X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    @Gmagda jeszcze mam pytanie, jak robiłaś ta trombofile to brałaś od razu w pakiecie rozmowę z konsultantem i on dał jakieś zalecenia które przekazałas do kliniki, czy sam lekarz w klinice powinien ogarnąć temat jeśli by coś tam wyszło?

    Powiedzieli mi, ze jeżeli coś wyjdzie nie tak to mogę dokupić konsultacje po wyniku i tak zrobiłam, do zaleceń trzeba było jeszcze dodatkowo dopłacić.
    To co powiedział mi lekarz przez telefon to ja przekazałam lekarzowi w klinice i nie protestował, zgodził się na heparynę, ale potem i tak kazał mi z niej zejść chyba koło 7tc jak plamiłam.
    Narazie nie bierz konsultacji może wyjdzie Ci wszystko dobrze. :)

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Powiedzieli mi, ze jeżeli coś wyjdzie nie tak to mogę dokupić konsultacje po wyniku i tak zrobiłam, do zaleceń trzeba było jeszcze dodatkowo dopłacić.
    To co powiedział mi lekarz przez telefon to ja przekazałam lekarzowi w klinice i nie protestował, zgodził się na heparynę, ale potem i tak kazał mi z niej zejść chyba koło 7tc jak plamiłam.
    Narazie nie bierz konsultacji może wyjdzie Ci wszystko dobrze. :)

    Dzięki za odp 🙂
    I ja tak zrobię 🙂
    Musze cokolwiek zrobić przed kolejnym transferem żeby sobie kiedyś nie powiedziec że trzeba było to już dawno zrobić

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Dzięki za odp 🙂
    I ja tak zrobię 🙂
    Musze cokolwiek zrobić przed kolejnym transferem żeby sobie kiedyś nie powiedziec że trzeba było to już dawno zrobić

    Ja nie wiem jak na mnie zadziałała heparyna, mutacje miałam niegroźne, teoretycznie nie była potrzebna.
    Ale wiadomo ?
    Może pomogła :)
    Na tym etapie cieszę się ze ją odstawiłam :) nie muszę się kłuć codziennie :) już mam spokoj ze wszystkimi lekami, zostały tylko witaminki :)

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett, ja także wykupowalam konsultacje z genetykiem na testdna. Oprócz rozmowy, poprosiłam o dokument na maila -kartę porady, miałam podkładkę dla lekarza prowadzącego odnośnie zaleceń do transferu.

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Anett, ja także wykupowalam konsultacje z genetykiem na testdna. Oprócz rozmowy, poprosiłam o dokument na maila -kartę porady, miałam podkładkę dla lekarza prowadzącego odnośnie zaleceń do transferu.
    Możesz powiedzieć dlaczego Twoja pierwsza stymulacja była nieudana?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Możesz powiedzieć dlaczego Twoja pierwsza stymulacja była nieudana?
    Mieliśmy zamrożona tylko jedna słomkę nasienia, w której był milion plemników, ale znaczyło to też, że jak raz rozmrozimy to trzeba to jak najlepiej wykorzystać. Potrzebowaliśmy dużo jajeczek.
    Przy pierwszej stymulacji lekarz sugerując się moim amh 3.5 przepisał puregon 150j, po 7,9 dniu miałam około 12 jajeczek, z czego jak lekarz mówił, dojrzałych byłoby 5-6. Dla nas było to za mało, szkoda odmrażac cennego nasienia (przy azoospermii zapladniaja wszystkie jajeczka, a nie ustawowe 6). Razem z lekarzem podjęliśmy decyzję aby przerwać stymulację i podejść raz jeszcze. Zrobiłam miesiąc przerwy i dostałam nowy protokół z puregonem 300j i lamettą. Stymulacja trwała 17 dni, bo po drodze okazało się, że moje jajeczka rosną baaaardzo powoli, dopiero ruszają dobrze w 10-12 dniu, a estradiol stoi w miejscu, co znaczy, ze jest naprawde kiepsko w tych pierwszych dniach. Ale opłaciło się, uzyskaliśmy 20 jajeczek, z tego 16 dojrzałych, co dalo 3 blastocysty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2022, 20:30

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kiedy się skończą te mdłości, kamień w żołądku, spanie całymi dniami, etc?

    Męczy mnie to już okropnie

    🤢🥺

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Dziewczyny, kiedy się skończą te mdłości, kamień w żołądku, spanie całymi dniami, etc?

    Męczy mnie to już okropnie

    🤢🥺

    O kochana nawet nie wiesz jak miło się czyta, ze Cię to męczy 🥹😂
    Mnie zaczęło powoli puszczać gdzieś po 10-11 tygodniu, ale nawet po tym czasie zdarzały mi się gorsze dni, wiec ciężko było cokolwiek zaplanować, bo potrafiłam mieć jeden dzień spoko, a następny był mega kiepski.
    Teraz już mdłości raczej nie mam, wróciłam do jedzenia mięsa tyle o ile😀
    Na zapachy jestem ciągle wrażliwa, zmywarka potrafiła by u mnie wymioty wywołać jeszcze nawet teraz 😀
    Męczę się mega szybko, nie daje rady dużo chodzić, nie mówiąc ze wyjść po schodach na drugie piętro to mogę ducha wyzionąć. 😀
    Ciężkie są te początki :( nawet sobie nie wyobrażam czuć się tak jak się czułam i na przykład mieć do tego jakieś 2 letnie dziecko pod opieką, bo ja sama ledwo ze sobą sobie radziłam, a mój mąż to by chciał najlepiej jedno po drugim. (JA NIE) 😀
    - a masz w ogóle jakieś inne objawy jeszcze ? Jakieś kłucia bóle brzucha podbrzusza ?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Dziewczyny, kiedy się skończą te mdłości, kamień w żołądku, spanie całymi dniami, etc?

    Męczy mnie to już okropnie

    🤢🥺
    Indywidualnie :D
    U mnie mdłości puściły w 17 tygodniu, a zawitały wymioty i trzymały do 24. 😆
    Mam nadzieję, że u Ciebie pójdzie lżej.
    Książkowo drugi trymestr powinien być lżejszy i z końcem 13 tygodnia powinno być lepiej. Niby. :D

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszłam sobie wczoraj na wizytę do ginekologa w Medicover, takiego od prowadzenia ciąży. Chciałam zajrzeć do dziecka. A tam w gabinecie nie było sprzętu do USG 😐.

    No nic. Założyliśmy kartę ciąży i tak sobie pogadaliśmy. Lekarz powiedział, że jeśli będę się czuła bardzo fatalnie i będąnie męczyły mdłości i wymioty to żeby przyjść. Teraz na wszystko są leki. Nawet na taki stan 🙂. Nie ma co się męczyć. No nie ukrywam, że bardzo mi ulżyło bo juz teraz jest kiepsko, ale jeszcze nie fatalnie i nie każdego dnia.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Poszłam sobie wczoraj na wizytę do ginekologa w Medicover, takiego od prowadzenia ciąży. Chciałam zajrzeć do dziecka. A tam w gabinecie nie było sprzętu do USG 😐.

    No nic. Założyliśmy kartę ciąży i tak sobie pogadaliśmy. Lekarz powiedział, że jeśli będę się czuła bardzo fatalnie i będąnie męczyły mdłości i wymioty to żeby przyjść. Teraz na wszystko są leki. Nawet na taki stan 🙂. Nie ma co się męczyć. No nie ukrywam, że bardzo mi ulżyło bo juz teraz jest kiepsko, ale jeszcze nie fatalnie i nie każdego dnia.
    Brawo za gabinet ginekologiczny w którym brak sprzętu. Jak oni wystawiają diagnozę? Z opisu słownego? "Na oko wyglada mi pani na endometriozę", "jest pani w ciąży? Z brzuszka wnioskuję, że na oko między 3, a 6 miesiącem " 😄

    Mi na mdłości lekarz też proponował leki, prevomit chyba, ale koniec końców nie brałam.
    Na mdłości pomaga też imbir, są jakieś specjalne krople.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Brawo za gabinet ginekologiczny w którym brak sprzętu. Jak oni wystawiają diagnozę? Z opisu słownego? "Na oko wyglada mi pani na endometriozę", "jest pani w ciąży? Z brzuszka wnioskuję, że na oko między 3, a 6 miesiącem " 😄

    No ja właśnie nie wiem. Moglam wybrać normalnego ginekologa, ginekologa endokrynologa lub ginekologa - prowadzenie ciąży. Byłam przekonana, że jak wybiorę tego ostatniego to USG na bank zrobimy. Teraz właściwie to nie wiem co wybrać, aby trafić na gabinet ze sprzętem.

    Chyba przyjdzie mi czekać grzecznie na umówioną wizytę z moją prowadzącą. Tylko że to jeszcze ponad tydzień 🥺.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 159 77

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, proszę Was jako specjalistki o pomoc:
    Czy znaleziony plemnik dla skuteczności lub chociażby szansy na skuteczność in vitro musi być prawidłowy pod kątem ruchliwości, morfologii i fragmentacji?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Dziewczyny, proszę Was jako specjalistki o pomoc:
    Czy znaleziony plemnik dla skuteczności lub chociażby szansy na skuteczność in vitro musi być prawidłowy pod kątem ruchliwości, morfologii i fragmentacji?

    Mówisz o plemnikach z biopsji ?
    Ruchliwość - może jej nie być w ogóle,
    Fragmentacja z tego co kojarzę przy małej ilości plemników nie da się jej sprawdzić. Morfologia ? Nie wiem, ale czytałam, ze nawet z ,,brzydkimi” plemnikami jest sens działać 😊

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Dziewczyny, proszę Was jako specjalistki o pomoc:
    Czy znaleziony plemnik dla skuteczności lub chociażby szansy na skuteczność in vitro musi być prawidłowy pod kątem ruchliwości, morfologii i fragmentacji?

    Tak jak Gmagda napisała. Ruchliwy być nie musi.
    Pod kątem morfologii i fragmentacji musi być prawidłowy, ale tego raczej, przy małej ilości nie sprawdzimy. Embriolog wizulanie oceni i wybierze najładniejsze, najbardziej rokujące. Jeśli był wadliwy to zarodek nie przeżyje.

    Gmagda lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @baniusia !

    Jak tam się czujecie ?
    ☺️
    Upały się wam dają we znaki ?

    Ja mam wrażenie, że odczuwam je podwójnie. Weekend mocno odczułam 🏝
    Nawet mdłości miałam kilka dni i ledwo żyłam, dziś od rana lepiej :)

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    @baniusia !

    Jak tam się czujecie ?
    ☺️
    Upały się wam dają we znaki ?

    Ja mam wrażenie, że odczuwam je podwójnie. Weekend mocno odczułam 🏝
    Nawet mdłości miałam kilka dni i ledwo żyłam, dziś od rana lepiej :)

    Ej no. Ja myślałam, że w 16 tygodniu to ja sobie będę pomykać na spacerki, zakupy (bo teraz tylko przez internet), może do pracy wrócę. A Ty mi tu o mdłosciach 🙃.

    Jeszcze 3 tygodnie i połóweczka u Ciebie 🙂

    U mnie tragedia. Powiedziałam mężowi ostatnio, że to dziecko tak mi się we znaki daje, że mam nadzieję, że w zamian będzie zdrowe, ładne i mądre 😊. Schudłam już ponad 4 kg. Do tego wszystkiego klimatyzacja mnie rozłożyła- mam katar i trochę gorączki. Na szczęście to 3 dzień, więc już powoli mija.

    W poniedziałek wizyta. Po 3 tygodniach!!!. Nie mogę się doczekać. No a 30 czerwca mam Nifty. Wtedy będzie wszystko wiadomo. Wóz albo przewóz.

    Moja mama mówi, że będzie u nas córka 👧. Już jej wyjaśniłam dlaczego będzie raczej syn 🙍‍♂️. A ona obstaje przy swoim. Twierdzi, że córka w brzuchu odbiera urodę mamie. Wiecie, przez hormony to wyglądam jak nastolatka. Trochę pryszczy mi wywalilo. Jak byłam nastolatką to tyle nie miałam 😐

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ananasek, a jak się sprawy u was mają?

    Dziewczyny, w 11 tc to usg jest przez brzuch czy jeszcze dopochwowo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 15:44

    Ananasova lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Baniusia jestem jestem:) czytam Was co jakiś czas i śledzę jak się sprawy maja 🥰🤰
    My jesteśmy po wizycie w klinice :), ostatnio miałam badana drożność - wszystko ok:) , teraz czekam na okres - będzie stymulacja lametta od 3 dc no i jak wszystko dobrze pójdzie to gdzieś za połowa lipca pierwsza inseminacja 🙂

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    @Baniusia jestem jestem:) czytam Was co jakiś czas i śledzę jak się sprawy maja 🥰🤰
    My jesteśmy po wizycie w klinice :), ostatnio miałam badana drożność - wszystko ok:) , teraz czekam na okres - będzie stymulacja lametta od 3 dc no i jak wszystko dobrze pójdzie to gdzieś za połowa lipca pierwsza inseminacja 🙂

    Ale super. Juz nie mogę się doczekać. Znów można kibicować 😊.

    Kiedy się małpki spodziewasz?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
‹‹ 535 536 537 538 539 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ