X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bardzo niski poziom testosteronu u męża!
Odpowiedz

Bardzo niski poziom testosteronu u męża!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 28 lutego 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doradźcie bo jestem załamana.... wczoraj odebraliśmy wyniki męża :
    Testosteron 1,53 ng/ml (zakres referencyjny 2,8-8,0)
    Co oznacza aż tak słaby wynik ?

    Prolaktyna 277,2 qu/ml (zakres referencyjny 86-324)
    TSH 1,88 qU/ml (zakres referencyjny 0,27 -4,2). Ma także wysoki cholesterol całkowity 233 mg/dl (zakres referencyjny <190) a wynik Nie-HDL 186 (zakres referencyjny <100)
    Jakie jeszcze wyniki zrobić ? Estradiol, LH i co jeszcze ? Czy tak niski testosteron oznacza bardzo duże kłopoty jeśli staramy się o dziecko ? Jestem przerażona .....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 12:15

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 28 lutego 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sam wynik testosteonu nic nie powie.
    Konieczne jest zrobienie badania nasienia.
    Do tego FSH, LH, estradiol, DHEAs, glukoza poza tymi które macie zrobione.
    To są takie podstawowe badania w przypadku męskiej niepłodności.
    Jak będą wyniki badania nasienia to można oceniać co się dzieje i decydować o dalszych badaniach (USG, genetyka).

    antubis84 lubi tę wiadomość

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 28 lutego 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim FSH i badanie rozszerzone nasienia z morfologią.

    Zizu co to jest DHEAs? Po co się to robi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 19:17

    antubis84 lubi tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 28 lutego 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest jeden z hormonów odpowiedzialnych m.in. za dojrzewanie, rozwój cech płciowych. Z niego powstają inne hormony płciowej, np. testosteron. Nam Dr. Wolski zalecił zrobienie tego w pakiecie z całą resztą :-)

    antubis84 lubi tę wiadomość

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 28 lutego 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź dziewczyny. A czy przy takim testosteronie mamy się dalej starać czy czekać na wyniki ? I gdzie dalej z wynikami ? Do jakiego lekarza? Endokrynologa, androloga ?
    Boję się , że taki poziom testosteronu oznacza że nie będziemy mogli mieć dzieci .... :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 22:07

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starać się możecie, tylko pytanie czy się uda.
    Wszystko zależy od wyniku badania nasienia, będzie wiadomo na ile poważny jest problem,
    Jak będziecie mieli wyniki to dobry androlog.
    Tylko przed wizytą warto dorobić ewentualne inne badania- tak jak pisałam wcześniej USG, czasem badania genetyczne, żeby mieć pełny obraz problemu.
    Na razie bym jak najszybciej robiła badanie nasienia resztę badań z krwi i potem decydowała co dalej, bo tak na prawdę to nic nie wiadomo na tą chwilę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 22:11

    antubis84 lubi tę wiadomość

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 1 marca 2018, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Starać się możecie, tylko pytanie czy się uda.
    Wszystko zależy od wyniku badania nasienia, będzie wiadomo na ile poważny jest problem,
    Jak będziecie mieli wyniki to dobry androlog.
    Tylko przed wizytą warto dorobić ewentualne inne badania- tak jak pisałam wcześniej USG, czasem badania genetyczne, żeby mieć pełny obraz problemu.
    Na razie bym jak najszybciej robiła badanie nasienia resztę badań z krwi i potem decydowała co dalej, bo tak na prawdę to nic nie wiadomo na tą chwilę

    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. A wiesz może czy wysoki cholesterol może mieć wpływ na takie słabe wyniki ?

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 1 marca 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. A wiesz może czy wysoki cholesterol może mieć wpływ na takie słabe wyniki ?

    Raczej nie. Co nie zmiena faktu, że mąż powinien zdrowo się odżywiać, odstawić ewentualne używki. Jeśli ma jakieś nadprogramowe kilogramy to warto przejść na dietę. To wszystko wspomaga poprawę jakości nasienia.

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 1 marca 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A polecacie jakiegoś dobrego androloga? Jestem z centrum ale jak sprawdzony specjalista to możemy dojechać

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 1 marca 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Wolski nOvum W-wa.
    Tylko na konsultacje konieczne są wszystkie wyniki. Bez tego szkoda jechać.

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Dr Wolski nOvum W-wa.
    Tylko na konsultacje konieczne są wszystkie wyniki. Bez tego szkoda jechać.
    A słyszałaś coś o doktorze Wrona z Warszawy? Jest też ginekologiem a ja też mam problemy z tarczycą i niepękającymi pęcherzykami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2018, 13:21

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tym lekarzu nic nie wiem. A dr Wolski to autorytet jeżeli chodzi o męską niepłodność.
    Wy jeszce nie wiecie jaki jest problem u męża. Bo jak nasienie wyjdzie złe to konieczna jest wizyta w Klinice leczenia niepłodności i dobry specjalista.
    Poczekaj na wynik i będziesz decydować co dalej.

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 1 marca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    O tym lekarzu nic nie wiem. A dr Wolski to autorytet jeżeli chodzi o męską niepłodność.
    Wy jeszce nie wiecie jaki jest problem u męża. Bo jak nasienie wyjdzie złe to konieczna jest wizyta w Klinice leczenia niepłodności i dobry specjalista.
    Poczekaj na wynik i będziesz decydować co dalej.

    Jestem lekko spanikowana, mam wrażenie że z takim testosteronem nie uda nam sie zajść albo co gorsza, że to symptomy poważniejszej choroby :(

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 1 marca 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że się boisz. Każda z nas się boi.
    Ale pamiętaj, że jesteś na początku diagnostyki, nic jeszcze nie wiesz.
    Kiedy mąż planuje badanie nasienia? Bez sensu żyć w niepewności, zrobicie badanie i wszystko będzie wiadomo. Na razie stresujesz się samym testosteronem, który jeszcze nic nie przesądza.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 1 marca 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 nie ma ensu się denerwować to tak jakbyś TY zrobiła sam progesteron on byłby niski a bez monitoringu nie wiedziałabyś czy był w ogole pęcherzyk dominujący a moze jeszcze przed owulacją ;)

    powodów nisiego testoseronu może być duzo nawet bład laboranta ;) powtórzcie badanie plus badanie nasienia bo moze plemnik sa w dobrej jakości ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 1 marca 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Wiem, że się boisz. Każda z nas się boi.
    Ale pamiętaj, że jesteś na początku diagnostyki, nic jeszcze nie wiesz.
    Kiedy mąż planuje badanie nasienia? Bez sensu żyć w niepewności, zrobicie badanie i wszystko będzie wiadomo. Na razie stresujesz się samym testosteronem, który jeszcze nic nie przesądza.

    Dziękuję za pocieszenie, już taka jestem panikara.... Najpierw zrobimy resztę badań h hormonalnych bo rzeczywiście teraz jak się wczytałam to widzę że zrobiliśmy te badania bardzo nawyrywki.... I potem badanie nasienia jak najszybciej się da.... Akurat mamy teraz stresujący czas bo jesteśmy w trakcie kupna mieszkania ale zrobimy te wszystkie badania jak najszybciej

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 1 marca 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    antubis84 nie ma ensu się denerwować to tak jakbyś TY zrobiła sam progesteron on byłby niski a bez monitoringu nie wiedziałabyś czy był w ogole pęcherzyk dominujący a moze jeszcze przed owulacją ;)

    powodów nisiego testoseronu może być duzo nawet bład laboranta ;) powtórzcie badanie plus badanie nasienia bo moze plemnik sa w dobrej jakości ;)

    Dziękuję za rady

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 1 marca 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co sądzicie o oddaniu nasienia w domu do specjalnej prezerwatywy? Obawiam się że mąż będzie miał problem z oddaniem nasienia na miejscu.... Nie o to chodzi, że nie chce ale po prostu w tak stresującej sytuacji może po prostu "nie dojść", bo niestety nawet ze mną w sypialni czasem ma ten problem. Poza tym zawsze był dość wstdliwy i może tego nie przeskoczyć...
    A swoją drogą jak wczytuje teraz w objawy niedobru testosteronu to zaburzenia erekcji są jednym z nich....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2018, 18:39

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 1 marca 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż zawsze oddawał w Klinice. Za pierwszym razem się stresował, potem było już łatwiej. Nie jest to najbardziej komfortowa sytuacja dla faceta no ale nie przesadzajmy. Ile razy my musimy siadać na fotelu ginekologicznym, nas nikt nie pyta czy się wstydzimy czy nie.
    Pobierając nasienie w domu trzeba zadbać o dobre warunki transportu próbki, trzeba zawieść nasienie do Kliniki dość szybko. Dla mnie za dużo kombinowania. Poza tym a bym się bała, że to może mieć wpływ na wiarygodność badania.
    W klinikach leczenia niepłodności nikogo nie dziwi, że facet oddaje nasienie do badania. To jest coś normalnego w takim miejscu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ