X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2022, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    U mnie każdy wyjazd był związany z czymś innym: najpierw krwawienie, potem bóle nadbrzusza, dalej przedwczesne skurcze, a w 38tc podejrzewnje pęknięcia błon płodowych. Miałam ciążę zagrożona i leżącą od 13tc przez skracającą się szyjkę, więc bardzo musiałam uważać.
    Najwięcej mnie trzymały bóle krzyżowe, te właściwie miałam całą ciążę i taki też miałam poród.
    Bole będą się pojawić, raz mniejsze, raz większe, macica rozciąga się ekstremalnie, więc tu brzuch, tu więzadła, albo krzyż może boleć. Zawsze miej w ratunku nospe i magnez. Zapobiega skurczom i bólom brzucha.

    Powiem Ci, ze w necie można przeczytać takie bzdury . Bo zaczęłam trochę analizować, bo bobas we wtorek miał 3,4 a w sobotę na IP 3,7 i tam się te dni trochę nie pokrywały bo powinno w sobotę być 10+6 a było 10+4
    Tez tak miałaś ? Nie wiem czy tak mało
    Urósł ? Nie wiem właśnie jak się zapatrywać na to ?
    Pewnie pomyślisz, ze jestem niepoważna 😀 ale teraz to Ty jesteś ale mnie najlepszym źródłem informacji :p myśle, ze ktoś kto nie starał się o ciąże tyle co my to by nie zwrócił uwagi :p

    A w necie przeczytałam tak : ” W 5. tygodniu ciąży dziecko ma około centymetra, w 7. tygodniu ciąży – 5 cm, w 11. tygodniu ciąży – 8 cm. ”
    Przecież to taka bzdura , mi moja lekarka zakazała czytać w internecie 😀
    przecież 8cm to miara na końcówkę 14tc a nie 11 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2022, 09:13

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1374

    Wysłany: 16 maja 2022, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim musisz trzymać się jednego terminu, takiego jak Twój lekarz liczy. Czy to liczenie ciąży według transferu, czy według pierwszego usg. Na każdym badaniu będzie pokazywało coś innego, raz ciąża będzie młodsza, a raz podgoni i pokaże np tydzień do przodu.
    U mnie lekarz liczył zawsze według ostatniej miesiączki w oparciu o datę transferu, mimo, że na usg czasem okazywało się, że ciąża jest do przodu o tydzień albo dwa.

    I przede wszystkim -ciąża to nie matematyka, każdy bobas ma prawo rozwijać się w swoim tempie, o ile to się nadal mieści w ramach, a u Ciebie wszystko wygląda dobrze. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2022, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Przede wszystkim musisz trzymać się jednego terminu, takiego jak Twój lekarz liczy. Czy to liczenie ciąży według transferu, czy według pierwszego usg. Na każdym badaniu będzie pokazywało coś innego, raz ciąża będzie młodsza, a raz podgoni i pokaże np tydzień do przodu.
    U mnie lekarz liczył zawsze według ostatniej miesiączki w oparciu o datę transferu, mimo, że na usg czasem okazywało się, że ciąża jest do przodu o tydzień albo dwa.

    I przede wszystkim -ciąża to nie matematyka, każdy bobas ma prawo rozwijać się w swoim tempie, o ile to się nadal mieści w ramach, a u Ciebie wszystko wygląda dobrze. :)

    No właśnie na USG mam różnie, raz mam 2 dni do przodu raz 3 dni do przodu a czasem jest na 0 :)


    Dziś Według daty transferu teraz 10+5
    Według wtorkowego USG mojej lekarki - 11+1
    A według USG z IP - 10+6
    Ale tez myśle, ze może inny sprzet, inaczej zmierzyła, bobas był ruchliwy akurat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2022, 11:11

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 16 maja 2022, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    No właśnie na USG mam różnie, raz mam 2 dni do przodu raz 3 dni do przodu a czasem jest na 0 :)


    Dziś Według daty transferu teraz 10+5
    Według wtorkowego USG mojej lekarki - 11+1
    A według USG z IP - 10+6
    Ale tez myśle, ze może inny sprzet, inaczej zmierzyła, bobas był ruchliwy akurat.
    Jesteś po InVitro wiec Ciebie obowiązuje wyłącznie 10+5. Dla lekarzy to 10 tydzień ciąży :) Data zapłodnienia jest znana wiec nie sugeruj się niczym innym.

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 17 maja 2022, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co bralyscie przed transferem? Jakieś sumoelmenty?;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2022, 09:48

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 17 maja 2022, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Dziewczyny, co bralyscie przed transferem? Jakieś sumoelmenty?;)

    U mnie było i jest nadal kwas foliowy metylowany i wit. B metylowana.

    Od dnia transferu obowiązkowo Aboca kapsułki ananasowe. Do pozytywnej bety.

    Ja to przez 2 czy 3 lata brałam Prenetal Duo. Teraz nie biorę. Nie wiem czemu. Po punkcji przestałam. Zapytam się w czwartek czy powinnam dalej brać.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuźwa ja w piątek za tydzień prenatalne, boje się jak cholera.
    😢😩

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1374

    Wysłany: 17 maja 2022, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Dziewczyny, co bralyscie przed transferem? Jakieś sumoelmenty?;)
    Prenatal Uno, Prewenit B, Magnez B6, Witamina D 4000j. Ale to już od stymulacji, czyli ok 3 miesiące przed transferem.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 17 maja 2022, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Kuźwa ja w piątek za tydzień prenatalne, boje się jak cholera.
    😢😩

    Będzie dobrze 😊

    Ależ ten czas szybko płynie. Jak patrzę na innych.
    Bo dla mnie to on się tak strasznie wlecze.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2022, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Będzie dobrze 😊

    Ależ ten czas szybko płynie. Jak patrzę na innych.
    Bo dla mnie to on się tak strasznie wlecze.

    Hahaha tak Ci się wydaje ! Mi tez się wlecze! Tydzień za tygodniem… marze o tym żeby było już po prenatalnych żeby wszystko było dobrze i żebym mogła w pełni cieszyć się ciąża 🤰💜
    I tobie tego tez życzę 💜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2022, 13:56

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1374

    Wysłany: 17 maja 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo swoja ciąża to się dłuży, a cudze to raz dwa i dziecko na świecie.
    Gmagda, pewnym pocieszeniem jest to, że genetykę badaliscie przed in vitro i jesteście "czyści ", więc prenatalne powinny być ok. Tego się trzymaj :)
    Baniusia, dziś beta ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 17 maja 2022, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Bo swoja ciąża to się dłuży, a cudze to raz dwa i dziecko
    Baniusia, dziś beta ?

    To tak jak od pensji do pensji. Zawsze tak długo ten miesiąc trwa. A jak mam zapłacić jakiś rachunek to już? Dopiero co płaciłam 😊

    Beta oczywiście była. 13dpt - 850 🤗

    Pojutrze mam ostatnią. Wraz z progiem i estradiolem. Dla lekarza.

    Ja dzisiaj męża pytałam o genetykę. Pytałam się go po co robić badania skoro oboje mamy genetykę przebadaną w każdą stronę. Jego odpowiedź ścięła mnie z nóg i wiem, że na pewno zrobię wszystkie co trzeba i w nadmiarze (jeśli jakieś badania będą dla chętnych tylko, ja je zrobię 😊).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2022, 15:13

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2022, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Bo swoja ciąża to się dłuży, a cudze to raz dwa i dziecko na świecie.
    Gmagda, pewnym pocieszeniem jest to, że genetykę badaliscie przed in vitro i jesteście "czyści ", więc prenatalne powinny być ok. Tego się trzymaj :)
    Baniusia, dziś beta ?

    No mojego męża genetyka jest ok, a u nas raczej azoo to powikłanie po zabiegu, ale tego tez w 100% nie wiemy, ale taka ilość plemników jaką pobrali to az niemozliwe żeby było inaczej, a ja genetyki nie mam żadnej, nikt mi nie kazał, ale u nas w rodzinie wszyscy zdrowi, kompletnie żadnych chorób ani u mnie ani u męża, ani genetycznych, a wiadomo jakaś astma czy cukrzyca to już inna bajka.

    Pociesza mnie to, ze od 3 doby wchodzi ten straszny czynnik męski, którego się bałam, a u nas z 5 odpadła tylko jedna i to w sumie próbowała walczyć do 6 doby :p

    Baniusia i nic się nie chwalisz tą piękna betą ?! 💜
    Ja właśnie w drodze na USG :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2022, 16:11

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1374

    Wysłany: 17 maja 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    To tak jak od pensji do pensji. Zawsze tak długo ten miesiąc trwa. A jak mam zapłacić jakiś rachunek to już? Dopiero co płaciłam 😊

    Beta oczywiście była. 13dpt - 850 🤗

    Pojutrze mam ostatnią. Wraz z progiem i estradiolem. Dla lekarza.

    Ja dzisiaj męża pytałam o genetykę. Pytałam się go po co robić badania skoro oboje mamy genetykę przebadaną w każdą stronę. Jego odpowiedź ścięła mnie z nóg i wiem, że na pewno zrobię wszystkie co trzeba i w nadmiarze (jeśli jakieś badania będą dla chętnych tylko, ja je zrobię 😊).
    Zasuwa betka :D ❤️
    A co mąż odpowiedział?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 18 maja 2022, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Zasuwa betka :D ❤️
    A co mąż odpowiedział?

    M odpowiedział, że: mało to zdrowych ludzi ma chore dziecko? Wadliwy gen może być uśpiony i czekać. No i przypomniał mi, że mamy przykłady w naszym najbliższym otoczeniu i to bardzo ciężkie przypadki. A rodzice zdrowi.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2022, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    M odpowiedział, że: mało to zdrowych ludzi ma chore dziecko? Wadliwy gen może być uśpiony i czekać. No i przypomniał mi, że mamy przykłady w naszym najbliższym otoczeniu i to bardzo ciężkie przypadki. A rodzice zdrowi.

    Nawet nie strasz, trzeba myśleć pozytywnie, tylko to nam zostaje.
    Będą zdrowe bobasy.
    Nie myślałam, ze to mnie będzie tak przerażać na ten moment 😢

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 18 maja 2022, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, strach o malucha już nigdy nie przeminie, ale musicie być dobrej myśli. Ja tez bo chcemy wracać po rodzeństwo w tym cyklu❤️
    Boje się dwa razy bardziej niż kiedyś, moj stary nick to mwm, miałam problem z kontem może mnie pamiętacie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2022, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Dziewczyny, strach o malucha już nigdy nie przeminie, ale musicie być dobrej myśli. Ja tez bo chcemy wracać po rodzeństwo w tym cyklu❤️
    Boje się dwa razy bardziej niż kiedyś, moj stary nick to mwm, miałam problem z kontem może mnie pamiętacie :)

    Ja nie kojarzę historii 😉
    Ale pięknie, ze wracacie po rodzeństwo 🥰
    Czyli macie już jednego pięknego bobaska 🧡

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 18 maja 2022, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Nawet nie strasz, trzeba myśleć pozytywnie, tylko to nam zostaje.
    Będą zdrowe bobasy.
    Nie myślałam, ze to mnie będzie tak przerażać na ten moment 😢

    No ja właśnie nie za bardzo chciałam pisać, aby nie straszyć. Powiem na pocieszenie (chyba), że jedna matka nie zrobiła prenetalnych, bo nie. A druga nie zrobiła prenetalnych, bo ukrywała ciążę przed rodzicami.

    Pewnie, że dzieciaki będą zdrow.

    Ja to wam powiem, że bardzo się odcięłam od internetu. To mnie bardzo uspokoiło. Nie czytam głupot. Nie porównuje. Wszelkie pytania spisuje i będę zadawać na kolejnych wizytach.

    Muszę sobie znaleźć jakieś nowe hobby, bo się trochę nudzę w ciągu dnia😕. Netflix obejrzany podczas prób IV i teraz nie mam co oglądać.

    Ja pamiętam NWM. Nie pamiętam Twojej historii, ale nick pamiętam, bo czytałam go jako: "nie wiem"😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No ja właśnie nie za bardzo chciałam pisać, aby nie straszyć. Powiem na pocieszenie (chyba), że jedna matka nie zrobiła prenetalnych, bo nie. A druga nie zrobiła prenetalnych, bo ukrywała ciążę przed rodzicami.

    Pewnie, że dzieciaki będą zdrow.

    Ja to wam powiem, że bardzo się odcięłam od internetu. To mnie bardzo uspokoiło. Nie czytam głupot. Nie porównuje. Wszelkie pytania spisuje i będę zadawać na kolejnych wizytach.

    Muszę sobie znaleźć jakieś nowe hobby, bo się trochę nudzę w ciągu dnia😕. Netflix obejrzany podczas prób IV i teraz nie mam co oglądać.

    Ja pamiętam NWM. Nie pamiętam Twojej historii, ale nick pamiętam, bo czytałam go jako: "nie wiem"😊


    Mi lekarka kazała się już trochę wyluzować i mówiła, ze ma nadzieje, ze po prenatalnych będę już całkiem spokojna, bo bobas ostatnio tak brykał na USG ze szok, a chyba ja mu trochę dokładam tym stresem.

    Ja prolutexu już nie biorę. Biorę tylko besins rano i wieczorem i cyclogest wieczorem do skończenia zapasów, lekarka mówiła, ze mogę całkiem zejść z leków, ale dla własnego spokoju jeszcze łykam. Biorę dużo magnezu i bóle mi narazie przeszły . 🥰✊🫶

    PS . Na usg patrząc po bardzo pionowym wyrostku płciowym przewidujemy chłopca 🙈✊

‹‹ 526 527 528 529 530 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ