X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 23 maja 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Trzeba pilnować, będziesz musiała się chyba szybko zgłosić żeby to uregulować. :/ mi zaraz zlecili TSH glukozę mocz morfologię, ale wszystko w normie, zastanawia mnie w głowie co lekarze czasem mają w glowie, mój na przykład nie kazał badać w ogóle progesteronu, a razem z betą zbadałam i prog 11 wysyłałam zdjęcie lekarzowi, a ten zara zadzwonił żeby jutro przyjechać na wizytę, ciekawe co by się działo jakbym nie zbadała.

    Trzeba mieć się na baczności.
    Ja psychicznie nie daje rady już 😢🥺
    Ku**a wykończę się… czemu musi być pod górkę ciagle, przecież to się w głowie nie mieści…
    Ale dlaczego? Zrobisz Nifty i wierze, ze dziecko będzie zdrowe. Nikt nie da Ci jednak gwarancji ze w ciazy nie wyjdą inne choroby, albo nawet po urodzeniu. Całe życie będziesz czuła strach, ale to cię nie może paraliżować.
    Chciałaś mieć dziecko, i się udało, masz swój cud, ale nikt nigdy nie zagwarantuje nam ze urodzi się zdrowe. Każde usg to stres, potem każdy katar i gorączka. To jest Twoie ukochane dziecko, nieważne czy jest chore czy zdrowe. Bądź dobrej myśli!!😊

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 23 maja 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Szybko to skontroluj, musisz brać leki na obniżenie, to nie jest dobre w ciąży. Umów się na wizytę do ginekolog albo nawet napisz smsa z wynikiem.

    Już to załatwiłam z moją endokrynolog. Podwyższyła mi Euthyrox do 150 i kazała za 2 tygodnie skontrolować TSH i FT4 i dać jej znać.

    Ja to TSH dobie dzisiaj zbadałam od tak. Przy okazji. Sama nie wiem czemu. Mój ginekolog powiedział, że nie ma co panikować bo ta ciąża jeszcze jest tak wczesna, że na pewno nic się nie dzieje. No właśnie widzę. Słów brak.😤

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 23 maja 2022, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:

    Trzeba mieć się na baczności.
    Ja psychicznie nie daje rady już 😢🥺
    Ku**a wykończę się… czemu musi być pod górkę ciagle, przecież to się w głowie nie mieści…


    Nie macie w klinice psychologa? U nas w pakiecie jest, chyba 3 wizyty nam przysługują. No ale ja się na razie nieźle trzymam a M. nie uznaje psychologów. Jak już to tylko psychiatra.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 23 maja 2022, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gnagda, a nie myślałaś aby zrobić NIFTY? Wtedy będziesz mieć pewność, wyniki są już do 5 dni.
    Pappa + usg coś powie, ale to nigdy nie jest 100%, a NIFTY (albo Sanco) wykrywa kilkadziesiąt chorób genetycznych - daje pewność 99%.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2022, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny USG mamy w piątek, wtedy tez oddam krew na nifty .
    Jeżeli usg będzie ok, to myśle, ze się uspokoję trochę. Ta niewiedza mnie wykańcza. Ciężko jest samemu przeliczyć te wyniki na MOM bo w necie tez widać, ze ktoś przy takich samych wynikach IU/L mom miał inny, a moja pappa chyba nie jest jakaś tragicznie niska .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2022, 07:29

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 25 maja 2022, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Dziewczyny USG mamy w piątek, wtedy tez oddam krew na nifty .
    Jeżeli usg będzie ok, to myśle, ze się uspokoję trochę. Ta niewiedza mnie wykańcza. Ciężko jest samemu przeliczyć te wyniki na MOM bo w necie tez widać, ze ktoś przy takich samych wynikach IU/L mom miał inny, a moja pappa chyba nie jest jakaś tragicznie niska .

    Próbowałam to liczyć, ale faktycznie bez USG i odpowiedniej aplikacji to te wyniki to na razie tylko cyferki. Jak się zgłębiłam w tą pappe, to to wogóle jakie szamaństwo jest. Osobiście nie ufam tej metodzie już wogóle.

    Gmagda, jeszcze tylko aby jutro przetrwać i już piątek 🤞🤞🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2022, 21:03

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 25 maja 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Próbowałam to liczyć, ale faktycznie bez USG i odpowiedniej aplikacji to te wyniki to na razie tylko cyferki. Jak się zgłębiłam w tą pappe, to to wogóle jakie szamaństwo jest. Osobiście nie ufam tej metodzie już wogóle.

    Gmagda, jeszcze tylko aby jutro przetrwać i już piątek 🤞🤞🤞
    Tobie z racji na wiek, badanie pappa przysługuje w ramach refundacji. Mimo, że planujesz zrobić NIFTY, to polecam tez pappe - u Was nie pod kątem genetycznym, bo to zrobi NIFTY, ale pappa bada przepływy tętnicowe - często po tym trzeba wprowadzić nowe leki np acard, tak miała moja siostra. A mi jak wspomniałam, wyszło bardzo wysokie ryzyko porodu przedwczesnego, co też się potwierdziło.
    Skoro masz je mieć za darmo - myślę, że dla samych przepływów warto z niego skorzystać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2022, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Próbowałam to liczyć, ale faktycznie bez USG i odpowiedniej aplikacji to te wyniki to na razie tylko cyferki. Jak się zgłębiłam w tą pappe, to to wogóle jakie szamaństwo jest. Osobiście nie ufam tej metodzie już wogóle.

    Gmagda, jeszcze tylko aby jutro przetrwać i już piątek 🤞🤞🤞

    Dużo się naczytałam, jak ludzie mieli duże ryzyka , wysokie wolne BetaHCG a na przykład z nifty wszystko było super, skąd wysoka Beta wtedy ? Niewiadomo. Czytalam tez coś, ze wysoka Beta może zwiastować cukrzyce ciążowa na późniejszym etapie, czy ogolnie jakieś komplikacje. Każdy przypadek, który czytałam to przy dobrym USG pappa była fałszywa, ale to właśnie te czynniki jak wiek, jakieś obciążenia i wszystko kalkuluje. Tez nie ufam tej pappie. Jedynie może pod kątem o którym mówi lindalia, przepływy, ryzyko porodu przedwczesnego, warto to zrobic, ale to tez tylko statystyka.

    Mi lekarka mówiła, ze momy są wiążące, a skoro nie ma żadnego kalkulatora którym sobie to przeliczysz to znaczy, ze one zależne są od tygodnia ciąży od wieku itp, liczy się tez stosunek BetaHCG do białka PAppa .
    Czytałam tez historie dziewczyny która miała BetaHCG ponad 200 IU/L a wyliczone ryzyko wcale nie było jakieś duże, bo 1:400 tylko podwyższone.


    Bardzo się boje jutra, proszę was trzymajcie kciuki.
    ✊😢💜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2022, 07:31

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 26 maja 2022, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Dużo się naczytałam, jak ludzie mieli duże ryzyka , wysokie wolne BetaHCG a na przykład z nifty wszystko było super, skąd wysoka Beta wtedy ? Niewiadomo. Czytalam tez coś, ze wysoka Beta może zwiastować cukrzyce ciążowa na późniejszym etapie, czy ogolnie jakieś komplikacje. Każdy przypadek, który czytałam to przy dobrym USG pappa była fałszywa, ale to właśnie te czynniki jak wiek, jakieś obciążenia i wszystko kalkuluje. Tez nie ufam tej pappie. Jedynie może pod kątem o którym mówi lindalia, przepływy, ryzyko porodu przedwczesnego, warto to zrobic, ale to tez tylko statystyka.

    Mi lekarka mówiła, ze momy są wiążące, a skoro nie ma żadnego kalkulatora którym sobie to przeliczysz to znaczy, ze one zależne są od tygodnia ciąży od wieku itp, liczy się tez stosunek BetaHCG do białka PAppa .
    Czytałam tez historie dziewczyny która miała BetaHCG ponad 200 IU/L a wyliczone ryzyko wcale nie było jakieś duże, bo 1:400 tylko podwyższone.


    Bardzo się boje jutra, proszę was trzymajcie kciuki.
    ✊😢💜

    Trzymam za Ciebie kciuki ✊💜 na pewne rzeczy niestety nie mamy wpływu choćbyśmy nie wiem jak chciały. Wierze, że z Twoim maluszkiem wszystko jest ok 🙂.
    My mieliśmy już wizytę , stanęło na IUI, jakoś z początkiem czerwca drożność , miesiąc przerwy, lekka stymulacja i inseminacja :) .

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 27 maja 2022, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda trzymam kciuki!✊️

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 27 maja 2022, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Bardzo się boje jutra, proszę was trzymajcie kciuki.
    ✊😢💜

    Trzymamy kciuki ✊️✊️. O której wizyta?

    Czekamy na wieści, że wszystko okej a to był tylko niepotrzebnych stres, strach i łzy 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2022, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Trzymam za Ciebie kciuki ✊💜 na pewne rzeczy niestety nie mamy wpływu choćbyśmy nie wiem jak chciały. Wierze, że z Twoim maluszkiem wszystko jest ok .

    🧡💜✊
    Baniusia wrote:
    Trzymamy kciuki ✊️✊️. O której wizyta?

    Czekamy na wieści, że wszystko okej a to był tylko niepotrzebnych stres, strach i łzy 🙂

    🧡💜🤰
    lindalia wrote:
    Gmagda trzymam kciuki!✊️

    Dziękuje wam dziewczyny, na pewno będzie dobrze, nie wierze, ze po tym co przeszliśmy do tej pory miało by coś pójść źle 🥰🤰
    Wysokie bety się zdarzają, a moje białko Pappa jest chyba w normie więc wierze, ze wyjdę od lekarza z uśmiechem od ucha do ucha 🥰🧡
    Wizyta dopiero o 19 wiec mam calutki dzień czekania, zajmuje głowę czymkolwiek zeby nie myśleć ✊💜😍🤰
    Sama wychodzę już z założenia, ze jedna głupia wysoka Beta nie może o niczym świadczyć ✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2022, 09:59

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 27 maja 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    My mieliśmy już wizytę , stanęło na IUI, jakoś z początkiem czerwca drożność , miesiąc przerwy, lekka stymulacja i inseminacja :) .

    IUI to inseminacja nasieniem partnera 😊.
    Też trzymamy kciuki ✊️✊️

    Ananasova lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2022, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Wszystko dobrze 💜
    Mimo tej całej krwi i wszystkiego ryzyka bardzo niskie 💜 mogę cieszyć się ciąża 😀🤰usg piękne choć bobas nie chciał współpracować i badanie trwało prawie godzinę 💜
    Jak ja się cieszę 🫶

    Baniusia, Ferox, aga_m, Ananasova lubią tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 28 maja 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Dziewczyny. Wszystko dobrze 💜
    Mimo tej całej krwi i wszystkiego ryzyka bardzo niskie 💜 mogę cieszyć się ciąża 😀🤰usg piękne choć bobas nie chciał współpracować i badanie trwało prawie godzinę 💜
    Jak ja się cieszę 🫶
    Super, cieszę się. :) widzisz, usg jednak najważniejsze.
    A było już widać płeć?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2022, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Super, cieszę się. :) widzisz, usg jednak najważniejsze.
    A było już widać płeć?

    Lekarz tak samo jak moja Pani doktor przewiduje chłopca :)

    lindalia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 29 maja 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Lekarz tak samo jak moja Pani doktor przewiduje chłopca :)

    Widzę, że chłopcy to miażdżącą przewaga na tym forum.

    Gmagda lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 29 maja 2022, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Widzę, że chłopcy to miażdżącą przewaga na tym forum.
    Tak teraz myślę i nie przypominam sobie dziewczynki od pary z azoospermią... 🤷‍♀️

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 29 maja 2022, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Tak teraz myślę i nie przypominam sobie dziewczynki od pary z azoospermią... 🤷‍♀️

    Oczywiście najbardziej chcemy zdrowe, ale też byśmy chceli chłopca, więc pewnie będzie córka 😋

    Jeśli serduszko zabiło 🙏 i kolejne 7 miesięcy wszystko przebiegnie bez zakłóceń 🙏

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 29 maja 2022, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Oczywiście najbardziej chcemy zdrowe, ale też byśmy chceli chłopca, więc pewnie będzie córka 😋

    Jeśli serduszko zabiło 🙏 i kolejne 7 miesięcy wszystko przebiegnie bez zakłóceń 🙏
    Kiedy usg macie?:)

‹‹ 530 531 532 533 534 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ