X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr jaki materac wybrać? proszę pilnie o pomoc!
Odpowiedz

jaki materac wybrać? proszę pilnie o pomoc!

Oceń ten wątek:
  • gorgeous Autorytet
    Postów: 1145 839

    Wysłany: 7 października 2015, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie poważnie zastanawiam się nad kokos-pianka, kokos-pianka-kokos albo właśnie nad lateksowym. Ceny lateksowe są pokaźne, ale znalazłam go za 249zł (tutaj - http://mamokupmi.pl/materace/308-materac-lateksowy-comfortbaby-120x60.html?search_query=materac&results=137 ) i myślę, że lepiej wydać więcej kasy na porządny materac, a zaoszczędzić troszkę na łóżeczku :)

    dxom9vvj2dzo2yyb.png
  • Lasia Niesia Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 30 października 2015, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moja położna w szkole rodzenia poleca samą piankę - teraz czytając Wasze wypowiedzi myślę, że pewnie m. in. dla tej główki, żeby się nie spłaszczała, bo nie wiem, czy dotykałyście wszystkie już tych gryczanych czy kokosowych i są dość twarde. A że położna poduszkę odradza na początku to taki twardy mógłby być dla główki za twardy? Jeszcze nie kupiłam, ale muszę w ciągu 2 tyg kupić, bo już 1,5 m-ca zostało ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 23:02

    f2w3j6yxwwmit5mp.png
  • Hikaru Autorytet
    Postów: 271 184

    Wysłany: 1 listopada 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla takiego maleństwa lepiej żeby był twardy. My wybraliśmy pianka gryka kokos

    5d5226c818.png

    <3 Leon <3 05.02.2016 4730g/62cm <3
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 2 listopada 2015, 02:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wybraliśmy pianka, lateks, kokos. Z gryki zrezygnowałam że względu na doniesienia o robakach... Słyszała wiele dobrych opinii o lateksie. Kupiliśmy droższy uznając że skoro mały spędzić ma troszkę dłuższy czas na nim to warto zainwestować. W sumie zapłaciliśmy za materac więcej jak za łóżeczko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2015, 02:10

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 2 listopada 2015, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy kokos-lateks Hevea "Krzyś" :)

    aneczka1983, KlaudiaRbn lubią tę wiadomość

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 2 listopada 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anja89 wrote:
    My kupiliśmy kokos-lateks Hevea "Krzyś" :)

    Podobno niezły

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 2 listopada 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:
    Podobno niezły
    Podobno :) Okaże się w praktyce. Jednak na pierwszy rzut oka uważam, że dokonaliśmy dobrego wyboru :)

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Shibuya Autorytet
    Postów: 1968 1549

    Wysłany: 5 listopada 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy VITMAT pianka-kokos :) wydaje się ok

    km5s8ribzosjb8kh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja kupilam Vitamt lateks- kokos i polozna powiedziala ze to jeden z najlepszych wyborow :)

  • grosz_ek Ekspertka
    Postów: 200 135

    Wysłany: 19 listopada 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my zastanawiamy się nad materacykiem z pianki wysokoelastycznej albo w połączeniu z pianką termoelastyczną i pewnie na taki się zdecydujemy. czytałam wiele artykułów i opinii na temat najlepszego wyboru zwłaszcza na temat modnych ostatnio materacyków pianka-gryka-kokos i jednak argumentacja za materacami piankowymi przemówiła do mnie najbardziej.

    1usai09kkfvyzb21.png
  • Mama84 Autorytet
    Postów: 390 229

    Wysłany: 19 listopada 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy piankę z kokosem

    klz9mg7y5m6gti11.png
    km5suay35zp2gug7.png
    Aniołek 11.01.2015 [*] 7 tc
  • grosz_ek Ekspertka
    Postów: 200 135

    Wysłany: 23 listopada 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i już - zakupiony, teraz czekam na kuriera :)
    kupiliśmy piankowy tak jak pisałam wcześniej, polecony przez koleżankę, której poleciły inne koleżanki
    http://krainamateracy.pl/hevea-materac-piankowy-duo-activia-120x60-pokrowiec-aegis-p-289.html?ceneo_spo=true
    mam nadzieję że maluszkowi będzie się dobrze spało :)

    1usai09kkfvyzb21.png
  • smerfetka31 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam położna w szkole rodzenia odradzała i kokosi grykę, podobno najlepsze z pianki. kupiliśmy w smyku fajny 9-cio cm z pianki, nie zaglądaliśmy do środka... w domu odsuwamy zasuwak a tam... między dwoma warstwami pianki co??? kokos ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli nie chcecie materaca z kokosem, bo każdy ma inne opinie na ten temat to polecam materac dobranocka marki hilding :):)
    mnie przekonała pozytywna opinia instytutu matki i dziecka:)
    moja malutka śpi na takim spokojnie i czasem nawet mąż wchodzi do łożeczka z moją córcią, bo tak mu się podoba spanie z nią na tym materacu ;)

    polkosia, Sówka_83 lubią tę wiadomość

  • linka89 Ekspertka
    Postów: 249 117

    Wysłany: 2 września 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że kokos za twardy. Dlatego pewnie zdecydujemy się na lateks-pianka lub sam lateks (z ikei).

  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 8 września 2016, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianka-lateks. Żadne gryki i kokosy. Twarde, czasem śmierdzące i mogą mieć lokatorów, także podziękuję. Od twardych materaców zaczyna się teraz odchodzić, bo ponoć wcale nie są takie super - są po prostu niewygodne :P. Trudno mi powiedzieć, co jest najlepsze, bo to jak z dietami - co chwilę inna jest jedyną działającą, ale twardy materac mnie nie przekonuje. Do tego gryka może być problematyczna przy alergiach. No i piankowe można bez problemu wyprać, a to też przydatne :).

    AKUxp2.png
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 12 września 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, też słyszałam, że gryka kokos z czasem mogą się zarobaczyć, a niektóre są sprzedawane już z robakami, bo były źle przechowywane. Sama kupiłam lateksowy. Zobaczymy, jak się sprawdzi.

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Skyline Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 18 września 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też wygrał lateksowy. Na początku byliśmy nastawieni na grykę, ale po przeczytaniu na forach, że robactwo lubi się tam osiedlać zrezygnowaliśmy z gryki.

    Może to głupie, ale czasem coś się udaje tylko dlatego, że wierzysz, że się uda. To chyba najlepsza definicja wiary, jaką znam.
    S. King
  • Blondi25 Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 29 marca 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piankowy i to nie byle jaki. Inne odpadają, gdyż pianka z dobrej jakości materiałów zapewni dziecku komfortowe leżenie. Do tego warto mieć ochraniacz na materac, który oddzieli od wszelkich alergenów i zatrzyma ewentualną powódź w łóżku.

  • kornela909 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 1 maja 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na Twoim miejscu sprawdziłabym ofertę na stronie http://materacyk.pl/ i tam coś wybrała. Też mają przeróżne materacyki, które oczywiście są dostosowane do każdego dziecka. Sama z takiego jestem bardzo zadowolona.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2018, 12:54

    kornela909
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ