X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Podroze/wczasy w II trymestrze
Odpowiedz

Podroze/wczasy w II trymestrze

Oceń ten wątek:
  • agata83 Autorytet
    Postów: 581 451

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy wyjezdzalyscie na wczasy za granice w II trymestrze? Jak tak to jak sie do tego przygotowywalyscie, co zabieralyscie ze soba, na co trzeba zwracac uwage i czego unikac?

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zamiar jechać nad Balaton i do Budapesztu w ostatni tydzień II trymestru. Podróż samochodem, już jeżdżę w pasach besafe, planuję robić częste przerwy, zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (jeśli jest się ubezpieczonym na NFZ to należy się ta karta) https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wniosek-ekuz należy też zapoznać się z ewentualnymi miejscami/szpitalami, gdzie udzielą pomocy medycznej w kraju, do którego się wybieramy, ale i po drodze, trzeba zabrać ze sobą kartę ciąży i leki, które można brać w ciąży by nie szukać odpowiedników za granicą...
    Na majówkę wybieram się do Pragi więc zdam relację z podróży ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • aaaa09 Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ciekawy i na czasie wątek :) a czy taka Europejska Karta jest wystarczająca? Tzn. czy jest na nią wszystko co, w razie czego, byłoby potrzebne za granica? Dziewczyny piszcie, jak wyjezdzalyscie za granice i co zabieralyscie ze sobą.

    16ud3e3k6t1o59cs.png
    pregnant-1420610400z5z1422770400z0.png
  • agata83 Autorytet
    Postów: 581 451

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim dzięki za odp. Daj znać jak tam twoje wycieczki;)

    aaaa09 mi tez sie wydawało, ze ciekawy wątek, ale zero odzewu rownież w części ogólnej. Wniosek chyba taki ze żadna z setek czy tysięcy mam tu na forum nie wybiera sie w podróż.

  • Hermiona Autorytet
    Postów: 326 960

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się wybieram, ale jeszcze nie byłam, więc nie mogę odpowiedzieć, co się przydaje. Oprócz karty ubezpieczenia i no-spy (na wszelki wypadek, bo nie biorę) nie planuję brać niczego, czego bym nie wzięła baz ciąży. No, może jeszcze kartę ciąży, choć nie wiem, czy z polskiej w Szkocji zrozumieją. Chyba, że mają polskie pielęgniarki :)

    Aha, byłam, będąc już w ciąży w Lublinie, Warszawie i Wrocławiu (czyli za każdym razem ok. 300km od domu), ale nie brałam ze sobą niczego specjalnego, nie pomyślałam nawet, żeby brać kartę ciąży.

    I jeszcze jedna rzecz - podobno jak się planuje podróż samolotem powyżej 4h to lekarze zalecają lek przeciwzakrzepowy, ale to wiem z drugiej ręki - najlepiej zapytać lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2015, 13:13

    ijpbo7esx952zvu4.png
  • Czytaczka Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zastanawiam się czy nie wykupić dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Koszt w sumie niski a wiem że warto (kiedyś w Anglii musiałam korzystać, miałam za to wizytę lekarza w domu, za co dodatkowo nie płaciłam. Dzwoniłam na infolinię ubezpieczyciela i on umówił wizytę). Do którego miesiąca myślicie, że można bezpiecznie przy zdrowej ciąży wyjeżdzać? Planuję krótki wypad w lipcu autem do Niemiec (ok 500 km), ale się trochę boję - to będzie początek 3 trymestru). Chyba wykupię to ubezpieczenie. Jak czytałam o EKUZ to trochę zawiłe mają procedury a w razie czego i tak nie w pełni darmowe).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2015, 14:00

    ug37bd3mkmoju9wr.png
  • Lunia Nowa
    Postów: 3 8

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobry pomysł z tym EKUZ, pzyjrzę się :-)

    ja planuje podróż samolotem, ale nie zbyt daleko - ok 3h - za to jak się okazało rożne linie mają rożne przepisy nt ciężarnych - np Ryanair powyżej 28tc wymaga zaświadczenia lekarza, że mozna podróżować, poniżej (ja będę w 25-26) wystarczy karta ciąży

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam wykupic zwykle ubezpieczenie turystyczne. Koszt w zaleznosci od kwoty na jaka chcemy byc ubezpieczone. My zazwyczaj za 40-60zl/os. mamy pokrycie kosztow leczenia do 200 tys euro, transport do Polski i spokojna glowe, gdyby cos sie stalo:)

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Hermiona Autorytet
    Postów: 326 960

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to na lotnisku sprawdzają kartę ciąży? Potrafią czytać po polsku?

    ijpbo7esx952zvu4.png
  • Ewcia26 Debiutantka
    Postów: 10 7

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy w planach również podróż samolotem, dokładnie jeszcze nie znam miejsca ale jakiś kraj europejski, ale wszystko zależy od mojego lekarza czy pozwoli na lot i czy to bezpieczne;/

    Ewcia26
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 02:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio jechałam 4 godziny i strasznie się umęczyłam. Myślałam,że dam rade ale jednak taka długa podroż jest mega wyzwaniem i na pewno do końca ciąży tak daleko się nie wybiorę.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • lojkalojka Autorytet
    Postów: 1465 2082

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie wybieram do polski . Nie wiem jeszcze czy samochodem ( dodam , ze jestem jedynym kierowca i 2300km ) lub samolotem . Bede wtedy w 27 tygodniu . Narazie poczekam jeszcze troche z podjeciem decyzji , bo wszystko zalezy od tego jak sie bede czula .W ciazy chyba nie warto planowac wakacji z duzym wyprzedzeniem , co nie jest latwe , bo trzeba rezerwowac bilety wczesniej , zeby bylo taniej .


    Szczesliwa mama dziewiecioletniej Cariny i malego Leonka <3
    [*] 6tc 07.01.2015
    relgwn15o8cdzpyz.png
  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 12 maja 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży bylam w 24tc na Rodos, bylo super. Wykupilam dodatkowe ubezpieczenie, bo ta wuropejska karta to tyle daje co nic. W tej ciąży ze względu na wcześniejsze doświadczenia postawiliśmy na wakacje w Polsce ;)

    km5st5odymuuq2ts.png
  • Shibuya Autorytet
    Postów: 1968 1549

    Wysłany: 13 maja 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zrezygnowałam z wakacji za granicą w tym roku i wybieramy się nad polskie morze.
    Nie chcę ryzykować, kiepsko u nas z językiem, więc w razie czego nie wytłumaczę nikomu co mi się dzieje.

    km5s8ribzosjb8kh.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 13 maja 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w czerwcu planujemy wczasy zagranicą. Miały być w PL, ale nie chce nam się ryzykować z pogodą. W przyszłym tyg mamy połówkowe, to poproszę o zaświadczenie, że mogę podróżować samolotem i będziemy jakiś last minute szukać :) Ale kraj europejski. Żadne tam Egipty itp ;)

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 maja 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po podróży...Po 6-7h drogi (nie licząc przerw) zaczęłam się zastanawiać czy dam radę samochodem pojechać za granicę...Jest to jeszcze do rozważenia, jeśli już to na pewno z noclegiem pomiędzy krajami. Jest to cholernie męczące. Kręgosłup, miednica, macica, nogi - wszystko boli a adapter na dłuższym dystansie też zaczyna być upierdliwy. Szkoda, że nie możemy lecieć nigdzie samolotem, byłoby łatwiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2015, 21:33

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 15 maja 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach no i jeśli chodzi o podróż samochodem późną wiosną/latem to koniecznie z klimatyzacją...my nie wyczyściliśmy jej przed podróżą i jechaliśmy z otwartymi oknami, to mi akurat nie przeszkadzało, ale słońce świeciło na brzuch, który mocno się nagrzewał podczas jazdy i nie należało to do czegoś przyjemnego.

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, gdzie planujecie spędzić wakacje i jaki środek transportu wybieracie ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wyruszamy jak dobrze pójdzie nad Bałtyk, samochodem, liczę że nie będzie akurat wtedy lało dniami i nocami ... za granicę się boję wolę jednak nie ryzykować.

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • Agnike Autorytet
    Postów: 284 296

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My za miesiąc jedziemy nad morze PKP ;) 8h

    ex2bio4pxrb7jglc.png
    8unevfxm57wbd6tj.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ