X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No i ja codziennie słyszę od swojego: "pokaż cycki". 😁
    Jak gowniarz jakiś, śmieszy mnie to na razie 😊

    Hahaha mój się trochę już przyzwyczaił, ale tez było codziennie ,, ale masz wielkie cycki”
    😀 ale ja sama widzę, jakie są wielkie hahaha😀

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 5 czerwca 2022, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Test może za 5 dni? Zobaczymy czy wytrzymam 😂

    No nie mogę się już doczekać, jakbym to ja miała testować 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2022, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak u was z toksoplazmozą ?
    Macie przeciwciała ?
    Ja mam nieprzechorowaną, zero przeciwciał…
    Masakra

  • AleZoska Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 5 czerwca 2022, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, od ok. pół roku staramy się o dziecko i w związku z tym, że ja mam dość słabe AMH, postanowiliśmy z mężem zgłosić się do lekarza już po takim okresie bezowocnych wysiłków. Mój mąż wykonał badania nasienia, których wyniki okazały się TRAGICZNE, wszystkie parametry nieprawidłowe, bardzo mocno odbiegające od normy. I teraz moje pytanie sprowadza się do tego, czy to możliwe, że wyniki są niewiarygodne z powodu niewłaściwego pobrania próbki? Otóż mój ukochany stracił pirwszą porcję nasienia 😅- nie trafił do kubeczka (wszystko wylądowało poza pojemnikiem) i w stresie doprowadził do kolejnego wytrysku kilka minut po tym pierwszym. Dopiero tę drugą frakcję, bardzo skromną, oddał do badania, nie informując rzecz jasna o całej sytuacji personelu w laboratorium. Zastanawiam się, czy badania należy powtórzyć, czy raczej nie ma to większego wpływu na ich wyniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2022, 20:46

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 5 czerwca 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleZoska wrote:
    Cześć dziewczyny, od ok. pół roku staramy się o dziecko i w związku z tym, że ja mam dość słabe AMH, postanowiliśmy z mężem zgłosić się do lekarza już po takim okresie bezowocnych wysiłków. Mój mąż wykonał badania nasienia, których wyniki okazały się TRAGICZNE, wszystkie parametry nieprawidłowe, bardzo mocno odbiegające od normy. I teraz moje pytanie sprowadza się do tego, czy to możliwe, że wyniki są niewiarygodne z powodu niewłaściwego pobrania próbki? Otóż mój ukochany stracił pirwszą porcję nasienia 😅- nie trafił do kubeczka (wszystko wylądowało poza pojemnikiem) i w stresie doprowadził do kolejnego wytrysku kilka minut po tym pierwszym. Dopiero tę drugą frakcję, bardzo skromną, oddał do badania, nie informując rzecz jasna o całej sytuacji personelu w laboratorium. Zastanawiam się, czy badania należy powtórzyć, czy raczej nie ma to większego wpływu na ich wyniki.
    U nas było podobnie przy pierwszym pobraniu, mąż tak się przejął, że pierwsza i większa porcja wytrysku poleciała w świat, a reszta do pojemnika. Przy powtornym badaniu kilka dni pozniej już bardziej się postarał, aczkolwiek u nas to nie zmieniło wyniku. Tu i tu było jedno wielkie zero.

    W Waszym przypadku, kiedy to nasienie JEST OBECNE, a do wytryskow doszło w krótszym odstępie czasu, istnieje szansa na nieco lepsze parametry przy kolejnym badaniu (dlatego zawsze zalecają badanie po kilkudniowej abstynencji, u Was jak rozumiem w próbce, która została badana, tej abstynencji nie było, bo mąż doprowadził do dwóch wytryskow w ciągu kilku minut), aczkolwiek nie nastawialabym się na większe rewelacje. Skoro już jest coś nie tak, to wiadomo, że jakiś problem istnieje. Warto się bliżej temu przyjrzeć i zbadać nasienie raz jeszcze.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 5 czerwca 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Dziewczyny jak u was z toksoplazmozą ?
    Macie przeciwciała ?
    Ja mam nieprzechorowaną, zero przeciwciał…
    Masakra
    Ja miałam przechorowana, wychowywałam się z dużą ilością kotów, więc gdzieś mnie to dopadło w życiu.
    Gdybyś (odpukac) zachorowała w ciąży, to są na to leki i wtedy poziom przeciwciał kontroluje się kilka razy, aż do rozwiązania.
    I uważaj dwa razy bardziej na surowe mięso, przetwory mleczne niepasteryzowane(czytaj etykiety), ryby i mięso wędzone (to, że coś jest wędzone nie oznacza, że nie jest surowe. Wędzenie nie odbywa się w takiej wysokiej temperaturze jak gotowanie). Dodatkowo jak przygotowujesz mięso, to miej zawsze osobna deskę do tego, tak aby pomidor, którego chcesz sobie pokroić nie miał kontaktu z tą deska od mięsa, mimo, że ta została umyta.
    Chodzi o to, aby nie roznosić zarazków z mięsa do innego jedzenia, które spożywasz na surowo np schabu surowego nie kładziesz koło jabłek, które zjesz.

    Edit. Zwróć też uwagę jak jesteś gdzieś w lokalu i zamawiasz burgera, bardzo często w środku mięso robią pół surowe. Niewciąży nie zwraca się na to uwagi, ale mi się tak zdarzyło kilkukrotnie. Przy stekach wiadomo, że wybierasz stopień wysmażenia, ale przy burgerach nie każdy lokal to proponuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2022, 21:20

  • AleZoska Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 5 czerwca 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    U nas było podobnie przy pierwszym pobraniu, mąż tak się przejął, że pierwsza i większa porcja wytrysku poleciała w świat, a reszta do pojemnika. Przy powtornym badaniu kilka dni pozniej już bardziej się postarał, aczkolwiek u nas to nie zmieniło wyniku. Tu i tu było jedno wielkie zero.

    W Waszym przypadku, kiedy to nasienie JEST OBECNE, a do wytryskow doszło w krótszym odstępie czasu, istnieje szansa na nieco lepsze parametry przy kolejnym badaniu (dlatego zawsze zalecają badanie po kilkudniowej abstynencji, u Was jak rozumiem w próbce, która została badana, tej abstynencji nie było, bo mąż doprowadził do dwóch wytryskow w ciągu kilku minut), aczkolwiek nie nastawialabym się na większe rewelacje. Skoro już jest coś nie tak, to wiadomo, że jakiś problem istnieje. Warto się bliżej temu przyjrzeć i zbadać nasienie raz jeszcze.

    Wielkie dzięki za taką szybką odpowiedź. No nie nastawiam się, wiem, że będzie słabo, ale chcielibyśmy iść do lekarza z wynikiami wiarygodnymi a rozumiem, że te mogą yć nieco przekłamane. Powtorzymy badanie i uderzymy do lekarza. Dzięki raz jeszcze!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2022, 21:24

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem że tego nie sprawdzałyscie bo i po co, ale ja z ciekawości dzisiaj spojrzałam. Wiecie jak łatwa jest teraz aborcja? No bardzo. Nie spodziewałam się.

    Dzwonię do czeskiej kliniki, gdzie odbiera polska konsultantka. Umawiam się na zabieg. Zamawiam sobie od nich transport. Przywożą mnie do kliniki do Czech, robią co trzeba i jeśli wszystko dobrze odworzą do domu. Cena 2400. Jeśli wolisz swoim transportem to 2000.

    Nie jestem przeciwko aborcji, ale no zszokowało mnie, że to aż takie proste.

    Ferox lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Dziewczyny, wiem że tego nie sprawdzałyscie bo i po co, ale ja z ciekawości dzisiaj spojrzałam. Wiecie jak łatwa jest teraz aborcja? No bardzo. Nie spodziewałam się.

    Dzwonię do czeskiej kliniki, gdzie odbiera polska konsultantka. Umawiam się na zabieg. Zamawiam sobie od nich transport. Przywożą mnie do kliniki do Czech, robią co trzeba i jeśli wszystko dobrze odworzą do domu. Cena 2400. Jeśli wolisz swoim transportem to 2000.

    Nie jestem przeciwko aborcji, ale no zszokowało mnie, że to aż takie proste.

    Mysle, ze przez te cyrki co się dzieją u nas w kraju, inne kraje w takich sytuacjach wyciągają do nas pomocną dłoń.

    Nie wiem czy widziałyście to co ja wczoraj.

    Rejestracja ciąż w Polsce ponoć ma wejść w życie.
    Chory kraj … 🤯

    Ps. Właśnie usłyszałam w radiu, ze jednak w życie nie wejdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2022, 13:01

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Mysle, ze przez te cyrki co się dzieją u nas w kraju, inne kraje w takich sytuacjach wyciągają do nas pomocną dłoń.

    Nie wiem czy widziałyście to co ja wczoraj.

    Rejestracja ciąż w Polsce ponoć ma wejść w życie.
    Chory kraj … 🤯

    Ps. Właśnie usłyszałam w radiu, ze jednak w życie nie wejdzie.

    Z pół godziny temu na Polsat News powiedzieli, że ta rejestracja weszła. Rozporzadzenie podpisane przez Ministra Zdrowia.

    Oczywiście tłumaczą, że to żadna rejestracja tylko poszerzenie informacji o stanie zdrowia pacjentek.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Z pół godziny temu na Polsat News powiedzieli, że ta rejestracja weszła. Rozporzadzenie podpisane przez Ministra Zdrowia.

    Oczywiście tłumaczą, że to żadna rejestracja tylko poszerzenie informacji o stanie zdrowia pacjentek.

    Cyrk na kółkach.
    Jak zwykle,, wszystko dla naszego dobra ”
    Ja prdl 🤯

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na wizycie. Doktor wyliczyła 7w1d
    CRL - 11 mm (średnia 7-13 mm)
    HR - 147 uderzeń na minutę (srednia 120 -160)
    Ciąża pojedyncza, żadnych krwiaków, nic się nie odkleja.
    Bardzo zagazowana jestem. Pewnie od proga.
    Zapisałam się też już na Nifty Plus i Pappa

    Aitho lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Byłam dziś na wizycie. Doktor wyliczyła 7w1d
    CRL - 11 mm (średnia 7-13 mm)
    HR - 147 uderzeń na minutę (srednia 120 -160)
    Ciąża pojedyncza, żadnych krwiaków, nic się nie odkleja.
    Bardzo zagazowana jestem. Pewnie od proga.
    Zapisałam się też już na Nifty Plus i Pappa

    Mojemu serce biło jak dzwon ! 179 :D na prenatalnych zwolniło 165 :)
    Ale chyba wszystko w normie, bo nikt nic nie mówił ;)

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi przyszły wyniki tej toxo :)

    https://zapodaj.net/8bc9031cb4106.jpg.html

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm, teścik zrobiony? 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Chwilę mnie tu nie było. Miałam zakaz wchodzenia na forum bo się za bardzo stresowałam punkcja i czy coś faktycznie się zaplodni.
    W ostateczności punkcję miałam w 16 dc. Pobrali 4 pęcherzyki, 4 komórki były dojrzałe. I 3 się zaplodnily 🙂
    Więc wynik super,
    Miałam świeży transfer dwudniowego zarodka. i na tym moje szczęście się skończyło bo beta 0 😥😥

    Zostały nam dwudniowy zamrożony i blastocysta ( trzymali dłużej bo była niepewna)

    Średnio byłam zadowolona z tego że podali dwudniowy a nie trzymali do 5 doby, ale tłumaczyli mi tak że że względu że mam mało zarodków trzeba zwiększyć szanse żeby się zaimplantowal. A podobno w macicy lepsze warunki. Być może mają rację. Ale zarodek straciliśmy a tak naprawdę nie wiem czy coś ze mną i moja macica jest nie tak czy zarodek wogole nie dotrwał do blastocysty

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Cześć dziewczyny. Chwilę mnie tu nie było. Miałam zakaz wchodzenia na forum bo się za bardzo stresowałam punkcja i czy coś faktycznie się zaplodni.
    W ostateczności punkcję miałam w 16 dc. Pobrali 4 pęcherzyki, 4 komórki były dojrzałe. I 3 się zaplodnily 🙂
    Więc wynik super,
    Miałam świeży transfer dwudniowego zarodka. i na tym moje szczęście się skończyło bo beta 0 😥😥

    Zostały nam dwudniowy zamrożony i blastocysta ( trzymali dłużej bo była niepewna)

    Średnio byłam zadowolona z tego że podali dwudniowy a nie trzymali do 5 doby, ale tłumaczyli mi tak że że względu że mam mało zarodków trzeba zwiększyć szanse żeby się zaimplantowal. A podobno w macicy lepsze warunki. Być może mają rację. Ale zarodek straciliśmy a tak naprawdę nie wiem czy coś ze mną i moja macica jest nie tak czy zarodek wogole nie dotrwał do blastocysty

    Przykro mi, że się nie udało. Następnym razem się uda ✊️✊️

    Z podawaniem zarodków to są różne szkoły.

    Jedni twierdzą, że im szybciej zarodek znajdzie się w swoim naturalnym środowisku tym lepiej. No i trudno się z tym nie zgodzić.

    Drudzy trzymają zarodek w labie do stadium blastocysty, bo "jak na szkle nie przetrwała to i w macicy by nie przetrwało". No I tu też trudni się nie zgodzić.

    Dla mnie jest to loteria. Wielokrotnie zarodki top się nie implantowały a gorsze tak. Nawet te uznane za najgorsze wielokrotnie dał dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2022, 13:34

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Przykro mi, że się nie udało. Następnym razem się uda ✊️✊️

    Z podawaniem zarodków to są różne szkoły.

    Jedni twierdzą, że im szybciej zarodek znajdzie się w swoim naturalnym środowisku tym lepiej. No i trudno się z tym nie zgodzić.

    Drudzy trzymają zarodek w labie do stadium blastocysty, bo "jak na szkle nie przetrwała to i w macicy by nie przetrwało". No I tu też trudni się nie zgodzić.

    Dla mnie jest to loteria. Wielokrotnie zarodki top się nie implantowały a gorsze tak. Nawet te uznane za najgorsze wielokrotnie dał dziecko.

    No za którymś razem musi :) nie ma innej opcji :)
    Wypłakałam się przez weekend, czekam na okres i 14 DC mam się pojawić na USG. Jak wszystko będzie ok to będzie transfer kolejny, ale do 5 doby jest plan że będzie hodowany, gdyby zdegenerowal to jest jeszcze blastka :)
    Ale mam wrażenie że się nie udało przez skurcze. Musiałam cały czas brać nospe, żeby nie dopuszczać do bolu ale jednej nocy obudził mnie tak mega mocny skurcz że nie mogłam się ruszyć. Mialalm dzwonić do kliniki z rana żeby mi dali coś mocniejszego ale juz nospy brać nie musiałam bo mnie wszystko puściło.
    Także rozmawiałam z lekarzem i do transferu wlew, coś mocniejszego rozkurczowego i myślę jeszcze o akupunkturze przed i po transferze. Mam nadzieję że mnie nikt nie będzie od tych pomyslow odwodził , bo moja prowadząca ma być w tym czasie na urlopie wiec trafię do kogoś innego...

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett, u mnie był transfer blastocysty i beta zero :(
    Tez jest mi ciężko, został nam jeden zarodek dwudniowy, słaby.. Nie wiem czy powinni go podać w drugim dniu, czy hodować do 5? Ja osobiście uważam, ze podawanie zarodków 2-3 dniowych przy czynniku męskim to nabijanie kasy dla kliniki. Mamy synka, z zarodka trzydniowego, ale teraz z perspektywy widzę ze to był strzał w dziesiątkę. Skoro hodowali 5 zarodków do blastocysty, przetrwał jeden i nie dał ciąży..

  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Anett, u mnie był transfer blastocysty i beta zero :(
    Tez jest mi ciężko, został nam jeden zarodek dwudniowy, słaby.. Nie wiem czy powinni go podać w drugim dniu, czy hodować do 5? Ja osobiście uważam, ze podawanie zarodków 2-3 dniowych przy czynniku męskim to nabijanie kasy dla kliniki. Mamy synka, z zarodka trzydniowego, ale teraz z perspektywy widzę ze to był strzał w dziesiątkę. Skoro hodowali 5 zarodków do blastocysty, przetrwał jeden i nie dał ciąży..

    Kurcze, przykro mi że się nie udało :(
    Powiem Ci że ja byłam przekonana że będę mieć 5 dniowy podawany bo tak było wstępnie ustalane. Ja nawet po punkcji wróciłam z Warszawy do Wrocławia bo stwierdziłam że nie będę tam siedzieć 5 dni. A tu mi dzwonią na drugi dzień że mam przyjeżdżać.
    A tak naprawdę z tej radości ze się wogole coś zapłodniło to przestałam myśleć ile to dniowy. Zdałam się na nich. A teraz choćbym miałam dopłacić do hodowli to dopłacę, chociaż dr mówiła że będzie hodowany do 5 doby.
    Też mam wrażenie że to zwykle naciąganie
    I jakoś ciężko mi uwierzyć że w macicy jest większa szansa na przetrwanie nic na szkiełku.
    Jedna wielka loteria, eh 😔
    Planujecie podchodzić od razu do kolejnego?

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
‹‹ 533 534 535 536 537 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ