X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2022, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Problem nadal jest , myślę że dotyczy coraz większej ilości par, ale tak jak ja - tylko podczytują forum ze względu na to, że nie ruszaja jeszcze z leczeniem.
    Dlaczego? W moim przypadku wszystko oszczędności zjadła pandemia (zarobki 50 procent RdR) a teraz dodatkowo kryzys, wysokie stopy, koszty życia. Mąż tyra za granicą, ja tyram tutaj. A lata lecą....

    Przykro mi bardzo, najgorzej jak się nie dość, ze nie ma plemników w nasieniu co jest ogromnym bólem to jeszcze ta walka tyle kosztuje, nie każdego na to stać to jest najgorsze :(

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 20 maja 2022, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Problem nadal jest , myślę że dotyczy coraz większej ilości par, ale tak jak ja - tylko podczytują forum ze względu na to, że nie ruszaja jeszcze z leczeniem.
    Dlaczego? W moim przypadku wszystko oszczędności zjadła pandemia (zarobki 50 procent RdR) a teraz dodatkowo kryzys, wysokie stopy, koszty życia. Mąż tyra za granicą, ja tyram tutaj. A lata lecą....

    Z latami jeszcze nie jest tak źle. Mój M przekroczył 40 lat kilka lat temu. U mni 4 z przodu też w kwietniu wskoczyła.

    Robiliście może już choć jakieś podstawy u męża? Chodzi mi o badania hormonów FSH, LH, testosteron czy Inhibina B? To już wiele mówi o możliwości znalezienia plemników w biopsji.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • aga_m Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 20 maja 2022, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Problem nadal jest , myślę że dotyczy coraz większej ilości par, ale tak jak ja - tylko podczytują forum ze względu na to, że nie ruszaja jeszcze z leczeniem.
    Dlaczego? W moim przypadku wszystko oszczędności zjadła pandemia (zarobki 50 procent RdR) a teraz dodatkowo kryzys, wysokie stopy, koszty życia. Mąż tyra za granicą, ja tyram tutaj. A lata lecą....

    Zgadzam się, problem zdecydowanie nadal jest. Również się tutaj zbytnio nie udzielam, mimo, że czytam forum prawie codziennie.. jednak nie mam jeszcze doświadczenia z in vitro, nadal czekamy na swoją procedurę. Prosiłam Was opinię jakiś czas temu, gdy mężowi hormony całkiem się pozmieniały po ovitrelle. Okazało się, że ma hiperprolaktynemię i teraz próbujemy ją leczyć przed podejściem do m-tese. Pewnie jak już będziemy w procedurze, to będę pisać z prośbami o rady ;) Na razie to tylko ciągłe czekanie...

  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 20 maja 2022, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po kolejnym podglądzie. W poniedziałek mam punkcję. Zero entuzjazmu, zero nadzieji że to się uda.
    4 pęcherzyki rokujące z 30 które były widoczne na pierwszym podglądzie. Nic więcej nie urosło. Wiem że niektóre dziewczyny się cieszą z 4 pęcherzyków ale przy moim AMH powyżej 6 to mega słabo chyba..
    Chyba już się powoli nastawiam na porażkę, a na kolejna procedurę to nas nadzwyczajniej nie stać będzie bynajmniej w tym roku

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 20 maja 2022, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_m wrote:
    Zgadzam się, problem zdecydowanie nadal jest. Również się tutaj zbytnio nie udzielam, mimo, że czytam forum prawie codziennie.. jednak nie mam jeszcze doświadczenia z in vitro, nadal czekamy na swoją procedurę. Prosiłam Was opinię jakiś czas temu, gdy mężowi hormony całkiem się pozmieniały po ovitrelle. Okazało się, że ma hiperprolaktynemię i teraz próbujemy ją leczyć przed podejściem do m-tese. Pewnie jak już będziemy w procedurze, to będę pisać z prośbami o rady ;) Na razie to tylko ciągłe czekanie...

    Pamiętam jak szukałam informacji o wpływie ovitrelle na hormony i plemniki. Doszło do tego , że zaczęłam czytać jakąś pracę naukową. Po kilku stronach dopiero zorientowałam, że nic nie rozumiem 😐.

    Teraz, jeśli dobrze rozumiem to u męża za wysoka prolaktyna? Wyczytałam, że farmakologiczne jej obniżanie trwa około roku. To prawda? Długo strasznie.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 20 maja 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Ja po kolejnym podglądzie. W poniedziałek mam punkcję. Zero entuzjazmu, zero nadzieji że to się uda.
    4 pęcherzyki rokujące z 30 które były widoczne na pierwszym podglądzie. Nic więcej nie urosło. Wiem że niektóre dziewczyny się cieszą z 4 pęcherzyków ale przy moim AMH powyżej 6 to mega słabo chyba..
    Chyba już się powoli nastawiam na porażkę, a na kolejna procedurę to nas nadzwyczajniej nie stać będzie bynajmniej w tym roku

    Jeśli to Cię pocieszy, to w szcześliej procedurze miałam 6 pobranych, 3 dojrzałe, zapłodnił się 1 i ten jeden sobie walczy do tej pory🙂 Nie ilość a jakość.

    Czekamy na info w poniedziałek po punkcji. Jest jeszcze chwila, aby coś urosło. A tymczasem trzymamy kciuki 🤞🤞🤞

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 20 maja 2022, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Jeśli to Cię pocieszy, to w szcześliej procedurze miałam 6 pobranych, 3 dojrzałe, zapłodnił się 1 i ten jeden sobie walczy do tej pory🙂 Nie ilość a jakość.

    Czekamy na info w poniedziałek po punkcji. Jest jeszcze chwila, aby coś urosło. A tymczasem trzymamy kciuki 🤞🤞🤞

    Odrobinka nadzieji się pojawiła 🙂 ja bardziej z tych twardo stąpających po ziemi, chyba wolę się od razu nastawić na niepowodzenie niż później się bardzo rozczarować. Większe nadzieje chyba nam jak nadaje w totolotka 🤣🤣

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 20 maja 2022, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Odrobinka nadzieji się pojawiła 🙂 ja bardziej z tych twardo stąpających po ziemi, chyba wolę się od razu nastawić na niepowodzenie niż później się bardzo rozczarować. Większe nadzieje chyba nam jak nadaje w totolotka 🤣🤣

    Doskonale Cię rozumiem. Jak się dowiedziałam, że tylko 6 pobrali to byłam już przekonana, że się nie udało. Nigdy tak mało nie było. 6 dojrzalych to tak, ale tylko 6 pobranych to nigdy. Pogodziłam się już z porażką i faktycznie to już zaczęłam planować kolejną procedurę.

    Zawsze mi się wydawało, że jakoś mało rośnie. Przed stymulacją po 24 czy 25 sztuk a później po punkcji to 8 czy 10 pobranych, no raz 16.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Karolka00 Znajoma
    Postów: 25 19

    Wysłany: 20 maja 2022, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny;)
    Ruszamy z drugą i ostatnią procedurą 🙂

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka00 wrote:
    Cześć dziewczyny;)
    Ruszamy z drugą i ostatnią procedurą 🙂

    Może opowiesz coś o waszej historii? :)

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 20 maja 2022, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka00 wrote:
    Cześć dziewczyny;)
    Ruszamy z drugą i ostatnią procedurą 🙂

    Rozumiem, że z drugą słomką plemników męża?
    Nie próbujecie z dawcą? Znaczy mi chodzi bardziej tak pół na pół. Pół zapłodnić nasieniem męża a pół nasienieniem dawcy?

    Ja to rozważałam mimo sprzeciwu męża. Tak myślałam, żeby zapłodnić, zamrozić i niech czekają, aż mąż dorośnie do tej decyzji. No albo do rozwodu.

    Kiedy zaczynasz stymulację? No i co tam Ci lekarz zaaplikował? 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Karolka00 Znajoma
    Postów: 25 19

    Wysłany: 21 maja 2022, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Rozumiem, że z drugą słomką plemników męża?
    Nie próbujecie z dawcą? Znaczy mi chodzi bardziej tak pół na pół. Pół zapłodnić nasieniem męża a pół nasienieniem dawcy?

    Ja to rozważałam mimo sprzeciwu męża. Tak myślałam, żeby zapłodnić, zamrozić i niech czekają, aż mąż dorośnie do tej decyzji. No albo do rozwodu.

    Kiedy zaczynasz stymulację? No i co tam Ci lekarz zaaplikował? 🙂
    Tak z męża. U nas na odwrót mąż chciałby z dawcą, ja jestem przeciwna. To bardzo trudna decyzja.
    Na początek sibilla 15 dni ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odebrałam dziś wyniki pappa
    Wolna Beta hcg - 148 IU/L
    Pappa - 1,37 IU/L
    Widzę, ze ta Beta jest wysoka. Zaczęły się zmartwienia
    Ja wiem, ze to w zestawieniu z USG trzeba interpretować, ale już widzę ze ta Beta podniesie nam ryzko. 😢
    W naszym życiu chyba nie może być spokojnie …

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2022, 19:10

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 21 maja 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie są normy, przypomnisz? Chyba w innych jednostkach sa podawane?

    Gmagda lubi tę wiadomość

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 21 maja 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I w jakim jesteś wieku?:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2022, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    A jakie są normy, przypomnisz? Chyba w innych jednostkach sa podawane?

    Ciężko jest znaleźć normy, bo to interpretuje lekarz razem z USG. Zmieniają się wtedy tez jednostki.
    Wiek : 25

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 21 maja 2022, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Ciężko jest znaleźć normy, bo to interpretuje lekarz razem z USG. Zmieniają się wtedy tez jednostki.
    Wiek : 25
    Jesteś młoda, powinno być ok, chociaż z tego co sobie przypominam to rzeczywiście wynik powinien być trochę niższy. Usg to tylko pomiar, kości nosowej, tętno itd. Jeśli to jest ok, to prawdopodobieństwo Ci się zmniejszy. Będziesz miała niskie już ze względu na sam wiek.
    Jesteś z Warszawy, masz kogoś dobrego od USG prenatalnego? Musza mieć do tego specjalne kwalifikacje, nie robi tego każdy ginekolog

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2022, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Jesteś młoda, powinno być ok, chociaż z tego co sobie przypominam to rzeczywiście wynik powinien być trochę niższy. Usg to tylko pomiar, kości nosowej, tętno itd. Jeśli to jest ok, to prawdopodobieństwo Ci się zmniejszy. Będziesz miała niskie już ze względu na sam wiek.
    Jesteś z Warszawy, masz kogoś dobrego od USG prenatalnego? Musza mieć do tego specjalne kwalifikacje, nie robi tego każdy ginekolog

    Jak widzisz w stopce ja po transferze ogólnie miałam zwykłej Beta-hcg bardzo duże wartości, 3 lekarzy pytałam o to nikt nawet nie zwrócił na to uwagi, takie są to są i tyle.
    Jestem z Krakowa na USG prenatalne idę do doktora Daniela Lipki i tak wiem właśnie, ze nie każdy lekarz wykonuje prenatalne, moja lekarka na przykład nie wykonuje, ale sprawdzałam na fetalmedicine.org i doktor ma wszystkie uprawnienia do badań prenatalnych :)
    Pisałam z moja lekarka prowadząca , powiedziała, ze interpretacja bez usg nie ma sensu tym bardziej samego wolnego B-bcg , to się oblicza w oparciu o usg i wylicza to wszystko komputer, cóż , pewnie będę mieć większe ryzyko przez tą betę, ale okaże się wszystko . Proszę o trzymanie kciuków żeby wszystko było dobrze 🫶🫶

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 22 maja 2022, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czemu robicie Pappa a nie Nifty?
    Czytałam, że Pappa daje 90% pewności a Nifty 99%?

    Znaczy może się mylę. Do moich prenetalnych jest jeszcze czas, więc nie zagłębiałam się jakoś w temat , tak tylko rzuciłam okiem.

    @Ememm, ja jestem z Warszawy. Gdzie się przeniosłaś z ciążą po klinice? Ja myślałam o Zośce (z Woli jestem), ale słyszałam, że ona przereklamowana.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 22 maja 2022, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Dziewczyny a czemu robicie Pappa a nie Nifty?
    Czytałam, że Pappa daje 90% pewności a Nifty 99%?

    Znaczy może się mylę. Do moich prenetalnych jest jeszcze czas, więc nie zagłębiałam się jakoś w temat , tak tylko rzuciłam okiem.

    @Ememm, ja jestem z Warszawy. Gdzie się przeniosłaś z ciążą po klinice? Ja myślałam o Zośce (z Woli jestem), ale słyszałam, że ona przereklamowana.
    Chyba kwestia podejścia. Jeśli wyniki usg i pappa są ok, to nie ma sensu płacić 2000 zł za badanie, jeśli wychodzisz z założenia ze i tak chcesz urodzić, nawet jeśli będzie chore. Chorób genetycznych się nie leczy, wiec nic nie można w ciąży zrobić.
    Na Pradze się świetna ginekolog, znajdę potem jakieś badania to podam Ci namiary, robiła mi kazde z trzech usg tych najważniejszych, prawie godzinę. Jest wyjątkowa, dokładna, ciepła, dużo opowiada ;)

‹‹ 528 529 530 531 532 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ