X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Jakie kosmetyki dla maluszka?
Odpowiedz

Jakie kosmetyki dla maluszka?

Oceń ten wątek:
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 9 lipca 2015, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Powolutku zabieram się za tworzenie wyprawki dla mojego słodziaka i tak się zastanawiam jakie kosmetyki i jakiej firmy? Może macie jakieś zaufane kosmetyki które warto polecić??

    ola123 lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja kupilam nivea .znajome mialy i polecaja. Jonhson podobno uczula tak mowia. A bez sensu kupowac drogie z apteki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonhson u moich starszych córek uczulał, tak jak i pampersy zielone.
    Każdy ma swoje ulubione, ja kupuje Oliwkę bambino, bo sama z niej korzystam cały czas, krem Babino . Jeśli chodzi o inne kosmetyki jeszcze nie zastanawiałam się ,ale chyba Oilan - żel do mycia lub coś Nivea, Ziaja , na pewno kupie mydełko Biały Jeleń.
    Pieluchy kupuje Dada, a na początek Haggis. to są firmy które sprawdziły mi się poprzednio i wsród moich znajomych i teraz też pójdę tym tropem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2015, 11:42

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 9 lipca 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też słyszałam,że Jonhson uczulają. Kupiłam z Nivea żel do mycia,oliwkę i krem do buzi na każdą pogodę. Kupiłam też zwykłą oliwkę Bambino i na razie starczy. Zobaczę jak skóra będzie reagować. Nie ma sensu kupować nie wiadomo ile kosmetyków na pierwszy raz bo może się okazać,że będą niedobre.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę kupować z Hippa bo te kosmetyki akurat polecają moje znajome.

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 10 lipca 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja koleżanka stwierdziła po co przesadzać ona używa szarego mydła i oliwki i dzieci bez uczuleń :)

    binka76 lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też jestem w trakcie kompletowania wyprawki dla mojej Malutkiej i bardzo dobre opinie słyszałam o tych rossmannowych - Babydream :) tanie a skład faktycznie jest bardzo podobny do np. Oilatum. Zresztą wszelkie kosmetyki z Rossmanna oceniam na BDB więc postanowiłam, że te dla Dzidzi też będę kupować. A co do Johnsona to wszystkie znajome mamusie mówią, że uczula.

    :-)

    Kajtka, Ewela87 lubią tę wiadomość

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 12 lipca 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do kąpania stosuję EMOLIUM (drogi w aptece), gaziki z wodą na przemywanie oczek, buzki, jamy ustnej i uszu. Na wyjście na spacer NIVEA krem na każdą pogodę. Pampersy akurat nie polskie, natomiast wcześniej stosowałam z tesco Love Baby. Im mniej kosmetyków tym mniej chemi.

    Jeżeli chodzi o chusteczki nawilżające to tylko cleanic kindii skin balance ale przeżucam się na domowe jednorazówki z ręczników papierowych i wody z oliwkami :)

    Warto zajrzeć na stronkę opisujaca skład poszczególnych chusteczek nawilżających http://www.srokao.pl/2015/06/analiza-chusteczki-nawilzane.html

    Ewela87, Redhotka lubią tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • paola1205 Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 13 lipca 2015, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz w Biedronce są chusteczki Fitti 6 opakowań x 72 sztuki za 20zł, a według tej strony internetowej są godne polecenia :-)

    km5stv73b57ghe1m.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 13 lipca 2015, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzka.mom wrote:
    ja też jestem w trakcie kompletowania wyprawki dla mojej Malutkiej i bardzo dobre opinie słyszałam o tych rossmannowych - Babydream :) tanie a skład faktycznie jest bardzo podobny do np. Oilatum. Zresztą wszelkie kosmetyki z Rossmanna oceniam na BDB więc postanowiłam, że te dla Dzidzi też będę kupować. A co do Johnsona to wszystkie znajome mamusie mówią, że uczula.

    :-)
    Tutaj sie akurat nie zgodze;)
    Sklad kosmetykow rossmannowskich jest o niebo lepszy (czyt.naturalniejszy, bez zbednych konserwantow i parabenow) niz wypromowany Oilatum:)
    Ja kupuje kosmetyki hippa.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 13 lipca 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o pranie to proszek czy płatki mydlane a może płyn do prania?? Ja na razie piorę w zwykłym a później jeszcze raz będę prać w tym dla maluszków.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka88 wrote:
    Tutaj sie akurat nie zgodze;)
    Sklad kosmetykow rossmannowskich jest o niebo lepszy (czyt.naturalniejszy, bez zbednych konserwantow i parabenow) niz wypromowany Oilatum:)
    Ja kupuje kosmetyki hippa.

    O to mi chodziło :-) i miałam na myśli, że bez sensu przepłacać za coś co niekoniecznie jest lepsze.

    Paulin, ja z polecenia kupiłam płyn do prania - Lovela, mega delikatny, nie niszczy ubranek, wydajny choć nie pierwszej taniości ;-) słyszałam też, że Persil Sensitive daje rade. Tyle ode mnie, może bardziej doświadczone mamy dorzucą opinie :)

    Polecam przydatną przy wyborze kosmetyków analizę http://www.srokao.pl/2011/06/analiza-kosmetyki-dzieciece-kapiel.html?m=1

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 13 lipca 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja większość kosmetyków też zamierzam kupić HiPP (płyn do kąpieli,oliwka,krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała, krem ochronny na wiatr i niepogodę), na odparzenia Bephanten,zasypka Alantan, na pępek Octenisept, mydełko Oillan Med+, szampon Atoperal, woda morska MariMer Baby, sól fizjologiczna, chusteczki nawilżające mam różnych firm :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 16:09

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prałam w Lovelli i jestem zadowolona,po praniu ciuszki wyprasowałam i jest git :)

    Tu znajdziesz więcej info a propo proszku :)

    https://bellybestfriend.pl/forum/iii-trymestr/proszek,6705.html


    paulin wrote:
    A jeśli chodzi o pranie to proszek czy płatki mydlane a może płyn do prania?? Ja na razie piorę w zwykłym a później jeszcze raz będę prać w tym dla maluszków.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 27 lipca 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas do kapieli bedzie Oilatum Baby Emulsja, masc Linomag.

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 27 lipca 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dla mojemu małemu alergikowi zmieniłam kosmetyki nivea na serię allerco. Kosmetyki podobnej klasy co emolium czy oilatum a tańsze.
    Jesli chodzi o masci do pupy polecam alantan lub linomag- sudocremy, nivea czy inne z tlenkiem cynku wysuszająpupę- zwłaszcza dla dziewczynek nie są polecane.

    Do prania używam Dziudziusia i łynu dopłukania bobini.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Kwiatuszekk Debiutantka
    Postów: 15 24

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje zakupy:
    Do pupki: bepanthen, alantan krem, linomag masc (bede probowac)
    Na wieksze odparzenia: sudocrem
    Do buzki: Dziudzius na kazda pogode
    Do kapieli: Oilatum
    Do pepka: octenisept, ponoc moze byc tez zwykly spirytus rozcienczony
    Oliwka: ZIAJKA
    Do prania: Dzidzius balsam
    Kosmetyki kupowalam glownie z polecenia doswiadczonych mam, ale sama dopiero bede sie przekonywac wiec nie moge osobiscie polecic. Podobno bardzo fajne kosmetyki sa rowniez z Hippa. Moze pozniej sprobuje.



    hchy3e3ksz6kelka.png

  • ania821 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio dużo czytałam o kosmetykach i niezdrowych substancjach jakie w nich się znajdują np popularne oliwki dla dzieci są produkowane głównie na bazie pochodnej z ropy naftowej! Fajne recenzje kosmetyków przedstawia srokao.pl. Wynika z nich że kosmetyki HIPP i Rossmanna są cenowo i składowo najlepsze.

    agi88 lubi tę wiadomość

    ania821
  • adulcova Autorytet
    Postów: 547 155

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam kosmetyki z Rossmanna, używamy od narodzin i są niezastąpione. Przy ciemieniuszce pomogły Oilatum.

    EMI_KUB lubi tę wiadomość

    I <3 German, Sewing and TSL!
    relgdf9hqgugqitx.png


  • adulcova Autorytet
    Postów: 547 155

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc tak od stóp do głów używamy:
    Oczka - sól fizjologiczna z wacikami z rossmanna (tymi dużymi).
    Buzia - także sól i waciki.
    Uszka - patyczek dla niemowląt z odrobiną oliwki z rossmanna.
    Dziąsełka - jałowa gaza maczana w przegotowanej wodzie i dezaftan.
    Fałdki, zaczerwienienia - Krem Oilatum, Viola F18.
    Pupa - Alantan, Bephanten lub Viola18 - takie same wlasciwosci, a koszt ok 12zł.
    Kąpiel - płyn z rossmanna
    Chusteczki - rossmannowskie babydreamy lub tami z rossmanna
    Pampersy - Dady
    Nosek - marimer baby

    Fatim, Ewela87 lubią tę wiadomość

    I <3 German, Sewing and TSL!
    relgdf9hqgugqitx.png


1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ