X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 23 maja 2020, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Jeśli chodzi o refunadcje leków to ona jest wszędzie przyznawana jezeli wiek poniezej 40,amh powyzej 0,7 lub fsh ponizej 15 w 2-3 dniu cyklu
    A to dzięki z wyjaśnieniem z tymi refundacjami. Ja niestety pochodzę z małej miejscowości i niestety nie będę mieć żadnego dofinansowania..
    U mnie w druga stronę z Amh. Rok temu amh 5 a teraz 8, nie wiem skąd taki skok, może rzeczywiście dzień cyklu ma znaczenie. Robilam usg piersi wyszło Ok, cytologię i wymaz, gin która mi robiła stwierdziła ze mogę mieć stan zapalny, chociaż mnie nic nie boli ani nie mam objawów, dziwne bo ostatnio badała mnie tez w Novum i nic nie powiedziała. Już mam stresa jak wyjdą te badania i czy czegoś mi nie wyjdzie, co opóźni wszystko w Novum. W przyszłym tyg robie krew i 15.06 wizyta w Novum.

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 23 maja 2020, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki! Na pewno bedzie okej!;) Nie wiesz czy juz Novum działa z in vitro?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2020, 22:33

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 23 maja 2020, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Trzymam kciuki! Na pewno bedzie okej!;) Nie wiesz czy juz Novum działa z in vitro?
    Dzięki 😘 moja gin z z Novum jak byłam 14.05 powiedziała ze jak będę za miesiąc 15.06 to ma nadzieje, ze już wrócą do normalności, bo na tamten moment (14.05) robią in vitro w pilnych sprawach jak wiek, niskie amh itp. Powinni zacząć u Ciebie ze względu na Amh, mam nadzieje, ze już ruszysz z stymulacja jak pojedziesz w czerwcu✊✊

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 23 maja 2020, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    A to dzięki z wyjaśnieniem z tymi refundacjami. Ja niestety pochodzę z małej miejscowości i niestety nie będę mieć żadnego dofinansowania..
    U mnie w druga stronę z Amh. Rok temu amh 5 a teraz 8, nie wiem skąd taki skok, może rzeczywiście dzień cyklu ma znaczenie. Robilam usg piersi wyszło Ok, cytologię i wymaz, gin która mi robiła stwierdziła ze mogę mieć stan zapalny, chociaż mnie nic nie boli ani nie mam objawów, dziwne bo ostatnio badała mnie tez w Novum i nic nie powiedziała. Już mam stresa jak wyjdą te badania i czy czegoś mi nie wyjdzie, co opóźni wszystko w Novum. W przyszłym tyg robie krew i 15.06 wizyta w Novum.
    Ja zaraz przed stymulacja mialam infekcje grzybiczną (w Wigilię latalam u siebie po lekarzach, żeby uzyskać receptę), ale dr Zamora mówił, że nawet jakby mi nie przeszła to nie przeszkoda w rozpoczeciu stymulacji.

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 24 maja 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    Ja zaraz przed stymulacja mialam infekcje grzybiczną (w Wigilię latalam u siebie po lekarzach, żeby uzyskać receptę), ale dr Zamora mówił, że nawet jakby mi nie przeszła to nie przeszkoda w rozpoczeciu stymulacji.
    A to dobrze wiedzieć, bo myślałam, ze wyślą mnie z kwitkiem i karzą wrócić jak się zalecze.

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 25 maja 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, okazało sie ze odwołują nam zabieg 07.06 , ale mogliśmy przełożyć na 31.05 i dzięki temu ze mamy wynik Chlamydii zdążyliśmy ze wszystkim także juz w ta niedziele jedziemy do WWA :O Monzaw jeszcze raz dziękuje za polecenie 😘

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 25 maja 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    Hej, okazało sie ze odwołują nam zabieg 07.06 , ale mogliśmy przełożyć na 31.05 i dzięki temu ze mamy wynik Chlamydii zdążyliśmy ze wszystkim także juz w ta niedziele jedziemy do WWA :O Monzaw jeszcze raz dziękuje za polecenie 😘
    Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc 😍 trzymamy kciuki w niedzielę!!

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 25 maja 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    Hej, okazało sie ze odwołują nam zabieg 07.06 , ale mogliśmy przełożyć na 31.05 i dzięki temu ze mamy wynik Chlamydii zdążyliśmy ze wszystkim także juz w ta niedziele jedziemy do WWA :O Monzaw jeszcze raz dziękuje za polecenie 😘
    Powodzenia!!!

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 25 maja 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie powody są przełożenia terminu?Trzymam kciuki!

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 25 maja 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    A jakie powody są przełożenia terminu?Trzymam kciuki!
    Marta, kojarzysz ile wydałaś w laboratorium na te wszystkie badania? Jutro idę robić, a na koncie już widać dno, przez te wszystkie badania i wizyty..

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 25 maja 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za komplet u nas w Diagnostyce zaplacilismy ok 700 zl.Wiec mysle,że u Ciebie bedzie podobnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2020, 21:00

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 25 maja 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liczyłam z chlamydia

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 25 maja 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    A jakie powody są przełożenia terminu?Trzymam kciuki!

    Dr Wolskiego nie będzie w tym terminie jednak 🤷‍♀️
    I zaproponowali nam 31.05 albo dopiero 28.06 to woleliśmy wcześniej i na szczęście sie udało .

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 26 maja 2020, 05:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie będzie z głowy;)

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

  • Monka9016 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 29 maja 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, chciałam się podzielić z Wami naszą historią. Może co niektóre staraczki mnie pamiętają bo miałam wcześniej pseudonim Monka. Staramy się z mężem prawie 8 lat i po początkowych staraniach wyszła nam w badaniach azoospermia i po biopsji w 2014 wyszło totalne ZERO. I tak od tej pory aż do teraz daliśmy sobie spokój a wizja dawcy nasienia była dla mnie nie do pomyślenia. W międzyczasie były ciąże u znajomych i rodziny i teraz moja bratowa oznajmiła że też jest w stanie błogosławionym. Pomyślałam Boże, czemu nas tak doświadczasz?! Ciebie chyba nie ma...
    Na YouTube "przez przypadek" oglądałam rekolekcje z Witkiem Wilkiem i codziennie słucham antidotum. znalazłam też blog "zbudź się" gdzie dziewczyna opowiada o swoim życiu i jak to jej Bóg pomaga. Powiedziałam sobie: dobra Boże jeśli jesteś to daj mi jakiś znak. Oddałam mu nasze życie i powiedziałam rób co chcesz🙂
    Mój mąż nie mógł już dłużej wytrzymać i mówi do mnie że zapisał się na seminogram i że to nasza ostatnia szansa. Ja do końca nie wierzyłam że będzie dobrze i że będą jakieś plemniki ,bo przecież miał biopsję i nic wtedy nie wyszło. Myślę sobie no dobra , powierzyłam to Bogu i jakie było moje zdziwienie jak dziś odbieraliśmy badania i wyszły plemniki!!! Boże nie mogłam uwierzyć 😄 nie wyszło tego wiele bo są ale nieruchome, może być ich 50, 100 lub 1000 doktor nie umiał dokładnie powiedzieć ale są 🙂 jest to oligozoospermia. Doktor mówi nam że szanse na in vitro są i zlecił nam badania , mężowi zapisał lek extra perm na polepszenie plemników i dał nadzieję że może się udać.
    W lipcu kazał powtórzyć seminogram i w sierpniu możemy startować w procedurę. Sama nie wiem czy to zrobimy ale można powiedzieć że to prawdziwy cud że te plemniki są a miało już ich nie być. Chciałam dać Wam nadzieję że mimo sytuacji beznadziejnej dzieją się cuda. Pozdrawiam Was gorąco 🥰

    Krąsi, Marta-kolejnekonto, Nasza historia, kababo, Andawka, Sisska, Tysia150 lubią tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 29 maja 2020, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monka9016 wrote:
    Witajcie, chciałam się podzielić z Wami naszą historią. Może co niektóre staraczki mnie pamiętają bo miałam wcześniej pseudonim Monka. Staramy się z mężem prawie 8 lat i po początkowych staraniach wyszła nam w badaniach azoospermia i po biopsji w 2014 wyszło totalne ZERO. I tak od tej pory aż do teraz daliśmy sobie spokój a wizja dawcy nasienia była dla mnie nie do pomyślenia. W międzyczasie były ciąże u znajomych i rodziny i teraz moja bratowa oznajmiła że też jest w stanie błogosławionym. Pomyślałam Boże, czemu nas tak doświadczasz?! Ciebie chyba nie ma...
    Na YouTube "przez przypadek" oglądałam rekolekcje z Witkiem Wilkiem i codziennie słucham antidotum. znalazłam też blog "zbudź się" gdzie dziewczyna opowiada o swoim życiu i jak to jej Bóg pomaga. Powiedziałam sobie: dobra Boże jeśli jesteś to daj mi jakiś znak. Oddałam mu nasze życie i powiedziałam rób co chcesz🙂
    Mój mąż nie mógł już dłużej wytrzymać i mówi do mnie że zapisał się na seminogram i że to nasza ostatnia szansa. Ja do końca nie wierzyłam że będzie dobrze i że będą jakieś plemniki ,bo przecież miał biopsję i nic wtedy nie wyszło. Myślę sobie no dobra , powierzyłam to Bogu i jakie było moje zdziwienie jak dziś odbieraliśmy badania i wyszły plemniki!!! Boże nie mogłam uwierzyć 😄 nie wyszło tego wiele bo są ale nieruchome, może być ich 50, 100 lub 1000 doktor nie umiał dokładnie powiedzieć ale są 🙂 jest to oligozoospermia. Doktor mówi nam że szanse na in vitro są i zlecił nam badania , mężowi zapisał lek extra perm na polepszenie plemników i dał nadzieję że może się udać.
    W lipcu kazał powtórzyć seminogram i w sierpniu możemy startować w procedurę. Sama nie wiem czy to zrobimy ale można powiedzieć że to prawdziwy cud że te plemniki są a miało już ich nie być. Chciałam dać Wam nadzieję że mimo sytuacji beznadziejnej dzieją się cuda. Pozdrawiam Was gorąco 🥰
    Wspaniały finał, powodzenia w dalszej drodze!! ✊✊

    Monka9016 lubi tę wiadomość

  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 811 676

    Wysłany: 30 maja 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Niestety, nie można było wykryć plemników w badaniu ejakulatu nawet po odwirowaniu i analizie osadu (azoospermia). Glukozydaza jako marker drożności najądrzy, a także fruktoza i cynk jako marker funkcji pęcherzyków nasiennych i prostaty były prawidłowe."
    Nie mogę znaleźć konkretnego tematu na Google. Czy jeśli ta glukozydaza i cynk jest to w mtese coś znajdą, skoro w styczniu było mniej jak 100tys?może ktoś miał taki wynik i zna odpowiedź?

    Umawiamy w czw termin na biopsje

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 811 676

    Wysłany: 30 maja 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monka9016 wrote:
    Witajcie, chciałam się podzielić z Wami naszą historią. Może co niektóre staraczki mnie pamiętają bo miałam wcześniej pseudonim Monka. Staramy się z mężem prawie 8 lat i po początkowych staraniach wyszła nam w badaniach azoospermia i po biopsji w 2014 wyszło totalne ZERO. I tak od tej pory aż do teraz daliśmy sobie spokój a wizja dawcy nasienia była dla mnie nie do pomyślenia. W międzyczasie były ciąże u znajomych i rodziny i teraz moja bratowa oznajmiła że też jest w stanie błogosławionym. Pomyślałam Boże, czemu nas tak doświadczasz?! Ciebie chyba nie ma...
    Na YouTube "przez przypadek" oglądałam rekolekcje z Witkiem Wilkiem i codziennie słucham antidotum. znalazłam też blog "zbudź się" gdzie dziewczyna opowiada o swoim życiu i jak to jej Bóg pomaga. Powiedziałam sobie: dobra Boże jeśli jesteś to daj mi jakiś znak. Oddałam mu nasze życie i powiedziałam rób co chcesz🙂
    Mój mąż nie mógł już dłużej wytrzymać i mówi do mnie że zapisał się na seminogram i że to nasza ostatnia szansa. Ja do końca nie wierzyłam że będzie dobrze i że będą jakieś plemniki ,bo przecież miał biopsję i nic wtedy nie wyszło. Myślę sobie no dobra , powierzyłam to Bogu i jakie było moje zdziwienie jak dziś odbieraliśmy badania i wyszły plemniki!!! Boże nie mogłam uwierzyć 😄 nie wyszło tego wiele bo są ale nieruchome, może być ich 50, 100 lub 1000 doktor nie umiał dokładnie powiedzieć ale są 🙂 jest to oligozoospermia. Doktor mówi nam że szanse na in vitro są i zlecił nam badania , mężowi zapisał lek extra perm na polepszenie plemników i dał nadzieję że może się udać.
    W lipcu kazał powtórzyć seminogram i w sierpniu możemy startować w procedurę. Sama nie wiem czy to zrobimy ale można powiedzieć że to prawdziwy cud że te plemniki są a miało już ich nie być. Chciałam dać Wam nadzieję że mimo sytuacji beznadziejnej dzieją się cuda. Pozdrawiam Was gorąco 🥰
    Kocham takie posty..

    Monka9016 lubi tę wiadomość

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 31 maja 2020, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz jesteśmy po , niestety nic nie znaleźli :(

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 31 maja 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    Juz jesteśmy po , niestety nic nie znaleźli :(
    MałaMi, nie martw się 🙂 ważne, żeby potem sie znalazły 😘

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
‹‹ 406 407 408 409 410 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ