X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Ale super. Juz nie mogę się doczekać. Znów można kibicować 😊.

    Kiedy się małpki spodziewasz?

    Tak poproszę o trzymanie kciuków 😊
    Ok 7 lipca ale teraz przez te upały to różnie może być :) .
    Ja tez trzymam kciuki za Twoje Nifty :) na pewno wszystko będzie w porządku 🙂

    Baniusia, Krysia23 lubią tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    @Ananasek, a jak się sprawy u was mają?

    Dziewczyny, w 11 tc to usg jest przez brzuch czy jeszcze dopochwowo?
    Ja zawsze miałam i tak i tak. Przez brzuch dzidzia, a dopochwowo szyjka.

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Ja zawsze miałam i tak i tak. Przez brzuch dzidzia, a dopochwowo szyjka.

    Ja tak samo teraz.

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziewczyny pomóżcie,
    Mam mieć transfer na cyklu naturalnym.
    USG miałam 22.06. i pęcherzyk miał 16mm. P. Dr kazała mi teraz zrobić u siebie USG 25, sprawdzić czy pęcherzyk pękł. Jak nie to ponowić USG 27.
    I teraz pytanie czy same USG wystarczy, bo wiem że się jakieś hormony do tego robi zawsze

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Hej. Dziewczyny pomóżcie,
    Mam mieć transfer na cyklu naturalnym.
    USG miałam 22.06. i pęcherzyk miał 16mm. P. Dr kazała mi teraz zrobić u siebie USG 25, sprawdzić czy pęcherzyk pękł. Jak nie to ponowić USG 27.
    I teraz pytanie czy same USG wystarczy, bo wiem że się jakieś hormony do tego robi zawsze

    Progesteron możesz zrobić, jak pękł pęcherzyk to progesteron będzie wysoki.

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Ja zawsze miałam i tak i tak. Przez brzuch dzidzia, a dopochwowo szyjka.
    W 12 tc miałam przez brzuch :)

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie. Wszystko cacy. Dziś faktycznie 10+3 a dziecko 10+4. Serducho wali 177. Kręciło się niemiłosiernie.

    To niewiarygodne przeżycie jest. Do tej pory oglądałam na usg kropkę. Dzisiaj zobaczyłam człowieczka z głową, rączkami, nóżkami, paluszkami. 😊

    Aitho, Ananasova lubią tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 623 513

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Czy mogę się do Was dołączyć? Wasze historie dają mi wiele nadziei 🙏
    Jesteśmy z mężem po pierwszym wyniku seminogramu, w którym zobaczyliśmy wielkie czerwone zera. Po konsultacji z urologiem, będziemy przygotowywać się do biopsji.
    Chciałam zapytać, czy któraś z Was, a raczej Waszych mężów robił badanie genetyczne na NFZ? Wiem, że trzeba dostać skierowanie od lekarza rodzinnego, ale co mu powiedzieć, i co on ma wpisać na tym skierowaniu? 😉

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Jestem po wizycie. Wszystko cacy. Dziś faktycznie 10+3 a dziecko 10+4. Serducho wali 177. Kręciło się niemiłosiernie.

    To niewiarygodne przeżycie jest. Do tej pory oglądałam na usg kropkę. Dzisiaj zobaczyłam człowieczka z głową, rączkami, nóżkami, paluszkami. 😊
    A za chwilę będzie Ci machac rączkami na usg. A może za niecałe dwa miesiące poczujesz kopniaki.
    Drugi trymestr puka do drzwi. :D macie wybrane imiona ?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    Czy mogę się do Was dołączyć? Wasze historie dają mi wiele nadziei 🙏
    Jesteśmy z mężem po pierwszym wyniku seminogramu, w którym zobaczyliśmy wielkie czerwone zera. Po konsultacji z urologiem, będziemy przygotowywać się do biopsji.
    Chciałam zapytać, czy któraś z Was, a raczej Waszych mężów robił badanie genetyczne na NFZ? Wiem, że trzeba dostać skierowanie od lekarza rodzinnego, ale co mu powiedzieć, i co on ma wpisać na tym skierowaniu? 😉
    Osobiście robiliśmy wszystko prywatnie, ale tak, genetykę można na NFZ, z tym, że są długie kolejki. Z tego co wiem, to najpierw rodzinny wypisuje skierowanie do lekarza genetyka (i tu czas oczekiwania jest najdłuższy, bo w naszym mieście do pół roku, musiałabyś sprawdzić u siebie), potem genetyk prowadzi z Wami wywiad i kieruje na badania do placówki panstwowej(czas oczekiwania na wyniki badań genetycznych, ale prywatnie to max 6-8 tygodni, panstwowo niestety nie wiem). Dobrze to skonsultować z andrologiem, aby ten wypisał badania jakie genetyk musi zlecić, tak abyście nie musieli powtarzać całej drogi dwa razy.

    Edit. Jesteś z Krakowa ? Tu pomoże Gmagda, bo ona prowadziła procedurę u tamtejszych specjalistów. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2022, 19:52

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 623 513

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jesteśmy z Krakowa. Jutro zorientujemy się jaki jest czas oczekiwania, jeśli jakiś bardzo długi, to raczej zrobimy prywatnie 😉
    Właśnie chciałam zapytać GMagdy gdzie robiliście mTESE? Ja chciałabym zrobić u dr Wolskiego, ale nie wiem czy jest możliwe przeniesienie plemników do Krakowa, żeby procedurę przeprowadzić na miejscu. Rozważam Parens albo KrakOVI, ale do tego jeszcze trochę czasu 😌

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    Czy mogę się do Was dołączyć? Wasze historie dają mi wiele nadziei 🙏
    Jesteśmy z mężem po pierwszym wyniku seminogramu, w którym zobaczyliśmy wielkie czerwone zera. Po konsultacji z urologiem, będziemy przygotowywać się do biopsji.
    Chciałam zapytać, czy któraś z Was, a raczej Waszych mężów robił badanie genetyczne na NFZ? Wiem, że trzeba dostać skierowanie od lekarza rodzinnego, ale co mu powiedzieć, i co on ma wpisać na tym skierowaniu? 😉

    U kogo się leczycie w Krakowie ?
    Słyszałam coś o genetyce na NFZ, ale nigdy nie próbowaliśmy, robiliśmy wszystkie badania prywatnie.
    Jeżeli wam nie zależy na czasie to można próbować.
    Ale jeżeli was stać to robiłabym prywatnie na przykład w PARENS.
    Kariotyp AZF i CFTR coś koło 1000 zł .
    Czas oczekiwania to około 6-8 tygodni właśnie.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    A za chwilę będzie Ci machac rączkami na usg. A może za niecałe dwa miesiące poczujesz kopniaki.
    Drugi trymestr puka do drzwi. :D macie wybrane imiona ?

    Dzisiaj już rączką machał. Przeżycie cudowne.

    Niestety zepsute przez moją lekarz prowadzącą, która przestała prowadzić ciążę. Wszystkie ciąże a nie tylko moją. Nie wiem dlaczego. Czy wygasły jej jakieś uprawnienia, certyfikaty, nie zdała jakichś egzaminów, nie wiem. Prywatna klinika profesorsko - ordynacka, a ginekolog nie ma uprawnień do prowadzenia ciąży. Recepty wystawiła na 100%.

    Na szczęście miałam jak zwykle plan B i jestem juz zapisana do innego lekarza 😊.

    Jak syn to będzie Michał. Jak córka to albo Inga (mąż chce) lub Ala (ja chcę). Lepiej już aby syn był, bo co do córki to się nie dogadamy nigdy😉.

    A u was jak ostatecznie syn ma na imię. Wiem,że pisałaś i to chyba 2 razy. No nie pamietam😳.

    @Gmagda, wy imię wybraliście?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Dzisiaj już rączką machał. Przeżycie cudowne.

    Niestety zepsute przez moją lekarz prowadzącą, która przestała prowadzić ciążę. Wszystkie ciąże a nie tylko moją. Nie wiem dlaczego. Czy wygasły jej jakieś uprawnienia, certyfikaty, nie zdała jakichś egzaminów, nie wiem. Prywatna klinika profesorsko - ordynacka, a ginekolog nie ma uprawnień do prowadzenia ciąży. Recepty wystawiła na 100%.

    Na szczęście miałam jak zwykle plan B i jestem juz zapisana do innego lekarza 😊.

    Jak syn to będzie Michał. Jak córka to albo Inga (mąż chce) lub Ala (ja chcę). Lepiej już aby syn był, bo co do córki to się nie dogadamy nigdy😉.

    A u was jak ostatecznie syn ma na imię. Wiem,że pisałaś i to chyba 2 razy. No nie pamietam😳.

    @Gmagda, wy imię wybraliście?
    Nasz Mały to Maksymilian, jest coraz fajniejszy. :) fajnie, że niedługo będziesz na tym samym etapie, ale czas oczekiwania w ciąży też ma swój urok. Chociaż ja będąc w ciąży nie lubiłam być w ciąży bo źle znosiłam stres, to teraz z perspektywy czasu widzę, że też to miało w sobie magię.
    Mówiłaś kiedyś o imionach - też zapomniałam. 🤦‍♀️ A jak podawali Ci zarodek, to miałaś przeczucie co do płci? Ja miałam, koleżanka też -u każdej z nas było dokładnie odwrotnie. :D
    Czy nowy lekarz jest w porządku? Jak często będziesz mieć wizyty ?

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 623 513

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    U kogo się leczycie w Krakowie ?
    Słyszałam coś o genetyce na NFZ, ale nigdy nie próbowaliśmy, robiliśmy wszystkie badania prywatnie.
    Jeżeli wam nie zależy na czasie to można próbować.
    Ale jeżeli was stać to robiłabym prywatnie na przykład w PARENS.
    Kariotyp AZF i CFTR coś koło 1000 zł .
    Czas oczekiwania to około 6-8 tygodni właśnie.

    Jeszcze nie mamy lekarza, tak na szybko udało nam się złapać termin u urologa, który przyjmuje w Parens, tylko w innym gabinecie, bo w klinice terminy dopiero na sierpień.
    Jeśli badania będziemy robić prywatnie, to zrobimy je w prywatnym labie, bo mam tam koleżankę i przyspieszy nam ile się będzie dać 🤫

    Powiedzcie mi, czy powinnam już teraz iść do jakiegoś lekarza w klinice, żeby omówić stymulację, czy dopiero jak będziemy mieć plemniki?

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Tak, jesteśmy z Krakowa. Jutro zorientujemy się jaki jest czas oczekiwania, jeśli jakiś bardzo długi, to raczej zrobimy prywatnie 😉
    Właśnie chciałam zapytać GMagdy gdzie robiliście mTESE? Ja chciałabym zrobić u dr Wolskiego, ale nie wiem czy jest możliwe przeniesienie plemników do Krakowa, żeby procedurę przeprowadzić na miejscu. Rozważam Parens albo KrakOVI, ale do tego jeszcze trochę czasu 😌

    My leczyliśmy się u doktora Swolkienia, mtese wykonywał tez on w klinice KrakOvi, in vitro Wyroba (jego kolega) wiec wszystko mieliśmy dosłownie w jednym miejscu, każdy kto nas prowadził się zna, a nam to było na rękę, bo lekarze tez byli w kontakcie :)
    Z tego co widzę genetykę można tez zrobić w KrakOVI.

    Kariotyp+CFTR+AZF = 1565 zł

    Kojarzę, ze my płaciliśmy z Parens około 1200 zł, ale to było dawno temu i możliwe, ze ceny są teraz podobne.

    Ogólnie KrakOVi ma dość wysokie ceny w labolatorium, ale większość badań i tak się tam robi, typu wymazy przed in vitro i te wszystkie inne. Potem podczas in vitro estradiol i wszystkie hormony itp, nie ma co ukrywać jest na miejscu, wiec wygoda.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Jeszcze nie mamy lekarza, tak na szybko udało nam się złapać termin u urologa, który przyjmuje w Parens, tylko w innym gabinecie, bo w klinice terminy dopiero na sierpień.
    Jeśli badania będziemy robić prywatnie, to zrobimy je w prywatnym labie, bo mam tam koleżankę i przyspieszy nam ile się będzie dać 🤫

    Powiedzcie mi, czy powinnam już teraz iść do jakiegoś lekarza w klinice, żeby omówić stymulację, czy dopiero jak będziemy mieć plemniki?

    Jeżeli mogę polecić to lećcie do Swolkienia, on was poprowadzi ze wszystkim i wszędzie pokieruje. Ma mega doświadczenie, cud nie człowiek 💙 a terminy ma bliskie wiec nie ma problemu z tym i przede wszystkim to urolog-androlog .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2022, 21:16

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @lindalia
    Tez mi się mega podoba Maksymilian, ale mój mąż nawet nie chce słyszeć, nie zgadza się, wiec narazie stanęło, ze będzie Aleks
    A ja się już nawet do tego przyzwyczaiłam to pewnie tak będzie :)
    Może jak druga będzie dziewczynka to będę mieć więcej do powiedzenia 🙈😀

    dla mnie tez ciąża to stresujący czas.
    Już bym wolała mieć młodego w ramionach i wiedzieć, ze wszystko super i jest dobrze 🧡
    A ta ciąża trwa az 40 tygodni !
    @baniusia jak Twoje mdłości ? Lepiej Ci ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2022, 21:26

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    @lindalia
    Tez mi się mega podoba Maksymilian, ale mój mąż nawet nie chce słyszeć, nie zgadza się, wiec narazie stanęło, ze będzie Aleks
    A ja się już nawet do tego przyzwyczaiłam to pewnie tak będzie :)
    Może jak druga będzie dziewczynka to będę mieć więcej do powiedzenia 🙈😀

    dla mnie tez ciąża to stresujący czas.
    Już bym wolała mieć młodego w ramionach i wiedzieć, ze wszystko super i jest dobrze 🧡
    A ta ciąża trwa az 40 tygodni !
    @baniusia jak Twoje mdłości ? Lepiej Ci ?

    A ja wam powiem dziewczyny, że wogóle mnie ta ciąża nie stresuje. Emocjonalnie to bardzo na miękko ją przechodzę. Stres przychodzi tylko na chwilę przed USG. Jak słyszę, że wszystko w porządku to się uspokajam i przechodzimy do oglądania i tłumaczenia co jest co i gdzie mam patrzeć.

    Takie ogólne "niedobrze mi" to już przechodzi. Mdłości są od czasu do czasu i zaskakują mnie różnie. Dzisiaj na schodach w metrze. Trochę walczyłam że sobą aby nie wymiotowac.

    Do nowego lekarza jestem zapisana na 01.07. Ja to wogole chciałam od początku iść do niego. No ale rodzice moi sobie wymyślili jakąś super klinikę super specjalistów, która nie okazała się taka super. Chyba tylko super droga 😐. Zrezygnowałam nawet z nifty u nich. Zamiast czwartku, zrobię w przyszły poniedziałek gdzie indziej. Im później tym lepiej 🙂, aby nie okazało się że w mojej krwi nie ma jeszcze dna dziecka.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie masz dobre podejście, ze zero stresu, ja się tylko martwię ciagle tą toksoplazmozą, ze muszę tak ze wszystkim uważać :( ☺️

    Ja miałam USG w środę bobo idealnie rośnie.
    Jego waga 150g, akurat idealna co do tygodnia ciąży.
    I lekarka już mówiła, ze od 20tc zacznie się jazda jak z 300g będzie przybierał do 3-4 kg 😀 to wtedy dopiero odczuje 😀 i to, ze brzuch będzie rósł 3 razy szybciej niż teraz 😀🤰
    A te temperatury 36* nie będą pomagać :)

‹‹ 536 537 538 539 540 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ