązań w głowie :D Koleżanki też to zauważyły :D

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej no nikt imion nie wybiera? :)

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już dawno wybrane Dagmara

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba Lenka będzie :-)

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • marti87 Autorytet
    Postów: 713 189

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Rita, ale Rita może okazać się też Maksymilianem, bo jeszcze na 100% nam nikt nie powiedział :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2015, 00:35

    3i49krhmik48bp05.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obstawiam u siebie dwóch chłopców i na tę okoliczność mamy Jaśka i Marcela, a jeśli jednak byłyby dziewuszki to Pola i Maja. Chyba, że mix, ale o tym się przekonamy najwcześniej za półtora tygodnia ;) Maksymilian też mi się podoba, no i Leon.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Ppatison Koleżanka
    Postów: 35 8

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co sądzicie o imieniu Mieszko? Mój narzeczony się uparł i pomału sama się przekonuję do tego imienia:)

  • Agness29 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeszcze w momencie nieznania płci wybraliśmy imię Alicja bo czuliśmy ale raczej chcieliśmy córcie :) (synka już mamy - Filipka) . W 13 tc. na USG prenatalnym już nam lekarz powiedział że będzie chłopczyk, w 16 tc inny lekarz też powiedział że będzie synek więc teraz nie ma wątpliwości i w brzuszku jest Karolek :D

    alicja_ lubi tę wiadomość

    4d687aef27.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz dla synka próbuję wynegocjować imię Aleksander :D

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Hikaru Autorytet
    Postów: 271 184

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie będzie Leon albo Zosia :)

    Ewela87 lubi tę wiadomość

    5d5226c818.png

    <3 Leon <3 05.02.2016 4730g/62cm <3
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ppatison wrote:
    a co sądzicie o imieniu Mieszko? Mój narzeczony się uparł i pomału sama się przekonuję do tego imienia:)
    Mój mąż podał swoje propozycje imion i wśród nich jest Mieszko, Józef, Leon i Radosław :D I widzę, że Mieszko naprawdę mu się podoba :)
    Tylko, że nasze nazwisko pochodzi od słowa król i to byłoby chyba przegięcie :D
    Jakoś nie mogę oprzeć się Leonowi... nawet kilka razy powiedziałam do naszego synka Leo.
    A ja to znowu taka prosta jestem, że podobają mi się imiona Paweł, Bartek, Piotr, Cezary...

    Ppatison lubi tę wiadomość

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy rozne fazy, ale ostatnio to Klara nam sie bardzo podoba. Gdyby Julka nie byla taka lopularna to by byla Julka:)

    Sybir11 lubi tę wiadomość

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hikaru wrote:
    U mnie będzie Leon albo Zosia :)

    Mi Leon też nie może wyjść z głowy, chyba powoli mój M. zaczyna się do niego przekonywać ;)

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Karaluch Koleżanka
    Postów: 44 9

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już mamy syna Borysa, teraz będzie Natasza/Zoja albo Bruno :)

    Liskova lubi tę wiadomość

    yyl801z.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas córcia będzie Zosia :-) :-)

  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela87 wrote:
    Mi Leon też nie może wyjść z głowy, chyba powoli mój M. zaczyna się do niego przekonywać ;)
    Mi też Leon nie może wyjść z głowy.
    Nawet mówię do małego Leloś mamusi ;)

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Większość ludzi mówi, że Leon jest staroświecki i dziwny... Stasie i Franki wcale;) Mnie się podoba.

    wiola0912 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgkoi890wn.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ