X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 18 listopada 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 wrote:
    cześć robaczki :)
    my już po badaniu. badanie diagnostyczne usg układu moczowo-płciowego (czyli: USG jąder, jamy brzusznej oraz gruczołu krokowego transrektalnie) -uwaga - wyazało że WSZYSTKO jest w porząddku. Jak to miła pani doktor przeprowadzająca badanie określiła: "mam dla pana złą i dobrą wiadomość. dobra wiadomość jest taka, że jest wszystko w jak najlepszym porządku. zła wiadomość jest taka, że jest wszystko w jak najlepszym porządku."
    Tyle w temacie. Czyli torbieli nie ma. Zatem czekamy na genetyke, i w zależności od wyniku bedzie albo biopsja albo dawca.

    Mam do was pytanie. Czy w Novum przy badaniu nasienia oni jakoś mrożą "sami z siebie" plemniki jeżeli są jakieś pojedyncze w nasieniu? czy trzeba ich o to wyraźnie poprosić?

    Mam trochę nadzieję, ze może od czasu do czasu pojawiają się jakieś plemniki w nasieniu (skoro wykluczyliśmy przyczyny obstrukcyjne i hormony w normie) więc może przy kolejnym badaniu coś by się pojawiło..

    Teraz nasz kalendarz wygląda tak: do końca listopada drugie badanie nasienia, wizyta u dr Wolskiego oraz (mam nadzieję!) wyniki genetyki. Musimy się wyrobić do 5 grudnia bo później będzie dużo ciężej jak mój mężczyzna wyjedzie za granice :/

    u nas też wszystkie badania ok, a nawet dr W. mówił, że książkowe (za wyjątkiem fsh) a plemniczków nie ma. Dr mówił nam,że czasem po prostu nie ma wyjaśnienia dla słabych wyników nasienia.

    My powtarzaliśmy teraz badanie, (M brał proxeed plus przez ostatnie kilka miesięcy)ale plemników nadal nie ma:( pojawiły sie tylko 0,2 komórek okrągłych (ale zero leukocytów, posiew był robiony i czyściutko, więc może to niedojrzałe plemniczki...), ja sppodziewałam się tego, ale on był pewny, że teraz już wszytsko się poprawiło i troche się podłamał :(

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 18 listopada 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia z tego co pamiętam mieliście kiedyś plemniki w nasieniu? Co dr W teraz radzi? Biopsja? Dlaczego to wszystko musi być takie ciężkie :(

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie,
    wczoraj z wielką zazdrością czytałam wypowiedzi Ami i Bobby. Zazdroszczę Wam tego że macie już wszystko umówione i zaplanowane. o moim mężu mogę powiedzieć śmiało że jest dojrzały, jednak bardzo skryty. Wiem Bobby że każdy musi to przetrawić na swój sposób ale w naszym przypadku dopiero zawsze się coś posuwało do przodu gdy go troszkę pomęczyłam... ;) dla mnnie dawstwo też jest darem od losu dla tych którzy nie mogą inaczej ;)
    dziewczynki po mTese, jak długo się czeka na jakąś pierwszą wiadomość z nOvum?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2016, 11:13

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 18 listopada 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joaszo u nas mtese było w niedzielę ok 10 rano, a w poniedziałek wizyta u dr ok 16 -zmiana opatrunku i wtedy wiedzieliśmy, że w doraźnym nic nie było, później 3tyg. czeka się na wynik od patologa

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za informacje Ami :*

    Marta-kolejnekonto lubi tę wiadomość

  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 18 listopada 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    Bobby te pojedyncze plemniki w oslonkach własnie mrożą w Novum. Jak my probowaliśmy w listopadzie 2015 r. to wtedy 2 pary z tego skorzystały i jedna para zamroziła 1 plemnik, a druga chyba 9. Nie wiem czy teraz więcej osób skorzystało.


    aha, dzieki, musiałam być już mega zmęczona bo zrozumiałam że w novum nie mroża :)
    No to dobrze. poprosimy o mrożenie, jeżeli cudownnie by się coś znalazło. na cud nie liczę ale nie wykluczam że jest mozliwy :)
    ami87 wrote:
    Naprawdę Bobby masz wszystko poukładane w głowie. Ja też uważam, że rodzina z dawstwa nie jest gorsza od rodziny, gdzie mąż wychowuje dzieci, które nie są jego tylko np. z przypadkowego romansu. U mnie mąż też jest bardzo dojrzały w tym zakresie i mówi, że on jest otwarty na dawcę i będzie to dziecko bardzo kochał. To ze mną jest problem w tej materii, bo ja tak bardzo bym chciała, aby on miał swoje biologiczne dziecko, że boję się, że nigdy nie powiem sobie "stop".

    Muszę się otaczać takimi osobami jak Ty, żeby nie zwariować- dzięki Kochana!:)

    Och cieszę się że choć trochę poprawiam Ci nastrój! nawet nie wiecie ile mi to formu daje, dzięki waszym wpisom mm poczucie że to nie jest koniec świata i że nie jestesmy odosobnionym przypadkiem <3 A ze czasem sie trafi gorszy dzien.. KAżdemu się trafia przecież

    ami87 wrote:

    Bobby kiedy mniej więcej ta genetyka będzie? Tydzień już chyba minął albo i 2? Kolejną wizytę macie w N. czy tam gdzie ostatnio?

    Powiedz jeszcze jaka pani dr robiła to usg? Zawsze warto mieć takie namiary na przyszłość.

    Tak, genetyka dwa tygodnie temu była. Niby mają wyniki wyslać skanem na maila, ale myślę że jak nic nie dostaniemy do przyszlego poniedziałku to tam zadzwonie!

    Lekarka któa wykonywała badanie to dr Beata Szerstobitow, polecona przez dr W ale wydaje mi się że po prostu ona jest jedynym (lub jednym z niewielu) tego typu specjalistów od tego konkretnego badania w warszawie. Robiliśmy w FertiMedica, a ona jeszcze wykonuje to badanie w centrum medycznym na Miłej, tylko tam był dalszy termin.


    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 18 listopada 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia Sylwia wrote:

    My powtarzaliśmy teraz badanie, (M brał proxeed plus przez ostatnie kilka miesięcy)ale plemników nadal nie ma:( pojawiły sie tylko 0,2 komórek okrągłych (ale zero leukocytów, posiew był robiony i czyściutko, więc może to niedojrzałe plemniczki...), ja sppodziewałam się tego, ale on był pewny, że teraz już wszytsko się poprawiło i troche się podłamał :(

    Sylwia, a rozważacie w ogóle dawstwo? Jakie macie rokowania? Podchodzicie do biopsji? Przepraszam, jeżeli już gdzieś wcześniej pisałaś o tym :)

    Sylwia Sylwia lubi tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 18 listopada 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo wrote:
    witajcie,
    wczoraj z wielką zazdrością czytałam wypowiedzi Ami i Bobby. Zazdroszczę Wam tego że macie już wszystko umówione i zaplanowane. o moim mężu mogę powiedzieć śmiało że jest dojrzały, jednak bardzo skryty. Wiem Bobby że każdy musi to przetrawić na swój sposób ale w naszym przypadku dopiero zawsze się coś posuwało do przodu gdy go troszkę pomęczyłam... ;) dla mnnie dawstwo też jest darem od losu dla tych którzy nie mogą inaczej ;)
    dziewczynki po mTese, jak długo się czeka na jakąś pierwszą wiadomość z nOvum?

    Joaszo, Ty nie zazdraszczaj tylko planuj :) Ja to czasami zaplanuje coś, a potem i tak życie weryfikuje. a mój to się ze mnie śmieje, że za bardzo chcę mieć wszystko przeanalizowane i zaplanowane tak długo do przodu. Na przykład co do biopsji to jeszcze nie chce rozmawiać, mówi, ze poczekamy co powie dr. W (mamy wizyte 30 list). No bo pewnie, jeszcze moze być tak że genetyka nas wykluczy w ogóle. A ja to już myślę tylko, że jak wyjedzie za granice, to bedzie tak trudno tym zarządzać :/ no ale super wiedzieć że biopsje robią też w weekend, to jest szansa że nie będziemy tego jakoś długo odkładać.

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 18 listopada 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jeszcze mam takie pytanie dziewczyny a propos dawstwa. Jak to jest od strony formalnej? wiecie? no bo w koncu chyba się podpisuje jakąś nie wiem, umowe, papier, cokolwiek? chodzi mi o ojcostwo...? jak to jest? czy po prostu po porodzie się rejestruje? Macie jakieś info na ten temat? szukałam na stronach klinik, ale nie moge się chyba dokopać do takich informacji.

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 18 listopada 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 wrote:
    Sylwia, a rozważacie w ogóle dawstwo? Jakie macie rokowania? Podchodzicie do biopsji? Przepraszam, jeżeli już gdzieś wcześniej pisałaś o tym :)

    Narazie stoimy w miejscu :-( u nas pojawiają się plemniki ale albo martwe albo slabiutkie. Dr proponował biopsje, żeby przy okazji sprawdzić, czy jakiś nowotwór się nie rozwija (teść też mual problem z plemnikami izmarl na raka w wieku 40 lat więc ryxyko jest duże). Mój M narazie wzbrania się przed ivf...liczy na ro że uda się naturalnie. Trochę tego nie rozumiem ale nie mam zamiaru go poganiac z decyzją. Będzie gotowy, to spróbujemy :-) jeśli chodzi o dawce, to na razie nie myślimy o tej opcji...jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić, ale zobaczymy jeszcze

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 18 listopada 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, rozumiem. a dużo macie tych plemników?

    Wg mnie to po pierwsze, skoro plemniki SĄ to super wiadomość, znaczy że coś sie tam dobrego jednak dzieje. Kwestia poszukania przyczyny, dlaczego jest nie do konca dobrze

    Niemniej jednak, biopsja w przypadku diagnostyki nowotworu.. to musicie mieć podejrzenie najpierw tego nowotworu.. musi myć jakiś twór, który sugeruje coś podejrzanego. wykonane badanie usg, markerów nowotworowych wskazujących na taką ewentualność. biopsję taką diagnostyczną wykonuje się pobierając material z odpowiedniego miejsca, np guza, narośli, zwapnienia,(pod kontrolą usg), więc taka biopcja w poszukiwaniu plemników biopsją diagnostyczną nie będzie.

    A na druga nogę, to jeżeli plemników jest niewiele i na dodatek słabe, to szanse na poczęcie drogą naturalną są naprawdę malutkie. Życzę Wam tego cudu oczywiście z całego serducha (Cudy zawsze mile widziane i życzę ich wszystkim tutejszym forumowiczkom!! <3)
    , ale warto uświadomić lubego, że zbyt długie czekanie na pewno też nie jest dobre dla nikogo. nie mówię nawet o wieku naszym babskim, ale głównie o takim wykończeniu psychicznym... :(

    EDIT: my też jesteśmy obciążeni gentycznie, wuj (brat ojca) mojego zmarł na nowotwór prostaty. na szczęście usg diagnostyczne nie wykazało nieprawidłowości.

    EDIT2: teraz doczytałam, że dr proponował taką niby łączoną biopsję diagnostyczną z poszukiwaniem dobrych plemników. Nie wiedziałam że taki coś istnieje, ale skoro dr proponował to widocznie tak :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2016, 22:28

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 18 listopada 2016, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia ja jakbym miała pojedyncze plemniki w nasieniu to bym była przeszcześliwa i od razu uderzała na ivf. Tylko ja mówię to z perspektywy osoby, która wyciągnęła plemniki dopiero z mTese. Ja gdybym mogła cofnąć czas to bym się starała od razu po ślubie,a tak to sobie ponad 2 lata odkladalismy decyzję o dziecku.

    Bobby w każdej biopsji sprawdzają też jądra pod kątem nowotworu,to się nazywa cis. U nas w biopsji zwykłej było czysto,a w mTese wyszedł guzek (jak to dr określił- wstęp do nowotworu łagodnego)niewidoczny nawet na usg!

    Z tym dawstwem to też tak się dokładnie nie orientuje,ale jak się jest w związku małżeńskim to nie trzeba chyba jakiegoś tam oświadczenia składać w usc,ale jest chyba ślad w akcie urodzenia (tylko nie w takim skróconym,a zupełnym), że dawstwo. Myślę,że Ania84 się więcej orientuje. Aniu?

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 19 listopada 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane odp dzis teraz jestem u lekarza wiec pewnie jak wroce to napisze :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 19 listopada 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)
    My po wizycie :) mały czuje się dobrze łożysko ok, ilość płynu tez :) dostałam co prawda skierowania do szpitala na 3 dni od poniedziałku będą mne obserwować pod kątem curzycy bo na czczo miałam cukier 96 - na szczescie bede mogła isc na szkołe rodzenia bo na tym samym piętrze wiec tylko M dojedzie :D to mi troche szybcij czas minie ;)

    co do dawstwa
    1. jeśli jestescie małżeństwem nie składaćie zadnych papierków przed urzednikiem, jedye co to podpisujecie zody w klinice, przy IUI musi być maż bez tego Wam nie zrobią Inseminacji z nasieniem dawcy i wtedy tez podpisujecie wszytsko sa to zgody oraz oswiadczenia ze maz jest swiadom ze dziecko rzejmuje prawa spadkowe, prawo do dziedzizenia i alimentacyjne co do tego gdzi jest to widoczne - adnotacja jest w Urzedzi stanu cywilnego w pelnym akcie urodzenia podstawowym nie - pełny jest tylko wydawany na żadanie dziecka o ile skoczy 18 lat i na Wasze zadanie , wszystkie dane ida d Mnisterstwa zdrowia tzn oni maja ze ta i ta osoba zaszła w ciaze z tym i tym dawca.. i tylko MZ ma wglad tak naparawde w dane dawcy - co w przypadku choroby dziecka moze na wasza /szpitala prosbe odtajnic ale tylko w takiej postaci ze to Mnisterswo Zdrowia kontaktuje sie z dawca w calu np obraniu szpiku itp .. wy nigdy nie dowiadujecie sie kim on jest wiece tylko rok urodzenia i Miasto ewentualne i takie tez informacje oprocz cech fenotypowych mze uzykac dziecko po ukończeniu 18 lat

    2. jesli nie jestescie małżenstwem musicie przed IUI złożyc oswiadczenie przed urzednikiem stanu cywilnego ale tu juz trzeba sie pytac kliniki jak to dokłądnie wygada

    Sylwia Sylwia, Babyboom lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 19 listopada 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas usg i markery ok :-) ogólnie niby wszystko ok, ale jądra są uszkodzone, nie wiadomo przez co ( dr rozłożył ręce) i przez to fsh bardzo wysokie.

    Jesli chodzi o ilość, to nie mielismy takiego szczegółowego badania ( wybieramy się na nie do novum w grudniu). Wynik zasze jest < 1 mln z adnotacja że znaleziono pojedyncze plemniki w tym kilka ruchomych.

    Zastanawiam się nad tymi komórkami okraglymi z ostatniego badania, co to i skąd się wzięło.

    My starania zaczęliśmy w czerwcu 2015. Teraz też żałuję że tak późno. Ale nie ma co marudzić, na nas też przyjdzie pora (co widać po pierwszej stronie tego wątku);-)

    Aniu, wspaniałe że z malenstwem wszystko ok. Oby cukier spadł :-*

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 20 listopada 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu niech maleństwo rośnie i rośnie :) i trzymam kciuki za szybko powrót ze szpitala

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2016, 12:03

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 21 listopada 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam się w tym pięknym dniu drogie Panie :)
    jak tam u was dzisiaj?
    Ja już odliczam dni do wizyty u dr Wolskiego w przyszłym tygodniu, a jeszcze w międzyczasie musimy powtórzyć badanie nasienia oraz mam nadzieję że ta genetyka przyjdzie.

    dziewczyny a dr w Novum w jakie dni przyjmuje? jak bardzo terminy są zawalony zazwyczaj?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2016, 13:24

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • stardust Przyjaciółka
    Postów: 105 74

    Wysłany: 21 listopada 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    A ja w szpitalu, bo minęły prawie 2 tygodnie od diagnozy braku akcji serca i 4 tygodnie od zatrzymania wzrostu a tu nic... Dziś będą mi wywoływać poronienie. Ech, na takie atrakcje to ja się nie piszę ;((((.
    A z drugiej strony człowiek jest tak skonstruowany, że pomimo wszystkich twardych danych i tak nie traci nadziei...
    I już planuję że może tak jeszcze jeden-jedyny-ostatni raz...

    dev330pr___.png
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 21 listopada 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stardust, zycze ci żeby tej nadziei nie zabrakło :*
    trzymaj się mocno <3

    stardust lubi tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sradust przytulam Cię. mam nadzieję że los Ci wynagrodzi te "atrakcje" innymi wspaniałościami :)

    stardust lubi tę wiadomość

‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ