X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 3 września 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi, dzisiaj wykonaliśmy posiew nasienia, mycoplasma, ureoplasma i chlamydia, wyniki będą w poniedziałek po 17 także idealnie przed wtorkową wizytą powinnismy zdążyć :)

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 3 września 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson91, cieszę się, że się udało dziś temat załatwić! :)

    Czasem nie jest łatwo dostać się na badanie nasienia, tak z dnia na dzień, a Wy nawet tego samego dnia :) pełen pakiet macie i już lekarz będzie miał lepszy obraz sytuacji. Życzę Ci tego, żeby Mąż miał jakąś bakterię, którą uda się łatwo wybić i plemniki się po leczeniu odbudują, żeby to było tylko to i żebyście nie musieli drążyć dalej. Jak będziesz mieć jakieś wyniki (czy to krew, czy posiewy), pisz od razu.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Megson91, cieszę się, że się udało dziś temat załatwić! :)

    Czasem nie jest łatwo dostać się na badanie nasienia, tak z dnia na dzień, a Wy nawet tego samego dnia :) pełen pakiet macie i już lekarz będzie miał lepszy obraz sytuacji. Życzę Ci tego, żeby Mąż miał jakąś bakterię, którą uda się łatwo wybić i plemniki się po leczeniu odbudują, żeby to było tylko to i żebyście nie musieli drążyć dalej. Jak będziesz mieć jakieś wyniki (czy to krew, czy posiewy), pisz od razu.
    Krąsi widzę że jesteś obeznana w temacie😁 ja niestety jestem jeszcze zielona w sprawach męskich. Czy podpowiedziała byś coś nam?
    Staramy się o dziecko półtorej roku, między czasie byłam przebadana ja. Ginekolog stwierdziła że owulacja występuje i wszystko jest ok. Trochę szwankowały hormony ale już są unormowane. Niedawno mąż zrobił badania i sprawa wygląda następująco. Ogólnie plemników jest 322mln w 1 ml 95 mln . Żywotność 73%, ruch a+b 37%, ruch a+b+c 49%, no i morfologia 0%- 100% wady głowki. Wizytę u urologa mamy 19 września. Mąż już łyka witaminy ale zastanawiam się czy Dobrze byłoby zrobić jeszcze jakieś badania przed tą wizyta. Ostatnio rozmawiałam też z moim Endo i pytałam czy hormony męża mogą mieć wpływ na ten wynik to stwierdził że raczej nie, gdyby ogólnie wyniki wszystkiego byłyby kiepskie to wtedy tak ale na samą morfologię raczej nie.

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 4 września 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby się mówi, że przy taaaaakiej ilości (większość z nas Wam jej zazdrości) to morfologia 0% nie ma znaczenia, bo zawsze się znajdzie jeden plemnik zdolny do zapłodnienia. Aleeeee, jest jeszcze tak, że do zapłodnienia potrzebnych jest około 1 milion prawidłowych plemników, które razem rozpuszczą otoczkę jajeczka. No i jak mają wady główki, a w główce jest przechowywany materiał genetyczny, to jak do cholery mają zapłodnić to jajeczko?

    Zrobiłabym jeszcze badanie z nasienia test SCD i HBA, a do tego z krwi genetyka: kariotypy, AZF, CTFR.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Niby się mówi, że przy taaaaakiej ilości (większość z nas Wam jej zazdrości) to morfologia 0% nie ma znaczenia, bo zawsze się znajdzie jeden plemnik zdolny do zapłodnienia. Aleeeee, jest jeszcze tak, że do zapłodnienia potrzebnych jest około 1 milion prawidłowych plemników, które razem rozpuszczą otoczkę jajeczka. No i jak mają wady główki, a w główce jest przechowywany materiał genetyczny, to jak do cholery mają zapłodnić to jajeczko?

    Zrobiłabym jeszcze badanie z nasienia test SCD i HBA, a do tego z krwi genetyka: kariotypy, AZF, CTFR.
    Dziękuję kochana za wiadomość. 😘 No niby ilość jest super, ale jakoś się jeszcze nie udało. ☹️ Tak trochę czytam na ten temat, ale nie bardzo się znam.
    Czy myślisz że przyczyną tej morfologii mogła by być jakaś bakteria, albo np żylaki powrózka nasiennego?
    A jeśli np te badania hba czy scd wyszłyby źle to jest jakaś szansa na ciążę?

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 4 września 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marczelinka2112 wrote:
    Czy myślisz że przyczyną tej morfologii mogła by być jakaś bakteria, albo np żylaki powrózka nasiennego?
    A jeśli np te badania hba czy scd wyszłyby źle to jest jakaś szansa na ciążę?

    W mojej ocenie i z mojej wiedzy (nie jestem lekarzem!!!) wynika, że bakterie są odpowiedzialne za ruchliwość, żywotność, koncentrację, ogólną liczbę. Morfologia raczej jest gdzieś głębiej.

    Zawsze jest jakaś szansa na ciążę. Póki Ty masz macicę, jajnik (choćby jeden) i choćby jeden jajowód, a Twój Mąż ma swoje organy na miejscu - zawsze jest szansa na ciążę. Na razie zróbcie badania dalsze i do lekarza.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    W mojej ocenie i z mojej wiedzy (nie jestem lekarzem!!!) wynika, że bakterie są odpowiedzialne za ruchliwość, żywotność, koncentrację, ogólną liczbę. Morfologia raczej jest gdzieś głębiej.

    Zawsze jest jakaś szansa na ciążę. Póki Ty masz macicę, jajnik (choćby jeden) i choćby jeden jajowód, a Twój Mąż ma swoje organy na miejscu - zawsze jest szansa na ciążę. Na razie zróbcie badania dalsze i do lekarza.
    Dziękuję 😁 no to powtarzamy wyniki i czekamy na wizytę u lekarza. Może kiedyś się nam uda😃
    Jeszcze jedno pytanko mam. Wyczytałam właśnie że kwas cytrynowy może mieć wpływ na budowę plemnikow czy coś wiesz na ten temat?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2019, 11:46

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 4 września 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ja nic na ten temat nie wiem.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Nie, ja nic na ten temat nie wiem.
    Ok dzięki za pomoc😁

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 5 września 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi, mam już dzisiaj część badań Emka. Co sądzisz? Progesteron wysoki, bo jest aktualnie na ostatnim zastrzyku pregnylu od endokrynologa na odblokowanie wszystkiego po przyjmowanie omnadrenu. To chyba przez to?

    https://zapodaj.net/f27cc90b66570.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2019, 22:43

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 6 września 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson, aż na tyle biegła w tych sprawach nie jestem, żeby wiedzieć jaki wpływ ma mieć pregnyl na męski układ hormonalny. Na pewno testosteron jest w dolnej granicy normy, warto go podwyższyć (ja wiem, że jest w normie, u nas też był w normie, ale w tych dolnych rejestrach), FSH fajnie, że jest niskie, jak jest wysokie (powyżej 9) to wskazuje na zaburzenia spermatogenezy.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 6 września 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi, mam kolejny wynik:

    https://zapodaj.net/1a855ce39f083.jpg.html

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 6 września 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson, wysyłam zaproszenie, nie będziemy zaśmiecać wątku.

    megson91 lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 12 września 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Mąż zrobił badania nasienia ale szczerze mówiąc patrzymy na ten wynik i nic nam to nie mówi. Może Wy coś podpowiecie. Link https://zapodaj.net/dd9a1989ab5b6.jpg.html

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 12 września 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nic? Czy morfologia 5% jest dobra czy taka sobie?

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swatka wrote:
    Witam.
    Mąż zrobił badania nasienia ale szczerze mówiąc patrzymy na ten wynik i nic nam to nie mówi. Może Wy coś podpowiecie. Link https://zapodaj.net/dd9a1989ab5b6.jpg.html

    Chciałabym takie wyniki.... W mojej ocenie tylko zwiększona lepkość ale pozostałe parametry do pozazdroszczenia

  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 13 września 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swatka wrote:
    Witam.
    Mąż zrobił badania nasienia ale szczerze mówiąc patrzymy na ten wynik i nic nam to nie mówi. Może Wy coś podpowiecie. Link https://zapodaj.net/dd9a1989ab5b6.jpg.html

    Najlepiej wynik skonsultować z andrologiem. Powiem z mojego doświadczenia- odebrałam wyniki męża a tam 1% morfologia ( wy macie 5, a minimalnie powinno być 4 wiec jest Ok), podpis na dole, ze teratozoospermia... reszta wyników była Ok, oprócz lepkości ( tak jak u was ), ale stwierdziłam, ze co to jest jakaś lepkość, jak tutaj 1% tylko prawidłowych wyników... ale umówiłam męża na wizytę i co się okazało? Ta morfologia to wcale nic strasznego, bo te które są nieprawidłowe w budowie mogą mieć zdrowy materiał genetyczny w sobie. Ale co było najgorsze? Ta podwyższona lepkość, na która ja nie zwróciłam uwagi, zignorowałam jak sama analizowałam wynik. Lekarz wytłumaczył to tak, ze jest dużo plemników, a raczej wystarczająco, ale one mogą w ogóle nie trafić, bo Kosztuje je to dużo wysiłku przez ta lepkość. Tak jakbyśmy miały przepłynąć basen w wodzie, a w kisielu:) dostaliśmy Profertil ( na poprawę jakości ), a także flegamine ( zdziwiłam się, ale to pomoże z lepkością). Mam nadzieje, ze moja historia cos pomoże, ale jej morał jest taki- nie ma co samemu analizować, lepiej pójść skonsultować z andrologiem:) jak długo się staracie?

  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 14 września 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż też miał problem z lepkością, nie to że było ich mało, morfologia słaba to jeszcze sperma lepka jak klej, nie ruszyly sie nawet po godzinie. I jeszcze żylaki w obu jadrach. Nie poddalismy się bo chcieliśmy mieć ciaze natualna. Mąż zmienił styl życia, zacząl co 2 dzien chodzic albo truchtac na spacerki 5km, starałam sie w kuchni ograniczyc wieprzowine na rzecz wolowiny, sex co 2 dzien...max 3 i zaczal przyjmowac Protefil. Po jakims czasie zauwazylismy roznice w wygladzie i ilosci spermy, po nie calych 2 miesiacach zaszlismy w ciążę. Wczesniej staraliśmy sie o ciaze 2 lata, a lekarze uczepili sie ze moje niskie amh (0,7) jest przyczyną i nikt nie chcial sie skupic na mezu. M

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2019, 13:18

    Krąsi, CappuccinoBoo, Nona lubią tę wiadomość

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 14 września 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenaO wrote:
    Mój mąż też miał problem z lepkością, nie to że było ich mało, morfologia słaba to jeszcze sperma lepka jak klej, nie ruszyly sie nawet po godzinie. I jeszcze żylaki w obu jadrach. Nie poddalismy się bo chcieliśmy mieć ciaze natualna. Mąż zmienił styl życia, zacząl co 2 dzien chodzic albo truchtac na spacerki 5km, starałam sie w kuchni ograniczyc wieprzowine na rzecz wolowiny, sex co 2 dzien...max 3 i zaczal przyjmowac Protefil. Po jakims czasie zauwazylismy roznice w wygladzie i ilosci spermy, po nie calych 2 miesiacach zaszlismy w ciążę. Wczesniej staraliśmy sie o ciaze 2 lata, a lekarze uczepili sie ze moje niskie amh (0,7) jest przyczyną i nikt nie chcial sie skupic na mezu. M

    Lubię takie historie❤️ Mam nadzieje, ze u nas będzie podobnie. A ta wołowina- czy steki się liczą?😂 maz uwielbia steki, a ja teraz ograniczyłam mięso i więcej ryb jemy. Co robiłaś z wołowiny za dania?
    Wielkie gratulacje z powodu ciąży❤️ Będzie chłopiec czy dziewczynka?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 21:31

‹‹ 350 351 352 353 354 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ