X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr golenie:)
Odpowiedz

golenie:)

Oceń ten wątek:
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 27 lutego 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, mi znajome mówią bym poszła na depilacje przed samym porodem :) ale wole sama sie golić, bo jak sobie przypomne depilację pach to wole podziękować ;)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 3 marca 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    depilacja woskiem nie jest dobrym pomysłem z wielu powodów i generalnie jest odradzana przez lekarzy i położne. Przede wszystkim okolice intymne przed porodem są wrażliwsze niż zwykle,bardziej podatne na zakażenia, infekcje i krwawienia, a sam zabieg dużo boleśniejszy niż w okresie poza ciążowym, nie mówiąc już o możliwości wywołania wcześniejszego porodu. Ja pomimo, że golenie na tym etapie ciąży (37 tydz) nie należy do przyjemności i muszę się dobrze nagimnastykować żeby osiągnąć mój oczekiwany efekt, w życiu nie zdecydowałabym się na depilację woskiem w gabinecie kosmetycznym. Nawet kiedy nie byłam w ciąży, korzystałam z tego zabiegu wyłącznie w okresie wakacyjnym przed wyjazdami z racji wygody. Ogólnie wolę maszynkę, bo przynajmniej nie wymaga "trzymania kołka w zębach".

    Maracuja
  • anulec Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 4 marca 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nic co ludzkie nie jest nam obce, myślę że męża/partnera/ojca dziecka nie ma co się wstydzić i lepiej poprosić o pomoc niż samemu się męczyć ;)Ja tam proszę męża o pomoc w goleniu "tego" miejsca i jeszcze nigdy mi nie odmówił ;) Wiem że on zrobi to dokładnie, delikatnie i nigdzie mnie nie pozacina, wszak faceci w goleniu są akurat specjalistami :P

    Maracuja, justa1234, Aprilia, Redhotka lubią tę wiadomość

    Czekamy na Agatkę :)
    9f6e4e3ed5.png

  • Bocianivf Znajoma
    Postów: 21 17

    Wysłany: 4 marca 2015, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rownież proszę partnera o pomoc. Jestem juz przy końcu i w każdej chwili muszę być przygotowana a takie ciagle golenie samemu do przyjemnych nie należy.

    Www.mela-beauty.blogspot.com
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 5 marca 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie taki diabeł straszy jak go malują. Nie jest to przyjemny zabieg kosmetyczny który trzeba wykonać ale wydaje mi się że lepiej to zrobić w domu. Czasem bywa że musi to zrobić ta obca kobieta. W przypadku pierworódek to się nie dziwię że nie chcą tej obce kobity, też nie chciałam, ale sama się przyplątała i jakoś mi to straszne nie było. A teraz przy drugim to jak chcą to niech mnie same ogolą, wszystko mi jedno.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • AniaBania Ekspertka
    Postów: 228 205

    Wysłany: 25 marca 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku moj partner jest moja kosmetyczka intymna :) i to nie tylko w ciazy! Ja, na codzien nie gole miejsc intymnych, tylko od czasu do czasu podcinam maszynka do wlosow, tzn moj partner mi podcina. Do porodu tez on zajal sie mna :)

    0ylvqca.png
  • szuszu Przyjaciółka
    Postów: 74 47

    Wysłany: 25 marca 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem zawsze zgolona na "łyso" bo po prostu tak mi dobrze, czasem mam jakiś paseczek więc na bieżąco jestem gotowa do porodu ;) teraz gole się na czuja i patrze w lusterko i muszę przyznać że mi to całkiem dobrze wychodzi tym bardziej że tak jak mówie nie mam "buszu" :) A kobietki które nie lubią się golić lub z jakiś przyczyn nie chcą to przecież nie ma teraz obowiązku bycia ogolonym do porodu.

    Niesia86 lubi tę wiadomość

    w57vyx8dm3d47wvl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:42

  • impossible Przyjaciółka
    Postów: 71 44

    Wysłany: 30 marca 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja od zawsze używałam kremów do miejsc intymnych i od samego początku ciąży tylko taką metodę stosuję.

    Ginekolog nie miał żadnych przeciwwskazań i sprawdzałam też w różnych źródłach.

    Nasze Aniołki [*] 25.04.2014

    f2w3dqk3drdfpwmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2015, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:42

  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 30 marca 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry a nie martwisz się, że skoro masz wrażliwą skórę w okolicach intymnych to możesz dostać uczulenia?

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:43

    Monika1357 lubi tę wiadomość

  • impossible Przyjaciółka
    Postów: 71 44

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam mega wrażliwą skórę :) używam kremu PERFECTA o zapachu czekolady :)

    Nie ma smrodku i przy okazji krem na prawdę działa :)

    Po maszynce miałabym tylko krostki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2015, 08:47

    Nasze Aniołki [*] 25.04.2014

    f2w3dqk3drdfpwmi.png
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry wrote:
    używacie kremów do depilacji? chodzi mi o jakiś który bezpiecznie można użyć w ciąży do depilacji bikini, nogi ogarniam maszynką elektryczną, ale w okolicach bikini mam wrażliwą skórę i nawet po tej maszynce mam zaczerwienienia, więc pomyślałam o kremie
    Właśnie sobie kupiłam eveline do wrażliwej skóry ;) jak się odważę przetestować to dam znać co i jak :D

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zawsze stosowałam Z bielendy do okolic int. super jest ale teraz zakupiłam Eveline do wrażliwej i też jest fajny :D

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XxMoniaXx wrote:
    ja zawsze stosowałam Z bielendy do okolic int. super jest ale teraz zakupiłam Eveline do wrażliwej i też jest fajny :D
    O czyli mam się nie bać :D to może jutro przetestuję :D

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:43

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja jednak nie polecam. Trzy dni przed terminem z usg i 7 przed terminem z om eveline zrobiło mi z piczki jesień średniowiecza :( w trakcie wszystko było super. Po też. Po pierwszym siku myślałam, że umrę tak mnie piekło. Co siku sypałam się pudrem dla dzieci wieczorem obsmarowałam się na grubo bepanthenem i on mi przyniósł mega ulgę. Teraz wiem, że muszę swojej Basi kupić dużą tubkę bo ten produkt ma sens.

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:43

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry wrote:
    ja tego kremu do aż takiej depilacji nie zastosowałam i podrażnień brak
    Ja przed ciążą zawsze używałam do depilacji warg i nic się nie działo. Ale w sumie to włosy też zawsze tą samą farbą robiłam i przez całą ciążę było ok a pod koniec wyszły normalnie żółte :) henna zamiast brązowej wyszła czarna :D więc pod koniec hormony chyba szaleją na maxa ;)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ