X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Podroze/wczasy w II trymestrze
Odpowiedz

Podroze/wczasy w II trymestrze

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja byłam w Gruzji, lot przeszedł spokojnie ale musiałam brać kilka dni przed i po duzo magnezu ok 6 g, bo brzuch mnie bolał i musiałam wiecej leżeć. Na płazy smarowałam sie filtrem, miałam kapelusz i na brzuch pareo;) w morzu ciagle pływałam i było mniej gorąco niz w Polsce, takze duzo wypoczęliśmy;) niestety na koniec złapałam wirusowe zatrucie pokarmowe, które męczyło mnie jeszcze po powrocie i to było fatalne:/ tak czy inaczaj wakacje udane, ale trzeba sie liczyć z przygodami;) moja ciąża przebiega bez zastrzeżeń wiec dlatego mogłam lecieć, poza tym na lotnisku nie musialm przechodzić przez bramki;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety dostałam zakaz podróży, mimo, że fizycznie czuje się ok. Samolot absolutnie odpada ze względu na różnice ciśnień - może skończyć się przedwczesnym porodem. Samochodem max 2h jazdy i min 30 min postoju ze spacerem i gimnastyką żeby nie uciskać długo żył. Także pożegnałam się już z wakacjami w tym roku :(

  • Hermiona Autorytet
    Postów: 326 960

    Wysłany: 29 września 2015, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wakacje w drugim trymestrze wypadły na maj. Polecieliśmy do Szkocji. Lot bez problemu, no bo i jaki problem by miał być? To króciutki lot. Na miejscu jeździliśmy wynajętym samochodem, całymi dniami spacerowaliśmy po wrzosowiskach, trochę się wspinaliśmy po górkach. Brzuch na tym etapie jeszcze mi nie przeszkadzał i nie męczyłam się jakoś bardzo. Ogólnie polecam i wczasy w II trymestrze i Szkocję :)

    W III trymestrze zrobiłam sobie wakacje na wsi (3-4h jazdy od domu). Jazda samochodem do przeżycia, polecam siedzenie po turecku. Na miejscu robiłam spacery, o ile nie było za gorąco, jeździłam na rowerze, raz nawet pływałam w stawie. III trymestr jest już dużo bardziej męczący i to już takie tylko sanatoryjne rozrywki można planować, ale fajnie się wyrwać z domu i poodpoczywać pod koniec ciąży.

    ijpbo7esx952zvu4.png
  • Hikaru Autorytet
    Postów: 271 184

    Wysłany: 29 września 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja latałam samolotem w I trymestrze i gin powiedział że jak będzie wszystko dobrze to puści mnie też w III na tydzień o ile wszystko będzie jak trzeba.

    5d5226c818.png

    <3 Leon <3 05.02.2016 4730g/62cm <3
  • anias Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 26 listopada 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w II trymestrze wypoczywałam aktywnie zwiedzając Kaszuby http://agroturystyka.kaszuby.org/kaszuby.htm. Lekarz nie miał nic przeciwko temu, żebym w taki sposób spędzała czas, ale wiadomo uważać na siebie trzeba. Korzystałam z rowerków wodnych, wchodziłam na wieże widokowe, zwiedzałam wiele ciekawych miejsc. Kobieta w ciąży może przecież robić wszystko, tylko przede wszystkim z wielką dozą ostrożności na siebie i maleństwo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2015, 19:27

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ