X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Truskawka311220 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia mtese mamy pod koniec lipca🙂

    Podpowiedzcie jak się do tego przygotować. Ile czasu spędziliście w klinice?

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka311220 wrote:
    Baniusia mtese mamy pod koniec lipca🙂

    Podpowiedzcie jak się do tego przygotować. Ile czasu spędziliście w klinice?
    Zależy czy jest opoznienie ;) Pytasz o wizytę u androloga czyn ginekologa?

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, trzymajcie kciuki za rodzeństwo dla mojego synka ❤️ Dzisiaj 2dpt;)

    Gmagda, lindalia lubią tę wiadomość

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży chodziłam co 3 tygodnie, a od drugiego trymestru chyba co miesiąc, ale czasami byłam jeszcze na wizycie na NFZ :) O dziwo nawet prenatalne miałam na NFZ, w fajnej klinice w Warszawie.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Ja w pierwszej ciąży chodziłam co 3 tygodnie, a od drugiego trymestru chyba co miesiąc, ale czasami byłam jeszcze na wizycie na NFZ :) O dziwo nawet prenatalne miałam na NFZ, w fajnej klinice w Warszawie.

    A co to za fajna klinika w Warszawie? 😊

    Trzymamy kciuki za rodzeństwo ✊️✊️
    Kiedy kochana testujemy?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    A co to za fajna klinika w Warszawie? 😊

    Trzymamy kciuki za rodzeństwo ✊️✊️
    Kiedy kochana testujemy?
    Ja miałam w Boramedzie prenatalne i pappe na NFZ. Aaa zapomniałam Ci napisać gdzie miałam połówkowe i 3 trymestru! Doktor nazywa Anita Hamela Olkowska. Jest wyjątkowa, polecam z całego serca, poczytaj sobie opinie :)

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test może za 5 dni? Zobaczymy czy wytrzymam 😂

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jakie u Was były objawy po pozytywnym transferze? Ja już nie pamietam, wiem tylko ze od początku czułam, ze się udało..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Dziewczyny, a jakie u Was były objawy po pozytywnym transferze? Ja już nie pamietam, wiem tylko ze od początku czułam, ze się udało..

    Ja miałam mega kłucie w podbrzuszu, takie, ze czasem jak szlam to musiałam zrobić STOP 😀

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Ja miałam mega kłucie w podbrzuszu, takie, ze czasem jak szlam to musiałam zrobić STOP 😀
    Ale ciagle czy w jakimś konkretnym dniu?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Dziewczyny, a jakie u Was były objawy po pozytywnym transferze? Ja już nie pamietam, wiem tylko ze od początku czułam, ze się udało..
    Czułam, że to tym razem nie jest ciąża urojona, ale bałam się w to wierzyć 🙈
    Zmęczenie level max, brak apetytu, delikatne skurcze, które ratowałam nospą i magnezem, a w 5dpt jak siedziałam na ławce, to czułam takie wyraźne uszczypnięcie- wtedy zarodek się wgryzł. Od tego momentu było mi gorąco i zimno na przemian.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No nie mam terminu wyznaczonego przez lekarza. Kalkulatory internetowe wskazują że będzie to 20.01.2023.

    Dziewczyny jak często chodziłyście na USG. Mi lekarz mówił, aby umówić się za 2 tygodnie. Jestem ustawiona na 14.06.2022. Dopiero. Jakoś długo. Chętnie bym tam wcześniej zajrzała.
    Lekarz chciał mnie widywać co 3 tyg, ale w praktyce wychodzilo co 2-2,5 tygodnia. Od 34 tygodnia już co tydzień, a od 28tc ktg 2 razy w tygodniu.

    Ważne: bez względu na to jak często będziesz mieć usg, zawsze czekanie się mega dłuży. :D potwierdzone info, bo te cotygodniowe wizyty przed porodem też mi się ciągnęły.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moja klinika na koniec jeszcze mi pokazała😤

    Wczoraj moja kierowniczka powiedziała mi, że brakuje mi L4 za 19-29.05.2022. Loguje się do ZUS PUE i patrzę, że faktycznie nie ma. Błąd lekarza. Miał mi wystawić zwolnienie do 29.05 a wystawił do 19.05.
    No i teraz pytanie: kto mi wystawi zwolnienie na ponad 10 dni wstecz? No krew mnie zalała.
    Ostatecznie wstawiłam urlop za ten okres, ale ładnie się klinika ze mną pożegnała.

    Ale wiecie co jest najgorsze? Jak przyjdzie starać się o rodzeństwo, to ja i tak wrócę do nich😵‍💫

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No moja klinika na koniec jeszcze mi pokazała😤

    Wczoraj moja kierowniczka powiedziała mi, że brakuje mi L4 za 19-29.05.2022. Loguje się do ZUS PUE i patrzę, że faktycznie nie ma. Błąd lekarza. Miał mi wystawić zwolnienie do 29.05 a wystawił do 19.05.
    No i teraz pytanie: kto mi wystawi zwolnienie na ponad 10 dni wstecz? No krew mnie zalała.
    Ostatecznie wstawiłam urlop za ten okres, ale ładnie się klinika ze mną pożegnała.

    Ale wiecie co jest najgorsze? Jak przyjdzie starać się o rodzeństwo, to ja i tak wrócę do nich😵‍💫
    A wiesz, że tak naprawdę to nie powinien być Twój problem tylko kliniki/lekarza ? Bo to ich obowiązkiem było wystawić Ci zwolnienie, teraz to oni powinni pisać do zusu (na pewno robili to już nie raz, bo takie placówki często muszą pisać wyjaśnienia) z informacją o wystawienie zwolnienia z datą wsteczna i z wyjaśnieniami.
    Miałam podobna sytuację, z tym że u mnie minęło chyba 7 dni od daty kiedy zwolnienie powinno być wystawione. Gabinet sam to rozwiązał na mój sygnał.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Ale ciagle czy w jakimś konkretnym dniu?

    Wydaje mi sie, ze od 2dpt już czułam coś takiego.

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez ciagle coś kłuje, ale ze na codzien nie skupiam się na takich sprawach, bo wiem, ze nie ma co liczyć na ciąże naturalna, to nawet nie wiem czy to coś nowego..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny uprawiałyście seks w ciąży ?
    My pierwszy trymestr odpuściliśmy, ale teraz nas już tak ciągnie do siebie 😀
    Bo prawda taka, ze abstynencja trwała praktycznie od punkcji, ciężko dochodziłam do siebie później nawet nie mieliśmy ochoty, bo wszystko kręciło się wokół transferu.
    Lekarka pozwoliła przeciwwskazań nie ma, ale mimo wszystko mam wątpliwości.
    😖

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Dziewczyny uprawiałyście seks w ciąży ?
    My pierwszy trymestr odpuściliśmy, ale teraz nas już tak ciągnie do siebie 😀
    Bo prawda taka, ze abstynencja trwała praktycznie od punkcji, ciężko dochodziłam do siebie później nawet nie mieliśmy ochoty, bo wszystko kręciło się wokół transferu.
    Lekarka pozwoliła przeciwwskazań nie ma, ale mimo wszystko mam wątpliwości.
    😖
    Ja miałam zakaz jakichkolwiek aktywności, aby nie wywolac skurczu co doprowadziloby do skrocenia jeszcze krotszej szyjki. Dopiero po 37tc mogliśmy i skorzystaliśmy. :D
    W ciąży, a szczególnie przed porodem libido rośnie razy milion. Jeśli lekarka pozwoliła, to na zdrowie :D 😆
    Bobasowi udzielają się Twoje endorfiny, więc jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, to jak najbardziej można.

    Gmagda lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Ja miałam zakaz jakichkolwiek aktywności, aby nie wywolac skurczu co doprowadziloby do skrocenia jeszcze krotszej szyjki. Dopiero po 37tc mogliśmy i skorzystaliśmy. :D
    W ciąży, a szczególnie przed porodem libido rośnie razy milion. Jeśli lekarka pozwoliła, to na zdrowie :D 😆
    Bobasowi udzielają się Twoje endorfiny, więc jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, to jak najbardziej można.

    No właśnie nie mamy żadnych zakazów, ciąża prawidłowa bez zagrożeń (oby tak było do końca) ✊🧡a czytałam, ze seks w ciąży nawet wskazany :p No właśnie w drugim trymestrze to właśnie moje libido urosło razy milion 😀 mogłabym 3 razy dziennie 😀

    Ps. A mężowi się podoba, bo mój biust w ciąży x2 😀 😆

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Ps. A mężowi się podoba, bo mój biust w ciąży x2 😀 😆

    No i ja codziennie słyszę od swojego: "pokaż cycki". 😁
    Jak gowniarz jakiś, śmieszy mnie to na razie 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
‹‹ 532 533 534 535 536 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ